• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
Ahoj holky, nechce sa vam niektorej na prechadzku dnes? Vyzera ze bude pekne. Nikde daleko, len tu v okoli niekde.
19. lis 2010 v 08:04  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj, nasla jsem to az ted a venku se pocasi docela pokazilo. Ja dnes varila pro davidka - dostal bramborovou kasi s kralikem (samozrejme z kojeneckeho mlika) a pak ryzi se zeleninou a mase a vyvarem, taky to vypada dobre. Pro nas jeste palacinky a ted razime na kratkou prochazku.
19. lis 2010 v 15:03  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@markettka jj market. Dr nám to napsala na bříško, tak jsem se pak divila že tam píšou že to jsou vitamíny ale fakt se potom sklidní a usne...
19. lis 2010 v 15:26  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tak jsme se s Alčou prošli po Bukovenský polní cestě... kolečka od bláta ale nerušili nás auta :grinning:
19. lis 2010 v 15:28  • Odpověz  • To se mi líbí
... my jsme nakonec na prochazce jeste zmokli ... :unamused:
19. lis 2010 v 16:51  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj, boli sme u Alzbet na navsteve, pocasie sa ale aj nam pokazilo, vyzeralo to najskor pekne ale potom sa ochladilo a bolo tak vlhko pod kozu. Ale dali sme si kavu a videla som malicku, aj sa na mna usmiala :grinning: je zlatunka, uz to ani nie je pravda ze Jojko bol len pred pol rokom taky isty. A to sa dnes prvy krat postavil v postielke. Uplne na vystrete nohy. Ja som skoro umrela z neho, lebo sa o to vobec nejako nepokusal. Chytil sa bocnice , podsunul kolienka do klaku a potom hop hore. To bolo doobedu. Vecer to urobil este dva krat ale raz si z toho buchol hlavu,lebo sa neudrzal a kym som podsunula ruky pod neho tak sa zgulal na zadok a bac hlavu o postielku. Tak si chvilu poplakal ale neodradilo ho to od dalsich pokusov. Takze teraz touz bude skusat urcite stale. Budem musiet davat pozor lebo si bude buchat hlavu , kym sa neudrzi na nozickach pevne :unamused:
19. lis 2010 v 18:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jak se máte?
My fajn, ale pěkně mě štve, že už má začít sněžit a mrznout. ale co nadělám, že jo :grinning:
Máme za sebou další kontrolu kyčlí a už nemusíme nosit látkovou - konečně. Jedno jadírko už nám narostlo a na jedno ještě čekáme. Takže poslední kontrola bude 28. 12.
Jo a na 3 měsících Karol vážila 5330g a vypadá to, že jí fakt rostou zoubky. A pěkně jí to trápí.
19. lis 2010 v 19:21  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@luckamb ahojky Luci... my měli 5,2kg na 6 týdnech. Jsem zvědavá kolik přiberem. Na další KO jdem v lednu. A na kyčle jdem 14.12. tak doufám že to bude dobrý. Ty hadrový pleny jsou na nic. všechno jí je najednou malý.
20. lis 2010 v 19:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Barcaldine, tak jsem něco vyzkoušela. Obeslala jsem různé firmy, které vyrábějí dětskou výživu a požádala o vzorky. Na diskuzích jsem našla, že to funguje. Tak uvidíme. Malý ochutná a pak vybereme to, co jedl. Nejde bohužel (prý) objednat vzorek nutrilonu, ale jde od Hami, Sunaru, Hipu... Někde dávají vzorky k registraci, někde si o ně musíš napsat. Za zkoušku to stojí, tak ti pak dám vědět, jak jsem pochodila.
Já jsem se po cestě z hypernovy stavila ještě v DM a měli tam výprodej dětské výživy, která má do konce listopadu trvanlivost, tak jsem koupila za dvacet korun ty kelímky (jogurtové dezerty), co normálně stojí přes padesát. Má to trvanlivost už jen přes týden, ale to malý stihne sníst.
Co ta chránička na hlavu? Měli jí? Jinak posílám odkaz, co jsem myslela: http://babynet.mimishop.cz/detail.php?zbozi=2075692
Také jsme dnes s manželem obešli dům a napsali seznam, co musíme upravit, aby se malý neporanil. Většinou jde o schování kabelů všeho druhu a zvednout věci, které by mohl schodit a rozbít. Ale pro jistotu také přimontujeme skříňku v koupelně a hlavně dáme vrátka na schody (tam se sice ještě sám nedostane, ale do budoucna to bude potřeba).
21. lis 2010 v 15:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Lucko, tak malý byl větší cvalík a ve třech měsících měl 6,43kg a 61cm :slight_smile:
Ani mi ta zima nechyběla, no, uvidíme, jak to s počasím bude. Dnes jsem pro jistotu v lékárně koupila krém na obličej proti mrazu (pro malého), na léto jsme měli opalovací, ale ani jednou jsme ho nakonec nepoužili.
Taky jsem včera sundala potah z autosedačky-vajíčka a před uložením jsem to dala vyprat. Překvapilo mě, že konstrukce je jenom kousek plastu a hlavně polystyren, který je tak různé odrolený a místy prasklý... Pod potahem to nebylo vidět. Taky jsem zvědavá, jestli se mi ještě někdy povede ten potah zpátky navléknout.

Co se týká kyčlí, tak se přiznám, že malý neměl ani jednou látkovou plínku. Četla jsem, ale samozřejmě je lepší asi poslouchat doktory (i když zrovna v bolce byli hodně neochotní cokoli vysvětlovat), že když se používá správná velikost papírových např. pampers, tak už není nutné dávat další látkovku, že už jsou kyčle posazeny správně. Děti se pak nechtějí hýbat, protože jim ta látkovka brání ve volném pohybu. Taky bylo léto a hrozné vedro a měla jsem strach z opruzenin. Každopádně kyčle máme v pořádku, ale nemějte obavy, nám se první jadérko objevilo v pěti měsících a to druhé až v sedmi, prý když je to do roka nebo dokonce dvou, tak se nic neděje. Jen jsme byli na kontrole víckrát než děti, které do tří měsíců měly obě.
21. lis 2010 v 15:53  • Odpověz  • To se mi líbí
a ještě do třetice malé video ze včera
http://www.youtube.com/watch?v=g3i0rSmbzEQ
21. lis 2010 v 15:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, fally, ja som nakoniec nasla na tej skatuli od Hami ze by mali v tomto veku vypit okolo 750 ml mlieka, teda mliecnych vyrobkov vratane. Takze kasa, jogurt, a dve - tri kojenia by to celkom mohli pokryt, aj ked pozeram do tych jedalnickov pre deti tak tam cez den uz viac mlieka nie je. A skusim mu to zakompovovat aj do stravy obcas, napr. piskotky s mliekom, i ked toho asi nezje vela ale skusim. S tymi vzorkami to je dobry napad, tak mi das vediet ako to dopadne. Dakujem za odkzan na helmicku. Ja som uz potom nesla do Bambina, maly zacal hnevat a tak sme sli domov.
Jojko je tiez najradsej nahy ale nemozeme ho tak nechat zas dost dlho, nemame tak teplo a na zemi uz vobec nie. Takze vzdy pri prebalovani ho necham si vyvetrat ritku ale najviac tak 5 minut. On by bol najradsej holy cely den :grinning:
Tak papa zajtra na Robatkach, ja sa idem ucit :rolling_eyes:
21. lis 2010 v 18:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo, moc hezky video :wink: si to uzivate ale za chvilu ho budes nahanat po byte :grinning:
21. lis 2010 v 18:59  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tak jsem se rozhodla zaslat do Občanského Juda Čekšmejd.... manžel mi pro malou koupil probiotika a na jedné straně je napsáno česky od 1. měsíce a na druhý straně je ve slovenštině od 4.měsíce tak pak se v tom vyznej. :grinning:
22. lis 2010 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
alzbet, nám se stalo něco podobného. Naši nám z chorvatska přivezli příkrm HIP, který v chorvatštině byl od 5.měsíce, ale ten samý i stejné obrázky na obalu v češtině je od 4.měsíce...

A posílám našeho snaživce http://www.youtube.com/user/ladybirth48#p/a/u/1/g09KeVm9IoM

P.S. Znovu doporučuji probiota biogaya, jsou drahé (vydrží ale přes dva měsíce), ale účinné!
22. lis 2010 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Barcaldine, zatím tedy nemám vzorečky mlíka přímo doma, ale třeba z HIPu, mi už do emailu poslali, že rádi vzorek zašlou!
22. lis 2010 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@fally krásný jak ty dětičky dělají pokroky :grinning:
22. lis 2010 v 15:14  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj barcaldine, odpoveli mi z Hami:
Dobrý den,

děcko si po Mat. mléce na nové zvyká někdy velmi pomalu.
mějte trpělivost, nabízejte po malé dávce přidejte mu mléko do polévky trvá to někdy i tři týdny, napište mi vaší adresu zašlu vám vzoreček Hami mléka.

Vzoreček Nutrilonu dostanete koupit pouze v lékárně, někdy je na objednání.
Pokud budete mít dotazy týkající se výživy či péče o Vaše děťátko, neváhejte nás kontaktovat na naší bezplatné lince. Jsme tu pro Vás.

S pozdravem

Ludmila Truhlářová
Poradkyně v oblasti péče o dítě a výživu

22. lis 2010 v 17:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Fall dakujem za info, dnes som spravila prvy krat krupicovu kasu z toho mliecka, podla receptu a chutilo mu to. Takze prvych 100ml mame za sebou. Nieco pridam do brambor a bude to.
Je pekne hnusne vonka, vidim ze bude chuda trcat cely den doma. :unamused: Ja idem do skoly savyvetrat,sluzbu ma poobede tato :grinning:
23. lis 2010 v 10:14  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj,
barcaldine, tak ze sunaru se take ozvali a slibili vzorek poslat, ale pry to bude chvili trvat. Kazdopadne jsou ty firmy docela ochotny, asi jsou to na to zvykle.
Jinak jsem dnes musela vysadit tu antikoncepci azalie, neustale jsem krvacela a navic me porad boli bricho, snad to ustane a bude vsechno v pohode jako driv. Jen mi tedy neni jasne, jak se ted chranit, dalsi ditko ted nemuzu, radeji jeste pockame (doktori mi rikali tri...).

Venku je osklivo, ven se neda chodit, jeste ze mame ve ctvrtek plavani. Dostala jsem dve poukazky na masaz, tak si udelam jeden den relax a vyrazim sama a necham kluky, at se doma postaraji.
23. lis 2010 ve 21:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Fallz, tak dakujem za informacie. V kazdom pripade to skusim teraz s tym Hami mliekom a uvidim ci a ako si zvykne.
S tym krvacanim je to blbe, ja som nemala ani naznak odkedy som otehotnela :stuck_out_tongue_closed_eyes: Buduci tyzden idem na ko ku doktorke. Chranit sa budete musiet "prcgumou" :grinning: alebo, striedmostou ( to je zdrzanlivost, abstinence) hehe. :grinning: :grinning: :grinning:
My sme dnes mali navstevu, kamoska prisla s malou 10 mesacnou tak sa Jojko zabavil, vsade za nou lozil a stihli sme aj porozpravat chvilu pritom ako sme ich nahanali po bzte. Teraz zaspal ako by ho do vody hodili. Ked vstane pojdeme este na nakup sa prevetrat a den je za nami. Inak by to bolo na palicu v tomto pocasi doma. :unamused:
24. lis 2010 ve 12:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Davidek dostal poklad a tak je chvili hodny. Poklad to je kosik barevnych kolicku a nebo pro zmenu vicka od presnidavek. Je cely uneseny, vyhazuje to ven, no, na chvili ho to zabavi. Akorat ted busi vickem od presnidavky do nerezove lednice... asi si budu muset zvyknout.

Rano tu nasnezilo a chvili to zustalo na trave. Jsem zvedava, jak to bude s jezdenim na krouzky, az bude snih. U nas je to vzdycky klouzacka.

