• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
@nunacek Tak to záleží na porodnici. Původně jsem chtěla rodit v MB, tak se objednávalo. Musíš si tam zatelefonovat a oni ti řeknou volný termín (mně v lednu řekli březen). Nakonec jsem rodila v Brandýse.
Porod byl rychlý, možná to bylo i tím, že jsem už v 36tt byla na 2cm otevřená, ve 38tt mi dali tabletku a za čtyři hodiny byl malý venku.

Já mám doma devítiletého retrívra a nevzdala bych se ho nikdy. Je to sice s miminkem pracnější kvůli úklidu, protože pes je zvyklý být doma (i když přes den je na zahradě), takže smeták mě nemine, ale co bych pro pár chlupů neudělala. Vždyť je to (skoro) jako naše první dítě.
8. únor 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fally A jak jsi byla v Brandýse spokojená? A proč jsi zavrhla MB? My máme doma kocoura, takže smeták, vysavač a mop je taky neustále v pohotovosti a bude i nadále :grinning: :wink:
8. únor 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nunacek abych pravdu řekla, tak co se týká MB porodnice tak taky k ní nemám moc důvery ale byla to nejlepší možnost.
8. únor 2011 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fally díky za rady, zítra dám vědět jak to dopadlo
@nunacek já nemůžu na boleslavskou porodnici říct ani slovo proti
8. únor 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no asi tak... personál v porodnici je na 1, to nemůžu nic říct všichni ochotní a moc hodní. Ale vše řeší ažmoc dlouho. Kamarádce tam zemřelo miminko, nám málem taky a jinou kamarádku tam nechali trápit od pátku do neděle dokud jim nezůstala bezvládně ležet na sále. Hodně jsem přemýšlela a uvažovala i nad Turnovem ale tak sem si řekla že je jedno kde mi pomůžou, že mi to bude jedno. A hlavně jsem měla denně návštěvy což by v TUrnově nebylo možný.
8. únor 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luckamb @alzbeta.hod Já jsem na 99% rozhodnutá pro MB. Turnov v březnu porodnici zavírá (a i tak bych tam nešla, protože nemají dětskou JIP). Nymburk mi je z fotek nesympatický svým vybavením, trochu jsem uvažovala o Brandýse, ale nemám reference a vše ostatní je docela daleko.
8. únor 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luckamb @alzbeta.hod Holky a jakého doktora jste měly u porodu? Platily jste si ho nebo na vás zrovna "vyšel"?
8. únor 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barcaldine, já zítra nemohu, máme domluvené řemeslníky. Ale ráda bych vyrazila.

No, moje zkušenosti z porodnice jsou špatné. Ve 36tt jsem se po vyšetření své dr začala otevírat a podle monitoru to vypadalo na předčasný porod. Musela jsem do porodnice, tam mě hospitalizovali a monitorovali. Chtěla jsem nadstandart, byl beznadějně plný, to by mi tam nevadilo, ale fakt, že ve sprchách nebyl ani závěs a nešlo se zamknout a každou chvíli mi na záchod někdo vešel, to se mi nelíbilo. Nejhorší bylo, že jsem měla odpočívat a dali mi na pokoj rodící paní. Fakt mi málem porodila přímo na pokoji. Vadilo mi, že sestry nikdy nezaťukaly, celou noc chodiliy na pokoj, otevřely dveře, rozsvítily, nikdy nezavřely, nezhasly. Žádné soukromí. Navíc vyšetření od lékařky bylo velmi necitlivé, krvácela jsem a zpětně si troufám říct, že mi po tom odešla hlenová zátka. Prostě jsem tam odsud utekla se slzami a hned doma jsem sedla k počítači a hledala jiné možnosti. Perličkou bylo to, že mě chtěly (po mé stížnosti, že nemohu odpočívat, když mi rodí paní vedle) dát na pokoj k ženským, které na pokoji KOUŘILY. Navíc jsem asi měla smůlu, protože tam bylo hodně romských maminek a v době návštěv jsem se bála (a sestry mě na to upozornily), aby mi tam něco nevzali. Tolik moje zkušenosti.
8. únor 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fally Tak to máš fakt nemilou zkušenost :frowning2: A překvapuje mě, že v nemocnici/porodnici se na pokoji smí kouřit :sweat_smile: A v Brandýse jsi byla spokojená? A proč jsi vybrala zrovna Brandýs?
8. únor 2011 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nunacek Já jsem rodila v Brandýse a byla jsem s porodem spokojená. Některé sestry na šestinedělí nic moc, ale to je asi všude. Celkově docela pěkné, doporučuji zajet se tam podívat. Zvenku hrozná barabizna, ale uvnitř porodnice to je po rekonstrukci. Snad jediné, co bych vytkla (ale nemohu srovnávat s jinými porodnicemi), že tam mohou rodit dvě maminky najednou a jelikož jsou oddělené jen polovysokou zdí, tak se slyší. Já naštěstí rodila sama, tak jsem měla klid.
Jinak je tam skvělá mladá dr Homolková, ale i ostatní doktoři byli moc sympatičtí a žádný protiva. Protože mě neodešla placenta (přirostlá), operoval mě primář právě s tou dr Homolkovou.
8. únor 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nunacek já měla Kočího a jsem mu moc a moc vděčná... nemůžu si dovolit zaplatit svého kterého jsem si tam přála.
8. únor 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod A koho jsi si přála?

@fally Tak hlavně, že jsi nakonec byla spokojená :wink:
8. únor 2011 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nunacek no přeci Sochůrka...
8. únor 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak skoda ze nemate nikto cas, nevadi, vyrazime do mesta len tak sa prejst :wink:
Ja som teda rodila v Kosiciach, musim povedat ze som bola spokojna. Luxus teda tiez nebol, co sa tyka vybavenia tak tiez tam boli oddelene tie "boxy" na rodenie ale chodba bola spolocna, takze som tiez pocula ine rodicky, teda zvlast jednu co tam robila krik az na nu dr musela pokricat ze nech nehysterci, tazko posudit ci to niekoho tak boli aby vrieskal...ja som rodila bez epiduralu, a bez "slova" len som si tam fucala ako mi radili. A dalo sa to zniest, urcte to nebolo na krik a hysteriu. Asi to zavisi od prahu bolesti a od osobnosti, ktora co znesie. Fally to ze si nemohla zamknut sprchu je myslim logicke, keby sa ti nieco stalo nemohli by ti rychlo pomoct, ani u nas sa nedalo zamykat. Ked som bola na izbach s ostatnymi rodickami , tiez neklopali, (aspon myslim) ked bolo treba vosli, ale je pravda ze väcsinou prisli lebo ich volali spolubyvajuce. ALe ja som to brala tak, ze som v porodnici, nie v hoteli takze som sa na to nesustredila. Ked som sa dostala na nadstandard tak som tam mala pokoj, chodili nas pozerat kazde rano a to pred tym hlasili ze bude vizita ze sa mame nachystat na izbe a tak som "navstevu cakala. Takze mne tam vlastne nevadilo nic. A boli tam aj ciganky ale snazili saich davat na izby spolu a tak ich nejako separovali takze som ich len videla na chodbe. Samozrejme ziadne cennosti na izbach radsej. Takze asi je to aj o nejakych ocakavaniach a predstavach, ktore sa nemusia stretnut z realitou.
A co sa tyka personalu, pre mna boli na 1 od sestier na izbach po dr.
Ale pravdu povediac, mne sa na porodnici MB nepaci ze cakaju dlho...co som pocula. Takze ja som uz pisala , tu by som nerodila. Netvrdim ze nie su odbornici a urocte maju vybavenie, ale na moj vkus, cakaju dlho :slight_smile:
Tolko "kratka " skusenost. :grinning:
8. únor 2011 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@barcaldine tu v porodnici v MB jsou boxy oddělené do místností, jak malé pokojíčky. Personál vynikající a ochotn ale co se týká rizikových porodů, moc rychle nad tím nepřemýšlí... pořád čekají.
Co se týká křiku při porodu ze zkušeností mé spolužačky je to i tím že křik pomáhá při tlačení aby ti vyšel dech. Jí to radili při porodu ať křičí, že jinak ji brzy dojde dech. No tak křičela co jí to jen šlo a prej to fakt pomohlo.
A přesně i tu vždy hlásili že se máme nachystat na vizitu. Ale jinak vždy rovnou vešli na pokoj bez klepání. A taky mi trošku vadilo že se nedali zamknout sprchy ale je to fakt že by se na mě pak nikdo nedostal kdyby bylo nejhůř
9. únor 2011 v 05:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj :slight_smile: Nakukuji jen na skok z práce, ještě mám chvíli čas :slight_smile:
@alzbeta.hod A kolik si Sochůrek za porod říká? Mně ani nějak nenapadlo, že bych si ho měla brát k porodu, přijd, že je to především gynekolog a ne porodník. Raději bych někoho, kdo rodí denně, aby měl víc zkušeností. Sice to samozřejmě až zas tolik neznamená, i zkušený porodník může něco zanedbat nebo udělat chybu, ale je to spíš asi pro vlastní pocit klidu. Zase na druhou stranu jsem na něj zvyklá, znám ho, on zná mě, takže jistí výhody by to taky mělo. Taky jsem slyšela, že v MB dost často vyčkávají, a že než třeba udělají CŘ, tak že nechají rodičku docela dlouho a někdy i zbytečně "trpět". A trochu mi bohužel přijde, že "zaplacený" doktor by takto nejednal...
9. únor 2011 v 07:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nevím kolik by si řekl... já se neptala... pokud vím tak je i porodník. Nevím jaký je u porodu. Já měla dr který na mě vyšel a můžu jen chválit. Zachránil nám maličkou a dokud manžel nepřijel, držel mě za ruku on a fakt mi to pomáhalo. Trápilo mě to co tebe, obavy z cizích doktorů. Ale když nastali obrovský a nepopsatelný bolesti bylo mi jedno kdo tam je a kdo mi pomáhá.
9. únor 2011 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nunacek jo a to že čekají je pravda... vlastní zkušenost. Z mého okolí tak nechali už holky celý víkend a jednu hodin dokud se neotevřeli. Mě naštěstí v neštěstí museli operovat ihned
9. únor 2011 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nunacek
@alzbeta.hod Sochůrek do porodnice rodit nechodí. A myslím, že by ho tam ani nepustili. Doktor, který tam rodí musín mít s poorodnicí smlouvu.
9. únor 2011 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fally
@barcaldine holky, první hodina je jen informační, nebo se jde hned do vody?
9. únor 2011 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luckamb aha tak to jsem nevěděla... no mě to říkala mamka že e to i porodník. No vlastně on spolupracuje s Turnovem tak možná chodí tam.
9. únor 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod jo tak to je možný. Já se na to ptala, protože jsem chtěla mít 100% jistotu, že ho tam nepotkám :D
9. únor 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luckamb až tak ho nemáš ráda jo??? :grinning: No vidíš a já mu věřím... NO já zas slyšela kritiku na Kočího a já si nemůžu stěžovat.
9. únor 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod mám s ním osobní hodně špatnou zkušenost. Nebýt jeho Karolíně už mohlo být o rok víc a mohla jsme čekat druhý. Nemusela jsem mít na břiše pět jizev a no škoda slov.
9. únor 2011 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucko idete hned do vody, ale uz tam asi aj ste, skor som na pc nestihla :wink:
Tak napis ako sa vam to pacilo.
No hovorim s tym krikom je to relativne, kazda si myslim ze tam robi to co jej pomaha, ale su aj hysterandy a na tie zial dr musi aj pokricat, ak pacient nespolupracuje, nemozu mu pomoct. A treba si uvedomit, ze oni tam porodov maju v jeden den kopec, aj ked iste robia vsetko pre to aby sa rodicka citila dobre, staci, ze maju jednu dve ktore im svojou nespolupracou pokazia den, naladu.... a potom si to moze bohuzial odniest aj niekto "normaly" len pre nejaku blbinku. Proste aj ked pre nas je to chvila ked cakame citlivy pristup, treba v duchu ratat aj s moznymi komplikaciami a povzniest sa na to. Pracovat s ludmi je najtazsie a lekari tam maju denne niekolko porodov, musi to byt pre nich vycerpavajuce a stresujuce. Im ide o to aby vsetko dobre dopadlo, aby odrodili zdrave dietatko a mamicku a to ze sa niekomu paci ci nepaci ze musel znasat nezamknutu sprchu je pre nich nepodstatne :grinning:
Aj ked sa iste najdu lekari ktory by nemuseli byt protivny. Ja som nastastie takych nestretla, vsetci boli fakt zlaty. Ale zas som sa snazila robit vsetko co mi povedali ze mam robit, nemala som ziadne naroky , ktore by im komplikovali pracu. Nemali dovod sa na mna rozculovat :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ved si predstavte ze pri tom mnozstve ludi ktore tam maju pride jedna ktora by zacala vymyslat ze toto nie a toto hej... snad v nejakej sukromnej porodnici kde si clovek zacvaka to aby sa starali len o neho.
Napriklad ja kym som cakala na sale, hopsala si na lopte, dr chodila od porodu ku porodu, stale ked sla okolo opytala sa ako sa citim, ci este nic, skontrolovala ma, dokonca uz som bola skoro pripravena rodit a ona ze musi ist robit cisarsky rez, ze ci vydrzim. Tak som sa zasmiala a povedala som ze sa pokusim vydrzat a ona ze keby nieco mam zakricat na sestru (co jej asistovala pri cr) ze ku mne zatial pride. A len co si umyla ruky od cr tak sla rodit mna, hned ako ma odrodila uz tam cakala dalsie rodicka ...keby som chcela vymyslat, verim ze by ma poslala niekam, pretoze na to ozaj nemali cas, aby skakali len okolo mna. Hovorim,, mam na mysli nejake banality, nie veci co sa tykali samotneho porodu, to boli v pohotovosti a vzdy ochotne a povzbudzovali. Ale snazila som sa maximalne im vyjst v ustrety . V ramci moznosti :grinning: Holt treba ratat s tym ze ak rodite v statnej nemocnici nebude to ako z tych filmov. Iba ak si clovek cvakne sukromnu nemocnicu, tak verim ze tam to bude vyzrat, mozno presne tak. A ani neviem ci v Cechah nieco take ja a ani na slovensku o nicom neviem. Tak zas tak v skratke moj nazor :grinning:
9. únor 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luckamb to mě mrzí že máš takovou zkušenost. Mě naopak pomohl k Nikolce.
9. únor 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barcaldine ne, akorát jdu oblékat Kikinu. Musím ještě do krámu. Tak pa odpo
9. únor 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@barcaldine je pravda že spolupráce u porodu je fakt důležitá... já taky spolupracovala a věřila že co mi říkají mi pomůže. A i když to hodně bolelo doufala jsem že to brzy přejde a malá bude venku.
9. únor 2011 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, ja jsem necekala zadny hotel, ale preci jen mi par veci vadilo. Ale vestinou to bylo o lidech, nepotrebuji nutne zadny komfort. Mate pravdu, ze nekdo mozna ceka prostredi ze serialu a pak se divi, jak moc odlisna je pak realita.

Barcaldine, tak co, uz jojko chodi? Minule opravdu tapkal sam, to mu to jde opravdu skvele.
9. únor 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
9. únor 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek