• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
autor
@luckamb závidím ti ale i tak je to super že já k ní v noci vstávám dohromady 2x. JIné maminky vím že prochodí celou noc než mimi zabere. Ale tak strašně se mi chce při kojení spát až je to nelidský... a malá by jen jedla a jedla
6. říj 2010 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a ještě něco :grinning: Nevím jak budu moci s váma vyrazit... moc bych ráda ale nedostanu se do MB s kočárkem a busem ho vláčet nechci... navíc nevím jak to skloubit s krmením... nerada bych to vytahovala na veřejnosti :grinning: :grinning: :grinning:
6. říj 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luckamb Jo a Luci... nevíš kdy se dávají naušnice????
6. říj 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod Maly odmala spinkal pekne, ale jsou noci, kdy opravdu vstavas 3-4x. Ono se vse hrozne meni a co dela v prvnim mesici muze byt ve trech uplne jinak. Zvlast, kdyz mimco trapi brisko. Ale neboj, prejde to. Davidek uz se po tretim mesici budil jen jednom, pak zacal zlobit asi v peti, to mel hlad a mlicko uz moc nestacilo, tak se budil casto treba zase zpatky po dvou az trech hodinach. Jinak ho stale kojim jednou v noci (v pul osme jde spat a vzbudi se kolem ctvrte), vyjimecne prospi celou noc. Ja mela zezacatku problem s tim maleho zase uspat. Kolem treti se nakojil a nechtel zaspat a treba hodinu jsem kolem nej pobihala. Nastesti se brzo naucil, ze se v noci spinka. Pribuzna ma ale chlapecka, ktery jeste v roce vstaval kazdy den ve ctyri rano.
Myslim, ze ti nebude dlouho trvat a naucis se u kojeni spat. Na noc je dobre kojeni vleze, usnes, mimco take a kdyz se vzbudis, das ho do postylky.

S dojizdenim je to otrava, ale ono casem zjistis, ze se doma nudis a touzis po spolecnosti. Urcite se najde zpusob, jak se do bolky dostat.

A posledni vec: kojeni na verejnosti se nebojim a kojim vzdy a vsude. Nerikam vytahovat prso na obdiv, ale ono pri kojeni stejne neni nic videt a kdo nechce, at se nediva. Vzdycky si muzes zalezt nekam do koutka, v obchodakach je casto v prebalovacim koutku i zidle, kde se da nakojit (ale musis pocitat s tim, ze tam kazdych pet minut nejaka maminka tuka, ze potrebuje prebalit mimco). Myslim, ze kdyz z toho nebudes delat vedu, nikdo se nad tim pozastavovat nebude. Mozna maji jine maminky jiny nazor, ale obcas se kojeni na verejnosti nevyhnes. Treba kdyz si mimco postavi hlavu a rve ti v cekarne u doktora nebo ve fronte v krame.
6. říj 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fally díky za vyčerpávající odpověď... je fakt že nevím jak bych to řešila u doktora když se malá začne hlásit o jídlo.... ale třeba obdivuju maminy v Bondy který tam krmí v místě jídelny a ty puberťáci co tam čekaj na kino z toho mají akorát srandu ale tam je ten přebalovací koutek ne?

Jinak i nám se stává že malá v noci ne a ne usnout a s manželem zkoušíme cokoliv aby zabrala a ono nic nepomáhá. A ona vříská jak o život. NAkonec jí dám přisát a ona saje jak kdyby nejdela týdny. A přitom jedla třeba před půl hodinou. Včera jsem ji nakojila a položila ji na sebe. A přišla jsem na to že jsme usnuli... V sedě je fakt vyčerpávající kojim... padá mi hlava a únava je hrozná.

A co se týče cestování, dalo by se využít manžela ale tak se jedná jen o jednu cestu.
6. říj 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja ti nevim, nikdy jsem si pubertaka, co by na me koukal, nevsimla. Ani me nenapadlo se nejak rozhlizet. Mozna je to jen o pocitu. Spis jsem se kolikrat setkala s pohledy typu "chapu". Na druhou stranu ti preci kojeni nemuze branit zapojit se mezi lidi. Muzes to vyresit salamounsky a na cesty si mlicko odstrikat do lahvicky a krmit na cestach z ni.
6. říj 2010 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fally jo tak to mi radil manžel, odstříkat, ale to bych si musela asi pořídit odsávačku... ono to jde jinak dost po troškách
6. říj 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja odsavacku mam a potrebovala jsem ji, protoze zpocatku jsem mela vic mlicka a prsa mi doslova praskala ve svech. Prebytecne mlicko jsem davala do mrazaku nebo me v kojeni obcas zastoupil manzel, kdyz jsem se potrebovala vyspat nebo odjet.
Levne ji koupis treba na aukru. Ja mam od Medely (Harmony) a nemuzu si vynachvalit.
6. říj 2010 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fally dobrá informce děkuji... mě prsa nepraskají ve švech... mlíka mám teda dost ale malá to zvládá odcucávat
6. říj 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Alzbet tak Jojko napr spaval od zaciatku relativne pekne, vyhla sa mu aj kolika, ale zas vstavame v noci 2x skoro od zaciatku a neopustilo ho to ani teraz. Vzdy sa budi, alebo skor prebera, okolo 11-12 a potom po tej 4tej, este pospime do 6-7.On uz ani nevstane, zacne sa len mrvit, ja ho beriem z postielky prilozim pocucka si par minut a hned zaspi. Ked ja nezaspim prelozim ho spät do postielky, niekedy som unavena a zaspim pri tom aj ja to je s nami v posteli kym sa nezacne hemzit o tej 4tej.
Takze vam sa to este zmeni a ustali sa na nejykch intervaloch, teraz ju krm kolko mozes aj tak ti spinka krasne si myslim. Odsavacka sa mi tiez zisla na zaciatku, ale potom som si aj tak mliecko odstriekavala rukou, slo to lepsie a odstriekala som viac ako odsavackou.
Jo, a ku kojeniu na verejnosti. Tiez som sa tomu snazila vyhnut, teda som nakojila, vyrazili sme von, Jojko vydrzal tie 3 hodinky a dovtedy som sa snazila byt doma. Nemam problem kojit ked musim, ale ist do Bondy na obed s tym ze tam budem sediet viac ako tie tri hodiny a kojit uprostred ludi ktory sa tam melu a striedaju :unamused: mne by vadilo ze nema klud to miminko a ja . Ked kojit, najst si tichy kutik, napr v lese to bola strasne krasne, hehe sediet na machu :grinning: mravceky mi fakt nevadili.
6. říj 2010 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
7. říj 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
supeeer, vypada to moc pekne, ted jeste najit, jestli je to i v MB. Koukala jsem do Kulisku, ale tam maji jenom deti od 18 mesicu. Nasla jsem, ze robatka dela pan
Mgr. Tomáš Rýdl
Dukelská 1112
293 01 Mladá Boleslav

mobilní telefon: +420 602 611 138
e-mail: rydl.rydl@quick.cz
Zkusim mu napsat email.

Kdy vyrazime s kocarky? Ja nemohu v pondeli, Barcaldine v utery, ve ctvrtek mame plavani (cca do 13). Tak by sla streda, ctvrtek odpoledne a patek.
7. říj 2010 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fally, jak jsem Ti psala, tak min. skolni rok to tu bylo a byl o to zajem, tak si nemyslim, ze by to zrusili. Jen to asi bude v jinych prostorach. Mozna by stalo za to zavolat do Kuliska, jestli to tam neprobiha, ale na vedlejsim pracovisti, coz je byvaly Akma klub v oblasti u byvale detske nemocnice.
7. říj 2010 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ahoj, takže jsem zjistila následující:
ROBATKA jsou v 5.ZŠ (Dukelska ulice 1.patro vchod z boku nebo i hlavním vchodem s kočárkem)
malinké děti v pondělí od 9.30 (nyní je lektorka nemocná, takže jsou lekce přesunuty na 14 hodin s jinou lektorkou)
větší děti (chodící) jsou v pátek od 9.30
Cena kurzu je 3.000Kč na celý školní rok

Kdo byste chtěl chodit?
7. říj 2010 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barcaldine Prosím tě, jakou máte tu autosedačku? Ja teď koukám na Maxi Cosi Pearl.
7. říj 2010 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
treperenda dakujeme za odkaz, vyzera to super. Fally ja sa hlasim do medzi zaujemcov :grinning: To pondelí mi vyhovuje takze ak maju miesto sme tam. :wink:
Autosedacku mame
http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/king-plus

snad ten odkaz pojde.
A s tym vyletom, na stredu sa mi ozvala kamaratka, takze mi ostava uz len stvrtok po plavani, ale radsej by som bola za ten piatok. Bude to v klude. :slight_smile:
7. říj 2010 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.biga.sk/autosedacky-0-18-kg/britax-first-class-plus-trendline-felix/74041

teraz by som uz kupovala tuto, nepoziciavala by som si od svagrovej.
7. říj 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barcaldine Pujdeme se na ty robatka uz toto pondeli podivat? Ja jsem sice pryc, ale na druhou bych se vratila do boleslavi a manzel by me tam vysadil. Dej vedet, jestli mam spechat zpet. Jinak bychom zasli az pristi tyden.

Venku je nadherne, byli jsme na vylete v Ceskem raji - Sedmihorky, Hruba skala a Valdstejn. Na vikend se to ma udrzet, tak bude asi vsude hrozne lidi.
8. říj 2010 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod Alžbět naušnice se dávají na 3 měsících po očkování. ale někde je dávají i dřív. Jinak to, že nechceš krmit na veřejnosti naprosto chápu. Taky na tyhle akce moc nejsem :grinning:
8. říj 2010 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj fally, ja by som sa sla pozriet uz v pondelok, ak ti to nevadi. Treba tam volat najskor, alebo sa mozeme ist rovno pozriet? Nevies?
Pocasie je krasne, sice sme nesli na vylet, mala som zapas ale zajtra sa niekam prejdem. A musim robit v zahradke :rolling_eyes:
9. říj 2010 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barcaldine Ahoj, bude tam paní Rýdlová a čeká nás. Já tam na druhou hodinu přijedu také. Tak si dáme sraz cca v 13.50 před školou (5.ZŠ Dukelská ulice)
9. říj 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Super tesim sa , budeme tam :wink:
10. říj 2010 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak nám začal ten pravý kolotoč kolem miminka. Nemám čas pořádně ani sama na sebe. Nevydrží dlouho spát v postýlce. Je nejklidnější jen u mě v náruči, což je dost nepraktický. Trápí jí prdíky, paní dr. jí dala kapky, tak je to lepší. O víkendu jsme chytli průvan do očička a hnisalo, tak brečela neustále. Jinak už máme 4,3kg a 52,5cm. Prej by tuhle váhu měla mít na 6 týdnech takže pohoda. Je to trochu jedlík. JInak na kyčlích nám napsali 2 látkové pleny takže pořád něco. A taky nás čeká stříhání uzdičky pod jazýčkem. Chudinka ho má srostlý až ke špičce... no to je zatím asi vše....
11. říj 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fally tak jaký bylo tancování holky??
11. říj 2010 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod chudinka malinká, tak ať je brzy lépe.
11. říj 2010 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOJ,

@alzbeta.hod maličká si to teď pěkně vybrala, tak ať už jste jen zdravé. Z kyčlí si nedělej hlavu, dvě plínky dávají každému a holčičkám zvlášť. Podívej se na písmenko, které ti napsali při vyšetření, jestli I. nebo II. a jestli A nebo B. Na netu si najdeš vysvětlení jednotlivých značek http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=109897. Já jsem se také bála, protože Davídek neměl na třetí kontrole vyvinuté ani jedno jadérko a doktor mi nic neřekl, jen že máme přijít ještě. Nakonec jsme tam chodili až do sedmi měsíců a teprve nyní má obě kyčle dovyvinuté.
Lucko, a jak to jde? Jak to s malou zvládáte? Děláš při mateřské nebo jsi teď naplno jenom pro miminko?

Dnes jsme byli s Barcaldine na Robátkách (hudební škola yamaha) a myslím, že se nám tam líbilo. S dětmi se zpívá (speciální písničky z kurzu), kolíbá, chodí, mazlí, prostě vše úměrně věku miminek. Jinak si děti hrají na koberci s míčky a jinými hračkami. Takže spokojenost.

A jak to uděláme s nějakým výletem?
11. říj 2010 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, ja som dnes bola Alzbet pozriet, vyzeraju s malickou obe velmi dobre, i ked mala nasu navstevu prespala :grinning: .
Na Robátkach bolo fajn, hlavne sa stretneme s inymi detickami a Jojko sa vratil domov cely nejaky rozsanteny a vesely. Takze skor ako o to "ucenie" mi ide o ten kontakt sdalsimi ludmi a detmi. Takze mi tam budeme chodit.
A aspon sa naucim nejake pesnicky a basnicky :grinning:
11. říj 2010 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@barcaldine BUď ráda že ji prospala, jinak by ji asi probrečela... ona nic jiného nedělá. Jsem z toho už zoufalá, nevyspalá a nevím si rady... krmím ji každou hodinu, jinak nepřestane.
12. říj 2010 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@barcaldine BUď ráda že ji prospala, jinak by ji asi probrečela... ona nic jiného nedělá. Jsem z toho už zoufalá, nevyspalá a nevím si rady... krmím ji každou hodinu, jinak nepřestane.
12. říj 2010 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alzbet, viem ze to mas teraz tazke, ale vydrz to , bude to stale lepsie a lepsie. Tie prve dva- tri mesiace su stale najtazsie, kym si na seba zvyknete. Hlavne trpezlivost. :wink: je to zlaticko.
12. říj 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod Barcaldine ma pravdu, ten zacatek je nejtezsi, nez si na sebe zvyknete. Pak poznas, proc place a co ji chybi. Nemelo by se krmit moc casto, protoze se ji pak muze michat natravene mlicko s cerstvym a to pry vede k nadymani a boleni briska. Jinak na brisko doporucuji probioticke kapicky BioGaya, jsou sice drazsi (asi 600kc lahvicka - vydrzi skoro na dva mesice), ale nam opravdu moc pomahaly a davam je malemu dodnes (usnadnuji prechod mezi mlickem a prikrmy).
Nepomaha ji treba uvozit v kocarku? Ja mela zezacatku kocarek i v obyvaku a drncala. Taky moc pomaha, kdyz ti ji pohlida manzel a ty se na par hodin poradne prospis a naberes silu. Zezacatku zustaval maly v postylce s manzelem tak do pulnoci a teprve pak jsme ho vzali do loznice, kde jsem mezitim spala ja. Tech par hodin, kdy maly sice treba spal, ale ten pocit, ze ho nekdo bezpecne hlida a ja muzu opravdu spat byl jiny, nez kdyz spal u me. To jsem byla jak na trni.
Ale kdybys chtela prijit na jine myslenky, vyrazime na prochazku. Muzeme klidne prijet i za tebou a projit se tam. Kdysi jsme chodili do bukovna na pochod retrivru, ale to bylo lesem a ta trasa by s kocarkem nesla. Zatim je krasne pocasi.
Jinak se malickemu davidkovi libilo houpani na mici, pomahalo pustit vysavac nebo digestor nebo fen, pomahalo pevne zabaleni - zkus si nekde pujcit knizku Nejstastnejsi miminko v okoli (mam ji doma, tak bych ti ji pujcila, ale nevim, jak ti ji dorucit). Doktor tam radi, jak utisit placici miminka.
12. říj 2010 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek