• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
Jeeej Fally to je super, kde to je ten babylon?
16. led 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky holky tak tyhle 3 noci supéééér. Včera malá dokonce usnula už v půl sedmý večer a vzbudila se až v půl druhý ráno. Pak teda kolem 4 a 6 ale tak to je normální. Protože už u jídla usíná a nevypije tolik.
17. led 2011 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda, babylon je zabavni centrum v liberci. Je tam takove kryte mestecko, IQ park, aquapark, tady je odkaz: http://www.centrumbabylon.cz/cs/babylon/
17. led 2011 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
je to tam krásný, já tak jednou byla na plese....
17. led 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky, já nemám ráda kryté bazény, jak tam vlezu hned mám gynekologické problémy :frowning2: Ale prý existuje nějaká prevence (tampony něčím napuštěné, nebo tak něco). Musím se na to zeptat v lékarně. Už kvůli tomu plavání s malou. Nemáte s tím některá zkušenosti?
17. led 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luckamb taky jsem o těch tamponech slyšela, jsou dobrý při koupání v těhotenství... ale osobní zkušenost nemám bohužel.
my plavat nebudem... je to mimo náš rozpočet bohužel. Příští měsíc klesnu na hrozných 7600 takže nebudu moc vůbec nic. :frowning2:
17. led 2011 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, ja mam z plavani taky gynekologicke potize. Dr mi poradila, ze nemam chodit plavat :frowning2: . Delam to tak, ze hned po plavani se omyju mycim gelem (pouzivam s tee trea z lekarny) a mam doma jako prvni pomoc vyplachy a taky cipky a masticku gynopevaryl. To pomaha. O tech tamponech jsem take slysela, ale nemam s tim osobni zkusenosti. V tehotenstvi jsem radeji plavat nechodila.
Malemu se plavani desne libi, tak tam chodim kvuli nemu. A je videt, jake dela pokroky.
17. led 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
i naše malá je ve vaně spokojená ale dokud dům neprodáme jsme v .... Měsíčně platíme 18000 a fakt nevím jak přežijem teď.
Holky ale dnes mi držtě pěsti... přijdou první zájemci na dům.
17. led 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to máte opravdu poměrně vysoké splátky, no, co se dá dělat.
Tak držím pěsti, ať seženete zájemce.
17. led 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky tak jsem tu, zájemci tu byli moooooc dlouho, dům se líbí, takže to vypadá hodně nadějne
17. led 2011 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alzbet, drzim palce, nech ste cim skor v MB, to bude lahsie sa potom stretnut a poprechadzat. :wink:
17. led 2011 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@barcaldine souhlasím, bude to jednoduší. Už aby to bylo... jééé tak se těším. Pán měůl výraz masovýho vraha takže si asi nedá od souseda líbit jeho výmysli.
17. led 2011 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ to by bola super pomsta na suseda, nejaky este horsi od neho :grinning:
17. led 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
alzbet, tak to je super, kez by vam to klaplo a meli jste klid
barcaldine napadlo me, ty mas pristi utery skolu? Manzel bude cely den odjety, tak bychom neco mohli podniknout.
17. led 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally, no nemam skolu, tak ak by bolo pekne mozeme niekam zbehnut. Dohodneme sa :wink:
17. led 2011 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
18. led 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

omlouvám se, že se ozývám po dlouhé době. Pečlivě vás ale dočítám!!!

Všem vám dětičky krásně rostou!
@barcaldine , @fally závidím plaváníčko, musí to být super a fotky z něj jsou úžasné! Už se těším, až bude Ládínek taky lézt a pomalu se stavět (ikdyž si uvědomuju, že bude zase práce a hlídání navíc. Asi mi to dá pěkně zabrat, ale každý jejich pokrok je nádherný) ....

My se máme dobře. Teď jsme si oba prošli střevní chřipkou. Bylo to docela náročné, ale naštěstí jsme z toho vyvázli bez hospitalizace. "Jen" spadl na váze.
Už mu vyrostly 2 zoubky. Spaní je pořád docela o ničem, ale snad už bude konečně líp.

@barcaldine Jak se daří ve škole? Máte teď zkouškové?

@fally @barcaldine Koukáte po nějakém sportovním kočárku nebo golfkách? Máte nějaký zajímavý tip?
18. led 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markettka ahoj, ráda tě zase po delší době čtu. Máš pravdu, že když mimčo začne lézt, teprve to hlídání začíná. Ale na druhou stranu je to báječné a už to jsou opravdoví kluci a žádná miminka. Je krásné pozorovat, jak to jde rychle. Davídek se začal plazit na konci sedmého měsíce a asi měsíc na to šel na kolínka a pak už to šlo ze dne na den do stoje. Lezení ještě budiž, ale to stavění, to je něco. Nejdřív pořád padá, protože nahoru to jde lehce, ale dolů ne, než se to naučí. Teď už zase hodně dostane, dokonce i na stůl, takže stahuje vše, co je na kraji, leze do kabelů a prostě všechno ho zajímá. Ale je to skvělé a libuji si. Také se víc unaví (i když davídek přes den stále nespí).
Co se kočárku týče, tak my máme jané ve sportovní verzi a o golfkách neuvažuji. Na procházky beru tenhle sporťák, výhoda jsou dobrá nafukovací kolečka, takže bez potíží zvládne terén. Golfky s malými kolečky vidím spíš do města než do přírody. A do terénu jsme pořídili krosničku na záda a tak občas vyrazíme i bez kočárku, malý v tom může i zaspat, i když na dlouhé spaní to v sedě není. Docela ho to baví, sedí vysoko a má přehled, tak pozoruje a je to oproti kočárku změna.

A jak se jinak máte? Jak vám chutná jídlo? Předpokládám, že už přikrmujete. Kdyby se ti chtělo, pojď někdy s náma na procházku (ne že bychom chodili nějak moc často). A přidej nové fotečky, jak rostete.
18. led 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fally
Ahoj, snažím se sem nacpat fotky, ale zase mě zlobí net, takže je sem asi umístím až ráno. To většinou běhá obstojně.
Dneska nám Ládík ukázal hotovej tělocvik - různě se přetáčel, přemisťoval, blbnul, byl úžasnej. Myslím, že nebude dlouho trvat a taky objeví lezení :grinning: .
Davídek pořád přes den nespí? Taky s tím máme problém, už od malička přes den nic extra nenaspal. Ale občas to rád zalomí, ikdyž ne na dlouho :slight_smile:.
Kočárek mám terénní, Inglesinu Magnum, nemůžu si ji vynachválit. Uvidím, jak se osvědčí jako sporťák. Proto mně jen zajímalo o čem uvažujete vy. Krosnička vypadá dost dobře :sunglasses: .
O jídle jsem tu myslím četla, že obě s Alčou vaříte. Já se teda přiznám, že na to nemám sílu. Je to se mnou trochu složité. Nakonec jsem se rozhodla pro kupovaná meníčka od Hippu. Chutnají mu. Nejvíc ty kde je mrkev. Jinak večer dáváme kaše a přes den ovocné přesnídávky nebo banán. Asi 2x měl dětskou sušenku a křupku. S jídlem s ním naštěstí není problém.
Co vy? Vy už jste i s jídlem o dost napřed před námi. Máte nějaké zkušenosti, se kterýma byste se ohledně jídla měly podělit? Zajímá mě všechno :grinning: :grinning: :grinning:
18. led 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moc ráda bych vás viděla. Ještě pořád nejezdím :rolling_eyes: , ale slibuju, že s příchodem jara se na to vrhnu :grinning:
18. led 2011 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nespíme, nespíme. Když se zadaří dvacet minut kolem oběda a půl hodinky během odpoledne (nejlépe při procházce) je to úspěch. Zato v noci je zlatej, abych to nezakřikla. Usíná po sedmé a s jedním kojením spí do rána většinou do sedmi. Pak si ho beru do postele a někdy i zabere ještě na půl hodinky.

S tím vařením je to asi tak, že kupuju občas na prostřídání, nebo když cestujeme. Jinak to dělám tak, že jednou za týden, dva navařím více druhů, dám do skleniček do mrazáku a pak jen vytahuju. Občas dostane zeleninu když vařím polívku, ale jinak to navařím dopředu. Nejvíc chutná to, co je sladké, takže mrkev vede, ale chutná mu i zelená směs, to je s cuketou, fazolkami, hráškem nebo kapustou. Zkouším vařit "dospělácká" jídla, tedy kombinace, co se normálně jedí, jen bez soli a bez koření. Maso dávám něco z domácích zásob (dary od babičky) nebo bio a nebo aspoň vodňany nebo nějaká značka než spar nebo albert. Nasekám to v mixéru (na kousíčky) a je to. Jinak na chroupání dávám dětské sušenky, celý kus jablka nebo jiného ovoce, ochutnal už olivy a celkem běžně dostává kus pečiva. Rozhodně nemám čas vařit každý den, to opravdu neeee. Svačiny dávám co dům dal. Z ovoce nejčastěji banán rozmačkaný vidličkou, někdy přidám lžíci bílého jogurtu. Jinak dávám jogurt, do kyselejšího ovoce (třeba nastrouhané jablko) dávám dětskou mléčnou rýži (tuším od Hami). Vždy to namixuju do skleničky nebo hrnečku akorát pro něj na jedno jídlo. Občas udělám, třeba když už mám starší ovoce nebo větší zásobu, nějaký mix do mrazáku. Taky jsem vytáhla domácí ovoce z mrazáku, co jsem měla na koláče třeba švestky, třešně. Ale to jen vyjímečně. Jo a zeleninu (trochu skáču) koupím buď bio, jenže té je děsně málo, nebo mraženou (nebo prostě obyč, když jiná není). U té mražené je dobré, že nemáš najednou třeba celou velkou brokolici, ale odebereš pár kousků z mrazáku a dáš zase zpátky a je na příště. A poslední dobou se mi osvědčilo mlíčko s kaší od nestlé, prodávají to v takových krabičkách, to malý vyžahl a jen se oblizoval. Každý večer je kaše. Jo a k pití, abych už byla kompletní, dáváme nejčastěji dětský džusík naředěný kojeneckou vodou nebo dětské čaje. Vodu nepije. Zkoušela jsem i džusík od "chikita", byla na to reklama, ale jsou v tom kousky a tak to neprošlo dětskou lahvičkou. A pijeme z dětského hrnečku s oušky s měkkou hubičkou, ne z klasické kojenecké lahve.

Hehe, to jsem se rozepsala, co?
18. led 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jen jsem nakoukla na snažilky od "nás" ;o) nevím co mě to napadlo. tak se omlouvám, že jsem vpadla..

@luckamb jen jsem ti chtěla napsat, že já měla vždy ty samé problémy... ale v těhu jsem prostě začala chodit na těhu plavání do Delfínka - kousek od Kauflandu a nic se mi tam nedělo.. a ani ted, co tam chodíme už 1,5roku plavat s Dominem. Můžu je tím pádem jen doporučit ;o) vodu mají fakt kvalitní.
18. led 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciejadr Jen nakoukni, budeme rádi za informace "odjinud". :wink:
18. led 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luciejadr ráda tu vidím novou tvář... tady se scházíme jen samé skvělé maminky. Tak tě tu vítám...:grinning:
18. led 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: díky. jste si stále nechaly svůj název, tak mě matete :D
18. led 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj Marketko, dlho si sa neozvala ale teraz si to dohnala :grinning: Fally ti tiez "strucne" odpovedala :grinning: Mne sa nechce o papani pisat tak dlho, ale vlastne to mame obdobne ako fally. Jojkovi hcuti vsetko, nic neodmietol este. Pijeme ale aj vodicku, dzusiky mu prave nejako nechutia a stale davam feniklovy cajik, ten mu chuti najviac, mam aj ine ale tie mu moc nejdu. Spinkanie je uz tiez ok, po veceri sa este do tej 12 tej raz - dva krat preberie, ale to len zamrnci, napije sa veeela vody a spi dalej, v poslednej dobe do tej pol siedmej siedmej potiahne.
UM nechce ziadne (uz nekojim, odstavil sa tyzden pred 9 mesiacom) tak sme len na kasiach a jogurte. Ovocie cerstve väcsinou, z nasich koncin exotiku, okrem bananu sme este neskusali.
A ano, stale sa ucim - mucim, teraz je skuskove tak sa tomu snazim venovat. :zipper_mouth:
A Verca ma pravdu, jak ti zacne malicky lozit uz si neposedis :grinning: Jojko aj dnes treskol hlavu do stola, troska sa prehmatol a proste spadol. To bolo kriku :grinning:
Luciejadr - trocha si to tu ozivila :wink: kludne pisni castejsie.
18. led 2011 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky i já bych vás ráda viděla, poseděla, pokecala ale jak říká Marketka, na jaře to bude veselejší, i dětičky budou o kus větší...
19. led 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, dnes jsem byla v hypernove a vsimla jsem si, ze tam maji hraci koutek pro deti na zem. Pisou tam sice, ze je to od 3 do 7 let, ale nevidim duvod, proc by tam nemohli ti nasi lezouci kluci (a holky). Takze kdyby mel nekdo zajem, urcite bychom se tam mohli sejit, dat si neco na zub a deti si zatim pohraji.
19. led 2011 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fally Ahoj, zrovna v neděli jsem na ten koutek koukala v Hypce. Nijak zvlášť se mi nezamlouval, ale lepší než nic. Moc by se mi líbil nějaký pěkný koutek v nějaké moc hezké nekuřácké kavárně :grinning: . Ale to asi v Bolce fakt není :unamused: .
Kdyby tam zrovna nebyly žádné větší děti, tak by to tam mohlo být fajn. Se mnou však oprvdu počítejte až začnu brázdit silnice :sunglasses: ...

@barcaldine Tak to Jojko spí pěkně. Neptala ses doktorky, jestli by měl ještě nějaké mlíčko pít? Nebo stačí příjem vápníku jinak? Mně si UM nevezme a nevezme :sunglasses: . Zrovna při té střevní chřipce jsem měla málo mlíka a Sunar zase odmítal. Mně tak napadlo, že se někdy stane, že už mlíko prostě není a to nevím, co bych s ním teda dělala. Násilím mu to cpát moc nechci...
19. led 2011 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
díky za rady s těma tamponama. Asi to budu muset vyzkoušet a pak vám řeknu :wink:
Jinak i já bych se s váma ráda sešla, ale vidím to taky na to jaro. Ta moje malá můra nesnáší oblékání, takže by mi to celé prořvala a na procházky venku to taky není bůh ví co. Teda ne že bych nechodila každý den 3 hodiny venku :D Ale už mi přestává spát i v kočárku. No je to nespavec můj malej. Ale zase v noci spí božsky. Usne v půl sedmé budí se mezi 7 a 8 ráno a za noc tak dvakrát.
19. led 2011 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek