Snažíme se o miminko 2019

monib66
10. led 2019

Pojďme si zkrátit chvíle na čekání 🙂 Jsem maminkou 1,5l chlapečka a od listopadu jsme se začali snažit o druhé miminko.
Pojďme sdílet grafy baz.teplot, ovulační testy a také těhotenské testy. Předávat si rady, zkušenosti 🙂
M.

monib66
autor
10. led 2019

@monib66 graf bazalni teploty prosinec, leden

margaret88
10. led 2019

I my se tento měsíc začínáme snažit o druhátko.🙂 Ale já bez měření teploty a ovu testů.Nechci to hrotit. Dcera byla na poprvé...uvidíme co druhý.👶☺Hodně štěstí všem. Rok 2019 bude určitě extra plodný. 😀

monib66
autor
10. led 2019

@margaret88 děkuji <3 Malý byl také napoprvé, ale vzhledem k tomu, že stále kojím a MS byla zatim jen 2x, hlídám si, kdy jsou plodne dny spíše pro představu, kdy dorazí další MS 🙂

baruss11
10. led 2019

Ahoj. My se začali snažit v prosinci, máme doma syna rok a třičtvrtě. Zatím BT neměřím, začnu až jestli to nejak nepůjde. Zatím poznávám ovu podle bolesti podbřišku a hlenu. Teď jsem cca 10 DPO, jsem hrozně nedočkava a tak jsem dnes testla a nic 😞 úplně bílo. Jinak mě teda fest bolí prsa, asi to bude PMS, ale nikdy jsem na to netrpela 😏
Držím všem pěsti🍀

sluckynek
10. led 2019

Ahoj přidávám se k vám , snažíme se s manželem již dva roky dvakrát se povedlo ale miminko stále nrnsnr jednou potrat 21 TT teď podruhé zamkle těhotenství 😥 teď mám ms tak doufám že další už nepřijde

margaret88
10. led 2019

@sluckynek To mě upřímně moc mrzí. Já mám teď taky ms. Budu držet palce aby už únorová nepřišla.

sluckynek
10. led 2019

@margaret88 děkuji moc

margaret88
10. led 2019

@sluckynek Třeba se tady za měsíc obě sejdeme se //čárkama.🙂

radullah
10. led 2019

Ahoj holky, taky se přidávám, snažíme se od loňského března, kdy jsem otěhotněla hned na první pokus, ale dvojčátka odešla v 11tt, jako ZT. Teď na Vánoce jsem si užila pro změnu biochemické těhoteství s podezřením na mimoděložní, naštěstí nakonec jen ta příznivější varianta potratu. Doma už ale jednu cácorku mám, 2,5letou. Malovala jsem si, jak krásně navážu mateřkou a ono prd. Ovulaci si hlídám jen ovutesty, mám jí hodně bolestivou, takže nejde přehlédout. Teď jsem zrovna ve fázi čekání, 3dpo..vůbec to neutíká 🙂

sluckynek
10. led 2019

@margaret88 doufám 😉

beruchajda
11. led 2019

Ahoj holky, taky se podělím o svůj příspěvek. Je mi 25 a vloni v sprnu jsem po skoro 10 letech dobrala poslední HA, kterou jsem začala primárně brát kvůli velkým bolestem při MS, kdy jsem byla dost nepoužitelná. A pak jsme se začali snažit. I když vím, že se to může povést hned, za rok, za dva a nebo taky nikdy (což si tedy nepřipouštím), tak jako člověk který rád plánuje a má nad svými věcmi kontrolu, tak jsem teď dost vykolejená. První cyklus 51 dní, druhý 41 s tím, že jsem začala měřit BT. Záměrem bylo vědět, kdy by měla/neměla dorazit MS a ovulace byla 29 DC, takže ok. No, ale teď jsem už 49 DC a ani ovulace ani MS nikde ☹. No dneska odjíždím na týden na dovolenou a tak doufám, že se hlava hodí trochu do klidu a přijde buď jedno nebo druhé. Když se ale ještě do pátku nic nestane, tak se asi objednám k dr., abych alespoň věděla, co on na to. Jinak všem vám holky držím palečky a doufám, že se nám podaří být maminkami 😉

evytra
11. led 2019

@beruchajda nekdy jak se na to clovek moc soustredi (byl to i muj pripad) tak to nejde, pak clovek odjede pryc , na dovolenou vypne prestane se snazit, zmeni se myslenky prostredi a najednou bum a dvojcata! :D treba

evytra
11. led 2019

Hele holky vy to tady mate vsechno tak hezky vypocitane, mi teda aspon prijde 😀...... A asi jste chtely z materske do materske, pokud se nepletu. Poradte mi kdy se mame zacit snazit kdyz dcera ma 16 mesicu, rodicak mam na 2,5 roku a pobirala jsem materskou takze mi konci ve 3 letech ditete

radullah
11. led 2019

@evytra nejlíp otehotnět, až bude mít dcerka po druhých narozeninách a ten stejný měsíc jako jsi otěhotněla původně s ní 🙂 Jestli dobře počítám, tak dcerka je narozená v září? Takže nejlíp aby jsi přišla do jiného stavu nejdéle do prosince 2019 /ledna 2020 :D

beruchajda
11. led 2019

@evytra To čte člověk taky všude. 'Hlavně na to nemyslete.' 'Nesoustřeďte se na to.' To se vždycky pousměju a říkám si, že se to lépe řekne než udělá. Snažím se, ale zaměstnat hlavu, jak jen to jde, ale i tak je to občas dost náročné. Největší rána pro mě bylo když jsme se začali snažit a v tu chvíli kamarád s ženou zjistili, že čekají. S tím jsem se chvíli rovnala ne že bych jim to nepřála, ale bylo to, jak rána pod koleno. A teď když se něco podobného v okolí zase objeví? Tak už je to pro mě spíš úsměvné. No uvidíme, jak se to bude vyvrbí 😉

monib66
autor
11. led 2019

@radullah já jsem dnes 5 DPO a taky mi to neutíká :-/

margaret88
11. led 2019

@evytra Dcera bude mít ted 2,5roku a budeme se začínat snažit. Rodičák mám do 3let(července).Snad se během toho půl roku zadaří abych nemusela do práce. Najedu na nemocenskou a následně na mateřskou. Svoji práci absolutně vykonávat nemůžu.Měla jsem to tak i u prvního těhu.

evytra
11. led 2019

@margaret88 pockej jako ze jak ti vyprsi rodicak tak bys mela jit do prace ale ty pujdes hned na nemocenskou? Chapu to dobre jo? Ja prave taky nemuzu byt v praci tehotna

margaret88
11. led 2019

@evytra ano,chápeš to dobře.

makikb
11. led 2019

Ahoj, bude mi 27 a v říjnu jsme se začali snažit o miminko, třetí 🙂 první dcerka má 3 roky a 3 měsíce a druhá dcerka rok a 9 měsíců 🙂 poprvé se mi podařilo otěhotnět po půl roce snažení a vysazení HA. Podruhé jsem otěhotněla necelý rok po prvním porodu, hned po prvni MS. Teď čekám během pár dnů MS, tak uvidíme 🙂 jinak přeju všem hodně štěstí 🙂

jennas
11. led 2019

Ahoj holky,pridavam se k vam,mam doma 2,5 letou holcicku,v rijnu jsem musela na.revizi kvuli zamlklemu potratu a ted se znovu snazime...tento mesic biochemicke tehu,valicko se nezavrtalo,tak uz mam 4dny zpozdeni a ocekavam zpozdenou ms,ktera to vyplavi...a verim ze.dalsi mesic uz se snad zadari❤❤❤

jennas
11. led 2019

@margaret88 ahojky,ja mam rodicak do cervna,male budou 7.6. 3 roky...takze kdybych otehotnela treba brezen,tak muzu nastoupit na neschopenku 8.6.asi ze?a pak klasicky.na materskou 6-8tydnu pred porodem...

margaret88
11. led 2019

@jennas já myslím že určitě. Ono taky záleží co děláš jinak za práci,pokud ti třeba zaměstnavatel nenabídne adekvátní práci tvému stavu(u mě tohle nehrozí) a jakou máš smlouvu.

jennas
11. led 2019

@margaret88no mam na neurcito,s materskou zazadano na 3 roky...no delam vedouci v zarizeni pro deti obdobne detskemu domovu..sice muzu byt v kanclu, ale s detma jsem v kontaktu porad..a vozi nam neockovane deti,kolikrat mely vsi,svrab atd.😂a musela bych a nima vsude.jezdit sluzebakem a tak...proste lepsi doma😀a jina pozice jen vychovatelka cely den u deti,takze nic...jen mi slo o to,jestli teda muzu nastoupit rovnou na neschopenku kdyby se do cervna zadarilo

margaret88
11. led 2019

@jennas podle mě určitě můžeš.Nevidím důvod proč by to nešlo když ji gynekolog vystaví.

margaret88
13. led 2019

Ahoj holky.Prosím o radu. Dnes mám takový táhavý výtok.Dá se přirovnat k soplu. Jen teda když jdu na wc a utřu se.MS skončila ve čtvrtek. V pátek bylo jen sem tam slaboučké špinění. Už skoro nic.Jelikož jsem tohle nikdy nezkoumala a neřešila tak nevím jestli ten výtok něco značí. Můžete mi vy zkušené poradit?😊Díky

monib66
autor
13. led 2019

@margaret88 může jít o předovulační, ovulační "plodný" hlen. Ale bez potvrzeni ovutestem či bazalni t. těžko posoudit. Ja mivam "plodny" hlen půlku cyklu.

margaret88
13. led 2019

Díky...já si to tak nějak myslela. Já myslím že ten hlen bude sílit. Teplotu neměřím a ovu testy taky nevedu.🙂

radullah
13. led 2019

@jennas já mám v plánu taky nastoupit na neschopenku hned jak se zadaři :D určitě to jde bez problémů, jen některy doktoři to chtějí psát až po ukoncenym třetím měsíci. Já pracuju v bance, sedím na zadku u pocitace, ale jak chodili nemocný lidi, byla jsem furt marod. Tak to tím budu obhajovat, fakt se mi tam nechce. Mimochodem, já bych měla nastoupit 10.6. máme děti jen pár dní od sebe :D

jennas
13. led 2019

@radullah no supeeeer..i obe to biochemicky a virozu co😂😂takze tenhle.mesic je nas,urcite se nam konecne zadari💋💋pozitivni mysleni😉😉😉