Abstinovat neeeeeeeeeeeeeee :slight_smile:
24. lis 2010 ve 13:08  • Odpověz  • To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: A proc ne abstinovat, je to zdrave :grinning: :grinning: asi hahaha. Kym ti to neudrie na hlavu :grinning:
No inak ta navsteva dnes u nas bola velmi zasluzna, ta holcicka ukazala Jojkovi ako sa chytit stola(v obyvacke mam ten nizsi konferencny), alebo televizneho stolika a vytiahnut sa hore. Z jednej strany sa tesim, ze je sikovny, z druhej mam hrozu lebo ho nemozem nechat absolutne bez dozoru, este sa neudrzi pevne, takze sa vytiahne, postavi ale potom sa zakyve a spadne. :confounded: Obalit ho bublinkovou foliou !!! Pockaj fally, az na to prvy krat Davidko pride mas po chlebe aj ty. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale neverila by som keby som nevidela, ze ako to tie deti od seba odkukaju a pozoruju sa.
24. lis 2010 ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
tak to doufam, ze to jojko davidkovi nebude ukazovat, abych mela jeste chvili klid. Me staci, jak musim ted hlidat vse, co prozkoumava. Temer porad je na kolinkach a myslim, ze nebude trvat, kdy nabere tryskovou rychlost.
24. lis 2010 ve 20:58  • Odpověz  • To se mi líbí
No to teda ,ta mala padila po byte ako tajfun, no neni sanca si oddychnut ak zacnu lietat po styroch, to plazenie sa este da ustrazit, teda ako som ich videla v akcii a vedela porovnat. :astonished:
Ale aspon ukazala co vsetko este musim pre istotu zlikvidovat a odlozit z dosahu. Jo a mam taky pocit Davidko ti po kolienkach zacne behat skor ako Jojko. Jemu sa na tie styri nechce.
24. lis 2010 ve 21:20  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojky holky ještě všechny kojíte? Ráda bych věděla jak poznat že dochází mlíčko...mám problém že malá u kojení vždy brečí, párkrát cucne a brečí... na pohmat mám prs hodně měkký a tak mu dám z druhého a tam chvilku vydrží. Je možný že by mi už mlíko docházelo? Když brečí a zmáčknu bradavku tak z ní jen s těží vymáčknu kapičku
25. lis 2010 v 08:00  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@fally Já taky teť další nemůžu, dřív než za 2 roky mi to nepovolili... ale když se zadaří tak je císař jistý. Antikoncepci nechci, jen jsem s ní měla problémy. Tak snad neotěhotním... Prozatím stačí to že na to nemám chuť a hlavně mě to při prvním pokusu děsně bolelo... myslela jsem že při císaři je to bez problému ale dočetla jsem se že může bolet místo kde je děloha sešitá... tak možná proto. No byla to příšerná bolest, horší jak první sex. Brrr :cry:
25. lis 2010 v 08:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Alzbet, ja kojim porad, tak 4-5x denne, i kdyz pro maleho to uz neni to hlavni, co ji. Mnohdy je to ale jediny spolehlivy zpusob, jak ho uklidnit a nebo behem dne uspat. Ja myslim, ze je to hodne o psychice, kolikrat jsem si rikala, jestli nemam malo a tak. Prikladej casto, pry se tak zvysuje produkce, a kontrola je asi jedine to vazeni pred a po jidle. A nebo zkus to umele. Myslim, ze i BARCALDINE jednou davala jojkovi umele, ze? Kdyz ja zacala v peti mesicich davat vecer kasi, tak psala, ze ma jojko asi malo. Kdyz zhltne to umele jako malinu, tak asi vazne chybi.

Se sexem mi ani nepovidej. Po sestinedeli jsme se nadsene na sebe vrhli a jake bylo zklamani. Bolelo to jako cert a jeste po sesti mesicich to bylo spis z povinnosti. Ted uz je to jako driv. Doktorka mi rikala, ze se jizva musi rozmasirovat, takze trenovat, trenovat a trenovat. V teple vode treba ve vane. Ja jsem s normalni antikoncepci problemy nemela a uz se tesim, az na ni zase najedu. Zvazovala jsem i nitrodelozni telisko, ale bojim bojim.
25. lis 2010 v 09:02  • Odpověz  • To se mi líbí
tohle se mi libilo http://www.modrykonik.cz/fotoblog/mokiri/album/vynalezy-pre-najmensich/
Je tam spouta vychytavek (a spousta blbosti :slight_smile: ).
25. lis 2010 v 09:29  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@fally nerada bych přecházela na umělé... konečně mi usnula a světe div se, konečně ve velký postýlce... jukni
25. lis 2010 v 10:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek