• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažíme se o miminko v roce 2013

29. prosince 2013 
@valca28 Já jsem byla s tímhle složením hormonů před porodem spokojená, ale po porodu se tělo prostě změnilo a už mi to neudrží ty 3 platíčka v kuse :unamused: Myslíš jako že se rozhodneš, jestli půjdete do druhého brzy nebo jako jestli vůbec půjdete do druhého (jako že byste měli jedináčka)? My bychom srdcem rádi tři děti, ale finance nám dovolí "jenom" dvě. Já se porodu bála před těhotenstvím, pak v těhotenství už jsem se nebála, jen jsem z něj měla respekt, jak se to blížilo. Ale nastavila jsem se na pozitivní vlnu, neposlouchala jsem hororové scénáře různých rodiček, věřila jsem, že to zvládnu já i mimi a zřejmě se vyplatilo, protože porod pro mě byl krásný zážitek :dizzy_face: Jasně, že to bolelo, ale musim říct, že už jsem v životě zažila horší bolest :sweat_smile: Takže když se se mnou na porodním sále paní doktorka loučila, podala mi ruku, popřála hodně štěstí a zeptala se mě, jestli si přijdeme pro další miminko, tak jsem bez zaváhání řekla, že ano. Ani na vteřinu mě nenapadlo, že bych už nikdy neměla rodit. Já jsem životosprávu ani nějak výrazně neupravovala, ne že bych byla vzor správné životosprávy, to ne, ale doktor říkal, že tělo samo ví, co potřebuje, a co ne, a že ho mám poslouchat. A asi na tom něco pravdy bude, celé těhu jsem se mohla utlouct po ovoci, za to třeba hermelín, který normálně fakt miluju, na ten jsem neměla téměř celé těhu ani pomyšlení, až pak ke konci trochu. A takové ty velké prohřešky proti správné životosprávě jako třeba nadměrné požívání alkoholu, kouření, tlusté maso, apod. to nepraktikuju ani za netěhotna, takže v pohodě.
30. črc 2012 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nunacek no, ja v jidle celkem prasim, hlavne v posledni dobe, a ten alkohol si taky dam, hlavne jsem ujeta na vinne striky ted v lete, a tezko se mi s tim bude loucit :grinning: Jo, myslela jsem to tak, ze si poridime jedno mimco a pak uvidime, jestli pujdeme do druheho a nebo ne..... v posledni dobe nad tim fakt uvazuju, a asi pristi rok do toho prastime :slight_smile: ted v srpnu nas ceka rekonstrukce, myslim ze to bude taky jine a clovek se hodne uklidni, az to bude mit hotove a pekne doma :slight_smile: takove prostredi na vychovavani prcka. Ted si to nedovedu predstavit, ale snad uz brzo bude vsechno ok :slight_smile: Muzu se zeptat, jake to je, kdyz mas ted prcka? Jsi asi stastna a nelitujes, ze jsi do toho treba nesla pozdej? diky :slight_smile:
31. črc 2012 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valca28 Tak já taky někdy v jídle hřeším, to je jasné, ale oproti jiným to není tak hrozné :grinning: A alkohol nemusim vůbec, ale občas si dám třeba pivko nebo šampáňo :wink: My už máme rekonstrukci bydlení za sebou, ale ono je pořád co dělat a co vylepšovat a nikdy nebude úplně "hotovo" :sweat_smile: E. se nám narodila, když mi bylo 27 let. Vždycky jsem chtěla první dítě ve 25 letech a můj manžel taky, jenže manžela jsem si brala "až" ve 24 letech, pak jsme začali rekonstruovat, atd atd, takže první prcek přišel o něco později, než jsme původně chtěli.
31. črc 2012 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nunacek Mne je 28, memu ted uz manzelovi taky, a prave ze nas ceka ta prestavba uplne celeho bytu. Dame do toho hodne penez, takze od podzimu bych chtela zase zacit setrit a pristi rok se vrhnout na vyrobu toho prcka :slight_smile: dokud to v praci jde, nejsou tu stresy a tak, tak je mi zase skoda jit na materskou, ale kdyby takhle clovek uvazoval porad, tak si asi mimco neporidi nikdy, ze :slight_smile:
1. srp 2012 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valca28 On se vždycky najde důvod proč pořízení si dítěte odložit. Takže jde o to, jak to ti dva chtějí, z jakých podmínek neustoupí a z jakých ano. My si "sepsali" pro a proti a bylo hned jasno.
1. srp 2012 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nunacek no, pro nas je ted priorita ta rekonstrukce, pak nasetrime zase nejake penize a pak v klidu do toho muzeme jit, jestli teda budeme oba zdraví :slight_smile: a po jake dobe snazeni se poprve zadarilo? :slight_smile:
1. srp 2012 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valca28 Povedlo se na čtvrtý MS cyklus :wink:
1. srp 2012 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@valca28
@nunacek Ja se musim priznat, ze po nasi zkusenosti fakt nejsem priznivce nejakeho velkeho odkladani, ono kdyz si clovek rika, ze bude chtit dite az neco, az bude po rekonstrukci, az bude mit nasporeno, tak to pak treba nemusi jit... nam to trvalo pres ctyri roky a stalo nas to hodne trapeni... takze kdybych se znovu rozhodovala, uz bych necekala a jakmile bych mela partnera, se kterym bych to dite chtela, sla bych proste do toho... Ono deti zase nestoji tolik penez, jak se rika, pokud clovek netrva na tom, ze budou mit vsechno znackove a nove... my treba kupovali dooost drahy znackovy kocar, ale koupili jsme jen sportak a autosedacku a hlubokac proste koupili z druhe ruky za pulku... Tondik nosi prevazne znackovy hadriky, Gap, Next a pod., ale vetsinu jsem koupila pres net z Anglie za par svestek a vypada jako ze skatulky a desne draze oblecenej... takze je to otazka preferenci... mame dost velkou hypoteku, manzel dela ve statnim vyzkumaku, takze prijem fakt smesny, ja teda pri rodicaku delam (z domova), abychom vysli, ale proste to dite je tak uzasna zalezitost, ze bych se vubec nerozhodovala, jestli jedno nebo dve (dve minimalne!!) a zda mit nasetreno nebo ne... je to to nejuzasnejsi, co me v zivote potkalo (byt to snazeni a pak i zacatky po predcasnym a tezkym porodu byly hodne krusny) a nevahala bych znovu ani vterinu...
1. srp 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cabalkova jéééééééééééé, to je ale krásné co jsi napsala...fakt super :slight_smile: Dekuju, myslim, ze jsi mi timhle hooodne moc pomohla :wink: diky
1. srp 2012 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova My se báli, že to třeba dýl nepůjde, takže jsme z některých podmínek slevili a šli radši do snažení. Moje teta se snažila o první dítě 10 let, takže jsem se trochu bála dědičnosti, ale naštěstí u nás OK. Dítě sice nemusí stát hodně peněz, ale i ty základní věci holt něco stojí a musí se s tím počítat, nemám ráda, když si někdo pořídí třeba 5 dětí a pak si stěžuje, že je neuživí :rolling_eyes: Člověk přeci jen musí trochu myslet dopředu, co si může a nemůže dovolit.
1. srp 2012 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak já se přidávám jen okrajově. jsem tři měsíce po císaři - povoleno se snažit máme po půl roce, s přítelem chceme další dvě:slight_smile: i když porod nebyl zrovna procházkou v růžové zahradě, tak mě to vůbec neodradilo od dalších porodů :grinning:

také musím souhlasit, že pokud by se mimčo mělo řídit tím, co chceme před tím stihnout, tak bychom ho taky v životě neměli :-/ když oba chtějí, není přeci žádná překážka :slight_smile:
1. srp 2012 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@megy Ahoj :slight_smile: Život dětma nekončí a stihnout se toho dá spoustu s nima a i až odrostou, ono to tak šíleně utíká, že za chvíli budeme mít doma všechny tady puberťáky, kteří nás už tolik potřebovat nebudou :sweat_smile: Já osobně jen vidim překážku ve financích. Ať si říká kdo chce co chce, tak finance na základní žití prostě být musí, takže dle mě je třeba fakt nezodpovědné, když rodina má příjem třeba 25 000,- a z toho 20 000,- jim jde pryč na povinné měsíční výdaje a zbyde jim 5000,- na jídlo, oblečení, léky, a oni si pořídí 3 nebo 4 děti :frowning2:
1. srp 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nunacek s tim souhlasim... radsi min deti a zajistit jim hezke detstvi, nemuset se ohlizet na to jestli jim to a ono muzu koupit, nez kupu deti a obracet kazdou korunu...
2. srp 2012 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@megy Já jsem 4 a půl měsíce po císaři a musím také říct že to neni procházka růžovým sadem.Ales manželem chceme taky ještě 2 děti :slight_smile: Nám se teda zadařilo hned první měsíc po vysazení HA.A do března nesmím otěhotnět mi dr. řekla.A já bych ani tak brzy nechtěla.Jelikož mám nedonošenou holčičku,chci si jí pořádně užít,minimálně ten první rok.A ke konci příštího roku bysme si chtěli pořídit druhé mimi :slight_smile:
@nunacek souhlasím s tebou...Finance jsou hodně důležité.My máme příjem tak těch 26 000 a manžel chodí ještě na melouch,protože tak 15 000 máme měsíční výdaje.
2. srp 2012 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja nerikam, ze penize nejsou dulezite, samozrejme, ze je blby porizovat si dite ci deti, kdyz je clovek na tom tak, ze sotva vyjde... dite samozrejme neco stoji. Ale nemyslim si, ze se stastne detstvi meri mnozstvim hracek nebo znackovych oblecku, ze jako diteti udelam "hezke detstvi" tim, ze na ne budu mit hodne penez. Podle me je to otazka umerenosti a jakesi zlate stredni cesty... a stejne nejdulezitejsi je hezky se mu venovat... my mame dost vysoke naklady, jen provoz domu (hyposka plus elektrina) nas vychazi mesicne na dvacku, takze to pak uz na zadne velke vyskakovani neni, a nemam pocit, ze by Tonda byl nejak ochuzeny... ale kazdy to vidi jinak, nikomu svoje nazory nevnucuju. :slight_smile:
2. srp 2012 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
a kdy teda holky planujete zacit se snazenim se?
2. srp 2012 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valca28 Ja chtela nejdriv hned jak dorazila ms, pak jsem teda zpanikarila a s mm to usmlouvala, ze v lednu, a ted si teda rikam, ze mozna v listopadu, jak odevzdam praci, na ktere ted delam... abych mela aspon trosku klid a kdyby to klaplo,tak si to mohla aspon malinko uzivat. :slight_smile:
2. srp 2012 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cabalkova ja mam prasky do prosince, chtela jsem si je vzit jeste do brezna, ale ted si rikam ze uz asi ne, mam to kazdy den jinak, nevim :slight_smile: ale je pravda, ze kdyby bylo na mem chlapovi, tak uz bysme meli tak dve deti :grinning:
2. srp 2012 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valca28 No, mne se to taky meni, ty nazory... ale pak se vzdycky hodim do reality, pripomenu si, ze prvni nam trvalo ctyri roky a je blbost to resit vylozene na mesice, stejne kdo vi, kdy se nam to povede... takze bych to u nas videla spis na to snazeni tak od tech Vanoc.
2. srp 2012 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@valca28 Já do března určitě otěhotnět nemůžu,kvůli císaři.Máme v plánu se snažit tak nějako od října nebo listopadu 2013 :slight_smile:
2. srp 2012 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cabalkova Souhlasím s tou zlatou střední cestou, podle mě šťastné dětství neznamená nejnovější model mobilu, nejnovější model notebooku, nové značkové oblečení, 3x za rok dovolená u moře, apod. Ale je jasné, že pro každého je zlatá střední cesta něco jiného. Já třeba chci, aby moje dítě mělo mobil (klidně starší, ale mělo), mělo počítač (klidně starší, ale mělo), oblečení "normální" (ani ne jen samá tričko za 1000,-, ale zase ani ne všechno oblečení za 30,- z lidovky), dovolenou dvakrát za rok (léto moře nebo někde tady po ČR a zima hory), aby mohlo jet se třídou na lyžák, aby mohlo mít třeba 2 nebo 3 kroužky pokud bude chtít. To je pro mě příklad zlaté střední cesty.

@valca28 U nás to zatim vypadá, že cca od února 2013 to necháme na přírodě.
2. srp 2012 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
To bude holky sranda, pristi rok, az to klapne a budeme tady klabosit uz jako tehule, porovnavat bricha, nalady, vybaveni, az mi vy jako zkusene mamky budete davat rady a uklidnovat me at neplasim :grinning: kdo vi, co bude za rok v tuhle dobu, ze? :slight_smile: ze vseho NEJdulezitejsi je, at jsme vsichni zdrave a nasi blizci taky, a pak zvladne clovek vzdycky vsechno :wink:
3. srp 2012 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne se dneska zdal sileny sen, cekala jsem holcicku a byla jsem ve 31tt na genetickem utz a tam mi rekli, ze ma tri neuzavrene diry v hlave a ze to je neslucitelne se zivotem a musim ji co nejrychleji porodit a ze pak umre... no sileny... tak doufam, ze tim jsem si to hnusny odbyla a v realu bude vsechno v poradku.
3. srp 2012 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valca28 Jo příští rok to tu bude sranda až budem porovnávat pupíky a někd bude psát jak furt zvrací a někdo se to bude užívat bez problémů :slight_smile: Jinak máš pravdu,zdraví je to nejdůležitější a nejde ho ničim nahradit.Ty ještě nemáš žádné mimi?
3. srp 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cabalkova To jsi měla teda šílený sen :frowning2:

@valca28 Tak tak, příští rok bude sranda :grinning: A zdraví je opravdu nejdůležitější.
3. srp 2012 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@najemnici Já jsem při prvním těhotenství nezvracela, ale stejně jsem si ho moc neužívala. A zdraví opravdu nejde ani nahradit, ani koupit, je prostě nejdůležitější.
3. srp 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nunacek Ja taky nezvracela, ale zato jsem pracovala jak magor, a protoze se Tonik narodil driv, bylo to do posledni chvile... v pondeli v noci jsem odevzdala projekt, ve ct sla na kontrolu do porodnice, tam uz si me rovnou nechali a v patek byl na svete... tak doufam, ze to teda napodruhy zvladnu trochu lip... predstavovala jsem si nekolik tydnu valeni, listovani v mimi a mami literature a houby... :slight_smile:
3. srp 2012 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nunacek Já taky vůbec nezvracela,A kdybych ze začátku 3x nejele do nemocnice s krvácením tak ani pomalu nevim že jsem těhu.Po 12týdnu už to bylo pohodové a naplno si to užívala.Pak se strašně těšila na pohyby a bylo mi strašně líto když mi ve 30týdnu zjistili preeklampsii a malá musela na svět o 10týdnů dříve :frowning2: a já si to nemohla užívat až do konce.Proto se moc těšim na druhé mimi a snad bude vše ok až do konce
3. srp 2012 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cabalkova E. byla v termínu, takže jsem nastupovala na MD cca 7 týdnů před porodem. Celé těhu jsem normálně pracovala, ale někdy to byly stresy, pracuju s dětma s postižením, takže občas to nebylo úplně lehké s tím pupkem.

@najemnici Nezbývá než věřit, že druhé dítě budeš mít v termínu.
3. srp 2012 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@najemnici Taky jsem mela preeklampsii, takze mi chteli porod vyvolavat, ale Tonik to vyhodnotil po svem a v noci pred vyvolanim mi praskla voda. :slight_smile: Taky doufam, ze to priste dotahnu az na 40tt. :slight_smile:
3. srp 2012 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek