• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
Normálka požádáte o novou občanku se zápisem děcka, ne? Asi k tomu potřeba rodný list :grinning: .
1. únor 2011 v 06:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky to mám v plánu, když má jiné příjmení než já...
1. únor 2011 v 06:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
V ČR se žádá na městském úřadě....
http://www.mvcr.cz/clanek/osobni-doklady.aspx
1. únor 2011 v 06:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hmmm to jsem si myslela, ale mám občanku statrou 3 roky a až půjdem do MB tak budu žádat zas takže se mi nechce žádat ještě teď o změnu... je to pěkně blbý s těma kartičkovýma občankama
1. únor 2011 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ji nech udělat vlastní pas a máš to vyřešený :zipper_mouth:
1. únor 2011 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zapis do obcanky ti udelaji na matrice, kam patris, ja zajela do boleslavi. Staci vyplnit formular, dat fotku (bez usmevu, neutralni vyraz) a do mesice to mas hotove. Myslim, ze je to dokonce bez poplatku.
S pasem je to slozitejsi, protoze dite si musi byt na fotce podobne, coz u malych deti je problem uz za par mesicu. Navic musi mit na fotce otevrene oci, zavrenou pusu, nebrecet, nevim, nevim, jak bychom tohle absolvovali.
1. únor 2011 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, dievcatka, co dnes robite? Vonku je hrozne, auto nam nestartuje, :frowning2: vyzera to ze budeme trcat doma. Ale musim ist na postu, tak mozno predsa sa nababusime a vyrazime peso. Uvidime ako bude za par hodin, nechcem trcat cely den doma.
S tou obcankou, som tiez truba, ked sa maly narodil, davala som si robit novu, mala som tam zle napisane meno, tiez som si ho mohla dat hned zapisat. :confounded: no truba. Vybavim to neskor, no. DOvtedy aby som nosila zo sebou rodny list, pre istotu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. únor 2011 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally, Jojko sa vcera zacal pustat a stoji par sekund sam, potom si ale uvedomi ze sa nedrzi a cupne na zadok :grinning: pre istotu.
1. únor 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fally takže na matrice to udělají? a to mám dát malou vyfotit? nebo jak?
1. únor 2011 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak dnes jsme byly na 3. očkování.
Vážíme 6,5kg měříme 64cm a Křížová malou chválila, že je moc šikovná a do zdravotního průkazu jí tentokrát nenapsala šikovná, ale VELICE ŠIKOVNÁ :D Tak mám radost a musela jsem se vám pochlubit. Prý to co umí, tak by jí stačilo až tak v 8 - 10 měsících.
Jo a pozor!!! Začínáme se plazit. Pomalu, ale jde to. Hlavně, když před ní dám telefon, tak to to jde báječně. Tak moc ho totiž chce. :D TAkže žádný metry jsme ještě neuplazily, ale i z těch pár cm mám radost :D
1. únor 2011 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luckamb tý jo máme to stenjný... nám na 3 měsících aky napsala tentokrát d průkazky velice šikovná a že je prej jako dítě věkově 4,5-5 měsíců :grinning:
1. únor 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod nám tAM od narození píše šikovná a teď poprvé velice šikovná. Potěší to, co? :D
1. únor 2011 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ju Lucko tak to je mala ozaj velmi sikovna ked na 5 a pol mesiaca zacina plazit. Jojko zacal myslim okolo 7 alebo trosicka pred,uz si nepamätam, fally urcite vie kedy zacal Davidek, tak my tak isto :grinning:
My sme ale na 6 mes. vazili 8870 a merali 72,5 tak to sa plazi tazko s tak tazkymi kostami :grinning:
Chvala vzdy potesi :wink:
1. únor 2011 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luckamb jj je to od ní hezký, nám taky píše šikovná a teď napsala velice šikovná. Vše co zkoušela jako přitáhnout se do sedu, chytit hračku, překulit se na bříško... vše zvládla strašně pohotově. My jdem na očkování a kontrolu 15.2.
1. únor 2011 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, obcanka se vyrizuje na matrice, ale pasy se delaji (sice ve stejnem baraku magistratu) v jinych dverich. Vyrizeni trva mesic, tak at to alzbet vcas vybehas.
Jinak v sesti mesicich mel davidek 8120kg a 68cm.
1. únor 2011 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fally takže to zapsání není tam dole jak se mění občanky??? Je to teda nahoře jak se vyřizoval rodný list??? To tam musím skočit
2. únor 2011 v 05:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
pasy jsou dole na stejnem patre jako obcanky, ale hned na zacatku chodby, nemuzes to minout, je to oznacene. Hned na kraji chodby je terminal, kde si vezmes poradove cislo a pak te vyvolaji na svitici tabuli.
2. únor 2011 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no takže to je normálně na občankách... no já ji mám novou a zas ji budu měnit až se přestěhujem... takže se mi to nechce měnit už teď
2. únor 2011 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barcaldine, Davídek už také párkrát zůstal sám stát, ale myslím, že to zatím byla náhoda než úmysl. Spíš zapomněl, že se pustil. Ale jinak dost suveréně stojí u všeho, obchází to, tahá věci dokonce z kraje velkého stolu. Ještě že zatím nedosáhne na kuchyňskou desku.
Jinak váha se mu zastavila a je pořád na nějakých 9,35kg, jí docela hodně. Zkusila jsem mu koupit kuskus a pro změnu pohankové křupky (předtím měl kukuřičné). V neděli jsem zase navařila příkrmy do zásoby, tentokrát maso dušené s mrkví a brambory a pak "rizoto". V jednom roce už prý dítě může vlastně všechno, jen ne moc (nejraději vůbec) solené a kořeněné. Jí Jojko polívky? Myslím tekuté. Davídek ne, voda mu vytéká z pusy a nechce to jíst. Dávám mu vždycky vývar do příkrmu, aby to bylo spíš kašovité než hutné, ale když jsem mu z toho udělala polívku, tak to nechtěl. Ale už nemixuju, jen krájím a jí i větší kousky bez problémů. Dokonce v pátek jsem mu dala chleba s lučinou a on si chleba normálně odkusoval. Dřív jsem mu to trhala na menší sousta a dávala do pusy, teď jsem jen odkousla kůrku, tu by těma svýma čtyřma zubama (tedy vlastně pěti, už máme další horní) neukousl, ale jinak si chleba normálně kousal.
2. únor 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak takhle teď davídek špacíruje. Jen ho nejde moc natočit, protože jakmile zmerčí kameru, pouští se a hurá za kamerou.
http://www.youtube.com/user/ladybirth48#p/a/u/0/IWYJZeAdazQ
2. únor 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fally šikula
2. únor 2011 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fally nádhera... s tou amerou to máme podobný jakmile ji chci natočit jak kecá tak se začne soustředit na kameru a mlčí
2. únor 2011 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally, Jojko to tiez este nerobi uplne vedome,a le ked stoji sam ma z toho radost, hadze rukami a pada na zadok :grinning: inak to choditko hrajuce, Davidek v tom krasne chodi, videla som video,aj s kamaratom :grinning: :wink: ale Jojkovi to je male, musi sa ohynat ked sa toho chce chytit a proste mu to nejako nesedi chodit s tym, :( mal to len na hranie, na chodenie ho to nebavi. SKusame to ale nic, on skor za ruku a to to potom utekaaa.
Polievky mu tiez nedavam, raz - dvakrat som skusila ale ako pises tecie to vsade len nie do ust, tak radsej robim ako ty, do jedla mu pridam vyvar, tiez uz mu nemixujem, ked tak popucim, ale obcas este premixnem nejake veci. Zemiaky uz ale krajam na male kusky a je ich cele. A dnes mi kradol z taniera zemiaky a aj mäso a to som mu odkrojila kusky a spapal. Jemu nesolim vobec, ale sem tam mu dam z nasho taniera, take ciste kusky, lebo on ked vidi ze jeme ide sa zodrat aby mohol jest s nami, ale chce z toho taniera, mysli si ze mame lepsie :grinning:
A chlabik mu tiez davam uz aj vcelku, teda mu bez korky dam krajec a on ho zmoli a kuse a mam omrvinky vsade. To mu ale nenatriem, ked mu natriem davam mu ja kusat, inak by sme lucinu mali uuplne vsade :wink:
Tak tolko v skratke dnes :grinning:
2. únor 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máme nové fotkky v albu, tka mrknete, když budete mít náladu :wink:
3. únor 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barcaldine mrkni (nevim, jestli hraje, ale vypada stejne) http://www.hastrmanek.cz/detail/nocnik-lachtan-1/

@luckamb modelka :dizzy_face:
3. únor 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fally jj, to ona je :D
3. únor 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally, je to on, len akopises neviem ci hraje ale to by mi az tak nevadilo, i ked to bolo zlate ako to zacalo hrat ked sa vyee :grinning: Asi ho objednam.
3. únor 2011 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak som si nasla na nete, je ich vela :grinning: a aj hrajuce su tam. Skoda ze nie su v MB aspon zatial som nic nenasla, aby som to nemusela objednavat, stoji 180 z postovnym ma vyjde na 320. No uvidim.
3. únor 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
luci malá krásně roste a je to uzlíček štěstí...

taky se musím pochlubit novýma fotkama jukněte :grinning:
3. únor 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak ve středu v 11,40 jdeme do Lachtánku :wink:
4. únor 2011 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek