• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažíme se o miminko: podzim, zima 2013

27. prosince 2013 
Ženy, nějak nám to tady umřelo :grinning: Přeci si nebudeme hrát na mrtvý brouky. Tak o sobě něco napište, máte-li zájem. Mě by třeba zajímalo, jestli děláte ovulační testy a měříte teplotu, nebo to prostě zatím neřešíte a ani řešit nebudete? Mně to vždy přišlo jako blbost, ale teď si nějak nejsem jistá, kdy mi ta ovulace vlastně probíhá, tak možná pro nějaký testík pošupajdím :wink:
7. zář 2013 v 06:43  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
@liss_durman Já jsem zatím nedělala nic, ale určitě si ovu testy dělat budu. V pondělí jdu k doktorce, mám rozházený cyklus. Někdy 24 a někdy třeba až 35. Takže dost na prd, když se chceme snažit. Takto ani nevím, jestli mám ovu a kdy. Tak snad mi doktorka nějak pomůže.

Teď strašně váhám, jestli se vůbec začít snažit už teď. Práci nemám, nemám žádnou praxi a bojím se, co se mnou bude za ty tři roky. A navíc si dneska říkám, že jsme s manželem nic nazažili. Byli jsme spolu za těch 9 let jen na dvou dovolených, z toho jen jedné u moře. Já byla u moře za celý život jen dvakrát. Vím, že si dítětem zavřu dveře ke spoustě věcí. Do teď jsem nemohla cestovat, ani chodit tancovat, nebo do kina, protože máme jen jednu výplatu a z té na to nemáme. Až bude prcek, bude všemu konec. Na jednu stranu dítě opravdu moc chci a toužím po něm, jen jak se to blíží asi začínám být čím dál tím více nervózní a říkám si, že až to přijde, tak už čas nevrátím. Jsem normální?
7. zář 2013 v 10:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@uztotakbude Tak to ještě promyslete. Ale spíš myslím, že to vidíš moc černě :wink: Některé matky popisují mateřství jako konec života :grinning: Moje máti mi to taky líčila v těch nejčernějších barvách. Ale je to daleko lepší, než se zdá. Když budeš mít práci, co se změní??? Stejně se tě budou pak nejspíš chtít zbavit, maximálně z nich vytlučeš odstupné, to je vše. Vyhodit tě můžou stejně... Nebála bych se, že potom nic neseženeš, ono se něco zjeví (podle pravidla "když to budeš nejméně čekat") :slight_smile: No a že jste se s manželem "nikam" nevydali? My nebyli ani na jedné společné dovolené před malou. Hupli jsme na to hrozně brzy :grinning: A přitom si užíváme i volno jen ve dvou (sice třeba jen na weekendy nebo pár dní, ale i to je fajn), plánujeme si výlet do NY, jednou. Však ony se babičky budou snažit a až dítko trochu povyroste, bude se babiček nebo tetiček dožadovat samo :grinning:
Vůbec bych se nebála :wink:

S tím cykle to je blbý, já to taky tak měla docela dlouho... Ale je fakt, že jsem otěhotněla absolutně bez problému :grinning: :grinning: Ty výkyvy ale v té době nebyly tak velké, kolem 3-5 dnů. Taky když mi nepřišla MS, tak jsem tomu nepřikládala důležitost, myslela jsem, že se jen zpozdila jako obvykle. To pak byl šok ty dvě čárky na testu :grinning:
Já mám pravidelný cyklus (teď), ale mám tělísko, myslím, že je to možná díky němu a bojím se, až mi ho vyndají, jak to bude, jestli hned budu ovulovat nebo budu krvácet nebo jak to bude... No, necháme tomu volný průběh :sunglasses: :sunglasses:

Jo a ještě se vrátím k těm financím... Na té mateřské si docela pomůžeš, můžeš si dát i dvouletou variantu, to hodí nějakých asi 11 000/měsíc. Akorát se to asi bude muset převést na manžela, když ty nepracuješ. Přiklepli by ti jinak tu 4letou variantu a ta je nevýhodná. Ikdyž já se s ní musela smířit a taky to není tak strašný...
7. zář 2013 ve 12:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, nám se konečně zadařilo po 4 letech, ale nedopadlo to dobře, minulý týden jsem byla na revizi...takže po šestinedělí a jak mi příjde MS, vrhnem se na to znovu a doufám, že to brzy vyjde a už se šťastným koncem.
7. zář 2013 ve 12:16  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@silvik77 To je mi líto :frowning2: Tak ať je ti brzy lépe a at se už konečně zadaří!
7. zář 2013 ve 12:20  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@liss_durman No já na dva roky určitě nemůžu, protože když pak půjdu do práce, tak mi 2leté dítě nikdo nevezme do školky a nemáme hlídání.
7. zář 2013 ve 13:47  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@silvik77 Hlavu vzhůru, dopadne to dobře a příště určitě bude vše bez problémů. Držím pěsti...
7. zář 2013 ve 13:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@Uztotakbude taky casto premyslim nad tim, jestli jeste neni brzo, ze sme si s pritelem nic neuzili, par dovolenych a tot vse, ale pred casem sem nastoupila do prace a ted uz tuplem neni cas na to, se bavit a uzivat "bezstarostnych" let.
navic nejsme nejmladsi, svagrova meli dost trable otehotnet, tak si rikam, ze je uz cas pokouset stesti. Nikde neni psano, kdy se zadari.
Porad si rikam, jestli sem uz na dite pripravena, nekdy si jako dite prijdu i ja i pres svuj vek, ale tak nejak doufam, ze kdyby se podarilo, tak budu vedet, ze jt dobre, snad.
8. zář 2013 v 16:18  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@pe_ma Když nad tím budeš pořád takhle bádat, nebudeš připravená nikdy :grinning: Já v 18 taky nebyla připravená :wink: Ale 9 měsíců je dlouhá doba, aby ses stihla připravit. Takže hurá do snažení :wink: Mimochodem - kdy plánujete začít, nebo jste už začali?
10. zář 2013 v 08:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak mám před sebou holky poslední týden s HA :slight_smile: Přesně za 11 dní svatba a můžeme začít...Jsem zvědavá, kdy se nám to podaří, ale nesmím se na to hlavně upínat! To si pořád říkám! Ale nějak to zatím nejde :grinning:
10. zář 2013 v 15:41  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Tak děvčata, první krok učiněn, dnes jsem nasadila listovku! :slight_smile:
10. zář 2013 ve 23:49  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@kriscule Výborně :slight_smile: A už zahajujete snažení?
11. zář 2013 v 09:26  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Já jsem na nervy asi už fakt ze všeho. Dneska mi volali z Kauflandu, že můžu nastoupit na brigádu. Sháněla jsem tam před rokem. Prý neberou na HPP z venku, ale když chci na HPP musím tam prvně nějakou dobu pracovat brigádně a oni mi pak MOŽNÁ nabídnou místo na HPP. No a já mám rozjednané call centrum v Brně na HPP. A do toho jsem přišla včera z gyndy a tam mi doktorka řekla, že se máme snažit už za měsíc a nasadila mi duphaston na srovnání cyklu. A já teď nevím kam nastoupit. Když nastoupím před otěhotněním na HPP bude to určitě lepší, jak když za měsíc otěhotním a budu jen na brigádě. Co myslíte? Co byste dělaly?
11. zář 2013 ve 13:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@liss_durman zahajujeme, ale spíš tak jako zkusmo...koncem září jdu ještě na jeden menší zákrok pod lokální anestezií a to se s těhotenstvím jaksi neslučuje :-/
@uztotakbude já být tebou, tak beru HPP v call centru, jestli to máš teda nějak slíbené...
11. zář 2013 v 19:28  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@kriscule Do call centra vezmou každého. Volala jsem jim, mám praxi, takže to není problém. Jen je to hnusná práce.
11. zář 2013 v 19:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@uztotakbude jo, asi to nebude úplně nejlepší práce, ale půjdeš tam s vyhlídkou, že je to jen na "chvilku" :slight_smile: podle mě je to s Kauflandem srovnatelné...
11. zář 2013 v 19:35  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@kriscule Jak srovnatelné? Jedno je na HPP a jedno je brigáda. To přece nejde srovnávat. Já to asi nechápu, promiň, jsem asi mimo.
11. zář 2013 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@uztotakbude myslela jsem, ze je to srovnatelne narocnosti prace :slight_smile: za sebe bych si proto vybrala HPP
11. zář 2013 ve 22:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@uztotakbude Co je to za call centrum? Jestli aktivní linka pro iperátora, tak tam dělala ségra a říkala, že normální člověk tam nevydrží dýl jak měsíc, je to děs. Ne že by Kaufland byl med, ale asi se tam dá vydržet spíš. Ale chápu, že je pro tebe přednější ta smlouva...
12. zář 2013 v 07:30  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@liss_durman Je to aktivní operátor. Ale teď mi jedna maminka odsud poslala kontakt na personalistku, pracuje taky v cc, ale na pasivu, tak asi zkusím i to.
12. zář 2013 v 11:29  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky! tak já myslela, kolik toho budu dočítat a vůbec nic.. je tu mrtvo! Jak se máte? :slight_smile:

@uztotakbude Tak jak ti to dopadlo s call centrem? Už pracuješ? Přeji pevné nervy, pokud to nevyšlo a pokud jo, tak taky, neboť i ve zkušební době jsou to nervy - nová práce, lidi atd..
12. zář 2013 v 18:15  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@renunka01 zatím nijak. Příští týden mi budou v nemocnic vysekávat zub moudrosti a potom budu týden na atb. Pak mi budou teprve vytahovat stehy, takže nastoupit můžu až potom. Ale oni to ví a prý to nevadí, vezmou mne i tak.
12. zář 2013 v 18:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@uztotakbude No tak super! Konečně budeš mít práci! :wink: Bude ti psychicky líp, budeš mít lepší pocit.. :slight_smile:
12. zář 2013 v 19:00  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@renunka01 Snad jo. Ony ty call centra nejsou žádná výhra. Mám z tím zkušenosti, to je práce na chvíli. Dost mne to psychicky zmáhá. Ale každá výplata dobrá a přitom se budu poohlížet po něčem lepším.
12. zář 2013 ve 20:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@uztotakbude Tak držím palce. Já bych do toho teda nešla :frowning2: Obdivuju tě... Snad brzy natrefíš na něco lepšího nebo na // a budeš moci jít třeba na neschopenku...
14. zář 2013 v 07:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@renunka01 Jo, máš recht, je tu mrtvo :grinning: Mě včera svitla naděje, že bychom se přeci jen mohli aktivně snažit už za měsíc (předtím jsme to posunuli na listopad), neboť zpívací a hrací věci budu mít ve škole snad za sebou už před červnem, takže bych to snad zvládla. Ale nikdo ještě ve škole neví nic jistě, já se pořád vyptávám, kdy budou zkoušky atd a oni si myslí, že jsem magor :grinning:
14. zář 2013 v 07:13  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@liss_durman A hraní a zpívání s pupkem nejde?
14. zář 2013 v 10:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@uztotakbude Podle poslední zkušenosti se mi zpívalo dobře do konce 6. měsíce, pak najednou změna a vůbec to nešlo... A nerada bych v takovým stavu skládala absolventský zkoušky :grinning: No a za kytaru jsem se sice ještě vešla, ale moje dcerka velmi aktivně protestovala, takže jsem to tenkrát přerušila. Kytaru nemá ráda do dneška :slight_smile:
14. zář 2013 ve 13:54  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@liss_durman taky si říkám, proto sme se rohodli, že doberu balení HA a půjdeme do toho, take začátkem listopadu...
14. zář 2013 v 16:59  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Tak jsem si včera vzala poslední prášek :slight_smile: Po 10 letech jsem si vypla na mobilu upozornění, protože nebude už třeba :slight_smile: Takové divné najednou :slight_smile:
14. zář 2013 ve 21:35  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek