• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
AHoj Fally, tak prave tam som dnes bola :grinning: stretla som sa kamoskou co ma o dva mesiace starsie dievcatko, uz chodi. Jojka som dala tiez dovnutra a celkom sa mu to pacilo, dokonca sa preruckoval az do domceka. Takze neviem,asi by bolo lepsie este nejaky mesiac pockat. Alebo , pre mna kludne aj teraz, len by tam nemali byt starsiedeti, aj dnes tam boli dve starsie dievcatka a sa hrali. Takze by sme museli davat na prckov pozor :wink: Ale Jojkovi sa to pacilo, takze ja som za. :slight_smile:
Inak Market, tiz rozmyslam o golfke, koli cestovaniu do Kosic. Zislo by sa nam nieco co sa lahsie zlozi do auta a pripadne viem zobrat zo sebou do vlaku. Ten sportovy je fajn pohodlny ale velky :unamused: Tak ak su nejaky tipy rada si dam poradit. Ale nechcem moc drahy , ratam do troch tisic.
19. led 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, ja vim, ze pro starsti deti by to lepsi, jenze ja uz obcas fakt nevim, jak davidka doma zabavit. Dneska nam pribuzna prislibila pujcit choditko, ja vim, ze se to moc nema, ale kdyby ho to aspon na chvili zaujalo, tak to doma vyzkousime. Mohu ho s tim pustit i na chodbu, na schody se s tim nedostane, tak to vyzkousime.

Jinak uz koncime s kojenim. Davidek posledni dobou vubec nechce, snad jen v noci a to ho podeziram, ze chce spis me a prso na usnuti, nez ze by cucal. Neustale me kouse, takze to balime. Myslim, ze to nebude zadne odstavovani, protoze on se vlastne odstavil sam. Tak jsme vydrzeli nejakych 10,5 mesice.
19. led 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fally tak tahle bych si konec kojení představovala taky. Kéž by to tak šlo.
Já teď koukala taky na chodítko. OD chicca, které je od 6 měsíců. Ale asi se na to vykašlu, ještě uvidím.
19. led 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@markettka Já osobně dokojila před vánocema... takže my jsme naplno na UM a naštěstí ji chutná, vlastně by ho mohla pořád... a to jakoukoliv značku. Ale dávám sunar, je nejlevnější
19. led 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, osobně mám pocit, že ne vše, co je označené jako 6+ nebo 9+ je opravdu pro mrňata. Ono jim to neublíží, nesní to, ale na druhou stranu nevědí, co s tím mají dělat. Viz různé hračky a tak, sice je to označené pro věk, ale davídek většinou v tom věku nechápe, co s tím vlastně správně má dělat. A myslím, že v šesti měsících ještě nebude v chodítku bez opory sedět, ale bude se klátit a s nožičkama taky nebude dělat pohyb chůze. Ale třeba jo, beru to jen podle davídka.
19. led 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fally tak kudne tam mozme zajst, ja viem ako sa citis, tiez sa jojko doma nudi cely den, musime aspon na chvilu vonku aj to je malo, myslim ze by sa tam mohli chlapci posalit
choditko nemusi byt zle na chvilku ale skor v takom vyssom veku, od 6 mes. je ozaj skoro, mozno by malo vyznam teraz ked zacinaju chodit a su pevnejsi. ale to zas uz za chvilku budu behat sami.
19. led 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
i my plánujeme chodítko... ale ještě jsme ekoukali

Jinak jsme byli včewra v tom bytě co by mohl být na výměnu s naším doměm...No byt je prostě luxusní, úplně nově předělaný, vše jak podle našeho stylu, až teda na kuchyň. Kombinace béžové a červené. A jen šuplíky. To já moc nemusím. Mám ráda klasiku. Ale zvykla bych si. NA co bych si nezvykla je okolí Kauflandu a domovník který je bývalý voják a chce aby od 20 hodiny bylo ticho a všude čistý podlahy aby se z nich dalo jíst. To mám docela obavy. Takže budem hledat dál.
20. led 2011 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
i my plánujeme chodítko... ale ještě jsme ekoukali

Jinak jsme byli včewra v tom bytě co by mohl být na výměnu s naším doměm...No byt je prostě luxusní, úplně nově předělaný, vše jak podle našeho stylu, až teda na kuchyň. Kombinace béžové a červené. A jen šuplíky. To já moc nemusím. Mám ráda klasiku. Ale zvykla bych si. NA co bych si nezvykla je okolí Kauflandu a domovník který je bývalý voják a chce aby od 20 hodiny bylo ticho a všude čistý podlahy aby se z nich dalo jíst. To mám docela obavy. Takže budem hledat dál.
20. led 2011 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pardon vyskočilo to 2x
20. led 2011 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fally pohyb nožičkama jako na chůzi, dělá malá už teď, když jí vezmeš do ruky a jakoby si jí postaVÍŠ NA BŘICHO. Je to legrace :D Ale samozřejmě se jí ty nožičky hned podlamují. No a co se sezení týče. Mrkni do alba, máme takové seátko do vany a dokázala v něm sedět bez mojí pomoci už minulý měsíc. Ale nedávám ji tam. Protože vím, mže je na to ještě malinka a že by sedět neměla. Ale vysvětluj jí to, když se snaží posazovat sama a do půlky už to zvládá :D Je to takový dráčátko :D

@alzbeta.hod Teď dělám novou kuchyň a bude červeno bílá :D
20. led 2011 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luckamb je to o vkusu.... Zvykla bych si, to jo. Ale já mám ráda klasické skříňky a dřevo jako olše nebo něco takového.
20. led 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luckamb jo a prosím tě jak malá snášela nastřelení naušnic? Dneska tam jedem.
20. led 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
každému se líbí něco jiného, ale je pravda, že současné moderní kuchyně jsou hodně barevné a bez šuplíků ani ránu. Alžbět, opravdu jsou pohodlnější! Vysuneš zásuvku, vytáhneš, co potřebuješ, žádné ohýbání a přehrabování. Mají obrovskou nosnost, takže do nich nacpeš skoro všechno nádobí. Sama doma nemám ani jednu otevírací skříňku. Věř mi, vím, co říkám. www.veratomickova.cz :slight_smile:
20. led 2011 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fally Já věřím, jde o zvyk no. Ale jak to mám udělat když bych ten byt brala všema deseti a on nechce.
20. led 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fally Věru, tak tuhle práci obdivuju, já jsem na prostorové řešení domu úplně tupá. :grinning: . Asi Tě ani nikdy nemůžu pozvat na návštěvu, páč by Tě z toho bolely oči :grinning: :grinning: :grinning: ... Jste moc šikovný, ale to Ti asi nemusím říkat. Moc pěkné!!!

@alzbeta.hod , @fally šuplíky v kuchyni - naprosto souhlasím, závidím kamarádkám, které mají hrnky, talíře a některé jídlo v šuplíkách - je to fakt praktičtější :wink:

Já teda do chodítka nejdu, fakt si myslím, že to pro děti není dobré. Ikdyž bych ho tím taky moc ráda zabavila :dizzy_face:
20. led 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, NEMATE NEKDO TIP NA VYLET NA VIKEND? Radi bychom neco podnikli, do bazenu ted nechceme, kdyz jsme byli minuly tyden, prohledala jsem cely internet a nasla pouze vylety se starsimi detmi. Klidne bychom sli i ven, jenze pocasi nevypada moc na nejake turistovani.
21. led 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fally, zatial tiem nemame ziaden napad. Vyzera to na motanicu doma :(
21. led 2011 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeee, doma neee :confounded:
21. led 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky jdu se optat, dáváte od 4 měsíce ještě něco jiného než UM? Jako něco sytějšího? Malá jí po 2 hodinách a tak nevím jestli nemá málo.... Je to velkej jedlík a tak se bojím aby se nepřejídala :frowning2:
21. led 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod alzbet, ja jsem do konce pateho mesice JENOM kojila (ani cajicky nic), pak jsem zacala davat k veceri kasi od 4.mesice (ryzovou). Ve ctvrtem mesici je podle meho na dalsi prikrmy jeste brzy, ale jestli chces mit jistotu, zavolej Krizove.
21. led 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.maminkam.cz/kdy-zacit-s-prikrmy

pisou tu: První příkrmy by mělo dítě dostat zhruba v 6 měsících (jedná se o kalendářní měsíce, tedy věk zhruba 26 týdnů) a zároveň ne dříve než ve 4 měsících. Období mezi 4. a 6. měsícem je jakýmsi předělem, kdy zavedení příkrmů dítě nepoškodí a v určitých situacích (neprospívání, hlad, speciální nároky výživy) mu může i prospět.

ale vy jste teprve 4 mesice, tak bych jeste par tydnu pockala, neni kam spechat
21. led 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem dávala od ukončeného 4.měsíce kaši a od ukončeného 5.měsíce v podstatě všechno. K tomu kojím. Hodně se mi po jídle zklidnil, moje mlíko už mu bylo málo...
To je na každým, jak se rozhodne, ale není kam spěchat. Fakt byl mrzutý a po kaši ok, tak jsem ji dávala....
21. led 2011 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já zatím jen kojím a začnu přikrmovat za měsíc. :wink:
@alzbeta.hod jak jste dopadly s naušničkama?
21. led 2011 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky všem, tak jsme zkusili tu kašičku, něco málo snědla ale bylo to pro ni nový a nevěděla co s tím. Ale je fakt že mi po tý trošce hned usnula, byla už unavená, takže neměla náladu jíst. Už od vánoc nekojím takže jsem to zkusila. Máme ukončený 4 měsíce.

@luckamb nebyli jsme na naušničkách... dr tam nebyl. Takže až příští týden
21. led 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod No tak držím palce. Jinak malá to snášela dobře. Bulela jen tam. Pak cestou domů usnula a pak už o tom nevěděla.
21. led 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod Jinak obvykle se děti na UM přikrmují od ukončeného 4. měsíce. Počítám, ale že by Ti to Dr. řekla. Nejlepší je začít zeleninou a to mrkví. Kaše se dávají až po zelenině a ovoci. Ale jak říkám, první jsem dala kaši a myslím, že mu to neublížilo. Jí v podstatě všechno, co ve svém věku může...
22. led 2011 v 06:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@markettka jo nakoupili jsme zeleninku od Hami, manžel ji koupil brokolici, fuj. Ale mrkvičku máme taky. Kaše jí chutnala ale moc jsme jí do ní nedostali, neví jak jíst se lžičkou. A ten přirostlí jazyk jí taky nepomáhá. :grinning: Ale četla jsem že trvá dlouho než si zvykne na přechod na pevnou stravu
22. led 2011 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod JJ, poprvé snědí od všeho třeba jen 2 lžičky. Někdy musí jídlo ochutnat i dvacetkrát než ho začnou opravdu jíst.
22. led 2011 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlavně z počátku chvíli trvá, než se naučí si jídlo ze lžičky vzít a spolknout. Nejdřív to spíš plive ven, ale to jen proto, že to neumí v pusince posouvat.
Nejvíc Davídkovi chutnala mrkvička, nejméně brokolice a špenát. Po brokolici krkal.

foto: 5,5 měsíce - první kašička
23. led 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fally moc hezká fotečka tak nějak jsme dneska papali.

Dnes jsme měli k obědu 3 lžičky zeleninky s kuřátkem od Hami a moooc nám to chutnalo. Brečela že měla málo ale přece ji nebudu hned přecpávat. Je fakt že to bylo všude. A včera před spaním jsem ji dala kašičku od Hami ale do flašky a taky ji chutnala. Vypila 130ml. Usnula v 7 večer a vstala o půlnoci, pak v půl pátý ráno a nakonec v půl sedmý a šli jsme už na telku.
23. led 2011 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod nevim, jestli je to tak, ale cetla jsem, ze zacinat s prikrmy se ma jen se zeleninou, nejdriv jednodruhova, pak postupne vic druhu, ale maso az po 3 tydnech. Opravdu bych to brala pomalu, neni kam spechat.
23. led 2011 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek