• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažíme se o miminko: podzim, zima 2013

27. prosince 2013 
@uztotakbude Já si těch príspěvků nějak nevšimla, hihi.. Ta touha je strašně silná, ale myslím, že s tou prací je to rozumný a dobrý nápad..
4. říj 2013 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucijenda Nejvíc ti závidím! Musíš nás informovat, třeba to už vyšlo.. Někde jsem slyšela, že po vysazeni HA je jak pohnojeno... :slight_smile:
4. říj 2013 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@renunka01 Ahoj. Díky za optání. No my ještě ne, 29.10. jdu na vyndání tělíska, ale to už bude po ovu, takže počítám, že nejdříve koncem listopadu se může zadařit. A vlastně kdo ví. Teď si tak říkám, že bych si docela chtěla i užít takový ten mezičas, kdy se vyloženě nesnažíme, jen se moc nehlídáme a není žádná antikoncepce. No ale jak nás znám, jsme plodní až moc :grinning: Teď je spíš problém s tou frekvencí, jsme hodně busy :frowning2: Spíš bych to viděla tak, že bude problém se strefit do ovulace :grinning: Ale dneska se mi zdál sen, že jsem těhotná, byl takovej hrozně divnej. Asi už mi hrabe :grinning: Na druhou stranu si zase říkám, třeba teď, když jsem uložila malou a je celý večer a celou noc klid, jaká je to pohoda a že to s dalším mimčem skončí... Asi jsem opravdu nějaká rozhozená :slight_smile:
4. říj 2013 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uztotakbude no to nejspíš nejsem, dneska ráno jsem si dělala test a byl jasně negativní, jsem 30 DC, tak to už by ukázalo ne? MS asi nedostanu sama od sebe tak budu muset na injekci :frowning2: ani nevím jak dlouho čekat, do 40 DC?
5. říj 2013 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renunka01 joo tak někomu to vyjde na první pokus a někomu zase ne, to je asi individuální. Já ani nevím kdy a jestli vůbec mám ovulaci...
5. říj 2013 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a to jsem tady sama kdo už jede na ostro? všechny ještě čekáte nebo jak? :slight_smile:
5. říj 2013 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucijenda Šla bych hned. Dají Ti injekci. Pokud jsi těhotná, tak to plodu neublíží, neboj. Naopak to co se píchá pro spuštění MS pomáhá udržení těhotenství.
5. říj 2013 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucijenda Asi jo, asi jsi.
5. říj 2013 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím holky, my už taky pojedeme na ostro. Ve čtvrtek mi volali super výsledky z cytolky, takže nám nic nebrání :slight_smile: No, a včera mi skončila MS, tak budeme doufat...
5. říj 2013 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@xpetax super, tak budu držet pěstičky! :slight_smile:
5. říj 2013 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@uztotakbude aha, no tak můj doktor ordinuje jenom v pátek, tak jestli to do té doby nedostanu tak půjdu, jen doufám, že mi hnedka nevnutí nějakou hormonální léčbu :unamused:
5. říj 2013 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak já už asi taky na ostro. Končí mi MS, doktorka řekla po MS se začít snažit. Manžel chce, řekl mi, že se na miminko těší a že se nemám bát. Asi už to hodím za hlavu. Domluvili jsme se, že půjdu makat do call centra. Sice to není práce, co chci dělat, ale ukecaná jsem, prodejní úspěchy jsem tam vždycky měla...jen ta psychika vždycky. No ale co, budeme se snažit, já u toho budu pracovat, i když v blbé hokně a když do toho vlítnu, tak s dobrým pocitem, že makám a že budu dělat, tak dlouho jak to půjde, protože fyzicky náročná práce to není a pak půjdu prostě na rizikové. Tak nám holky držte pěsti, já vám je budu držet taky a těším se, kdo nám tu první napíše, že je v očekávání. :slight_smile:
5. říj 2013 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@uztotakbude A nebylo by lepší počkat teda na konec zkušební doby, když ses rozhodla nastoupit do práce? Protože pokud se Vám zazrakem zadaří třeba hned tento měsíc a ty nastoupíš třeba 15.10 nebo 1.11. do práce, tak ti ani nevyjde těch 270dnů potřebných pro získání mateřské. A i kdyby ti tohle bylo jedno, tak co když budeš trpět nevolnostmi nebo budeš mít jiný problém (např. krvácení)? To si vezmeš ve zkušebce nemocenskou, tím se ti zkušební doba prodlouží, oni zjistí, že doma ležíš těhotná a ukončí s tebou pracovní poměr hned, bez výpovědní doby, bez odstupného, ze dne na den. Což mohou, i když budeš těhotná. A nakonec budeš pracovat třeba jen 1 či 2 měsíce.. Kdežto když přečkáš zkušebku a otěhotníš, tak už ti vyjde jak mateřská tak se nebudeš muset stresovat co s případnou nemocenskou atd.
6. říj 2013 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman Tak tady budeme ještě chvíli čekat spolu.. :slight_smile: Já si musím počkat na ten konec zkušebky pro změnu.. Fakt se bojím, že mi bude blbě a ve zkušebce to hned na mě poznají a dají mi vale..
6. říj 2013 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@renunka01 Ne, už nebudu čekat. Už je to uzavřená kapitola. Nebudu se v tom dále nimrat. Když by mi bylo zle a nešlo to, tak se domluvím s doktorkou a půjdu hned na rizikové. V době nemocenské by mne vyhodit neměli, takže by mne vyhodili až po uplynutí smlouvy na dobu určitou. Mateřská je věc, na kterou nehodlám spoléhat a už vůbec ne, něco kvůli ní odkládat. Abych nedopadla jak spolužačka, která plánovala odpracovat rok a oni ji týden předtím propustili a byla v háji. O blbej týden a mateřskou nedostala.
6. říj 2013 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@renunka01 Hele víš co, ono nějak bylo, nějak bude. Myslím, že většina ženských má ráda zorganizované věci a pocit, že mají osud ve svých rukou. Já to taky hrozně řešila, ale nakonec člověk dojde k tomu, že jinde na něj taky ohledy neberou, tak co... My pořád čekali kvůli mé škole, pak se ukázalo, že jsme čekali zbytečně. Hned jsem volala dr, abych si nechala vyndat tělísko v říjnu hned po MS, abych ještě stihla ovu a ono ejhle - dr nemá čas tak brzy, ale až o týden déle :grinning: No prostě někdy se to tak různě vyvíjí... A to mě zase deprimovalo, jak to bude s tou mou prací, chtěla bych nastoupit co nejdřív po porodu, ale zase nevím, jak se na to bude tvářit zaměstnavatelka. Tak na to prostě prdím! Nějak to dopadne a podle toho se uzpůsobíme. První dítko jsme neplánovali a zvládlo se to na jedničku, přestože mi bylo 18, začala jsem teprve studovat a bydlela jsem na intru :grinning: Takže tohle se taky poddá :slight_smile:
S tou zkušebkou je to určitě dobrý nápad a ono to rychle uteče :slight_smile:
6. říj 2013 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uztotakbude Nemáš pravdu. Ve zkušební době ti právě výpověď dát mohou I NA NEMOCENSKÉ. Takže ti pracovní poměr skončí ve zkušebce a rozhodně ne uplynutím smlouvy na dobu určitou.
6. říj 2013 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renunka01 : My jedeme na ostro už 6. měsíc, ale teprve teď zo začíná být na ostro NA OSTRO :grinning: Měla jsem nějaké zdravotní problémy, tak jsme je řešili a nakonec vyřešili a teď už je snad všechno v pořádku :slight_smile:
Jinak jsme si včera udělali výlet na Velkou Ameriku, vzali jsme dvě kamarádky a 10letou holčičku našeho známého, posbírali 16 kešek a všichni jsme si to hrozně užili :slight_smile:

A jaký jste měli víkend vy, holky? Nás dneska bohužel čeká smutná cesta za babičkou do Teplic. Zemřel nám ve čtvrtek strejda, tak tam jedeme, aby tam nebyla na to všechno úplně sama... A ve středu pohřeb, uff.... :frowning2:
6. říj 2013 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misulenka_pepousek My pojedeme odpoledne do fashion areny, potrebuju koupit mamce darek a mozna neco pro sebe... :slight_smile: Tak drzim palce, at se vam uz zadari!
6. říj 2013 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@renunka01 Hm, tak mne vyhodí. Já už na to prostě kašlu.
6. říj 2013 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@renunka01 To je stejně fuk. Protože mi všude nabízí smlouvu na dobu určitou na PŮL ROKU. Takže mi stejně skončí smlouva v době, kdy už budu mít pupek a nikdo mi ji neprodlouží.
6. říj 2013 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uztotakbude podpořím tě ve tvém rozhodnutí, ono to taky nemusí jít hned že...
6. říj 2013 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@liss_durman Jenže ze zkušebkou to zase tak dobrý nápad není, protože nikdo neříká, že se to hned povede. A únor je pro mne nejzazší termín, kdy se to musí povést, jinak pokud ne, tak snažení přerušíme a znova zase až za rok na podzim. Já si prostě netroufám rodit se svým astmatem na jaře a v létě nemůžu, doma je 40 stupňů a co já vím, tak novorozeně nemá vyvinutý termoregulační systém a lehce se přehřeje a zemře. To riskovat nemůžu a nebudu.
6. říj 2013 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucijenda Díky moc. To je přesně to, co potřebuji slyšet. Já strašně moc potřebuji nějakou oporu, protože v rodině ji nemám a manžel se mi k ničemu nevyjádří, nechává to na mne. Dítě prý moc chce, ale život je různej a pokud mám pocit, že si chci jistit zadek tím, že si udělám nějakou praxi pro případ, že by ode mne třeba utekl a nechal mne s děckem samotnou, tak to chápe. I když mi řekl, že to neudělá, ale taky souhlasil s tím, když jsem mu na to řekla, že to říkali všichni chlapy a kolik je ženských samoživitelek. Takže on to prostě nechává na mne, chce, abych byla těhotná až budu chtít a budu si tím jistá. A já si tím úplně jistá nejsem, mám prostě strach se začít snažit. Ale to, že mi někdo řekne: neboj, ono to třeba hned tak nepůjde a stihneš si ještě i oddělat zkušebku a udělat něco málo praxe apod. mne dost uklidňuje. To myslím vážně, to není ironie. Já se tím sama taky uklidňuju, ale to víš, já sama sebe tak uklidnit nedovedu.
6. říj 2013 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@uztotakbude Kde proboha bydlíte, že máte doma 40 st? :-O Jako v létě se děti rodí naprosto normálně, chápu tu obavu s astmatem, pokud ho máš, že nechceš rodit na jaře (ségra rodí v lednu a gynda jí říkala, že je to dobře, že ne třeba v červnu, že by ji jinak s její alergií doporučila automaticky radši císaře), ale pokud bude léto jako letos červen, tj. chladný, tak není problém...a ony se ty léta docela střídají, letos bylo od července hodně horký, tak tipuju, že příští rok to bude zase nic moc.
6. říj 2013 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ninive211 Ale na to přece nejde hrát. Pak bude vedro jako prase a děcko mi umře, protože jsem si to blbě typla. Bydlíme v dřevostavbě (bytovka) v posledním patře. Nad hlavou máme půdu a sedlovou střechu, která ale není tepelně odizolovaná. Takže jak slunko nahřeje tašky, tak nám to sálá na hlavu.
6. říj 2013 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uztotakbude No promiň, to jsem asi nepochopila. Nemůžeš rodit na jaře a v létě? Tak asi není vhodné se snažit teď, kdyby se zadařilo, narodilo by se děcko v létě... Nakopak když se zadaří leden až květen, je to dle mého pro tebe ideální. Nebo se mýlím?? Možná jsem to jen nepobrala... Ale ono fakt není dobré zabřednout do toho detailního plánování, jinak bychom nikdy neotěhotněly :wink: Já zas moc nechci zimní dítě, nejraději bych letní nebo jarní, ale ono je to vlastně jedno. Mimčo si to naplánuje nakonec stejně samo :grinning: Máš pravdu i s tím ohledně smlouvy, máš ji pak třeba stejně na půl roku nebo na rok a do té doby už by to tak jako tak prasklo a bylo by po srandě. Ale v nejhorším, když nevznikne nárok na PPM, tak budeš dostávat rodičák na 4 roky, což není zrovna nejvýhodnější, ale něco dostaneš (taky ho teď mám). Chcete-li, snažte se dle libosti :wink: A uvidíte. Pravda je, že se to nemusí podařit hned.
6. říj 2013 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@liss_durman Já si délku rodičáku vyberu. Manžel pracuje 5 let, díky čemuž si mohu délku vybírat! Ptala jsem se na sociálce. Už je to tak, že ani nemusí být s děckem doma, dřív musel být doma alespoň 1 den a pak to papírově zase vrátit manželce. To je zrušené, teď stačí doložit papír od zaměstnavatele manžela, že pracuje déle jak 2 roky.
6. říj 2013 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@liss_durman Ano, ideální by bylo, kdyby se zadařilo v prosinci nebo lednu. Ale s mými zdravotními problémy si myslím, že to nepůjde hned. I doktorka si to myslí. Takže lepší začít s mírným měsíčním, dvouměsíčním předstihem. Já bych se chtěla začít snažit až přelom říjen a listopad, tak jsme to měli i s manželem naplánované. Ale doktorka má jiný názor. Tak já teď nevím, zda se řídit podle nás, nebo podle ní.
6. říj 2013 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@uztotakbude zdraví je rozhodně důležitější než práce :wink:
6. říj 2013 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek