• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažíme se o miminko v roce 2013

29. prosince 2013 
@cabalkova a v kterém týdnu se ti malý narodil?
3. srp 2012 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@najemnici Nastesti nebyl o tolik drzi, v 36tt.
3. srp 2012 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova tak to už je donošený
3. srp 2012 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@najemnici To jo, ale stejne si ten mesic porad tahne s sebou, jako ze je o nej pozadu... takze nas doktorky ruzne posilaji po rehabilitacich a neurologiich a podobne... tak uz se tesim, az se to vsechno dozene, budeme tabulkovy a budeme mit od doktoru aspon malinko pokoj.
3. srp 2012 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova uf, no to byl ale osklivy sen, brrrr
3. srp 2012 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@najemnici nene, je mi 28 a jeste zadne mimco nemam :slight_smile: jsem dva tydny vdana, ted mame v planu dat do kupy nase obydli a pak to mimi :slight_smile:
3. srp 2012 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valca28 aha tak to já plánuju příští rok pořídit si druhé mimi :slight_smile:
3. srp 2012 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nunacek wow, to mas teda zasluznou praci, pracovat s postizenymi detmi...klobouk dolu, velky respekt, fakt
3. srp 2012 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@najemnici nato ze ma tvoje mala 4 mesice a planujes druhe, jsi fakt dobra, opravdu :slight_smile: ja co slysim od kamaradek, co maji dvoulete deti tak rikaji ze jim jedno staci, ze je to zahul, ze druhe uz ne..... ja bych asi taky nechtela jedinacka, uvidime jak zvladnu to prvni :slight_smile: ceka me premiera vseho :grinning:
3. srp 2012 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova Nám v porodnici říkali, že od 36tt je dítě donošené a od 38tt se bere jako porod v termínu, takže Toník by dle tohoto měl být jen o 2 týdny před porodem v termínu, což by měl brzy dohnat ty dva týdny :wink:

@valca28 Díky :slight_smile: Moje práce mě fakt moc baví a neumim si zatim představit dělat něco jiného. Já jsem neměla nic proti jedináčkovi před porodem, ale od porodu si neumim absolutně představit, že bychom měli mít jenom jedno dítě :sweat_smile: Někdy je to záhul, ale zas na druhou stranu je pro mě šílená představa, že bych nikdy už neměla zažít ty neuvěřitelné pocity při porodu a po něm, že už bych nikdy neměla mít v náručí malé voňavé pomačkané miminko, že už bych nikdy neměla vymýšlet jméno pro prcka, atd...
3. srp 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nunacek Jako ano, teoreticky byl jen dva dny pred, ale mel hodne tezky porod, ja skoncila kvuli krevni ztrate skoro tri litry na JIPce, mel podezreni na nekolik zlomenin, mel hodne modrin a z toho pak hodne tezkou novorozeneckou zloutenku, proste ten vstup na svet neme jednoduchej a rozhodne je (porad) pozadu o vic nez dva tydny... poprve se usmal nekdy ve trech a pul mesicich, plazit se zacal v deseti.... atd., atd., takze jedna vec jsou tabulky a druha konkretni dite. Zavidim hladky euforicky porod, ale my proste takovy nemeli, no, a ty nasledky si neseme doted.
4. srp 2012 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova Tabulky jsou jen orientační, každé dítě je jiné, ať mělo jakýkoliv porod :wink: Nejdůležitější je zdraví. A to ostatní se všechny zdravé děti nakonec naučí (smát se, lézt, chodit, mluvit, atd.) :wink:
4. srp 2012 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
jojo holky, zdravi, zdravi a zase zdravi..... tak dneska jsem si udelala pekne ovocny salat k snidani, na odpoledne tu mam talir zeleniny, snad mi to vydrzi. Si rikam, ze bych mela tak 6 kg zhubnout, az pak 16 naberu, at to neni takovy sok :grinning: kolik kg jste s prckama nabraly vy?
6. srp 2012 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valca28 Já plánuji druhé až ke konci příštího roku.A malé bude v březnu rok.Takže až by se malé narodilo bylo by malé 2roky a pár měsíců třeba.Chci totiž z jednoho rodičáku pak nastoupit na druhý víš.Ono taky každé dítě je jiné a záleží trošku na výchově si myslim.Já mám malou hodnou,celou noc mi spinká takže pohoda.A děti chceme 3 :grinning: Jinak já do 30týdne přibrala 15,5kg :slight_smile:
6. srp 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@najemnici to mas teda andilka, ze spi.....a mas pravdu, hodne zalezi na vychove. Az si nekdy rikam, chudak nas prcek. Ale nesnesu takove ty deti co si delaji co chteji a rodice jim vsechno dovoli, a obtezuji okoli a rodicum je to fuk. Kdyz uz si clovek prcka poridi, tak by se mel snazit aby z neho vychoval slusneho cloveka, ne nejakeho fracka..... no, uvidime pak v praxi :wink: :grinning:
6. srp 2012 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valca28 Jo když si vychováš dítě že tě bude poslouchat a nebude si dělat co chce tak je to v pohodě.Jojo je to náš andílek,kterýho strašně milujeme.Já taky nemám ráda ty roztažené děti co mají všechno co chtějí a jsou nevychovaný.
6. srp 2012 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@valca28 Já nabrala v těhu 14 kg. A to jsem se nepřejídala, pohybu jsem díky práci měla dost, takže mazec :rolling_eyes: Netušim, kolik bych přibrala, kdyby jedla za dva a nehnula se z pohovky :sweat_smile:

@najemnici Taky chci z rodičáku navázat hned na další mateřskou.
6. srp 2012 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nunacek no, jsem zvedava jak na tom budu ja s tim pribranim. Pred rokem jsem zhubla 8 kg a uz je mam zase zpatky. Je to vsechno o jidle a o pohybu :frowning2: doufam, ze tech 8 dam zase nejak postupne dolu, az pak naberu, at to neni takovy sok...A myslim, ze je dobry z rodicaku navazat na materskou, nez jit na chvilku do prace a pak zase na materskou. Takhle dve deti za sebou ma znama a moc si to chvali...
7. srp 2012 v 07:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valca28 Já menší věkový rozdíl mezi dětmi než cca 2 a čtvrt roku bych nechtěla, ale zase větší věkový rozdíl třeba 5 let bych taky nechtěla :grinning: Prostě takový ten zlatý střed kolem 3 let se mi zdá super :slight_smile: Ale každý na to má svůj názor. A taky uvidíme, jak se nám druhé mimčo povede.
7. srp 2012 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@nunacek urcite se povede a klapne to :wink: ja jsem zvedava, jak se nam to prvni zadari. V prosinci to chci probrat s doktorkou, zeptat se co a jak, jak dlouho se "cistit" a jestli vubec a uvidime :slight_smile: ty jo, je to krok do neznama, ale zacinam se nato pomalu a jiste tesit...hlavne kazde rano, kdyz mam vstavat a jit do prace, to se mi nechce :grinning:
7. srp 2012 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nunacek Já bych taky nechtěla věkový rozdíl 5let.Tak 2,5 roku nebo 3 roky mi přijde ideální.My plánujeme se snažit o mimi příští rok ke konci roku.Takže když bych v listopadu nebo v prosinci otěhotněla tak by se mimi narodilo červenec/srpen 2014 a to bude malé 2roky a 4 nebo 5 měsíců :slight_smile:
7. srp 2012 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valca28 Já se od HA nijak nečistila, není potřeba, pokud se bere HA s nízkou dávkou hormonů. Vysadila jsem HA a pak už jsme hned žádnou ochranu nepoužívali a tělo si samo naordinovalo 3 cykly na odpočinek po HA a 4. cyklus se povedlo. Jen jsem tři měsíce před vysazením HA začala brát kyselinu listovou a nějak měsíc před vysazením jsem začala brát vitamíny pro snažilky a těhule. A můj manžel začal brát tři měsíce před plánovaným snažením vitamín E a selzink.
7. srp 2012 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@najemnici Tak to máme podobné plány, my se chceme začít snažit v únoru a kdyby se náhodou povedlo hned, tak se druhé narodí v listopadu, a to budou E. 2 roky a 4 měsíce. Ale počítám spíš s tím, že druhé bude přeci jen chvíli trvat, že nebude hned.
7. srp 2012 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nunacek i manza jedl vitaminy, jo? A je to k necemu dobré, jako to fakt pomaha na spermie? :grinning: ja bych nechtela mimco mit hlavne v prosinci, kdy jsou vanoce a Silvestr..... takze se musime kdyz tak zacit snazit az tak v lete :grinning:
7. srp 2012 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valca28 Jo jo, pomáhá to na celkovou kvalitu spermií. A já se narodila v prosinci a nikdy mi to nevadilo. My jsme chtěli jarní dítě, ale nakonec máme letní, když se nepovedlo hned. Tak jsem zvědavá, jak se povede druhé. U druhého snažení se rozhodujeme tak,aby ten věkový rozdíl nebyl moc malý, kdyby se povedlo hned, tam už na roční období nehrajeme :grinning:
7. srp 2012 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nunacek mas pravdu...a kdyz to bude zdravé tak je jedno, kdy se narodi, ze? Spis mi jde o to, ze bych nerada misto vanoc a nebo silvestra travila cas v porodnici :grinning:
7. srp 2012 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valca28 Zdraví je fakt nejdůležitější, není to vůbec žádné klišé tahle věta. A s tím termínem porodu to člověk musí brát tak, jak to přijde a vidět na tom jen výhody. Já nechtěla rodit v létě, aby nebylo moc teplo, abych se nepařila v létě s poporodníma vložkama, a nakonec jsem rodila v červenci v děsných tropech :grinning: Ale pak jsem na porodu v létě našla i pozitiva :wink:
7. srp 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nunacek to jo, pozitiva se daji najit na vsem, ze jo :wink: stačí jenom chtít :slight_smile:
7. srp 2012 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valca28 Tak tak :slight_smile:
7. srp 2012 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nunacek a jak se rika: vsechno zle, je k necemu dobré....az casem cloveku dojde, proc se to a ono stalo... zivot cloveka fakt nauci, ze ? :wink: pred rokem jsem sla na operaci s deloznim cipkem - rakovina, a ani ve snu by me nenapadlo, ze za rok v tuhletu dobu uz budu vdana :grinning: a kdovi, co bude za rok...treba uz bude nas broucek u me v brisku :wink:
7. srp 2012 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek