• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažíme se o miminko v roce 2013

29. prosince 2013 
@dreana Ahooj :slight_smile: no, nas ceka brzo svatba a pak rekonstrukce, a pristi rok se zacneme snazit, ale taky jeste nevim kdy, asi na jaro prestanu jist prasky, uziju si jeste leto a pak na prckovi zacneme intenzivne pracovat :slight_smile:
9. črc 2012 v 07:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, my plánovali snažení na konec roku 2013, ale jelikož mám stále po půl roce vysazení HA MS nepravidelnou, tak začínám mít strach. Jsem hrozně nedočkavá a chtěla bych vědět, jestli nám to půjde a měla nejraději mimi hned :grinning:. Uvažuji, že si už teď koupím ovulační testy. Ale vůbec nevím, jaké koupit a jak vlastně na to. Je tu někdo, kdo už je zkoušel? Hlavně nevím, kdy vyzkoušet první, když mám MS nepravidelnou a až třeba po 40 dnech :frowning2:.
10. črc 2012 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak hlasim, ze my uz mame po svatbe, ted jeste rekonstrukce bytu, do prosince mam prasky a uvazuju, jeslti si je jeste pak necham predepsat a nebo uz ne....
23. črc 2012 v 11:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@sophinne ahooj....ja zatim jim prasky, neresim to, ale urcite si ty testy kup, urcite se zeptej v lekarne ktere jsou dobré a oni ti poradi :wink: ja se ted chystam nejake to kilo dat dolu, zdravej jist a vic cvicit, at se me telo na toho prcka pomalu ale jiste pripravuje :wink:
23. črc 2012 ve 12:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@valca28 Ahoj, taky se snažím dodržovat nějakou zdravější životosprávu, ale nedaří se mi to :frowning2: . Ne, ze bych potřebovala hubnout, ale stravuji se děsně. A to mi vadí. Neumím si odpustit sladké :slight_smile:
23. črc 2012 ve 21:33  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Tady to moc nežije :slight_smile:
23. črc 2012 ve 21:35  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj, ráda se přidám :slight_smile:

@valca28 Gratuluji ke svatbě :wink:

@sophinne S ovu testama nemám zkušenosti, víc věřím měření BT :wink:
23. črc 2012 ve 21:51  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj holky, mohla bych se k vam pridat? Chteli bychom se zacit snazit po Novem roce, do te doby bych chtela dat dolu nejake to kilo, abych mela lepsi startovni vahu, a taky si jeste uzit naseho chlapecka, je mu necelych jedenact mesicu.

@sophinne Ovulacni testy pouzivam, taky mam dlouhe cykly, tak 35-38 dnu, takze zacinam pravidelne testovat 20. den cyklu. Jinak jsem je kupovala pres eBay, tady jsou v lekarnach silene drahy, pres internet stoji par supu, takze me nemrzi je vyplacat. Aspon vim, ze ovu probiha. :slight_smile:
23. črc 2012 ve 22:42  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@cabalkova Ahoj :wink: Já měla po vysazení HA cykly naopak spíš krátké (25,20 dní) a krátkou luteální fázi. Ovu naskočila hned (vím podle měření BT). Tak jsem zvědavá, až zas HA vysadím, jestli to bude stejné jako poprvé nebo jiné.
24. črc 2012 v 07:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@nunacek ahooj, dekuju :slight_smile: aspon je svatba uz za nama, to je ale uleva :slight_smile:
25. črc 2012 ve 13:45  • Odpověz  • To se mi líbí
no, holky, s tim hubnutim to taky nejde, ale rada bych dala tak 5-6 kg dolu, bo pak az 10 naberu, tak at to neni takovy sok :grinning: taky bych rada jedla zdrave, at do sebe nalifruju nejake vitaminy, jenomze znate to, leto, zmrzlina, sem tam nejaky koktejl....asi se na tu zdravou stravu vrhnu az na podzim :wink:
25. črc 2012 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@cabalkova Ahoj, děkuji za odpověď. Myslíš 20. den po 1. dni, kdy se dostaví menstruace? Jsem z toho jelen :grinning:
25. črc 2012 v 19:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@valca28 S tím podzimem souhlasím :slight_smile:
25. črc 2012 v 19:09  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@valca28 Člověk se na svatbu připravuje dlouhou dobu a pak je to během chvilky pryč, co? Ale úleva, když se vše povede, jak má, je krásná :slight_smile: Taky bych ráda dala nějaké to kilo dolů (ne moc, ale trochu jo).
25. črc 2012 v 19:28  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@sophinne První den cyklu = první den menstruace, takže 20tý den cyklu je 19 dní od začátku menstruace :wink:
25. črc 2012 v 19:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@nunacek Děkuji :slight_smile:
25. črc 2012 v 19:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@nunacek
@sophinne 20. den cyklu je 20. den od zacatku ms, proste den, kdy dostanes ms, je 1. dc no a pak uz to bezi. Minuly mesic jsem mela ovu 27. dc (stejne jako kdyz jsme si poridili naseho chlapecka), tento mesic jsem mela ovu 24.-25. den cyklu... takze u me nema testovani driv nez ten 20. den skutecne smysl... Vsak si to muzes taky zhruba spocitat, kdy bys mela zacit ty. Vezmi si prumernou delku sveho cyklu, odecti ctrnact dni, to je tak zhruba termin ovulace... no a par dni predtim zacni testovat... drzim palce, at se na testikach neco ukaze. :slight_smile:
26. črc 2012 v 08:15  • Odpověz  • To se mi líbí
ja jeste porad jim prasky, mam zasobu az do prosince a pak mam dylema, jestli uz je prestat jist a zacit se "cistit" a nebo si jeste nechat napsat prasky na 3 mesice.... jak jste na tom holky vy s praskama?
26. črc 2012 v 11:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@valca28 Čistit se není potřeba, pokud bereš nízkohormonální HA :wink: Já zatim HA beru (teď jsem měnila složení, ale nevyhovovalo mi, takže se rozhoduju, zda zkusit ještě jiné nebo se vrátit ke starému složení nebo jestli s HA skončit a používat jinou antikoncepci do doby, než se budeme chtít začít snažit o mimčo).
27. črc 2012 ve 22:28  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@nunacek Ja bych asi na tvem miste uz antiko nemenila... proste bych pouzila na tech par mesicu jinou metodu, vsak ono je to za par... anebo bych si nechala napsat tu predchozi, co ti vyhovovala... proc jsi ji vubec menila, pokud to bylo ok?
28. črc 2012 v 09:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@cabalkova Vždy jsem brala HA v kuse 3 platíčka a pak teprve dělala 7 denní pauzu (doporučil mi to doktor kvůli síle a délce MS), jenže po porodu mi stará HA neudržela ani dvě platíčka v kuse, takže mi napsal jinou, ale po té mi bylo špatně, tak jsem ji vysadila a řeším, co dál.
28. črc 2012 ve 20:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@nunacek No, ja se ted v tech modernich preparatech nevyznam, natoz v jejich ucincich, brala jsem HA naposled snad pred deseti lety... ctyri roky jsme se snazili o Tonika, pak devet mesicu tehu, ted deset a pul mesice od porodu, tak jen tohle je skoro sest let... a predtim si ani nepamatuju, kdy jsem ji naposled brala... myslim, ze to byl Mirelon, ale ani za to bych ruku do ohne nedala. :slight_smile:

Tak snad najdes neco, co ti bude vyhovovat.
28. črc 2012 ve 22:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@cabalkova A od porodu se chráníte jak? Uvidíme, co mi doporučí doktor, já mu hodně věřím, tak jsem zvědavá na jeho názor.
28. črc 2012 ve 22:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@nunacek Pouzivam ovu testy, takze vime, kdy je "rizikove" obdobi a v tu dobu abstinujeme... i kdyz teda my tomu ted v tehle oblasti celkove moc nedame... :( Maly spi ted hodne blbe, konecne mu rostou zoubky, takze na to nejak moc nemam naladu... plus do toho jeste prace... no nestezuju si, jen konstatuju, ze antiko ted v podstate nepotrebujeme. :/
28. črc 2012 ve 22:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@cabalkova Aha :wink: U nás je s ohledem na frekvenci antiko opravdu hodně důležitá :sweat_smile: Zuby dokážou potrápit :frowning2: E. měla první zub v necelých 6 měsících, teď má zubů 9 a další dva jsou těsně před proříznutím, do toho vedro, které nemá ráda, takže mrzutost je na světě raz dva.
28. črc 2012 ve 22:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@nunacek No, Tonik mel dneska i trochu teplotu, tak ho musim vic sledovat, ale rekla bych, ze je to k tem zubum, jsou to prvni, dolni jednicky, a uz mam pocit, ze jsou videt tesne pod sliznici dasne (nenecha me tam poradne podivat ani sahnout, tak to nevim stopro), ale snad uz brzy vylezou a budeme mit na chvilku zase pokoj. :slight_smile: No jo, vy jste mladsi rocniky, to nas staresiny to rodicovstvi uz zmaha. :slight_smile:
28. črc 2012 ve 23:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@cabalkova E. měla minulý měsíc jeden večer teplotu, ale bylo to k zubům a obešlo se to bez léků, takže super. A u nás je taky boj, když chci mrknout do pusy na stav zubů, ale dneska ráno jsem ji přelstila a zjistila, že další stolička je venku, takže desátý zub je na světě.
29. črc 2012 ve 12:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@nunacek ja mam antikoncepci lindynette, nevim kolik hormonu v ni je :grinning: po deseti letech jsem ji musela zmenit, protoze ta moje stara uz se prestala vyrabet, ale po tehle se citim lip.... jim ji nekdy od podzimu. Nekdy mam dny, kdy se na prcka tesim a nekdy si rikam, ze je stesti, ze jeste mam cas a nejsem tehotna :grinning: ale je pravda, ze ty pozitivni myslenky zacinaji pomalu prevazovat :wink:
30. črc 2012 v 09:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@valca28 Jestli máš Lindynette 20, tak to je velmi nízko hormonální HA a má úplně stejné složení obou hormonů jako HA, ke které jsem se teď vrátila já :grinning: (aspoň teda do té doby, než půjdu na gyndu a tam se s doktorem poradím, co dál). Jen ta moje HA se jmenuje Stodette. Já se na druhý dítě těším moc, ale nechci úplně malý věkový rozdíl mezi dětma, tak ještě musíme počkat, aby byl rozdíl nejméně ty 2 roky a čtvrt. Nechci teda ani velký věkový rozdíl, ale ve finále to člověk stejně moc neovlivní, příroda si to zařídí po svém.
30. črc 2012 v 10:14  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@nunacek jojo, presne tu mam :slight_smile: no, ja se chystam na prvniho prcka a podle toho jak to zvladnu s tim jednim, tak se pak rozhodnu jestli pujdeme do druheho, nebo ne..... hrozne moc se bojim porodu, ale nejak to snad clovek zvladne, kdyz to zvladlo tolik zenskych prede mnou :wink: jenom v posledi dobe "zeru" jak protrhla a dam si vinny stricek, to je na ty vedra nejlepsi, takze bych mela upravit tu zivotospravu, ale kdyz to nejak nejde a clovek to porad odklada :grinning:
30. črc 2012 v 15:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek