• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažíme se o miminko: podzim, zima 2013

27. prosince 2013 
Ahoj holky. Domluvili jsme se s manželem, že se o miminko začneme snažit na přelomu října a listopadu. Jestli je tu nějaká další budoucí maminka, která ví, že se začnou snažit na podzim či v zimě tohoto roku, klidně se přidejte. Pokecáme o pocitech, o plánech, předáme si info o mateřské, rodičáku apod.
24. srp 2013 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Ahojky, my už se snažíme ale klidněpokecat mužem :grinning:
@uztotakbude
24. srp 2013 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj já bych se přidala.. :slight_smile: Původně jsme plánovali začít v září, ale teď to vypadá na prosinec/leden, neboť budu nastupovat do nový práce..
24. srp 2013 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@renunka01 Jé, tak to gratuluji. Já práci stále hledám. Měla jsem nastoupit prvního září, ale paní závodní doktorka mi do papírů napsala, že nesmím zvedat těžká břemena kvůli skolioze a tak mne nevzali (kráva, já mám skoliozu jen malou). Takže hledám dál. Ale my se určo začneme snažit na tom přelomu říjen a listopad, protože mi doktorka říká, že to nemusí být hned, tak ať máme rezervu. Chtěla bych počít v zimě, ale jak to příroda bude chtít, tak to bude...tohle nejde plánovat :slight_smile:
25. srp 2013 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dreana Ahoj, moc ráda. Měříš si bazálku, nebo děláš ovu testy, nebo zatím jen tak běžně, že se nechráníte a uvidíte?
25. srp 2013 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uztotakbude Já práci mám, ale u nás teď propouštějí, tak jsem si našla práci jinde a budu muset nějak přečkat zkušební dobu.. :confounded: Původně jsme plánovali začít v září, chtěla bych mít jarní/letní miminko.. :slight_smile:
25. srp 2013 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@renunka01 Já zase podzimní/zimní miminko :slight_smile: A jak dlouho už pracuješ?
25. srp 2013 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si pořád říkám, že v létě bez těch všech vrstev oblečení a fusaků to bude lepší.. A taky bude pěkně na procházky.. No ale člověk míní a život mění.. Pokud nám to vyjde hned v prosinci/lednu, tak to teda letní miminko fakt nebude. :slight_smile: Já pracuju skoro dva roky.. a co ty? Budete se snažit, i když práci nemáš?
25. srp 2013 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uztotakbude dva měsíce sem měla OVU testy, OVU byla ve stejnou dobu a byla, takže tenhle měsíc sem jela jen tak a vypadaá to že opět nic :angry:
25. srp 2013 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já včera dobrala poslední prášek :slight_smile:. Chtěla bych otěhotnět nejlépe v listopadu nebo v prosinci, abych stihla v klídku dodělat školu, končím v půlce června. Koupila jsem si ovulační testy, tak je chci vyzkoušet, jestli bude po vysazení prášků všechno v pohodě. Přece jen jsem je brala s jednou přestávkou asi 8 let... :rolling_eyes:.
@dreana Od kterého dne cyklu ses testovala? :slight_smile:
Tak uvidíme, jak to půjde :slight_smile:.
25. srp 2013 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dreana Držím palce, ať to co nejdřív klapne! :slight_smile:
25. srp 2013 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mrabbit Ahoj! Já bych si taky přála, aby to hned vyšlo v prosinci.. :slight_smile: Vůbec si nepřipouštím, že by snažení mělo trvat x měsíců.. :wink:
25. srp 2013 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mrabbit OVU? Idální máš pokud testujes poprvé tak od 7DC.. at mas jistotu že jí chytíš.. :grinning:
25. srp 2013 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@renunka01 JJ, budeme. Práci nemám, pracovala jsem po škole jen dva měsíce a dál ležím na ÚP a i když hledám, tak nic nenacházím. No asi nastoupím do call centra teď v září. Jsem z toho dost otrávená, je to hnusná práce, ale co mi zbývá.
25. srp 2013 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dreana To se poddá. Dokonalé dítě potřebuje trošku času. Když má být něco dokonalé, vždycky to tvoření přece chvíli trvá :wink:
25. srp 2013 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uztotakbude To mě mrzí.. Já bych se bála, že bez praxe a s dítětem/dětmi pak ve 30ti nebo později práci nenajdu už vůbec.. Ale chápu, že touha po dítěti je silnější.. A kdyby člověk čekal, až bude mít to či ono, tak "správná" chvíle na dítě nemusí být nikdy... :slight_smile:
25. srp 2013 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@renunka01 bude mi 28 let. Já nevím na co čekat, protože žiji v regionu, kde prostě práce není...nejsem sama, kdo hledá rok práci...
25. srp 2013 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uztotakbude Taky mi je 27. :slight_smile: Teď jsem koukala na tvůj profil.. Držím palce s tím call centrem, je to lepší než nic. :wink:
25. srp 2013 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@renunka01 No je mi 24 let, ale až budu mít po mateřské, bude mi 28, když vše dobře dopadne. Tak jsem to myslela. JJ, vůůůůůbec se mi tam nechce, ale co mi zbývá :(
25. srp 2013 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uztotakbude Jo taaak. :slight_smile: No já jsem z Ústeckého kraje a tam bych práci taky teda nesehnala. Tak jsme v Praze, práci mám, ale taky to není úplně bez chybičky, v Praze jsou zas vyšší náklady na život než v Ústeckém kraji (nájem atd.). Už se nemůžu dočkat prosince.. Jediné čeho se bojím, kdyby to vyšlo hned, je to, že budu do konce ledna ve zkušebce, nerada bych, aby to na mě poznali, kdyby mi třeba bylo špatně a aby mě vyrazili ještě před koncem zkušebky.. :confounded:
25. srp 2013 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@renunka01 JJ. No my jsme stěhování taky zvažovali. Ale máme tady byt v OV a manžel tu má jistou práci. Odejít by znamenalo prodat byt a jít do neznáma bez jakýchkoliv jistot.
25. srp 2013 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renunka01 Já se jednou bojím, že otěhotním moc brzy a nestihnu dodělat školu, pak se zase bojím, že to nepůjde, no blázinec :grinning:. Ale tak už to vychází celkem dobře, že i kdyby to vyšlo hned napoprvé, tak to snad nějak už dodělám :slight_smile:.
@uztotakbude Mně je posledních pár týdnů taky 24. Doma s mimčem bych chtěla být nějakou rozumnou dobu, mám hodně babiček na hlídání, skoro tchýně hrozně chce vnouče, takže pokud bych sehnala práci na částečný úvazek, tak by mi vyhovovalo chodit např. 2 či 3 dny v týdnu do práce zhruba od 1,5-2 roku dítěte. Ale to je zas to moje plánování. Kdo ví, jak všecko bude :slight_smile:. To call centrum se snad pár měsíců vydržet dá a pak už se budeš těšit na miminko, takže ti to bude rychle utíkat, si myslím :slight_smile:.
25. srp 2013 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uztotakbude To je jasný, když už tam máte svoje zázemí..
25. srp 2013 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mrabbit No jo no. Škola je jedna věc. Ale abys pak nedopadla jak já. Já školu dodělala a o práci nezavadím. Všude slyším, že jsem moc mladá, bez praxe a určitě budu chtít brzy děti. Škola je jedna věc, ale pak najít práci s dítětem a bez praxe, i když třeba s diplomem je značný problém. Toho se bojím já. Ale jak říkáš, taky se to ve mne bije. Prvně jsem byla v háji, že nemůžu najít práci a nesnažíme se ani o prcka a že čas letí. Pak jsem začala brát Nosifol, domluvila se s manželem, že se začneme snažit a dostala strach, co bude až mi skončí rodičák a já budu mít nastoupit do práce bez praxe a s dítětem.
25. srp 2013 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mrabbit Já se zas bojím, že pokud nám to vyjde hned v prosinci a chytnou mě hned nějaký nevolnosti, tak to na mě v práci poznají a já budu ještě do konce ledna ve zkušebce, tak to bych nerada.. Ale odkládat to do konce ledna už taky nechci, protože jsme si řekli, že v září, teď kvůli tomu, že měním práci, jsme to odložili na prosinec a já už to faaakt nechci zas odkládat... :confounded:
25. srp 2013 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mrabbit Jinak teda já jsem ráda, že jsem školu dodělala, protože pokaždý jsem měla takový nervy před zkouškama, že mimi v bříšku by fakt bylo chudák. Já nemohla spát, jíst, nic. :slight_smile:
25. srp 2013 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uztotakbude A co jsi studovala za obor? Já už prášky brát nechci, tak tomu prostě necháme volný průběh. Když se zadaří, tak paráda, když to nepůjde, tak holt půjdu pracovat. Do práce se těším, ale říkám si, že dítě můžu mít jen dejme tomu v následujících 15ti letech, kariéru si můžu budovat třeba do sedmdesáti :slight_smile:. Já studuju všeobecné lékařství, takže si furt tak nějak myslím, že práci seženu vždycky. Doufám, že mě pak nevyvedou z omylu :grinning:.
@renunka01 To já se taky nervuju, ale už naštěstí jen v den zkoušky :slight_smile:. A pokud by to otěhotnění vyšlo na listopad či prosinec, tak by mě čekaly už jen 3 zkoušky, tak to by snad mimino rozdýchalo :grinning:. Musíš věřit, že bys patřila k vyvoleným, kterým není špatně, nebo že bys to úspěšně zatajila :slight_smile:.
25. srp 2013 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mrabbit Jako lékařka seženeš určitě. Tak to ti gratuluji, musíš být chytrá a vybrala jsi si dobrý obor. Já jsem práva pajdačka. Takže nic moc. Chtěla jsem vždycky pracovat u děcek, no a místo toho se na mne každý dívá způsobem "to je ta blbka z pajdáku".Přitom já se dostala na pět oborů i na jiné fakulty a pajdák jsem si vybrala kvůli vlastní vůli, ne že bych neměla na nic jiného.
25. srp 2013 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mrabbit Snad to tak vyjde.. Bylo by to tak báječný najít // na testu pěkně o Vánocích.. nejlepší dáreček! :slight_smile:
25. srp 2013 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, připojím se také k Vám. My se teď snažíme druhým měsícem a nyní jsem za ovulaci a teď to dlouhé čekání, to je to nejhorší....Tak uvidíme... nevíš jestli jo nebo ne a muzes si jen myslet,ale nejsi si nikdy jistá až když nepříjde MS tak až udělat test.Ale teď už nemám tak velké očekávání jak z prvního pokusu.
25. srp 2013 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uztotakbude Taky mám pár kamarádů, co marně shání práci s pedákem. Je to špatný, no :(. A třeba nějaké soukromé doučování by se u vás ve městě někomu nehodilo nebo tak něco? Ani v blízkých městech nikoho neshání? Až budu pracovat, tak určitě budu muset min. 30 km dojíždět, na to se moc netěším, ale určitě jde jen o zvyk. Jinak děkuju, já už se těším, až školu dodělám, je to už dlouhý a nebere to konce. A kdybych měla čekat s dítětem až po atestaci, což je cca dalších pět let, tak to bych se asi nedočkala nikdy, tak snad to nějak vyjde a bude to fajn :slight_smile:.
@renunka01 To by teda byl dáreček! :slight_smile: A chtěli byste to doma oznámit hned na Vánoce? Já chci právě určitě počkat alespoň první trimestr a vydržet o tom nikomu neříct (kromě přítele). Jsem pověrčivá a už vidím, jak se budu strachovat, aby se něco nestalo... :slight_smile:.
@missuulle Ahoj :slight_smile:. A kolik ti je? Brala jsi před tím dlouho antikoncepci?
25. srp 2013 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 28
Tvůj příspěvek