• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažíme se o miminko: podzim, zima 2013

27. prosince 2013 
@natali29 můžu se zeptat jakou bereš dávku? Já mám letrox 100 5x v týdnu. Doktorka mi říkala, že hned jak zjistím, že jsem těhotná, mám se hned objednat na prohlídku a krev do 10 tt, že se musí navýšit dávka, aby se mimčo dobře vyvíjelo.
Poslední dobou jsem to pěkně flákala, ale poslední měsíc mam na lednici rozpis a odškrtávam si, protože nechci riskovat, že by se něco pokazilo.
Trochu z toho mam strach :(
16. říj 2013 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@z_kopretinka já beru euthyrox každý den, mám 50, taky musím na endo hnedka jak zjistím, že otěhotním.. beru ho už léta, celkem pravidelně, před svatbou jsem to trochu flákala, zapomínala jsem, teď co jsem vysadila HA beru pravidelně každé ráno na lačnu a dělám i tu pauzu před jídlem, i když si teda nehlídám přesně tu půlhoďku..
16. říj 2013 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ták zdravím.. tak teď jsem tu chvilku nebyla hříbkové tornádo.. Konečně vše očištěno, zavařeno, zmraženo... A úplně jsem přitom zapoměla, že jsem měla včera dostat MS a dnes večer zatím nic..(že by ??) Ale moc se neteším jedu první cyklus bez antikoncepce, takže kdož ví jak ho mám rozhozenej, trošku mě pobolívá bříško (jako bych u mršku měla dostat) a jsem trošku nachlazená, tak uvidíme co přinesou další dny.
Jinak všem snažilkám držím pěstičky..
PS: Já beru acidofolan, nemůžu to brát zvlášť kvůli železu, když to železo beru samotný mám z toho příšernou zácpu. Tak mám 3 v 1.
16. říj 2013 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nariel také jedu první cyklus bez tabletek. Tak jsem zvědavá, nedělám si naději, že to vyjde hned. Ale stejně nejde nedoufat :slight_smile:
16. říj 2013 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@z_kopretinka JJ vím přesně jak to myslíš.. Poručit tomu moc nejde..tak abych nato nemyslela, tak furt pracuju :grinning: Pak ani nwm co je za den :slight_smile: :wink:
Tak ať vyjde :wink:
16. říj 2013 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jak vám zatím jde snažení a jak vše prožíváte? :slight_smile: Já mám za sebou první neúspěšný měsíc. Samozřejmě jsem nepočítala, že se to povede napoprvé, ale tak naděje trochu byly :slight_smile: Jen mám trochu obavy z mé MS, kterou jsem teda dostala, což jsem ráda. Jenže při užívání HA jsem měla strašně slabou MS, v podstatě jsem ani nekrvácela, spíš opravdu malinko a tak 2-3 dny maximálně. No a přesně takhle vypadá i MS po vysazení. Bohužel doba internetu mi obavy moc neusnadňuje, četla jsem, že to může být znakem nízké děložní sliznice. Nevím teda, jak docílit toho, aby MS byla silná nebo jestli to nevadí. Nevím jak jste na tom vy? Jestli se takhle budu stresovat dál z každý kraviny, tak nevím, jak to snažení dopadne :unamused:
17. říj 2013 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nariel Tak nás hlavně nezapomeň informovat, jak se to vyvíjí s tou mrchou :slight_smile:

@kronecka007 S tou MS ti bohužel neporadím. Mít takhle krátkou, to je můj sen, já to mám tak 9 dní :-/ A je to fakt děs. Ale ještě bych se s tím moc netrápila, ono se to teprve může srovnat, možná ještě působí hormony a tělo jede pořád v tom zajetým režimu... Dej tomu čas :slight_smile: Ale jestli tě to hodně znervózňuje, možná by nebylo špatné se o tom pobavit s doktorem.
Já zase začínám pochybovat, jestli to další mimčo je dobrý nápad... Zase přichází období nemocí, malá pořád něco nosí ze školky a tak se trochu bojím, jak by to bylo s novorozencem... No vážně nevím, taky o tom asi moc přemýšlím...
17. říj 2013 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@liss_durman Jo přesně, mám pocit, že tohle je fakt děsná doba - každý se něčeho bojí, všechno hledá na internetu a ze všeho je nervozní (viz já). Naši rodiče na to hupsli, nic neřešili a basta. Jestli toužíte po druhém mimču, nemá smysl asi řešit nemoce atd. Já jsem si taky řikala, že kdyby se zadařilo, tak bych měla letní miminko což jsem úplně nechtěla, protože už se vidím, jak budu oteklý chodící slon :D Každopádně tohle pro mě rozhodně nejsou žádný překážky, takže takový faktory já neřešim. Jen se prostě bojím, aby tělo fungovalo tak jak má no. Koupila jsem si dnes kontryhel, bylinkama nic nezkazím. K doktorovi jdu 2.12 tak do té doby uvidím :slight_smile:
17. říj 2013 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@kronecka007 No jo, je to pravda... Ale fakt se bojím, poslední dobou mám hrozně špatnou imunitu, chytnu snad všechno, co na mě děti ve škole prsknou, do toho ještě přinese něco malá ze školky... No hrůza. A vždycky je nejhorší ten začátek školního roku, to hned v září, říjnu přijdou první virózy a je to v tahu... Viz já teď - něco na mě leze, malá v noci špatně spala, takže asi taky s něčím zápasí... A představa, že touhle dobou máme doma malé mimčo se mi moc nezdá. Ale uvidíme uvidíme. Už to přestávám řešit. Myslím, že tělo si nějak poradí samo... Až 2.12.? To je docela dlouhá doba... Ještě budeš mít čas o všem moc přemýšlet :grinning:
17. říj 2013 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman Moc díky určo dám vědět.. No člověk se někdy bojí správně ale někdy zbytečně..mimi může být pak odolnější, když je více věkových skupin doma.. Všecko se dá nějak vyřešit, netřeba hledat důvod proč mimi nemít..ale proč ho mít.. To by si ho potom nepořídil nikdo!! :wink:
17. říj 2013 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@liss_durman Jo je to dlouhá doba ještě, ale stejně teď by mi asi doktor pořádně nic neřekl, protože je brzy...A já se musim docela dopředu právě objednávat, takže měli volno až 2. 12. Jo chápu, že ty nemoci jsou pitomý, ze školy zvlášť, tam furt někdo chcípe :slight_smile: Nech to ale osudu, on si s tim nějak poradí :slight_smile:
17. říj 2013 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nariel
@kronecka007
Já vím, holky. Taky si to pořád říkám. Ale poslední dobou jsem nějaká labilní... Máme s manželem trochu krizi z přepracovanosti, já každou chvíli vyletím a pak si vždycky říkám, jestli to mimi je opravdu dobrý nápad a pořád se v tom podporuji výmysly jako s těmi nemocemi... Ale snažím se na sobě zapracovat, abych myslela pozitivně a myslím, že mimčo mě nabije další energií do života, takže se těším... :slight_smile: Pořád to ale beru jako první těhu, protože to moje první bylo celé o jednom velkém šoku a ani jsem to nestíhala moc vnímat :grinning:
17. říj 2013 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@liss_durman JJ s tím souhlasím..Já byla vyhukaná..tak pokud mi štěstí dopřeje druhé těhotenství a zdravé dítko..tak si taky budu užívat..už vím do čeho jdu, čeho se vyvarovat a z čeho naopak nešílet. Ikdyž to může být na podruhé úplně jiné.
A z hádek s manželem si nic nedělej jenom ventilujete stres a shon. Je i tak vidět že jste dobrá dvojka..uvidíš že se s případnou změnou krásně vypořádáte a budete se radovat.. :wink:
17. říj 2013 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nariel Přesně. Na druhou stranu bylo některý věci lepší nevědět a nepřipouštět si je... No snad to podruhé bude taky vše OK :slight_smile:
17. říj 2013 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucijenda : To se někdo má :slight_smile:

@natali29 : Já jsem ale po vysazení začala taky mít hrozně zvláštní sny. Byly hrozně živý a některý strašně děsivý. Říkala jsem si, že to bude těmi hormony... ono je to tak snadný všechno svádět na rozházený hormony :grinning: Ale myslím si, že na tom něco bude :wink: Ono to v těle všechno souvisí... i myšlení :wink:
17. říj 2013 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak my se na to chystáme zhruba tak od půlky listopadu...no je to velmi zvláštní pocit...
17. říj 2013 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě bych dodala v čem zvláštní, celou sobu se snažím neotěhotnět, tak se mi to tak vžilo, až mám pocit, že budu mít strach vůbec otěhotnět... :grinning:
17. říj 2013 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@marcicek84 Ale nejlíp se taky daří když se vlastně zadařit nemá..možná ti ten pocit pomůže :slight_smile: :wink:
17. říj 2013 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Milé snažilky, tak podávám info MS se zatím nedostavila, ale nic na sobě nepozoruji. Mám spíš takové pocity jako bych MS měla dostat :grinning: A do města pro testík se dostanu až v pondělí.. Tak budu sebe i vás napínat. Tak se mějte :wink:
18. říj 2013 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nariel - tak ať ti to vyjde, právě nevím jestli mi tento divný pocit pomůže nebo ne, to se všechno uvidí...zatím to nějak více neřešíme, protože se stěhujeme no a do toho nového byto chtělo nějaký nový přírustek...
20. říj 2013 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladygodiva Mně ho doporučovala doktorka, že je tam kyselina listová v lépe vstřebatelné formě a že se jí využije víc než z těch "obyčejných" tabletek. Nicméně je to docela dost drahý špás na to, abych to do sebe cpala třeba půl roku preventivně, než se mi třeba podaří otěhotnět...takže mám nakoupeno jedno balení už od února a čekám, až zjistím těhotenství a teprve potom začnu brát. Do té doby jít obyčejnou listovku za asi 40 Kč :slight_smile:
20. říj 2013 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nariel Tak????? Už je pondělí, očekáváme report :grinning: Dělala sis test?
21. říj 2013 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman :frowning2: Ještě ho nemám doma.. Do města jedem až zítra, manžel dnes zůstal doma, takže doděláváme dřevo a zahrádku. Ale nejspíš máme zaděláno..protože mě bolí záda a jemi trošku šoufl. Ale více až zítra ..pak hned udělám. :slight_smile:
21. říj 2013 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nariel Teda ty nás napínáš!! :grinning:
21. říj 2013 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ninive211 jo to je dobrej nápad :wink:

@nariel teda ty nám to snad děláš schválně :grinning: těšíme se na info! :slight_smile:
21. říj 2013 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucijenda
@liss_durman
Tak holky testík udělán a je negativní :frowning2:( :confounded: :cry: ...takže ještě vyzkouším tak ve středu čtvrtek ráno..a pak jen čekat k doktorovi jdem až 6.11. Tak do té doby buď bude mrška nebo čárky :wink:
22. říj 2013 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nariel : Držím palečky :slight_smile:
22. říj 2013 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravim, s manzelem jsme se pomalu zacali snazit o treti. Uz mam doma kluka i holku, takze to uz ted tak nehrotim. Ale preci jen bych jeste jedno miminko chtela.
22. říj 2013 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nariel Jéje :frowning2: Tak to je teda nepěkné... Zkus to za pár dní. Hlavně nás informuj :wink:
22. říj 2013 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek