• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažíme se o miminko: podzim, zima 2013

27. prosince 2013 
@pe_ma : Ježiši, to bych jim šla říct, já bych v tomhle nevydržela :grinning: Tak přeju pevný nervy :wink: Pusť si nějakej filmek a odpočívej :wink: A na jak dlouho to máš?
18. zář 2013 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misulenka_pepousek no tady je už zbytečný cokoli říkat, snažíme se o to už víc jak rok, rezignovali sme...

v pátek jdu na krev a na kontrolu, navíc mi ted pořád otíkají nohy, takže i na to se dr podívá, já vlastně pořád bojuju s nějakou neviditelnou nemocí, tak ted, když sme se rozhodli, že půjdeme do mimča se toho začínám občas bát
18. zář 2013 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma : Nestresuj se tím, pak to akorát nepůjde :wink: My jsme taky před snažením řešili hodně můj zdravotní stav, bylo tam spoustu nevyřešených problémů. Obvoďačka dokonce říkala, že po dobu těch vyšetření bychom se měli chránit, protože by to nemuselo dopadnout dobře. Něco se vylepšilo, něco je naštěstí úplně v pořádku a teď směle do toho. Hlavně to řešte, neházejte to za hlavu, že to nějak dopadne... Mohlo by to právě pak být nedobré... :wink:
18. zář 2013 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misulenka_pepousek jj, taky si říkám, jenže já a psychika...tj špatný, já jak si něco špatného řeknu, tak už se pak vezu :( ale tak zase na druhou stranu sme se doma dohodli, že to budeme zkoušet s tím, že na nic nespěcháme, že se prostě uvidí :slight_smile:
18. zář 2013 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pe_ma : Máme to stejně :wink: A s tou psychikou radím dobrého odborníka. Jsem sice na antidepresivech, ale cítím se po víc jak roce naprosto skvěle :slight_smile: A dobrá nálada, pohoda a žádný stres jsou podle mě základ pro úspěch... čehokoliv :wink:
18. zář 2013 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladkaspackova @misulenka_pepousek Ahoj holky, vítejte :slight_smile:

Jak se všechny máte? Já jsem taky totálně chcíplá. Vzala jsem si v pátek volno v práci, jakože si udělám prodloužený víkend a užiju si volna a nic.. Ležela jsem s bolestí v krku, která 3. den přešla a začala jsem mít rýmu a kašel. Fakt super. :confounded: Příští týden letíme do Londýna a budeme chodit po památkách a celý den budeme venku, tak doufám, že už budu úplně ok.

@pe_ma Koukám, že nejsem jediná nemocná.. Brzy se uzdrav! :slight_smile:
18. zář 2013 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renunka01 : Děkuju :slight_smile: Držím palce, aby ses z toho vyležela a užila si dovču :wink:
18. zář 2013 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma tak to se dej do kupy, pěkně vyležet!Na mě od pondělka taky sedla rýma, jenom taková lehká teda...a pšikám...jako každoročně, začíná asi období nachlazení, no hurá,už jsem se fakt nemohla dočkat.Jdu si uvařit preventivní čaj...
18. zář 2013 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renunka01 klasik,u mě to stejné, první dva dny bolest v krku, rýma často dýl jak týden a následně kašel,který se v různých intenzitách drží měsíc nebo třeba dva...zatím jsem ve fázi té rýmy,ostatní očekávámcobydup
18. zář 2013 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misulenka_pepousek taky už sem nad tím několikrát přemýšlelala, no uvidím časem...

no já sem min 3 roky nebyla nemocná a ted za půl roku 3x ATB, nějaký blbí období, jen doufám, že ted už to vyležím úplně, před tím sem musela rychle do práce, ale ted nehodlám dr přemlouvat o ukončení neschopenky, už se toho chci zbavit
18. zář 2013 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma : Ono je to lepší, než to přecházet a pak se s tím mordovat takhle na několikrát... :wink: Ať je Ti brzy lépe :wink:
19. zář 2013 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, @misulenka_pepousek @ladkaspackova , vítejte :slight_smile: Přeji hodně zdaru do snažení.
Jinak k těm chorobám... Naše střeva právě prožívají u nás doma očistný týden... Nejdřív jsem lehla já, tuto noc dcera, už jen čekám, kdy to došlápne i na manžela :grinning: Je to děs! Tyhle střevní virózy vždycky zamávají s mým rozhodnutím ohledně dalších dětí :grinning:
19. zář 2013 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@liss_durman Mě teda napadlo úplně to stejný! Ve chvíli, kdy mě přepadla taková ta celková slabost, bolest v krku, posléze ucpané dutiny, bolest hlavy, rýma atd., jsem si říkala, že si nedovedu představit, že bych se měla ještě starat o malý mimi. Byla jsem ráda, že ležím pod peřinou a nemusím kvůli ničemu vstát... Strašně moc mimi chci, ale to že nebudu v noci třeba spát kvůli kojení a budu x krát vstávat, tak to si nedokážu představit, jak budu zvládat.. A totéž, když budu třeba právě nemocná a bude mi blbě..
19. zář 2013 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, tak se k vám nahlašuji do kroužku :slight_smile: tento měsíc mám asi smůlu, zrovna když mne vyšel báááječný pozitivní ovulační test, manžel odjel na týden na služebku :-///
19. zář 2013 v 17:24  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacabik Vítej! :slight_smile: Příští měsíc máte další šanci, nezoufej... :wink: Aspoň už jste začali být "akční".. To já si musím počkat tak na prosinec... :confounded:
19. zář 2013 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
nejsem si nějak jistá jak to celé vyjde... tento měsíc jsem začala brát utrogestan na upravění cyklu tak třeba tam je ten problém...
19. zář 2013 v 17:33  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacabik Musíš myslet pozitivně! :slight_smile:
19. zář 2013 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
to máš holka pravdu.. hlavně tu mám šrumec s těmi dvěmi dětmi takže se snažím moc se nezaobírat sebou ....:slight_smile:
19. zář 2013 v 17:44  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jak krásné je, když si dokáži vyvolat příznaky těhotenství...aspoň něco :grinning: :grinning: :grinning:
19. zář 2013 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacabik Já vím, že to pozitivní myšlení někdy nejde, ale tak dva prckové ti dělají radost a zaměstnávají tvoje myšlenky, to je přece super! :slight_smile: To já přijdu z práce, zapnu pc a závidím tady všem, co jsou už v očekávání a pak v tu chvíli mě ze splínu nevytrhne vůbec nic a nikdo.. :confounded:
19. zář 2013 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
to máš renunko určitě pravdu, člověk by měl být vděčný za to co má.... proč musíte čekat do prosince - jestli jsi už nepsala, nečetla jsem celou diskuzi...
19. zář 2013 v 18:30  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacabik Ále, byli jsme domluvení na září, chtěla jsem letní miminko.. Jenže v práci nakonec propouštějí (ke konci roku), cca 10-15 lidí, takže jsem byla nucena najít si jinou práci, kam teda nastupuji od 1.11. Takže teď poslední měsíc a půl ve "staré" práci a pak od 1.11. tříměsíční zkušební doba. :frowning2:
19. zář 2013 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahaaa, tak to je mne jasné.... já jsem chtěla letní děti a mám prosinec a leden :slight_smile: ale když o tom uvažuji, nebylo to špatné - na těhotenství a tak celkově mne to nevadilo...
19. zář 2013 v 18:46  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacabik Ona si to stejně ta příroda udělá po svém, viď.. :slight_smile: Vlastně mě je to už teď jedno, i ten leden bych brala.. Hlavně ať už něco! Ale jak říkám, ta práce mi udělala čáru přes rozpočet.. Další věcí je, že teď mám smlouvu na dobu neurčitou a nastoupím do práce, kde budu mít smlouvu na dobu určitou (do května 2015). Takže fakt nevím, jestli i tohle má mít vliv na moje plánování rodiny? Je to blbý nemít se po mateřský kam vracet, ale zase na druhou stranu stává se, že i když má někdo smlouvu na dobu neurčitou a vrátí se, tak mu dají hned 1.den výpověď... Tak je to asi jedno.. Jen ten pocit, že se člověk má kam vrátit.. No a pak taky si říkám, jak na mě asi budou koukat tady, když otěhotním hned po chvíli, co tam budu.. :confounded: V týhle práci jsem už dva roky, smlouvu na dobu neurčitou mám, mohla to být taková pohoda!!! Ale né, oni musejí propouštět..... Ale co nadělám, to je holt život...
19. zář 2013 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
víš, tu práci bych tak neřešila. já vím, lehko se mne říká. ale vem si, že já jsem pracovala sedm let a myslím, že jsem pro ně obětovala hodně. pak odejdu na MD, moje místo přemístí na druhý konec republiky takže se také nemám kam vrátit.... jasně, firma dále sídlí v našem městě ale ne moje oddělení kde jsem byla právě těch sedm let.jak říkáš, příroda si to stejně zařídí jak chce :slight_smile: prostě se zkus zapracovat, tohle pořešit a pak dát přírodě zelenou a šanci. ono to nějak dopadne. u prvního dítka jsme se snažili skoro půl roku a u druhé to vyšlo první měsíc....tak držím pěstě ať se práce pořeší a máš klídek.
19. zář 2013 v 19:25  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacabik Děkuju.. :slight_smile: Já už mám vybraná i jména i kočárek a postýlku a už to všechno chci nakupovat a kvůli práci musím čekat.. Děsný! :slight_smile:
19. zář 2013 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renunka01 Jo to je další věc, ale musím říct, že jsem se docela naučila tyhle "běžný" nemoce řešit rychle: hned ráno, když mě bolí v krku atd zavolat babičce, a´t si vezme malou, tatínek si ji po práci vyzvedne, vykoupe, uloží a já celý den ležím. Za den je to obvykle OK :slight_smile: Ale tahle střevní viróza, to je vážně děs :frowning2:(( Sice to odejde obvykle brzy, ale průběh děsný a vážně vždycky se mi vybaví to těhotenství, kdy jsem pořád zvracela... Jinak nesmutni, já vím, že je to těžký, když ti to tiká, ale opravdu se na to zkus mrknout z té lepší stránky... Podzimní večery u vínka, noční život... :grinning: S tou prací je to blbý, já bych prostě chtěla letňáčka, ale mám slíbené v práci, že mi příští školní rok přidají hodiny po někom, kdo bude končit a bojím se, jak to bude, když budu těhotná... Sice chci být na mateřské jen chvilku, ale to mi zaměstnavatel nemusí vůbec věřit... Takže úplně chápu tvé obavy ohledně té smlouvy, taky mám teď na dobu určitou a kdoví, jak to všechno bude. Ale hele, ono nakonec všechno zlé je pro něco dobré, třeba se na tebe v téhle práci vyprdnou a pak najdeš daleko lepší, budeš mít rodinu a co víc si přát... Prostě život je někdy nevyzpytatelný a to se mi líbí :slight_smile:
20. zář 2013 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman My budeme mít případně babičky a dědy 100km daleko, takže nic moc a nadto ještě pracují.. Takže to máte super, že vám takhle vypomohou. :slight_smile: No jasně, teď když prostě chci o víkendu to či ono, tak si to tak udělám a nikomu se nepřizpůsobuju. Když chci ležet nebo někam jít, můžu. Za poslední rok jsme byli měsíc v Asii, pak v Paříži, příští týden letíme do Londýna.. Je to všechno super.. Ale když já to mimi prostě už chci..
20. zář 2013 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renunka01 Jo tak to je pak docela problém... Ale běžně to matky zvládají i bez babiček, takže to zřejmě nějak jde. Jen pro mě je velkou záhadou jak :grinning: Já bych bez tchýně byla úplně bezradná. Třeba dnes večer se těšíme, jak si s manželem zajdeme do posilovny, mají nějakou akci, že je vše zdarma. To by nešlo uskutečnit bez mé super tchýně. Teda koukám, že jste pěkní cestovatelé, to vám docela závidím...

@kronecka007 Jak dopadla svatba? Počasí nebylo nic moc, to mě mrzí. Ale věřím, že jste si to i tak náramně užili :wink: Těším se na zprávy a na fotky na beremku...

Jinak my dnes měli válečnou poradu a z manžela vypadlo, že by tu "výrobu" miminka nechal až na zimní měsíce. To mě docela překvapilo, ale asi to má něco do sebe. Naznačoval něco o Vánocích, ale to se mi moc nezdálo. Takže posouvám akci vyndání tělíska až na listopad a mám tím pádem ještě dva měsíce netěhotného a nesnažícího života :grinning:
22. zář 2013 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman no tak to začnete chvíli po nás...nám to vychází od listopadu..uvidíme, na jak dlouho :D u nás byla debeta, že se oba těšíme a oba se bojíme :D no tak uvidíme, jak nám to pak případně půjde, když se povede :D

@renunka01 u nás to bude taky bez babiček...jedna na drudém konci republiky a druhá stále v pracovním procesu :( ale tak snad to zvládnem, já sem taky vyrůstala bez babiček - bohužel mě ani jedna nestihla :(
22. zář 2013 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek