Snažíme se od ledna a pořád nic

alenkara
9. zář 2016

Ahoj holky,

tyhle otázky jsou tu dnes a denně a já jsem se vždycky rozčilovala, proč to sem ty ženské dávají, proč se nejdřív raději nepodívají na jiné diskuze.. jenže teď jsem sama v jejich kůži a už jim rozumím ☹ .

S manželem se snažíme o miminko už devět měsíců... nijak vyhroceně.. prostě se milujeme a necháváme to osudu... oba jsme zdraví, mladí, já mám cyklus jako hodinky... ale stále nic a já jsem poslední dva měsíce taková... jako by mi to začínalo lézt na mozek. Koupila jsem sobě i jemu vitaminky (Gynex, NosilFol, lubrikační gel pro podporu oplodnění) a ať dělám, co dělám, při milování myslím na miminko.

Představuju si sebe s bříškem, představuju si, jak ho držím v náručí... pláču dojetím a smutkem... před manželem to nechci dávat tolik najevo, má náročnou práci, a navíc - moc by mu to nepřidalo an psychice...

Holky... je 9 měsíců normální? A kdy bude čas na vyšetření? Myslím spermiogram... krev na hormony...

Děkuju.

broskvicka01
9. zář 2016

Ahoj,
V každém případě by jsi se měla uklidnit po psychické stránce :/
Tvoje tělo cítí tlak který vyvijis a přijde blok....
Nejlepší je vypustit, nad miminkem nepremyslet a přijde to samo 🙂.

lavenderl
9. zář 2016

Ahoj, tak my jsme se v našem případě snažili také od ledna, po vysazení antikoncepce, a těhotná jsem byla až v říjnu. Taky jsme to nějak nehrotili, ovulaci jsem cítila, takže to jsme se snažili a při poslední použili Conseive gel a bylo!

sofinka84
9. zář 2016

@alenkara Chápu tvoje pocity a rady typu - nemyslet na to - no poruč tomu 🙂 je pravda, že jsem taky ze začátku bláznila, zkoušela ovu testy, sledovala se. A to se snažíme od listopadu. Ale postupem času už jsem na tohle nějak i rezignovala. Určitě bych nečekala na vyšetření rok, mě dělal doktor hormonální profil a manželovi spermio po půl roce.

yerry
10. zář 2016

@alenkara ahoj tehotna jsem po 4 bohuzel 2 x to nedopadlo. Ty prvni 3 pokusy byly prakticky na prvni pokus. Ted to trvalo dlouhe 2 roky a otehotnela jsem v okamziku kdy jsem si rekla ze uz na to prdim. Ze mne to uz nebavi a ze proste budem mit dite jen jedno... dalsi MS neprisla a to jsem si nyla naoristo jista ze sexik v dobe ovulace abi tesne po ni beprobehl.
Tak nevim kdy se ti stalo ale jsem vd 26 tt s dnes uz vim naprostilo jiste ze je to hooooooodne o psychice. Cim vic jsem to chtela tim vic jsem byla v pr... z toho ze to nejde. Az mi dosly sily i troelivost a pokusy o otehotneni jsem doslova vzdala...

kiira
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
matulinka88
12. zář 2016

Ahojky,

přidám taky odpověď.
Sama vím o čem mluvím ! Je opravdu potřeba se uklidnit a zaměřit se na něco jiného a nemyslet na to, jak strašně moc to chceš ! Ikdyž vím že je to neskutečně těžký ! Já to tak měla taky.
Prvně jsem otěhotněla po 46 měsících ( bohužel to nedopadlo ) a další těhu jsem měla po 53měsících snažení ( ale opět nedopadlo ) Samozřejmě to vůbec nemusí být tvůj případ ! jen jsem ti tím chtěla říct, že já jsem vlastně otěhotněla, až jsem sen o těhotenství úplně vypustila. Hodila jsem za hlavu představu, že budu někdy mít bříško atd a povedlo se ! To že to 2x u mě nedopadlo, je zase úplně jiná kapitola ! Opravdu věř tady i jinám snažilkám a těhulkám, že psychika je mocná a dělá divy ! Já strašně tlačila na pilu že to musí být a stejně nic !
Užívej si krásných chvil s manželem, nemysli na to a uvidíš, že jakmile to budeš nejméně čekat, ty dvě čárečky tě překvapí 🙂
Přeji ať to vyjde !!! a moc Vám držím palečky !
Krásný den 🙂

matulinka88
12. zář 2016

Jo, nás doktor na spermiogram poslal myslím po roce a půl snažení. ale myslím si, že je to na domluvě 🙂

alenkara
autor
15. zář 2016

Moc vám všem děkuju!

Máte pravdu... bude asi dobrý, abych se zaměřila na jiné věci... měla jsem tolik koníčků... vaření, psaní, knížky, byla jsem takovej knihomol!! A všechno je teď pryč..

matulinka88
16. zář 2016

@alenkara tak se do toho znovu vrhni ! Opravdu to pomáhá ! Uvidíš že se brzy dockas ! Moc držím pěsti !

ferdi
23. zář 2016

Já se s manželem snažím o druhé dítě od srpna 2015 a stále nic. Také se na to pokouším nemyslet, ale.... Máme jedno zdravé, šikovné a chytré dítě, které jde od ledna do školky, mě končí rodičovská, bude doba velkých změn, třeba pak.....

petra1306
10. říj 2016

Tak i my se snažíme od ledna a nic ...už se začínám bát že se mnou není něco v pořádku ...doktorka mi minulý týden řekla že pokud do prosince nic tak pošle přítele na spermiogram ...jsem divná když si přeju aby byl v pořádku hlavně přítel ? Radši ať je problém na mojí straně vím že on by byl strašně smutnej že je to jeho vina ...jsem divná co ...

ahoj, snazili jsme se s manzelem rok. ja jsem chtela uz driv, uz dva roky pred tim jsem touzila po diteti, on jeste nechtel. tak jsem cekala. a kdyz uz teda jo, byla jsem tak nadsena a chtela, aby se to povedlo hned. ovulacni testy od zacatku, mereni bazalky, nepravidelna ovu, gynex, listovka, pyridoxin... a stejne kazdej mesic prisla MS a ja brecela jak mala. posledni MS jsme jeli na dovcu, ja to dostala prvni den. meli jsme jet na kolo, ja brecela asi 2 hodiny v kuse, vyjizdeli jsme az po poledni. vecer jsme zasli na pivo. ve me se to zlomilo. byla jsem nastvana na toho clovicka, ze nechce prijit. ze uz se nechci trapit. ze svyho muze miluju, vzali jsme se loni a co za ten rok? kopa place a emoci, vycitek ("meli jsme zacit driv") kvuli nekomu, kdo zatim ani neexistuje. Takhle uz jsem dal nechtela zit (to ani nebyl zivot). proste na to kaslu. jestli k nam nechce, at nechodi. my se spolu mame dobre a to si chci uzivat. ne proplakat nas vztah. spolecne jsme tomu prckovi rekli, at nechodi, jestli nechce, ze my ho nutit nebudeme. ale ze o tohle vsechno prichazi. jeho minus, ne nase. ze my si budeme uzivat sebe.
A najednou dalsi MS neprisla. Neznam recept, jak na to. taky jsem rok chodila a rikala, jak na to nemyslet. treba ti ty moje myslenky, co jsem tenkrat mela, pomuzou. Snad uz k vam ten clovicek brzo prijde.

katgatoo
10. říj 2016

Takový ty rady, že má na to člověk přestat myslet fakt miluju. Hlavě prostě neporučíte. Když je to pokus o první dítě ( tj. Neběhá doma děťátko ze spontánního početí), šla bych po roce do CARu. Já se dostala do CARu až po třech letech a jak ze mě spadlo to napětí, že konečně to bude řešit někdo pořádně, zadařilo se hned. Bylo třeba po vysazení HA jen trochu popohnat ovulaci. Někdo má CAR hned spojený s IVF, ale není to tak. Hlavně se člověk ujistí, jestli není nějaká technická překážka a pak se postupuje zlehka ( pokud není prvosnažilce 40).

a klidne bych se nekam objednala treba na prosinec. rika se, ze prumerny par se o dite snazi rok. tak tomu muzete nechat jeste volny prubeh, treba z tebe opadne ten stres. My se po roce objednali... a na prvni kontrole mi ukazala nasi dutinku🙂 resp. udelej vsechno, co ti pripada, ze bys mela udelat. to cloveku vetsinou ulevi. a je jedno, co tu rikame my🙂

pulecp
17. říj 2016

@petra1306 Ne, jsi jen moudrá silná žena, která ví, co je mužské ego 🙂

kacaba_s
20. říj 2016

@alenkara Ahoj, tak to jsem na to dost podobně, snažíme se asi 7 měsíců a zatím stále nic. Když jsem dříve někde četla nebo mi někdo řekl jak si sleduje plodné dny a ,,hrotí" to tak jsem jen kroutila hlavou. Ale teď jsem v té situaci i já. Chtě, nechtě na těhotenství hodně často myslím a vymýšlím, studuju čím tomu připomoct. Rada ,,nech tomu volný průběh" je fajn, ale je to opravdu těžké....
Snad nám to brzy dopadne 🙂

elodii
20. říj 2016

@kacaba_s tak tak 🙂 já si každý měsíc říkám... " a teď tomu dám volný průběh, nebudu počítat plodné dny a tak... " a pak, jak poznám, že mám ovulku, tak to hrotím... ☹

kacaba_s
21. říj 2016

@elodii jo,jo a taky si furt říkám, že si musím najít nějakého pořádného koníčka abych neměla čas na to myslet. Ale v dnešní době, pracovním shonu atd na to nějak není energie. Co mě ale dost pomáhá a můžu to jen doporučit jsou kapičky Gynex je to přírodní lék a fakt je dobré na podporu psychiky. Jsem po tom tak nějak vyrovnanější a doporučuje to i můj gynekolog.
Taky máš jít případně po roce snažení na nějaké testy?

elodii
22. říj 2016

@kacaba_s mrknu na ně, děkuji za tip 🙂 já už jsem byla na hormonálním profilu v září a mám doma i žádanku pro manžela na spermiogram (zatím ho tam nechci posílat, až asi v tom lednu, ještě tomu chci dát čas) Mám super doktorku, která mi tohle všechno vypsala po půl roce snažení sama od sebe, já šla jen pro radu a ona hned jednala.... Jinak už půl roku do sebe cpu kyselinu listovou.....

janca209
4. pro 2016

Ahojky, taky se snažíme od ledna, akorát u mně byl problém, že nechodila ms a ani ovulace. Do toho nízká sliznice. Chápu, že na to člověk nemá myslet, ale taky mi to moc nejde. ☹ Jinak mám za sebou akorát hormonální profil a od nového roku se asi začnu objednávat na folikulometrii a asi poprosím lékaře jestli by nám nedal žádanku na spermio.

babovka_babovicka
4. pro 2016

@alenkara minimálně bych si u dr.nechala udělat hormonální profil.. ten jsem si nechala udělat ještě před snažením.. nechtěla jsem nechat nic náhodě.. hodně štěstí!!😘

katgatoo
4. pro 2016

@janca209 To zní jako můj případ. Měla jsem to po vysazení HA. V CARu si s tím poradili hned na první kolo léčby. Říkali tomu "funkční porucha" tzn. že je potřeba to jen trochu popohnat a bude to zase fungovat jak má 😉

janca209
4. pro 2016

@katgatoo Jeee, tak to mám radost, aspoň nějaké dobré zprávy. 🙂 Já zatím doufám, že se mi ty moje líný vaječníky podařilo trošku rozhýbat homeopatika, tak uvidíme. 🙂