• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
autor
@fally jj já vím, tohle je jen ta kašička od Hami ve skleničkách z té zeleniny. A dáváme jen opravdu drobek... Dala jsem ji místo oběda a kaši před spaním nic víc. Brali jsme jen to co se smí od 4 měsíce.
23. led 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
podle mych zkusenosti nespolehej pouze na oznaceni podle veku. Musis ji to davat postupne a vzdy cekat mezi jednotlivymi druhy nekolik dnu, jestli na to neni alergicka a jestli ji to treba nevadi pri kakani. Napriklad mrkev a banan stavi. Opravdu bych radila, alespon ted zpocatku, davat treba tyden par lzicek mrve, bez smesi, smes muzes dat az po tom, co ochutna vse, co je v te smesi samostatne a nebude ji to vadit. Doted jedla jen mlicko a musis ji dat cas na to, aby si na to zvykla. Ono se i zmeni barva a vzhled kakani, proto si musi zvyknout postupne.
24. led 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no tu kaši na noc má banánovou, je možný že proto kadí na tuho? JInak ji budu dávat tu mrkvičku ale ne pravidelně. Dávám ji krom kaše na noc jen sunar. Díky moc za radu, nerada bych aby ji pak bylo zle.
24. led 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod Být Tebou tak si o příkrmech něco přečtu. Je o tom v každý knížce o dětech a ty pravidla jsou popsaný i všude na netu. Zdá se mi, že je to tak známá věc, že jí ví snad každý :unamused:
24. led 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já v tom trochu plavu
24. led 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevidím na tom nic složitýho :slight_smile:.
24. led 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@markettka tak to já teda jo... kdybych kojila bylo by to prima ale takhle bohužel no
24. led 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.kojeni.net/prikrmy.php

Alzbet pozri si toto, je to sice pre "kojace" matky, ale tyka sa to aj tych ktore prikrmuju UM. Ide o zavadzanie prikrmov a mas tam kopec dalsich dobrych rad. MNe to pomohlo. Hlavne nikam neponahlaj, aj na UM sa odporuca, len UM az do 6 mesiacov veku.
Ona sa mozno teraz tesis, ze ti bude lahsie ked zacne mala papat normalnu stravu...nic nevyhras, budes musiet varit a vymyslat co nove pripravit aby to nebolo stale to iste. Kupovanu budes davat len obcas, hlavne od 8 mesiaca to ide celkom do penazi, flasticka stoji okolo 39 korun, to uz nie je na kazdy den. Moj nazor, uzivaj si toho ze nemusis vymyslat co na papanie, aj ked priprava UM stoji cas (a peniaze) Aj kakanie sa potom zmeni, je nejako agresivnejsie, Jojko ma napr. teraz nejaku vyrazku, ktoru nemal nikdy predtym a uz s tym bojujeme dva tyzdne.
24. led 2011 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally, prosim ta napis mi vasu adresu (do IP alebo sms) nech si to vygooglim a vytlacim :wink:
24. led 2011 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@barcaldine děkuji za info, no právě že mi příjdou příkrmy složitý než udělat sunar a je to...dávám ji jen kašičku od Hami na noc, a na oběd tak jednu lžičku zeleniny, nic víc. JInak jen sunar, od té doby je o hodně klidnější. Poradili mi to jiné maminky i jedna od nás co má stejně starého chlapečka.
24. led 2011 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod alzbet, ja myslim, ze tuzsi hovinka prave pro zmenu te stravy. Kase je porad obilna nebo ryzova a uz to neni jen mlicko, byt sunarove. Takze ta pevna stolice neni tou prichuti, to je jen ovonene, ale proste tim, ze jsi zacala prikrmovat. Po prikrmech uz neni zluta tekuta stolice. Navic mam zkusenost, ze po prikrmech mel davidek na zadecku vyrazku, protoze hovinka jsou pak mnohem agresivnejsi, nez z toho mlicka. Jak kdy a jak co jedl. Hovinka pak maji barvu po tom, co jedl. Nejvic poznat je to treba po "lesni smesi" jako boruvky, ale i po mrkvi je to oranzove, po brokolici zelene... :grinning: :grinning:
25. led 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zatím to mívá jak kdy... i tekuté i tuhé. Ale lesní směs mi příjde zatím moc brzy, tak jsme ji ani nebrali. Máme koupenou mrkvičku a různé směsy, třeba banán a jablíčko ale to jsem nezkoušela.
25. led 2011 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
prosím vás dohaduju se s kamarádkou kdy je ukončený 6. měsíc.
Když se malá narodila 15. 8. , tak ukončený 6. měsíc je 15. 2. to znamená přesně v den kdy je jí 6. měsíců. 16. 2. ji bude 6 měsíců a jeden den to znamená že už jede 7. měsíc, ne?? Nebo je pro nás ukončený 6. měsíc až 15. 3. v den kdy jí bude 7. měsíců?? To je blbost ne? To by potom ten první měsíc co žila byl nultý?? :grinning: Jsem z toho nějaká zmatená.
Díky za odpovědi.
25. led 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si myslím, že ukončený 6. měsíc bude mít 15.2.....
25. led 2011 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luckamb ale čím víc nad tím přemýšlím, tím víc jsem zmatená :grinning: :grinning: :grinning:
25. led 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucko, také řeším tuto otázku každou chvíli. Hlavně když čtu v knížkách, že má v tom a tom měsíci dělat to a to, tak mám spíš pocit, jako by to bylo o ten měsíc posunuté. Ale ukončený šestý měsíc je, myslím, v únoru.
25. led 2011 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky už jsem se to dozvěděla a je to pro nas v tom unoru :slight_smile:
@fally kdyti řekla Křížová - přikrmivat?
25. led 2011 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucko, u nás to bylo tak, že v ukončených pěti měsících davídek moc nekakal, třeba jen jednou za týden. V 5,5 měsících, to měla zrovna křížová dovolenou, se začal i v noci budit, tak jsem pročetla internet a zjistila, že je asi hladový, tak jsem mu koupila rýžovou "moje první kaše" a k večeři mu ji začala dávat. Týden na to mě křížová pochválila, že je to dobře. A od šestého měsíce jsme začali přikrmovat. Malý jedl půl malé skleničky a postupne snedl celou malou. Nejdriv jsem jen kupovala a casem jsem zacala delat doma.
25. led 2011 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luckamb luci si tu??? zítra jdem na ty naušničky a tak se chci zeptat. Měla si své nebo tam nastřelí on nějaké???
25. led 2011 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dala jsem do alba nové fotečky...

a tady je naše krasavice...
26. led 2011 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky mohu se pridat jsem primo z Mb :slight_smile:)
26. led 2011 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nepiha samozřejmě, vítej mezi náma...
26. led 2011 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod
děkuju.... momentalne sedim doma z silenou anginou a premyslim,zda to neohrozi mimise.. Ale dufám,že bude vše OK.

Jinak koukam ,ze jste byli na naušničkach my taky,ale neujali se a museli ven. Male jsou skoro 4 roky a furt je nemame ,nechali jsme je udelat znovu pred rokem a zas t strasne hnisalo :confounded:
26. led 2011 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nepiha jejej doufám že nám se naušničky ujmou. Nerada bych tím prošla zas. Máme je nastřelené a jsou z chirurgické oceli. Nabízeli nám i titanové ale z těch mě osobně rozboleli uši a nemohla jsem dlouho žádné nosit. KOukám že jsi čerstvá těhulka. Přeji hodně štěstíčka....
26. led 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod My taky meli ocel a nastrelenou,ale proste to hnisalo, mala si to drbala ,tak je nemame. Mala uz by jako zase chtela od zari chodi do skolky , a tam je holcicky maji, ale zatim to riskovat nebudu... :wink:
Nj jsem necekane otehotnela, ale mam obrovskou radost.Jen ted se mi pridala ta angina a je to des. Ale jinak Děkuji
26. led 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nepiha no tak to věřím že je to nečekaná radost... my plánujeme druhý zkoušet za 2 roky ale kdo ví jak dlouho zas budem čekat...
26. led 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, krásné naušničky, alzbet. Nepiho, vítej, nové tu máme rády. Já mám také zkušenost s chirurgickou ocelí - náušnice nosím odmala, nejprve zlaté, později bižuterii podle nálady, ale asi před pěti lety jsem si nechala dát piercing do pupíka a vyhnisalo mi to a nikdy se to nezahojilo. Po půl roce jsem to vyndala a dírka mi zarostla, takže už jsem ji nikdy neobnovila. Nevím, proč to tělo nepřijalo.
My druhé za pár let, jestli zapomenu na to, jak malý křičí a dává mi zabrat :slight_smile: Jinak bude jedináček.
26. led 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hojky holky :slight_smile: tak zapocet mam, zajtra este z nemciny a potom este tri skusky :confounded: takze boj len zacina, a ja som uz ko :grinning:
V poslednych dnoch neviem kde mi hlava stoji. Teraz by som prijala na par dni spät ten cas ked som sa nudila doma s bruskom. Teraz to brusko lieta po byte a nestiham sa ani nejest. Inak fally ak mi napises mail do IP poslem ti video ako si chlapci beru kknizku, je to zlate :grinning:
nepiha vitaj :wink:
26. led 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
aoj holky tak ja dnes vyrazila na gyndu furt mam bolesti, ale vse je v poradku a bolesti zpusobuje jizva po cisari ,tak je pry budu mit cele tehu ...
jinak mala byla semnou tak perlila, nejdriv se ptala doktora jestli mi bude davat kastrol na brisko :grinning: a pak byla ta oslnena miminkem ,ze se ptala jestli ji doktor proda zmrzlinu :grinning: :grinning:

jinak tady je fotecka z dneska

jinak ja mela piercing v nose ,ale pred 4 mesici, a nejak se neujmul tak musel taky ven
27. led 2011 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, dnes jsem konečně sehnala, co jsem chtěla - termosku na davídkovo jídlo. Neustále ho někde taháme po výletech a někdy (většinou) není kde ohřát sklenička s příkrmem. Sháněla jsem nějakou maličkou termosku, ty přímo pro děti jsou buď jen na pití (mají úzké hrdlo), nebo jsou určeny na speciální kelímky a jsou děsně velké. Na plavání měla jedna maminka takovou akorát, tak jsem vyzvěděla, že ji koupila ve sportu. Tak jsem vyrazila a huráááá, měli ji. Je opravdu krásně maličká, koupila jsem objem 0,35l (měli i větší, ale tím i větší celkově). A zkoušela jsem, že se do ní vejde jak celá sklenička 200ml, tak překydat už hotové třeba domácí jídlo. Takže každý, komu by se hodila, doporučuji. http://www.hanibal.cz/turisticke-vybaveni/lahve-a-termosky/10272-primus-ch-lunch-jug-0.35-l/ Cena byla 425Kč (já ji koupila ve sport český ráj v mb).
27. led 2011 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek