• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
@alzbeta.hod Tak tomu už rozumím. Já jsem měla váhu půjčenou doma, tak jsem v době nejistoty, tedy hlavně ze začátku, vážila snad každý den. Teď vážím, když si vzpomenu, většinou tak jednou za týden dva, ale to už spíš tak pro legraci, protože malý je cvalík a i podle oblečení poznám, že mu bříško roste. Já zase řeším, jestli málo nepije. Sice pořád kojím, ale s příkrmy už je to jen asi 4x za den a nemyslím, že by vypil litr mlíčka. A čajík, který mu vařím, je spíš na chuť. Někde jsem se dočetla, že by měl vypít přes litr celkem a po jídle asi 50ml, což nezvládá, ale nevypadá, že měl žízeň nebo byl dehydratovaný.
O víkendu razíme na výlet na hory, prý už je tam první sníh, tak jsem zvědavá.
22. říj 2010 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, počasí se zkazilo, takže výlet na hory se nekonal, ale i tak jsme vyrazili aspoň na nákup. Pořídila jsem teplé botičky/bačkůrky, podobné jako máš pro Jojka ty, Barcaldine. Tak bude mít nožičky v teple. Dnes měl celý den botičky/tenisky a když jsem mu je sundala, tak mu pěkně zapáchaly nožičky :grinning: :grinning: , pravý chlap.
Jinak už Davídek začal zvedat zadeček.
24. říj 2010 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fally, tak to je supeer, potom ho odfot a ukaz , budu za chvilku chlapci behat :grinning:
Jj to Jojkovi tiez uz troska smrdkaju ked je obuty dlhsie :grinning: ale hlavne ze je teplucko :wink:
25. říj 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
máme měsíc za sebou... už to začíná být lepší... včera večer usnula v 8 a vzbudila se v 1 ráno a pak zas usnula a vzbudila se v 5, takže super... dlouho jsem se tak dobře nevyspala. Ale zjistiůli jsme že jí musí hrát rádio... nejlépe KissDelta :grinning: Pak vytuhne, v tom je po mě.
27. říj 2010 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
nestíhám ale mám v albu nové fotky
27. říj 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
MAME PRVNI ZOUBEK!
27. říj 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fally jupíííí, ted uz bude kousat :grinning: nesmiete ho zlostit lebo vas pokuse :wink:
Lucko, mala je krásna, ako sa zmenila, ide to rýchlo :astonished: svagrova je teraz v 4mesiaci a ja jej to v dobrom zavidim, sice je lepsie ze si viem od Jojka oddychnut teraz ako je vacsi, ale tie hormony v hlave a krasny pocit z babetka mi chyba :grinning: budeme sa musiet s manzelom posnazit hehe.
Joj baby boli sme na tom gama-nejakom vysetreni, bolo to hrozneee :frowning2: nie ze by to Jojka bolelo, ale museli mu pichnut kontrastnu latku do rucicky a nesmel sa pohnut 23 minut. Plakal celyy cas, ja som skoro zomrela pri nom, ako tam krical nene a slzicky a ja som ho musela len drzat za ramienka aby sa nepohol a nemohla nic robit. :frowning2: :pensive:
Chuda male od narodenia tolko neplakal. Ale mame to za sebou a vysedky su dobre, vsetko je v poriadku, tak aspon to. Zajtra este na kozultaciu ku nefrologicke a misia je splnena :wink: :wink:
28. říj 2010 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barcaldine Teda, tak to si Jojko uzil, chudacek. Ani jsem nevedela, ze vas ceka neco takoveho. To mel kvuli tem ledvinam? Hlavne, ze je vsechno v poradku.
Ve ctvrtek bylo plavani jak "den otevrenych dveri". Instruktorka se snazila a vytahla par novych pomucek - treba takovou podlozku, na kterou se deti posadily a z ni sup do vody. Davidkovi se vsak tentokrat potapeni moc nelibilo (asi ze mel manzel sebou kameru :slight_smile: ). Kdyz jsme cekali, nez zkonci kurz pred nami, tak tam uz byly asi rocni deti a starsi (protoze uz chodily) a to byl mazec - deti skakaly do vody rovnou ze skluzavky nebo je hazely do vody jako letadlo, no fakt mazec. Premyslim, ze bychom v plavani pokracovali, i kdyz asi ne ted hned ale az na jare (po vanocich).
Jinak jeste k robatkam, v pondeli jsou uz od 9.30!!! Bude tam ta puvodni ucitelka. A mame sebou prinest potvrzeni o zaplaceni poplatku - vytisknute z banky (internet), jako ze jsme dali prikaz k uhrade.

My jsme byli od ctvrtka byli na zabijacce u kamaradu, ale museli jsme to vzdat a jet domu, protoze byla uz velka zima a davidkovi se v bunde nelibilo a nikde nebyla moznost ho rozbalit a nechat lezt po zemi. I v noci byla kosa, ze jsem ho mela ve spacaku (ve fusaku a navlaceneho) a ani jeden jsme se nevyspali. Ale zajeli jsme na vylet na Stepanku a Jizerku, pocasi vyslo, takze super. Dneska se chystame na kokorinsko.

Lucko, Alzbet, mate krasne holcicky, rostou primo pred ocima!
30. říj 2010 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak sme doma, mame tu este tchana s tchyni do zajtra, tak na nete moc nie som.
Fally, keby som to vedela co h caka aspon by som sa na to pripravila, ale takto to bol stres aj pre mna.
Zajtra na robatka ideme a uz sa tesime. Na plavanie tiez :grinning:
31. říj 2010 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky holky nejde mi net na notebooku takže tu jsem jen když malá opravdu tvrdě usne. KOnečně jsem se ji naučila uspat... nakrmit, dát do postýlky s dudlíkem a plínu do ruček a pustit rádio.... pak usíná sama bez houpání. A já si můžu dělat své povinnosti.
1. lis 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
od porodu 6 týdnů a dole 18kg... hurááá mám radost. A hubnu dál.
@barcaldine Ještě pořád chceš na tu Zumbu? Mě se to moc líbí ale můžu až po novém roce.
1. lis 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
alzbet, vidis, jak krasne se s holcickou zzivate. Kez by takhle hezky spinkala porad. S tim hubnutim to jde samo, jen pozor, abys nehubla moc a nemela problemy s mlickem.

Davidek ted posledni tri noci spatne spi, asi zoubky. Obcas jsem k nemu vyslala manzela, aby si nemyslel, ze pokazde dostane mlicko a on vazne nema hlad, jenom se vzbudi a zacne nas volat. Vcera skoro cely den proplakal, uz jsem si vecer rikala, ze mu dam nurofen, aby se aspon vyspal v noci. Pak byl ale docela klid a dnes byl zase zlaticko. Dokonce odpoledne spal asi hodinu, coz se u nej nevidi. Zitra prijede babicka s dedou, tak bude mit o zabavu postarano.
1. lis 2010 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes jsme do auta dali novou autosedacku 9-18kg, vybrali jsme Roemer Safefix, mame ji s isofixem. V tom vajicku uz maly nemel skoro zadne misto, kor kdyz je navleceny do zimniho obleceni. Tak jsem zvedava, co bude david rikat na jizdi po smeru, ze na nas uvidi.

Vcera mel zase den protiva, ale dnes je to lepsi, byli jsme venku na prochazce. Dali jsme ho na koberec a hezky se mu tam leze, na plovouci podlaze mu to klouzalo.

a co vy?
3. lis 2010 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
včera kontrola kyčliček... pořád stejné, musíme mít 2 hadrové plenky, snad to příště bude lepší. Zítra jedem na kontrolu ke Křížové. Tak jsem zvědavá kolik jsme nabrali.
3. lis 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj fally, my sme mali dnes nahradu plavania,napisala mi to pani z Lachtanku vcera vecer. Jojko prvu polovicu plaval v pohode, potom sa rozplakal a bucal celu druhu polovicu :frowning2: mi ho aj luto bolo ale uz sme to dokoncili. Neviem ci bol unaveny ( doobedu sa pekne vyspal) ale ku koncu mi na rukach skoro zaspal. Ale ako sme vysli vonku a sa napapal tak uz bol celkom culy a vydrzal aj nakup. Tak hadam to zajra bude lepsie. Dnes ich potapala aj zo sedu na takej plavacej podlozke.
Chvalim vyber sedacky :grinning: :wink:
Zajtra ideme spolu s Alzbet na kontrolu tak som zvedava co nam povie. A potom sa vidime na plavani :wink:
3. lis 2010 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky všem tak máme po kontrole. Zítra já na gyndu po 6nedělí a máme od doktorů na čas klid. Dr.Křížová měla z Nikolky velkou radost. Krásně zvedámě hlavičku a otáčíme se. Dostali jsme tyčinku na bobek... máme zelenou stolici. A objednají nám očkování na pneumokoka, nebo jak se to jmenuje.
4. lis 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
teda to to leti, uz je nikolce sest tydnu! My jsme dali na ockovani ten prevenar13, dalsi jsme uz nedavali. Na ty rotaviry nam krizova rikala, ze doporucuje spis nestovice prozit nez ockovat.

Barcaldine: davas uz jojkovi jogurt? Dr nam tenkrat rikala, ze doporucuje v osmi mesicich, nekdo dava uz od sesti, ja zatim nedavala, nema se pry tvaroh, ale jogurt muze.

Jinak se pripojuji do rady a hlasim problemy s Azalii. Sest mesicu jsem ji brala bez problemu, ale jak jsem zacala prikrmovat a mene kojit, tak jsem zacala krvacet a uz krvacim ctyri tydny a doktorce se to porad nedari zastavit. Nejdriv to melo prejit samo, pry je to normalni, pry mohu pri azalii i normalne menstruovat, tak jsem to brala, ze to je prvni po porodu, jenze ono to neprestalo, pak jsem dostala kapky a ted prasky, to je posledni pokus. Jestli nezaberou, tak to musim vysadit. Kojit jeste chci, tak asi budeme muset najit jiny zpusob antikoncepce.
4. lis 2010 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fally jo tak to je ten prevenar asi... už si ty názvy nepamatuju... je toho moc. Jsou to 3 vakcíny. A doplácí se 400 za každou.Fakt to děsně letí... vždyť to je jak včera když vykoukla na svět
4. lis 2010 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alzbet, aj my sme davali ten prevenar 13. A rotaviry sme nedavali,, uvidime snad to nechyti, svagrovej syncek to mal a lezal na kapackach v nemocnici, ale to sa dostal ku kovovej minci a poolizoval ju, tak to sa nedivim ze ochorel. Treba davat pozor co pcha babatko do pusy i ked sa to vzdy ustriehnut neda.
Fally , ano pytala sa ma co papa, a ze ci jogurt, Ja som poveala ze jogurt este nie, ze papa ten od nestle jogurtovu svacinku a sestricka ze moze normalne jogurt papat ale nie pribinaky a tei tvarohove veci. Tiez som netusila ze uz moze normalny jogurt :confused: ale skusim tu ho. Tie jogurtove svacinky mu chutia ale su dost drahe 4 za 50 - 60 korun. Takze biely jogurt ochuteny ovocim bude lacnejsi a urcite aj zdravsi :wink: vyskusame.
To je divne s tym krvacanim, ja teda zatial stale nic, som zvedava kedy ma mrcha prekvapi. Tiez sa musim tento mesiac objednat na prehliadku. Ja teda antikoncepciu neberiem, ani sa nechranime
:stuck_out_tongue_closed_eyes: a zatial nic tak kojenie funguje hehe.
4. lis 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky všem...
tak mám gyndu za sebou hurááá. Ale bylo to jen tak tak. Zjistil mi že odněkud krvácím a tak mi tam dal nějaký testovací proužek a zjistil že mám zánět. Tak jsem dostala tabletky na zavádění, snad to bude ok. A mám stále zvětšenou dělohu ale jinak to je ok. Ptal se mě na porod a byl moooc hodný. Vyděsil mě když koukal odkud krev teče a řekl že na šití to nevypadá. Bože co by mi šili????? UZ v pořádku tak snad to bude v pohodě.
5. lis 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
my mame po kontrole v 8 mesicich a dostali jsme pochvalu. Davidek ma 70cm (asi bude po Jojkovi dedit :slight_smile:) a 8,8kg, rikala, ze do roka by mel vyrust jeste 4cm (asi podle nejakych tabulek). Na koberci uz leze, i kdyz potrebuje nejake lakadlo, treba mobil :sunglasses: . Ale je to sikula. Uz stoji, zkousi se chytat opory, dr rikala, ze v deseti mesicich chodit nemusime, kdyz bude lezt po ctyrech a sedet.
Ptala jsem se na piti a rikala, ze kdyz mu staci mlicko, neni potreba nic davat, spis aby se trochu ucil na cajik nebo vodu. Taky ze muzeme redit vodou jeho oblibene ovoce. A pridame jeste jogurt.
Davidek me na kontrole zvladnul pocurat, pekne to pak venku studilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
5. lis 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
barcaldine: a mame porad davat jednou denne jednu kapku vigantolu, dokonce jsme dostali recept na novou lahvicku.
5. lis 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally, tak to ste pribrali tusim viac ako my, Jojko ma teraz 9440g, cize za dva mesiane pribral necele kilo. Vigantol davame tiez, ale dve az tri kvapky , vraj ze je väcsi, ale to nam povedala nefrologicka v Kosiciach.
Jo a tiez nemusime ak bude sam sedat a po styroch.
:wink:
6. lis 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, vikend je pomalu za nami. Ja to s tou vahou trochu popletla. Na 6mes mel 8,16kg a na 8mes 8,63kg, takze pribral asi pul kila.
Vigantol davame kazdy den jednu kapku, jak to zrovna kapne :slight_smile:.
Davidek si chce stoupat. Sam se jeste nezvedne, ale kdyz ma moznost, chytne se treba okraje vanicky a snazi se vstat, nebo kdyz sedi a ma nozicky oprene o gauc, tak dela drepy. A nejspokojenejsi je, kdyz si stoupne na gauc a drzi se operadla a kouka, stoji uz uplne sam, jen ho nekdo jisti, aby ne nezvratil. Rano lezel manzel na boku a ja dala davidka na nej a on po nem lezl po kolinkach a rukama se opiral o bok. Doktorka dokonce rikala, ze se snazi lezeni preskocit a nejradeji by rovnou chodil. :slight_smile: Ale je opravdu videt pokrok kazdym dnem.
Taky jsem zkousela dat jogurt, napoprve jsem mu do nej pridala pulku bananu, aby to bylo sladsi. Zdlabl to, jako by ho jedl odjakziva, akorat na dne jsem to mela spatne smichane s tim bananem a tak se trochu usklibal, ze je to kysele :slight_smile: Taky jsem koukala do tabulky, ze od osmi mesicu mohou treba fazolove lusky a dalsi druhy zeleniny, tak mu tim zkusim ozvlastnit ty smesky.
Barcaldine, varis porad jeste ovoce? Ja jsem sladsi jablka a hrusky uz zkusila dat syrove nastrouhane (bez slupky) a maly to snedl a nijak se neosypal. Varenim se urcite nici nejake vitaminy, tak nevim, jestli to jeste varit. Neco strouham, mekke ovoce jen mackam vidlickou. Kysele jako jsou pomerance nebo mandrinky jsem jeste nedavala.
7. lis 2010 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a davidek zacal rikat mama a baba, ale myslim, ze zatim moc netusi, co to znamena :sweat_smile:
7. lis 2010 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
nam vikend ubehol strasne rychle, vcera sme boli dopoledne pozriet kamaratku, tak jazdi na konikoch, tak Jojko videl kona zblizka, ale moc ho to neuchvatilo, chvilu sa diival a potom sa ako vzdy obzeral kade tade. Bolo fajn len skoda ze fukal vietor. Potom sme sli domov, navarila som a o piatej som sla na zapas. Ubehala som sa hrozne. Dnes doobedu som pre zmenu stravila v kuchyni. Varila som Jojkovi do mrazaku, susedia mi dali bio hovedzinu, od nejakeho znameho co ma kravy v horach. Tak som to sparvila podla receptu, kupila som si knizku Varime pro kojence, aby som sa inspirovala. Mam tri sacky zmrazene. Potom neskor navarim viac a tiez to zamrazim do sackov, su super, nezaberu tolko miesta ako flasticky. A rychlejsie sa to ohreje. Potom som o jednej sla zas na zapas, chlapci ostali sami doma. Vratila som sa, nakrmila, trocha oddychla, upratala v kuchyni (ostal po chlapcoch bordel) vykupali a dala som ho konecne spinkat.
Tiez som kupila bio biely jogurt a dam do toho ovocie, este som to nestihla urobit. Fally ja mu davam surove ovocie od zaciatku, vobec som to nevarila. Ani hrusku. Ziadna reakcia nebola. Exoticke ovocie som mu este nedavala vobec, este chvilu pockam a potom skusim nejaky mandarinkovi kompot. Staci mu zatial to nase ovocie. Vcera som mu spravila na ranajky chlebik s Lucinou, to bola pochutka :slight_smile:
Tiez "rozprava" ale neviem ci je to mamaalebo nana, ale urcite hovori dede, baba a nene :grinning: No a este kdejake ine zvuky podla chuti.
7. lis 2010 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky nevím jestli jsem se na to už neptsls... neměli jste některá zkušenost s tím že by miminko kakalo zeleně? Doktorka nám dala nádobku s tyčinkou na hovínko, ale v pátek jsme to donesli pozdě. Tak nám dala novou ale já už se k ní nemám jak dostat, protože má manžel ranní. Tak nevím jestli to odebrat... říkala manželovi že pokud nezvrac nebo není ubrečená tak se nemám bát, ale já nevím čím to může být. Taky říkala že to může být tím že jím hodně sladkostí ale jim pořád stejně a někdy má plínku krásně žlutou a pak zas zelenou.
8. lis 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
paseme
8. lis 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hodila jsem pár nových foteček :grinning:
8. lis 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
alzbet, s tou zelenou stolicí fakt nevím. Když měl malý stolici jednou za týden a hnědou, zapáchající, tak jsem to hledala na netu. Někde psali, že zelená může být při žízni, ale nejlíp ti poví doktorka. Asi bych ten vzorek dala, ať máš klid, u každého to asi může být něco jiného.
Bříško máš krásné, tedy, každý by ti mohl závidět. Maličká roste, co víc si přát.
8. lis 2010 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek