• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažíme se o miminko: podzim, zima 2013

27. prosince 2013 
@uztotakbude aha.. Myslela jsem, že mermomocí chceš práci, když tady zakládáš spousta jiných diskuzí ohledne práce, angličtiny apod. Lepší půl roku práce než dva týdny a pak skončit na nemocenské a výpověď ve zkušebce.. Ale to je můj názor.. Jsi mladá, i když máš alergii a celiakii, tak posunutí o půl roku, rok, a mít praxi, se mi zdá ok.. Ale jak říkám, je to můj názor.
6. říj 2013 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ninive211 taky máme doma problém s vedrem, v létě je u nás běžně 38st...máme dvojgenerační barák s plochou střechou bez půdy a jak na ni v létě paří slunko tak je to jak obří ohřívač :rolling_eyes:
6. říj 2013 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@renunka01 Jo, ale doktorům se to moc ok nezdá.
6. říj 2013 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucijenda A jak to budete řešit s prckem?
6. říj 2013 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uztotakbude takže doktorka ti řekla: jestli někdy chcete mít dítě, tak musíte prostě hned teď, pak už žádná šance nebude?
6. říj 2013 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renunka01 spíš že to asi bude nějakou dobu trvat a ne že na to jednou vlítnou a bude zaděláno :grinning:
6. říj 2013 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@renunka01 Dvě doktorky mi řekli, že u celiaků se snižuje šance na početí s věkem. Na gastru mi řekli, že když mám celiakii měla bych mít určitě první dítě do 26 roku života. V lednu mi bude 25 let.
6. říj 2013 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@renunka01 PS: Celiaci jsou nejrizikovější skupina z ohledu potratovosti. Většina žen s celiakií si minimálně jednou projde potratem, než dítě donosí. Někomu dokonce nejde počít vůbec. Prostě člověk s celiakií je z ohledu plození dětí velmi velmi rizikový.
6. říj 2013 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@uztotakbude + aby toho nebylo málo, tak mívám často gynekologické záněty a cysty. Sice cysty nikdy nebyly operovány, vždy se po nějakých lécích samy ztratily, ale když máš 4* do roka cystu, tak si myslím, že ani to není dobré.
6. říj 2013 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uztotakbude abych pravdu řekla tak mě vůbec nenapadlo, že je to pro mimi problém :unamused:
6. říj 2013 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucijenda No já jen co si vzpomínám na biologii z VŠ, tak první tři měsíce života dítěte nemá dítě vyvinutý ten termoregulační systém tak jak dospělý člověk. Proto je mnohem náchylnější na zimu a teplo. Jeho tělo se nedokáže samo vychladit, nebo zahřát.
6. říj 2013 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uztotakbude To může být sice pravda s tím termoregulaním systémem, ale to by se děti v létě vůbec nerodily!!!! Kamarádka letos porodila 11.července, následně byly měsíc ty velký vedra...no nějak to přežili oni, tak ty bys to přežila taky...musela bys. Ségra se taky narodila v srpnu, naši jsou oba červencoví. Hold by se dítě muselo častěji třeba přikrývat vlhkou plínkou, omývat, ovlažovat...tak, jak to děláš s sebou. Nevím...co bys dělala, kdybys náhodou teďka zjistila, že jsi těhotná a tím pádem se děcko má narodit v létě? Půjdeš kvůli tomu na potrat, aby se chudáček nenarodil v létě a neumřel potom vedrem? Schválně by mě zajímalo, kolik dětí OPRAVDU ročně umře na přehřátí vedrem...s tímto opravdu nemůžeš kalkulovat, vždycky se může něco stát, narodí se na podzim a následně může umřít na syndrom náhlého úmrtí...vždycky je nějaké riziko, kdybys o tom měla takhle přemýšlet, kdy si můžeš dovolit počít, tak to dítě nemáš nikdy. Ono hodně dělá psychika, když si řekneš že teď MUSÍŠ počít, jinak až zase za rok, tak to just nepůjde....
6. říj 2013 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@ninive211 Ono je něco jiného se narodit v létě a být v bytě kde je 20 - 25 stupňů i v době, kdy je venku 40, protože je to pořád nižší teplota okolního prostředí, než ta tělesná. Horší je, když před vedrem není kam utéct. A věř mi, že i já jako dospělá mám velké problémy v létě. A párkrát mi bylo tak na volání rychlé. Vím, jak to likviduje nás dospělé, dítěti bych to neudělala. Kdybych teď otěhotněla, tak půjdeme přes léto někam do nájmu. Nedalo by se svítit. Ale nebudu to dělat cíleně.
6. říj 2013 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misulenka_pepousek tak vám přeju ať se brzo zadaří :wink:
6. říj 2013 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@renunka01
@lucijenda :
Díky, holky :slight_smile: Přeji vám totéž :wink:
6. říj 2013 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@renunka01 : A jak jste pořídili ve Fashion aréně? Pokoupili? :slight_smile:
6. říj 2013 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já mám radost! Dneska jsem si volala na výsledky toho prolaktinu a je zcela v normě! Vypadá to, že všechno bylo způsobeno HA :angry:
7. říj 2013 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@misulenka_pepousek Ahoj.. Dneska mi kolegyně v práci řekla, že je těhotná, ach jo, přeju jí to moc, ale strašně jí závidím.. Fakt.. :frowning2: Jinak ve Fashion Areně jsme koupili šálu.. 100% vlna, to je dnes umění sehnat, všude samá umělá vlákna - akryl, viskoza atd. Škoda že neměli ještě jednu, chtěla jsem jí vzít i mamce. :unamused: Dají se tam sehnat dobrý věci, ale většina normálních velikostí (M) je přebraná.. Nejvíc je toho XS, S a pak XL.. Člověk musí mít štěstí.. :slight_smile:
7. říj 2013 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@renunka01 neboj, taky se zadaří :wink:
8. říj 2013 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak dneska jsem 2DC :grinning: Normálně bych asi měla nadávat, ale já mám radost, že se to samo vzpamatovalo! :sunglasses:
8. říj 2013 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj, můžu se přidat? My se rozhodli pomalu začít, teď mě čeká první cyklus bez prášků a necháme tomu volnej průběh. Zatím to nechci moc řešit a sresovat se. Jednoho prcka máme, mám ho s manželem, se kterým už skoro dva roky nežiju. Jsou mu čerstvě 3 roky a chtěla bych moc holčičku :slight_smile:
8. říj 2013 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@renunka01 : Ani mi o tom nemluv! Jak jsem psala, půl roku jsem bez prášků, ale kvůli těm mým problémům jsem nic moc nečekala. I když jsem z toho zpočátku byla pěkně na větvi a třásla se na ráno a na test jak babka na důchod. Vyhrabáno, fakt. No a pak jsem se v práci dověděla, že jsou tři, slovy TŘI, kolegyně v tom! Samozřejmě jim to přeju, ale... do prdelkovic, ony se ani nesnažily, vlítly do toho omylem. To by do toho člověk kopl, fakt!

Jojo, jak píšeš, taky jsem tam sehnala fajn věci, ale musíš mít kliku :slight_smile: My jsme včera byli na Čerňáku, sháněli jsme něco černého na ten pohřeb. Něco jsme pokoupili a manžel se nakonec rozhodl, že černou košili nechce a půjde v tmavém svetru. Naštěstí je hodně tolerantní, když něco potřebuju, a ví, že nakupování nesnáším, takže jsme v každém obchodě přiměřeně dlouho. Akorát jsem byla nasratá, že jsem jak sud a že nemůžu utrácet :grinning: Klasika :slight_smile:
8. říj 2013 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucijenda : Jéé, to je super. Tak přeju, aby se držel tam, kde má :wink:
Mně prolaktin vylítl po antidepresivech a dva měsíce jsem neměla menzes. Fakt super. Naštěstí už se všechno vrátilo, jsem dneska 11 DC a vrátila se mi KONEČNĚ i chuť na sex, tak uvidíme :slight_smile: Nechci na to myslet, abych to nezakřikla, ale... to nendééééé :grinning:
8. říj 2013 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misulenka_pepousek díky :slight_smile: No už abych měla po MS a zas jsme na to mohli vlítnout :grinning: Manželovi jsem říkala: "super nemusím na injekci, dostala jsem to sama od sebe" a on na to smutně: "ale to znamená, že nebudeme mít svištíka (nebo jak ho nazval)". On se fakt těší víc než já :grinning:
8. říj 2013 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucijenda : Můj manžel taky říká svišť :slight_smile: Nebo cvrček :slight_smile: Nebo Tlustíček (jsme hold Tlustí :grinning:)... To je vždycky tak hezký :slight_smile: A ještě lepší je, že to tak v hlavě mají, že se taky těší :wink:
8. říj 2013 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@misulenka_pepousek Ta moje kolegyně z práce je mladší jak já, s přítelem je rok, nebyli spolu pořádně ani na dovolené, bydlí spolu krátce v domě jeho rodičů.. No já jsem starší, jsme spolu 6 let, bydlíme spolu 3 roky, prožili jsme a procestovali toho hodně.. A NIC. Taky bych do toho kopla!!! Samozřejmě jí to přeju, ale závidím!!! :confounded:

Na Černém mostě jsem byla shodou okolností včera, mají to centrum moc pěkně předělané. S tím původním se to fakt nedá srovnat - jak vzhledem, tak i nabídkou (jiné obchody) atd.
8. říj 2013 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@uztotakbude Tak to chápu... I když i u úplně zdravých žen jsem na x místech četla, že by měly mít první dítě kolem 25 let, že je to nejlepší věk z hlediska zdraví ženy i dítěte..
8. říj 2013 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co dělat, když už se nemůžete dočkat, jak se začnete snažit? Mám tip - pohádat se s manželem. To vás přivede na úplně jiné myšlenky. Třeba jestli dítě vůbec chcete :frowning2:
9. říj 2013 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@liss_durman to snad néé, snad to nebyla tak velká hádka ne? To chce klid, zase bude dobře, uvidíš :dizzy_face:
9. říj 2013 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misulenka_pepousek přesně tak, jsem zvědavá jak to bude prožívat až bude doopravdy "zaděláno" :grinning: Už teď se dívá, kde budeme kupovat kočárek, já ho prostě miluju :dizzy_face:
9. říj 2013 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek