• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažíme se o miminko: podzim, zima 2013

27. prosince 2013 
@liss_durman Tak to vidíš.. Sice mi to říkají i v práci, že pořád někam cestujeme, ale mě připadá, že jen sedíme doma na zadku.. :slight_smile: Jak tak koukám, tak na tom budeme stejně - s tím snažením v zimních měsících. Už aby to bylo!!! Ať už jsem v nový práci a můžeme na to jít :wink:
@pe_ma To mě mrzí.. Já svoje babičky mám a jedna mi už říkala, že k nám bude do Prahy jezdit a pomáhat mi.. Ale sama je často nemocná, takže na tu pomoc moc nespoléhám.. Ale všechno zvládneme i sami.. :wink:
22. zář 2013 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@pe_ma Já původně počítala s tím, že si to tělísko nechám vyndat už v říjnu a když budeme chtít, začneme se víc snažit až v tom listopadu :grinning: Ale takhle se změnila situace, takže od listopadu už to bude naostro :grinning: Já myslím, že se nemusíte bát :wink: A s těmi babičkami je mi to líto, moje babička umřela než jsem šla do školy a vzhledem k tomu, že mám zablokovanou paměť až do první třídy, tak si ji pamatuju jen opravdu v mlze. Bohužel... A druhá babička nás moc nehlídala, pamatuju si jednou, pak spíš když jsem jeli k tátovi na weekend nebo na prázdniny, tak jsme je vídali... Zato teď v dospělosti se s nimi všichni stýkáme a máme dobré vztahy.
22. zář 2013 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman jo taaak, si počítala s tím, že to bude pomalu krok po kroku a ono to bude hned naostro :D

no já jen doufám, že moje děti si babičky pamatovat budou, hrozně závidím tomu mojemu, že ještě svoji babičku má, ale naštěstí mě "adoptovala" takže ted posl roky taky vím, co to je babička :slight_smile:
22. zář 2013 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ladygodiva Proč by ne? :slight_smile: Vítej!
23. zář 2013 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda já se fakt picnu... Včera jsme se dohodli, že se budeme snažit až v listopadu kvůli mojí škole. A dnes mi profesorka píše, že koncert, kde musím zazpívat a kvůli kterému jsme to chtěli odložit, bude už začátkem března, takže už bychom se mohli snažit klidně hned :grinning: No to je teda gól... A manžel si vzal do hlavy, že nechce lva, takže už s ním asi nehnu :grinning: Na tohle nemám nervy :grinning: Já chci mimííí!
23. zář 2013 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@liss_durman když sem to začala číst, tak sem se lekla, že to ještě musíte posunout! no musíš toho svýho ukecat, víš jak, nemusí se povést hned, tak na co čekat ;)
23. zář 2013 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ladygodivaTo by nikdy nebyli žádní letňáčci,když by lidi abstinovali na podzim kvůli riziku nachlazení :slight_smile: ale je fakt,že pokud už nemocní jste, tak bych to tak odložila...pokud máte ale jen nějakou lehkou rýmu nebo tak něco, tak si myslím, že to nemůže být na překážku...to já bych nemohla počít tak devět měsíců z dvanácti :grinning:
23. zář 2013 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ninive211
@ladygodiva
Je pravda, že z tohohle mám taky strach, začala škola (školka) a hned jsme lehli se střevní chřipkou. A soudě podle minulého roku, kdy malá přitáhla úplně každou nemoc, která ve školce zrovna prolítla, se docela bojim, protože já mám fakt špatnou imunitu... Ale snad to bude dobré. Nechce se mi čekat :grinning:
24. zář 2013 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak já bych se taky k vám ráda přidala. Prášky mám do konce listopadu a pak už brát nebudu. Jsem zvědavá co to udělá z mým organismem, když po takové době vysadím.
24. zář 2013 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Tak je to tu. Dobrána první várka Ultrogestanu, čekáme MS. Až přijde začnu měřit BT a pak na to prý máme skočit. Manžel už se těší a já taky. Asi jsem nějak hodila za hlavu ty mé logické starosti o peníze a začala věřit, že to zvládneme. Mám skvělého chlapa a ten se těší, takže se snad není čeho bát. Vše koupíme v bazárcích, stejně to ty mimča užijí jen minimálně, i kočárek koupíme po někom, nebo nám ho snad někdo půjčí a bude. Autosedačku koupím taky po někom, protože auto nemáme a použijeme ji tak na cestu z porodnice. Hurá na to. Holky jestli se to podaří, já se zblázním štěstím!!!
24. zář 2013 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ladygodiva Já beru HA s malýma přestávka (zdravotní důvody) cca 16let. Tak snad to budu mít všechno ok, jako ty.
Jak tu čtu o těch testech na ovulaci, to řešíte od samého začátku snažení? Já si říkala, že tomu necháme volný průběh a až by to nešlo, tak to začnu řešit.
24. zář 2013 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ladygodiva To se neobracíš na tu správnou osobu. Já to taky nevím :(
24. zář 2013 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ladygodiva Co to máš za lékařku? Ví vůbec kolik dětí je běžně počato v tomto období a nic se jim nestane? To je zase nějaká přemůdřelá paní :slight_smile:
24. zář 2013 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky byly jste před vysazení HA u doktora. Myslím jako na nějakou kontrolu nebo tak.
24. zář 2013 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mak07 já byla zrovna na preventivce, tak sem jí řekla, že máme v plánu mimčo a ona že ok, jak budu mít podezření, že mám dojít...takže nic speciálního ;)
24. zář 2013 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma aha tak to díky, mě totiž vychází preventivka až příští rok, tak sem nevěděla.
24. zář 2013 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladygodiva hmm no máš pravdu, vždyť já vlastně ani nevím, jak ovulaci pořádně poznat.
24. zář 2013 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky jediné co vám mohu říct k ovu testům, je to, že mi doktorka řekla ať je chytím a hodím do koše. Prý je to výborný marketingový tah, ale na zjišťění plodných dnů jsou naprosto k ničemu. Každá ženská si je koupí, protože se jí to zdá být jednoduchým způsobem, jak zjistit, že se blíží ovu. Prý je to hloupost. Jediná možnost jak se stoprocentní účinností zjistit, jak funguje vaše tělo, váš cyklus a kdy a jak vám chodí ovulace je měření bazální teploty a denně zapisování do grafu. To mi bylo doporučeno, tak jsem si na to koupila digi teploměr s ohebnou špičkou. Je prý dobré měřit v pochvě a to i během MS. Ve stejnou dobu, než člověk vstane z postele. Až teplota klesne, je to ovu. A pak si prý klíďo můžu udělat i ten ovu test, abych to měla na milion procent. Kdyby to člověk chtěl zjistit jen dle ovu testů, musel by si každý den cyklu dělat až tři ovu testy. To mi říkala....a to se finančně fakt prodraží...
25. zář 2013 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@uztotakbude Takže měřit. Jéé já sa přiznám, že mám z toho všeho, co tu čtu už velkou hlavu a to sem ještě nevysadila HA :grinning: . Ten teploměr, to je klasický digi teploměr nebo nějaký spešl pro ženské? No asi si ho pak půjdu koupit, ať pak můžu měřit. Do listopadu tu mosím nastudovat, jak se to vlastně měří, zapisuje, počítá, či co........... :slight_smile:
25. zář 2013 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uztotakbude Já si pořád říkala, že ovu testy jsou zbytečnost. No ale třeba budu brzy mluvit jinak :slight_smile:

Tak nejen manžel tomu chce, abychom snažení započali až od listopadu... Dnes jsem volala na gyndu, aby mě objednali na kontrolu + vyndání tělíska a sestra mi oznámila, že už objednávají na listopad :grinning: Vmáčkla mě na poslední říjnové úterý a to už budu mít určo po ovulaci, takže to prostě může vyjít nejdříve až v tom listopadu :-/ Njn, co se dá dělat.
25. zář 2013 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mak07 Je to klasický, jen s ohebnou špičkou. Je to vlastně dětský pro měření v prdýlce, proto je ta špička ohebná :slight_smile:
25. zář 2013 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
chjo...tak nemocenská prodloužena :( už mě to doma nebaví a ted sem ještě dostala strach, jestli nám to nemůže začít komplikovat i snažení :(
25. zář 2013 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek