• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažíme se o miminko: podzim, zima 2013

27. prosince 2013 
@nariel Přechod to snad nebude :wink: Ale málo hormonu by mohlo být. Nebo špatný test, i to se může stát... Necháme se překvapit... :slight_smile:
24. říj 2013 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
24. říj 2013 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, jsme na tom stejně ;) my se snažíme od konce srpna, ale zatím kde nic tu nic :wink:
24. říj 2013 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset Já to měla opačně, prsa mě krapet bolela při braní HA, po vysazení mi přijde, že se krapet "odfoukly", kde nic tu nic :grinning: ale s tím podbřiškem s Tebou soucítím, to mě občas píchá a mívám křeče, ale hodně mi pomohl čaj z kontryhelu, už jsem to někomu psala výše (myslím, že možná i Tobě :grinning:) a MS jsem měla teda první měsíc po vysazení fakt krutou, jsem myslela, že pojdu nebo polezu i po stěně :confounded:. Uvidíme, co přinese listopadová MS :grinning:
24. říj 2013 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janiczka Ahoooj :slight_smile: No já beru takovou tu klasiku :slight_smile: doktor mi doporučil zásobovat tělo už předem listovkou, takže Femibion 800 :slight_smile: je prý o něco lepší než obyč listovka kvůli Metafolinu .-), jinak do ovu sem tam piju čaj z kontryhelu, ať se mi zklidní podbřišek po MS a klasické vitamíny jako E, Omega apod. beru i normálně :slight_smile:
24. říj 2013 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman : Já si teda nemyslím, že je to blbost :wink: Kyselina listová podporuje replikaci DNA, to je prokázaný, a zobání má největší vliv v době, kdy je miminko jen pár buněk u sebe :wink: A k tomu je dobré dodržovat i denní příjem jódu, aby bylo miminko chytré a netrpělo nějakou duševní poruchou... Když má člověk vyváženou stravu a nejí jako čuník, tak jsou vitamíny v lécích v podstatě zbytečné, ale rozhodně to není blbost :wink:
24. říj 2013 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak mě zase doktor řekl, že to je absolutně zbytečné a je to spíše marketingový tah, před otěhotněním to nemám řešit....až v těhotenství, podle toho jak se to bude vyvíjet...
24. říj 2013 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@senoritapetra jj, ten čaj už piju přes týden, tak zatím nemůžu moc soudit, teď mě bolí břicho jakobych to měla dostat, ale já s tím počítala, že tento měsíc nic .. nějak nebyl čas :sweat_smile:
24. říj 2013 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.
Potrebuju od vas radu. Pracuju jako servirka ve velke restauraci. Ve smlouve mam uvedeny plat 8000,-. S pritelem se zaciname snazit o mimi. Kdyby se nam zadarilo, tak bych musela jit v praci na neschopenku, protoze je to tam hodne narocny. No a z toho platu bych mela nemocenskou a pozdeji materskou uplne minimalni...:( Chtela bych se zeptat. Kdo a z ceho me vypocitaji nemocenskou? Vim ze z hrube mzdy, ale tu zjisti jak? To musim donest pracovni smlouvu aby se to z toho vypocitalo nebo jak se to dela? Mam sefama vyborny vztahy, tak me napadlo ze by me pak treba do papiru mohli napsat vetsi plat abych dostala vyssi neschopenku a materskou.. Je to mozny? Mate s tim nejaka zkusenost?
Dekuju mooc
24. říj 2013 v 16:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciejanku Nemocenská se vypočítává z hrubé mzdy (ne platu - ten je ve státní správě) :slight_smile:. Když máš neschopenku odesílá jí zaměstnavatel na příslušnou správu soc. zabezp. - pokud marodíš více jak 21 dní. Ty první dny platí zaměstnavatel, ale výpočet je stejný jako když pak platí soc. Rozhodně se to nebere podle toho co máš ve smlouvě, ale podle toho co ti bylo vyplaceno za posledních 12 měsíců (rozhodné období). Kdyby ti pak lhali kolik jsi brala do přílohy o příjmu, která se pak zasílá sociálce, tak se na to přijde. Každý rok totiž mzdovka ještě odesílá evidenční list důchodového pojištění - kolik jsi měla mzdu za celý rok a to oni tam také mají.
24. říj 2013 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže za mě první měsíc nic :( Potvora dorazila a ke všemu o 4 dny dřív.
24. říj 2013 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahooj všem! :slight_smile:
Tak ani u nás se překvapení nekoná...kdybych měla všechno tak přesný jako MS, nepotřebuju hodinky ani kalendář... :rolling_eyes:
24. říj 2013 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dekuju moc za odpoved :slight_smile:
24. říj 2013 ve 20:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@senoritapetra jj v tydnu si pujdu pro listovku a gs mamavit :slight_smile: snad to nebude zbytecny, pokud ano, tak aspon pro dobrej pocit :D
24. říj 2013 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@/misulenka_pepousek držím palečky ať to vyjde!!!!
24. říj 2013 ve 21:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@misulenka_pepousek Myslím, že pokud jsou oba rodiče "rostlí" v normálních až menších (jako u nás například) rozměrech, může se těhule futrovat listovkou nebo jinýma vitamínama sebevíc, a ta pravděpodobnost, že bude mít pětikilové dítě, je skoro nulová :wink: No odborník nejsem, nebudu se hádat, ale listovka to dle mého nějak významně opravdu ovlivnit nemůže.
24. říj 2013 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky....tak podávám smutné info.. v noci ke mě dorazila mrcha krvavá lady :frowning2: Takže žádné mimi. Tak snad se zadaří někdy jindy. :wink:
25. říj 2013 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman : Ale tvorba DNA nesouvisí s velikostí jedince :wink: DNA je v každé buňce a listovka má vliv na správný vývoj, nikoliv přehnaný :wink:
V aktivované formě (tetrahydrofolát) funguje jako důležitý koenzym v reakcích synthesy DNA. A vzhledem k rychlému dělení buněk při oplodnění vajíčka, kdy se z něj stává postupným dělením až blastula, se může stát, že žena bude trpět deficiencí tohoto vitamínu, protože se "vypotřebovává" na tyhle biochemické reakce...
Samozřejmě se můžeme ohánět tím, že naši předkové ji nejedli a kdesi cosi, ale do takové hluboké minulosti se dostat nechci :slight_smile: Myslím ale, že se správnému vývoji prcka může pomoci :wink:
25. říj 2013 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nariel : To je mně líto :frowning2: Ale nevěš hlavu a mějte se s mužem mooooooc rádi :wink:
25. říj 2013 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladygodiva nevim jak pravidelnou mam ovulaci, nesleduji, ale vim, ze jednou jsem ji mela uz tyden po MS. Byla jsem u doktorky na prohlidce a vynadala mi, ze jsem mela prijit driv, ze uz mam ovulaci. Tak na ni koukam a rikam, ze mam teprve tyden od MS. A kamaradka otehotnela jen tyden pred MS. Kazdy nemusi mit pravidelnou ovulaci. A jedna kamaradka ovulaci vubec nemela, ale taky delka cyklu 50 -60 dni.
25. říj 2013 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladygodiva : A nebereš nějaké léky, které jsi předtím nebrala? Mně takhle dvakrát vynechala nejen ovulace, ale i MS, protože jsem brala léky, po nichž mi vylítl prolaktin...
25. říj 2013 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladygodiva no žena prý neovuluje každý měsíc ale třeba jen 6x-8x do roka, je to prý normální

@misulenka_pepousek a jaké léky to byly jestli se můžu zeptat? já se léčila s vysokým prolaktinem asi 7 let, teď jak jsem vysadila HA je najednou vše v normě...
25. říj 2013 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucijenda : Antidepresiva Dogmatil, žádnej zázrak... Ale hlídej si to, zvlášť pokud jsi s vysokým prolaktinem měla problémy...
26. říj 2013 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@senoritapetra Děkuji za milé přivítání :slight_smile:
26. říj 2013 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ladygodiva držím palce, ja mam ještě tyden cas....
27. říj 2013 v 16:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
hoj holky, přidávám se k vám...uz skoro dva roky jsem bez prasku a porad nic, ale nechavali jsme tomu volny prubeh a nic nepocitala, sex jsme meli tak jednou dvakrat tydne, bylo mi jedno, jestli otehotnim nebo ne,ale ted uz zacinam byt docela nervozni,ze po takove dobe porad nic, takze jsem v rijnu zacala s ovu testy, tak jsem zvedava..doufam,ze se to do roka povede..
28. říj 2013 v 01:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj! Taky teď začínáme-rsp. už jsme se začali snažit a nic z tho nebylo (díky nastydnutí se mi ovu šoupla o týden a konečná :slight_smile:
Moc ráda se přidám k někomu, kdo taky začíná
28. říj 2013 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek