• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažíme se o miminko: podzim, zima 2013

27. prosince 2013 
@miamy mluvíš mi z duše fakt! :grinning:
23. říj 2013 v 17:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucijenda A nejhorší je, že já už se teď pozoruju :D Začalo mi dost bolet břicho (přisuzuji to přechodu od HA), ale co kdyby to mělo nějaký větší význam že :D Tele. Doma to říct nemůžu, manžel by si myslel, že jsme se zbláznila... A to nejsem nějak extra mateřsky založený typ. Nikdy jsem neběhala ke kočárkům a pod. Nicméně teď se mi cií mimča docela začínají líbit :slight_smile: Zvláštní, jak se člověk vyvíjí a mění. Vůbec si nedokážu představit, co ta psychika dělá s ženama, kterým se skutečně dlouhodobě nedaří otěhotnět, když já blbnu ned od začátku a ani nejsem vnitřně zcela přesvědčena, že už potomka chci.
23. říj 2013 v 17:33  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@senoritapetra teď jsem tak pročítala tuhle diskuzi, protože se taky snažíme druhý cyklus a všimla jsem si, že jsi psala, že ses vdávala v zahraničí, můžu se zeptat kde? :slight_smile:
23. říj 2013 v 17:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@miamy já se právě snažím radši nepozorovat, nechci skončit na psychyně :grinning: Měla jsem to přesně jako ty, žádné běhání ke kočárkům a šišlání na mimina, když už se mi nějaké dostalo do náruče tak jsem nevěděla co s ním, to teda nevím doteď, bojím se že mu něco udělám, že to dělám špatně atd...ale prý až budu mít svoje tak to bude jiné tak uvidíme :sweat_smile:
23. říj 2013 v 17:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@senoritapetra poslední dva cykly merim i BT a podle ni jsme se trefili, před tim jsme načasování neřešili. Snad pomůže tenhle mesic kontryhel.
Jinak od te doby co jsme si řekli, ze teda miminko uz jo, tak se taky pře MS strasne pozoruju a ve všem vidím pozitivni příznaky. Nejhorší je, ze predtim jsem měla MS přesnou na den jak hodinky a co se snažíme, tak 2-7 dni zpoždění různé každy mesic, to je budku :(. Kdyz jsme začínali, tak jsem si to taky moc neuměla představit. Děti mam rada, určitě je chci, ale bylo to pro me něco cizího, chtěla jsem // na testu, ale zároveň jsem se toho bála... Po tom skoro pul roce snažení jsem si ted 100% jista, ze miminko chci a to čekání, jestli MS přijde je nekonečný...
23. říj 2013 v 18:22  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017 (35. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Holky teste se na mimco. Prevrati to zivot na ruby, zmeni priority, ale je to to nej v zivote. Nevim jak zamavaji s emocema hormony po vysazeni HA, ale po porodu je to slusnej mazec. Ja prvnich 8 dni rvala kvuli kazdy blbosti. :wink:.
23. říj 2013 ve 23:02  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@lucijenda Já se vdávala 28. srpna :slight_smile: :grinning:
24. říj 2013 v 06:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@miamy Jo jo, kamarádky do mě hustí, co blbnu, ale tak je to moje věc a doktor řekl, že čím dřív, tím líp, tak asi ví i on, co mluví :slight_smile: Neva, tak si lyže užiješ třeba další rok no :slight_smile:
24. říj 2013 v 06:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@elisset Brali jsme se v Řecku na Zakynthosu :slight_smile:
24. říj 2013 v 06:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@bambulkaaa84 To je úplně normální, neznám jedinou ženskou, která se s manželem/partnerem snaží o miminko a nehlídá se každý měsíc apod. :slight_smile: já jsem si všimla, že se taky začínám víc pozorovat a kontrolovat, zatím jsem jakože v klidu, ale taky si říkám, že mám možná příznaky, pak že je to brzy a nakonec si placebo navozuju sama :slight_smile: a MS se Ti mohla opozdit právě kvůli stresu :slight_smile: Ono je nejblbější poslouchat řeči jako "musíš se uklidnit, někomu to nejde napoprvé, miminko přijde v pravý čas, bohužel, ale tohle prostě nejde takhle na povel a zrovna, jak na to budeš tak moc myslet a tak moc chtít, tak to nepujde,... atd.", já to všechno vím samozřejmě, ale jak kolem Tebe všichni otěhotní skoro okamžitě nebo kamarádky pořád rodí, tak to nejde na to nemyslet :slight_smile: Zpravidla to ale fakt funguje tak, že ženská to se snažením vzdá nebo si třeba pořídí pár psa, pak na to už tolik nemyslí a najednou to jde :slight_smile: A ani nemluv, si vezmi, jak musíme být každý měsíc v tom presu, jestli MS přijde nebo nepřijde :slight_smile: v tomhle závidím chlapům, že to neřeší :grinning:
24. říj 2013 v 06:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@wendy_ Já se na prcka těším :slight_smile: uvidíme :slight_smile: snad to brzy přijde :slight_smile:
24. říj 2013 v 06:55  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@bambulkaaa84 : Mám to dost pdobný. Takže nejenom, že hlídám svoje tělo a každý píchnutí je příznak něčeho (jak všechny tady píšete), ale začala jsem si i hlídat myšlenky. Jako jestli opravdu to miminko chci. Takhle, vím, že chci, ale nebyla jsem si jistá, zda teď v tuhle dobu... Po půl roce, přesně jak píšeš Ty, si jistá jsem :slight_smile:
24. říj 2013 v 09:34  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Uáááá, dneska jsem 27. DC, tak držte palečky, holky :slight_smile: Podle předběžných propočtů jsem ovulaci cítila (ale test jsem si nedělala - to jsem v tom kalupu nějak nestihla), dokonce jsme se i trefili....nejednou :grinning:... tak uvidíme :slight_smile:
24. říj 2013 v 09:35  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Ahoj Holky, pokud to nevadí, tak se přidám do Vaší diskuze. S manželem se o mimčo snažíme sice už delší dobu, ale i tak budu ráda mít s kým o všem pokecat. Přece jen je to s chlapem trošku jiné :grinning:
24. říj 2013 v 10:00  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ženy a ví to vaše rodina, že už se o mimčo snažíte? My to teda tutláme a máma si myslí, že pořád beru HA. Ono je to teda dost těžký, když dělá sestřičku mojí gynekoložky :D Ale chci, aby případně byla stejně překvapená jako zbytek rodiny...
24. říj 2013 v 10:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@misulenka_pepousek Tak pak dej vědět, zda se mrcha dostavila nebo jsi našla // :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@acinka83 Vííítej mezi námi :grinning:
@miamy No taťka si pořád dělá srandu, jestli už se rozjela výroba :grinning: a mamce jsem řekla, že HA jsem vysadila, navíc i kdybych jí to neřekla, tak by to stejně poznala, že je něco jinak :slight_smile: a docela mě podporuje, jen samozřejmě poslouchám, že miminko si hold nevynutím a ať se nebojím, že přijde v pravý čas :slight_smile: ale až budu těhu, tak si to nechám chvilinečku pro sebe, dokud to opravdu nebudu mít třeba potvrzeno :slight_smile: To mám pak v plánu přibalit manželovi asi malé papučky do tašky, co ji nosí do práce :grinning: nebo ho nějak jinak překvapit a naše podobným způsobem :slight_smile: :grinning: ale myslím si, že jak se říká, že by se to nějakou dobu nemělo nikomu říkat, že to není jisté.. no není to jisté celých 9 měsíců prakticky, stát se může cokoliv, ale aspoň budou lidi kolem vědět, že mě nesmí stresovat apod. :slight_smile: třeba :slight_smile:
24. říj 2013 v 10:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@senoritapetra aha, já si říkala jestli jsme se nepotkaly na beremku v diskuzi, taky jsem se vdávala v zahraničí, ale ne v Řecku, tak to si tě asi s někým pletu :slight_smile:

Já jsem se taky pozorovala první měsíc po vysazení a už jsem si taky říkala jestli to nejsou těhotenské příznaky, ale teď už se nevzrušuju, protože vím, že je to těma hormonama po vysazení :slight_smile:. Myslím, že to tak má skoro každá ženská :slight_smile:.
24. říj 2013 v 11:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@elisset Mmm.. to nevím, už se nepamatuju. A kde ses vdávala ty? :slight_smile: Jinak joo, je to normální se takhle pozorovat, ty první cykly snažení jsou ještě v klidu, myslím, že ženská znervózní spíš až tak po půl roce a víc, co to nevychází a vidí, že u ostatních bez problémů. Hold jsme každá nastavená jinak :slight_smile: Ale to půjde :slight_smile: jak říká moje mamka "v pravý čas" ! :grinning:
24. říj 2013 v 11:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj koníkovky! jsem tu úplně nová. Příští měsíc by jsme se chtěli začíttsnažit a tak se zařadím mezi snažilky :D. Chtěla jsem se zeptat,, jestli berete nějaké vitamíny ( Mamavit, kyselinu listovou, atd )
24. říj 2013 v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@senoritapetra my se brali na Mauritiu, ale já právě chodila jen do tohoto tématu, co se týkalo svatby na Mauritiu :slight_smile:. No teď už si říkám, jak mě hodně bolí prsa, neblázni, to jsou ty hormony, minulý měsíc sis myslela bůh ví co a byly to jen hormony :grinning:. Asi je fakt lepší na to nemyslet a nehrotit to, ale kéž by to šlo, takhle si poručit že ..
24. říj 2013 v 11:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@elisset Aha, tak to jsem asi nebyla já :slight_smile: Já jsem teda v klidu, jen mě párkrát za den píchne v podbřišku, už mám po ovu, tak uvidíme :slight_smile: do MS je zatím 10 dní čas :slight_smile: ale nemyslím si, že by to vyšlo :slight_smile: No to je právě to, ono tomu moc poručit nejde :grinning:
24. říj 2013 v 11:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@senoritapetra Mě bolí hrozně prsa od vysazení, poslední dny až tak, že nemůžu spát ani na břiše jak jsem zvyklá :confounded:, podbřišek mě bolí taky často, ale to už mi potvrdilo více holek, že je po vysazení taky bolí podbřišek .. a hlava mě taky dost bolí, ale ta mě bolela už i předtím často no ..
24. říj 2013 v 11:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@miamy : U nás se ví to, že to nijak nehrotíme a že až se zadaří, tak se zadaří. Rozhodně s členy naší rodiny neprobírám, že jsem byla první měsíce vzteklá a brečela jsem, že se vždycky MS dostavila, protože... ségry jsou prostě jinde a pro mě to bylo i tak dost těžký na to, abych si to znovu připomněla. Manželova mamka to ví taky, ale nikoho nezahlcujeme podrobnostmi. To je prostě jen naše věc a věřím, že i když ví, že už HA neberu, budou stejně překvapení jako my :slight_smile:

@senoritapetra : To si piš, že dám... tak hrozně moc bych si přála ty // :slight_smile:
24. říj 2013 v 11:54  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@nariel Tak jak to vypadá? Dorazila mrcha? Co druhý test? Jsem napnutá za tebe :slight_smile: Asi proto, že si to ještě nemůžu sama užít :grinning:
Jinak vidím, že se nám tu diskuze rozjela, to je fajn. Jak to vypadá s ostatními???
@miamy Ony mamky to vždycky vědí nejlépe :grinning: Ta moje ta zase byla na svou dobu výjimka, první dítě měla AŽ v 25, to už byl věk :grinning: A přenáší to i na nás, všichni máme přece čas, moje ségra to bere doslovně, ta bude mít čas ještě ve 40 :grinning: Zato tchyně měla v 25 už tři děti... Upřímně v tomhle mám za vzor spíš tchyni :wink: Taky bych to ráda takhle stihla - to už abych pohnula :wink:
@lucijenda To vám fandím, když jste takoví mladí. Myslím, že je to akorát :wink: Ale hlavně je to jen a jen na vás, jak se cítíte. Já jsem ráda, že jsem malou porodila v 19, měla jsem spoustu energie a zvládala jsem všechno v pohodě. Teď to snad budu taky zvládat dobře, ale už se trochu bojim, jak to bude, moc nad vším přemýšlím...
24. říj 2013 v 11:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@janiczka Vítej! No já třeba zatím nic neberu, ještě stále se oficiálně nesnažíme (začínáme příští úterý :grinning: ). Ale je dobré brát už v průběhu snažení listovku, koupila jsem si takovou tu obyčejnou za pár kaček, brala jsem ji i v prvním těhu (to ovšem bylo neplánované, takže jsem ji nasadila až po zjištění a doporučení lékaře. A bylo to v poho :slight_smile: Pamatuji si, že jsem taky brala Mamavit, ale už je to 4 roky zpět, takže možná už je na trhu něco lepšího :wink:
24. říj 2013 v 11:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@liss_durman Děkuji, taky sem se dívala na listovku za pár kaček, příští týden si ji koupím. mají i za pětistovku, to se mi zdá zbytečný. K tomu Mamavitu . na recenzích na něj sou ty nejlepší ohlasy. Tak si jho asi koupím taky, ještě se zeptám mudry :slight_smile: :wink: Vím, že spouste maminek se pak prý díky braní vitamínu před a v těhu rodí velká miminka. Ale pokud bude zdravé, porodím i pětikilového :slight_smile:
24. říj 2013 ve 12:18  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@liss_durman ja s prvnim otehotnela v 27. Porad jsem si rikala,ze mam cas a hlavne jsem resila praci. Jsem si rikala,ze bych mela po skole pracovat a to dyl nez jen par mesicu ci rok. Ted kdyz se na to zpetne divam, tak jsme mohli mit deti klidne driv. Stejne az se vratim do prace, zacnu opet od zacatku.
24. říj 2013 ve 12:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@janiczka s tema vitaminama a velkyma miminkama je to podle mne kec. Ja brala poctive pri obouch tehotenstvi. Syn mel 3 kila v 38+0 tt a mala mea 3,7 kg v 41+5 tt. Velka mimca jsou podle mne bud tim, ze je tehotenska cukrovka a nebo je to dano geneticky.
24. říj 2013 ve 12:30  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@janiczka Taky myslím, že je to blbost s těma vitamínama. Já to teda brala hlavně v 1. trimestru, pak už jsem na to asi kašlala, ale malá měla 3,27kg a 49 cm :slight_smile: Je to dáno geneticky...
24. říj 2013 ve 12:36  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@liss_durman Mrška ještě zatím nedorazila, a ráno mě malej tak rozhodil, že jsem se zapoměla vyčůrat na testík :grinning: Tak v pátek ráno završím napjatý týden a udělám testík. (Musím říct že mám buď velmi malý hormon v krvi, nebo jsem už v přechodu :grinning: ) Každopádně u prvního dítka jsem strašlivě moc pila, teď zapomínám dodržovat pitný režim, že by se to na moči projevilo?? Netuším asi už fakt vymýšlím kraviny. Jiné příznaky nemám, ale to jsem neměla ani u prvního jen trošku točení hlavy a zalýhání v uších. Takže dám vědět.

Jinak co se týče mladých maminek závidím!!..já si říkala, že chci něco mít, vybudovat a začali jsme se o první snažit 24,5 roku ale dočkala jsem se až ve 32,5 :grinning: Takže někdy plánování absolutně vše pokazí. No tohle prostě nejde objednat. Držím všem palečky a hlavně holky buďte vklidu určitě se uzlíčku dočkáte ať za chvíli nebo za dlouho..kdo nepolevuje a vytrvá zaslouží odměnu :slight_smile: :wink:

Co se týče vitamínů a různých výkřiků do tmy (Plnější dívky rodí menší miminka, štíhlé větší, po vitamínech obrovské mimi.) Jsu to bláboly..prostě každá jsme jiná a naše tělo nám dá takový uzlíček jaký naše bříško unese. Nijak se neomezujte, dělejte a jezte naco jste zvyklé a co vám chutná. Trochu pohybu taky neuškodí a s porodem si hravě poradíte. Jsme ženy hrdinky, které vydrží pro nový život úplně všecko.!!
přeji hodně zdaru!!!
24. říj 2013 ve 12:48  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek