• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
autor
@fally jj je to na 100% jisté a nemůžu se dočkat
3. led 2011 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky žádám o radu... nemáte někoho kdo se chce zbavit staršího kočárku? Scháníme ho k našim abysme tam pořád nevozili náš, nemáme zrovna velký auto :grinning:
4. led 2011 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
alzbet, to nevim, ale zkus aukro nebo mimibazar nebo mimiaukci, ale urcite bude vic mist, kde budou inzeraty
4. led 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
alzbet, koukala jsem, nevim, za kolik bys ten kocarek chtela, ale na aukru je treba za 2.900kc, je to set korba, sportovni a dokonce i autosedacka, takze by ti vydrzel, ale fakt nevim, http://deti.aukro.cz/item1384688059_kocarek_chicco_tech_6_autosedacka_chicco.html
4. led 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fally jsi hodná žes hledala alemy chcem opravdu už nepotřebný kočárek...tak do 1000 jen sem tam vyjet nic nového nebo tak...
4. led 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
koukejte co mi napsala jedna chytrá mamina na LIdé.cz kde jsem si přišla pro radu při přechodu z mateřského na umělé mléko...:
víš co se mi fakt nezdá..Na jednu stranu si stěžuješ, že malá je hladová a na druhou stranu tě strašně obtěžuje kojení každou hodinu jak si psala..Tak bud chci kojit a snažím se proto udělat co se dá a nebo ne...Podle mě jen hledáš ospravedlnění proto, že tě to nebaví a dáš jí na um.
Kojící čaje a bylinky nejsou žádná dobrota, ale tak se sakra zapřu a snažím se. Na všechny rady, který ti tady holky napsali si odepisovala nechutná, nejím, vadí..Takovýhle matky fakt nechápu

Jak můžou tak soudit. Vědí o tom kulový, teda mě to tak rozčílilo. :angry: Jednou jsem napsala že nejím mléčný výrobky a ona to tak nafoukla. S touhle diskuzí končím.
5. led 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alzbet, na netu se doctes cokoli a kdyz jsou lide anonymni, pisou i veci, ktere by normalne nerekli. Nekdy dobre, vetsinou spatne. Nedelej si z toho hlavu. Delas pro malou prvni posledni a nejaka zenska nemuze vytrhnout z kontextu, co jsi rikala a co ne. Jsou maminky, ktere mlecne vyrobky nesmeji kvuli mlecne bilkovine. Pro nektere je krkavci matka kazda, ktera neni jen doma s ditetem ctyri roky, ale nedej boze ma taky nejakou praci. Myslim, ze zdravy rozum je nekde uprostred a kazdy se musi zaridit podle sveho.
Nekojenych miminek at uz z ruznych duvodu je mnoho, ja jsem pry byla kojena jen dva mesice a taky jsem v poradku a to tenkrat byl sunar na uplne jine urovni nez dnes. V mnoha statech se kojeni vubec nepestuje.
Takze to delej tak, jak umis, je to tvoje miminko. A to ze dostane k mlicku jeste sunar.... Chtela bych videt, jak by to pani nevadilo kojit co hodinu. Ono se to snadno rekne, vydrzis to den, tyden, ale porad? Ve dne v noci?

Malemu dnes v noci rostly zoubky, uz jeden horni vykouknul, ale plakal co hodinu, i nurofen dostal, ale budil se porad a od pul seste je vzhuru. Jeste nespal.
5. led 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
alzbet, na nete si casto precitas nazory ktore sa ta mozu dotknut. Ja odporucam na nete taketo veci rozoberat minimalne, maximalne s ludmi s ktorymi si nejako pises castejsie. Lebo fakt anonymne sa do teba obuje hocikto a hlavne sa vytrhavaju veci s kontextu, kazdy si to precita a sudi podla seba, tazko odhadnut ozajstny podton tej , ktorej reakcie. A vsetky co su negativne sa cloveka dotknu. Co sa kojenia tyka, podla mna to ries iba ak s doktorkou. To co ti povie ona by malo byt podstatne, nie nazory kdejakych ludi. Nevidia do veci a reakcie nie su objektivne. Ved si precitaj niektore diskusie tu na koni a je to hroza, ako ludia reaguju, hlavne co sa kojenia - nekojenia tyka. Aj ja som odrastla na sunare, som ziva, zdrava, bez alergii...kojenie je fajn, ale nie vsetko. Ak sa mas trapit ty aj mala nema vyznam. Ale to snad nemusim pripominat. Hlavne rob podla svojho vedomia a svedomia. Moja mamka mi stale vravi, kto robi podla cudzieho rozumu do svojho nech si nakaka :grinning: A presvedcila som sa ze je to tak, vzdy ked som spravila nieco co sa mne sice priecilo, ale myslela som si ze ten druhy ma urcite dobry napad, dopadlo to na figu. Ak sa s radou ktoru dostanes stotoznis, tak to sprav , ale s tym ze to sama chces. :wink:
Fally, Jojco ma uz plnu pusu zubov, hore 4 dole sa mu predrali dalsie dva, teda jeden uplne a druhy vykukuje. A deru sa dalsie hore :grinning: Ale spi celkom dobre, ta teplota co mal ale mohla byt aj od zubkov, nie len od choroby.
5. led 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky vy jste mi tak zvedli náladu moc moc děkuju. Jen jsem se tam ptala jestli je možné že by byla hladová a jestli je špatné ji dát sunar, na to reagovali normálně ale když jsem napsala že jsem s ní byla u dr a ta sama řekla že je hladová a mám dát sunat... tak nechápu jak o mě může něco takového napsat...
5. led 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky vy jste mi tak zvedli náladu moc moc děkuju. Jen jsem se tam ptala jestli je možné že by byla hladová a jestli je špatné ji dát sunar, na to reagovali normálně ale když jsem napsala že jsem s ní byla u dr a ta sama řekla že je hladová a mám dát sunat... tak nechápu jak o mě může něco takového napsat...
5. led 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ach ty zoubky! Davidek ma skoro ctyricitku horecku a prave vyblinkal celou veceri. Chudacek maly. Je sice uknouranejsi, ale jinak se mi nic nezdalo podezrele. Byl teplejsi, tak jsem mu zkusila zmerit teplotu a jen jsem zirala, ze ten teplomer porad splhal vys a vys. Tak jsem mu dala cipek paralenu a kleslo to neco pres 38°. Ted usnul, tak doufam, ze se mu ulevi a zitra bude fit. Jinak nema zadnou rymu, kasel, nic. Kdyz jsem si s nim hrala, tak to docela slo.
5. led 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally to ma mrzi, ale budete to musiet vydrzat, drzim palec.
Alzbet, aspon to :wink:
5. led 2011 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Barcaldine,
dnes jsme byli na plavání, zuby prý plavání nevadí. A prosímtě, ptali se mě, jestli nepřijdete, že prý nemají žádnou omluvenku, tak jsem vysvětlovala, že je Jojko nemocný a nemohli jste přijet domů, ale nevím, jestli jsi jim něco posílala.
Cestou domů jsem se stavila u Křížové a světe div se, jestli teplota do zítra nepřejde, máme přinést moč, že se asi jedná o šestou nemoc - tři až pět dní horečka bez dalších jevů a pak cca dva dny vyrážka. Tu zatím nemáme, ale uvidíme. Před chvílí měl davídek 38,5°, tak jsem mu dala nurofen, počkám do rána, kéž by aspoň spinkal. On se tváří jakoby nic - normálně leze, jí, kdyby nebyl jak kamínka, tak nevíš, že mu něco je.
Kubíček bude příští týden na horách, takže nejdou ani na robátka, ani plavat. Davídek už má jeden horní zoubek vidět a druhý bude každou chvíli, jak je dásnička celá nateklá. Tak jestli zítra půjdeme na tu moč, tak mu možná udělá i tu desetiměsíční kontrolu (měl by jít právě zítra).
A co vy? Jak je na Slovensku? Zítra jedete domů?
6. led 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Fally, jj na plavanie som si spomenula neskoro, az dnes poobede ze som neposlala ziadnu omluvenku, nejako mi to tu v tom zhone uslo :frowning2: napisem p. Zabranskej na fcbook. Tak vidis, mozno mate tu 6tu nemoc naozaj, my sme zatial nic podobne nemali, ale je dobre ze je Davidek v pohode aj ked ma teplotku. Ja myslim ze uz ked u dr budete tak si vas odvazia odmeraju. My tam pojdeme bud v pondelok alebo utorok, uvidim. Na robatka by som chcela ist ale je to akurat v case ked by sme mali byt u dr tak s abudem musiet rozhodnut, ale uz den dva hore dole, asi pojdeme najskor na robatka a kontrolu nechame na stredu :wink:
6. led 2011 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda, davidek je bez teplot a zatim i bez vyrazky (mozna par pupinku, ale to buh vi, jakeho je to puvodu). V noci zase hezky spinkal, tak je vsechno skvele. Dnes jsem uvarila prikrmy do mrazaku, mam ruzne chute na prostridani. Venku je osklivo a porad prsi, desne to klouze, tak zustaneme zalezli doma.

P.S. V pondeli pry bude na strankach lachtanku vse o tech cvicenich, tak se pak podle toho rozhodneme.
7. led 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barcaldine, mrkni do galerie na lachtanku do "podvodni fotky", je tam fotka Jojka
7. led 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,
poraďte mi jaké plavky na plavání, kde je koupit a jak to funguje??
7. led 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
7. led 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj lucko, my jsme plavky koupili primo v lachtanku. Vyhoda tech, co mame je takova, ze vydrzi docela dlouho (mame je od sesti mesicu doted), ty, co jsi posilala maji uzke nohavicky a ostatni maminky, co je mely, jiz musely koupit nove. Podivam se, co je to za znacku.
8. led 2011 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fally A kolik jste za ně dali??
8. led 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luckamb ahoj lucko, vyfotila jsem ty nase plavecky. Jsou to vlastne zavazovaci kalhotky s gumickami kolem nozicek. Zavazuji se na tkanicku a suchy zip. Jsme s nimi spokojene. Jojko je ma take a jeste mu porad jsou. Cena byla asi tak jak pises, uz si presne nepamatuji 250-300Kc. Muzes zkusit zatelefonovat do lachtanku.

@barcaldine Uz jste doma? My zitra na robatka vyjimecne nepujdeme. Davidkovi je sice uz dobre, ma po sobe uz jen par pupinku (opravdu to byla "sesta nemoc"), kdyby bylo na me, tak jdeme, jenze mam strach, aby se ostatni maminky nebaly, ze by mohl jeste nejakeho bacila prsknout, tak radeji zustaneme doma a pujdeme az ve ctvrtek na plavani.
9. led 2011 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj fally, tak uvidim ci pojdeme aj my, radsej by som asi sla ku dr Krizovej na kontrolu a potom na nakup a musim sa ucit. Takze ak nejdete vy nepojdeme ani my, radsej tiez vo stvrtok na plavanie. UZ sme doma, dosli sme dnes rano a sme celkom unaveny po tej ceste vo vlaku. Takze si dame par dni oddych este.
9. led 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barcaldine ahoj, tak pak dej vědět, jak jste pochodili. Jsem zvědavá na novinky. Až bude volněji, mohli bychom zase někam vyrazit.
10. led 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky holky tak zítra nás čeká očkování.... už teď mi je jí líto.

@luckamb Luci ty ses na ty naušničky bjednávala? A za jak dlouho po očkování jste šli?
10. led 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod ahoj šly jsme hned dva dny po očkování. Objednávat jsem se nemusela. Jen jsem tam měla zavolat aby tam byli.

@fally děkuju moc. Asi začneme chodit plavat od února.
10. led 2011 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luckamb a kam chcete začít chodit? Taky do lachtánka nebo jinam? My si tedy plavani v lachtanku chvalime a dokonce tam ted nove bude i slana voda misto chloru.
10. led 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj fally, tak sme po kontrole, sme v poriadku, mozeme vo stvrtok plavat :wink: tesim sa. Ked uz sme tam boli aj ho premerali a zvazili, mame 77cm a 10 kil. Pochvalila nas a sli sme domov :grinning: Takze sa uvidime vo stvrtok.
10. led 2011 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to už se moc těšíme! Davídek teď roste jako z vody, všichni říkají, jak moc vyrostl. O vánocích měl skoro 74cm, tak ho zkusím změřit, jestli ještě něco nevyrostl.
Chtěla jsem se tě zeptat, když jsi měla v lachtánku kočárek, kam jdi ho dala? V té vstupní chodbičce je hrozně málo místa, tam ho nechávat nechci. Jde o to, že manžel mě tam ve čtvrtek odveze a pak má nějaké zařizování a já nevím, jestli mě stihne vyzvednout, tak bych si tam nechala kočárek a procházkou mu šla naproti. Jenže nevím, kam ten kočárek dát. Ve čtvrtek přijedeme už před půl jedenáctou, tak když nebudete spát, přijďte také.
Neptala ses krizove na to umele mlicko? Jestli a kolik ho musi deti vypit?
10. led 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak vtedy som mala kocarek prave v tej malej chodbicke :unamused: nejak ho tam napchala. Na mliecko som sa bohuzial nepytala, mala tam kopec deti co dosli na ockovanie proti zardenkam, tak som sa nechcela vykecavat. Jojko nepijem ziadne mliecko :pensive: papa kasu 2xdenne a jogurt, alebo puding zo sunaru.
10. led 2011 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nás dnas taky čeká očkování... :frowning2:
11. led 2011 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fally jj, do lachtánku. A četla jsem, že tam je slaná voda. Tak se těším o to víc.
11. led 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek