• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Španělsko

2. června 2014 
GRATULUJI!!!!!
Od kdy jste doma? A jake jsou pocity cerstve maminky?
21. bře 2007 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Moc dekuji, vcera jsme ti posila¨la mailicek...pocity jsou nepopsatelne...je to nadhera... :slight_smile:
22. bře 2007 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holly, dnes je v nedelni priloze El Pais zajimavy clanek o porodech - alternativnich i medicinskych. Doporucuju.
25. bře 2007 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marciaros: diky, mrknu se :wink:
25. bře 2007 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,
jak se vam vsem vede??? Tady je opet nadherne a my vceravyjeli po 1. s kocarkem.....
pritel se sroti cestinu, tak musim byt v klidu, tak jen pisnu.....nez budu zehlit a zacne opet kolotoc..... ale je to opravdu nadherny kolotoc, i kdyz clovek vecer uleha utahany, jak by slezl z nejake hory.....tak hezky den...papa :slight_smile:
26. bře 2007 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Kocurku,
to je fajn, ze si to takhle uzivas :slight_smile: A na zehleni se vykasli :grinning: , radeji pekne odpocivej at mas na Erika vice energie :grinning: Jak jde priteli cestina?

A co Ty Doubku, jak se vede? Uz tam mate lepsi pocasi? Tady v Granade byl krasne teply vikend, ale dnes se to pokazilo.

Byla tu za mnou dopoledne na navsteve ta kamaradka s miminkem, co jsme se seznamily v letadle, tak pristi tyden uz jsme naplanovaly dalsi sraz jeste s jednou jeji kamaradkou ceskou-granadankou. :slight_smile: Myslela jsem, ze tady v Granade snad zadny cesi nejsou a rikala mi, ze na registro civil je jich tu zapsano kolem padesati. Cesi jsou proste vsude
:grinning:
Je Marci, ty jsi zavitala k nam do maminek-tehulek, jestli pak uz taky nejsi budouci maminka? :slight_smile:
26. bře 2007 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rketka: tak to mas fajn, ze si splknes s Cechama. Ja mam taky pocit,ze tady zadni nejsou.Ale jednou v jedne vesnici nedaleko, jsme videli jednu rodinku a oni zpivali na ulici ceske pisnicky. Prislo mi to dojemne.Zpivali moc hezky. Meli dve deti a ty potom zpivali baskicky. Trochu jsem nad nimi premyslela, ze je divny, ze nekdo bydli ve Sp. a zivi se zpevem. A museli uz tady byt dele, kdyz ta decka mluvila baskicky. :confounded:
Ja mam kamaradku Cesku az v Bilbau. :frowning2:
26. bře 2007 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, holky ve Spanelsku, kde je vas vic,nebudem se bat vlka nic! :grinning:
27. bře 2007 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Po nekolika dnech nesmeleho nakukovani jsem poslechla doubka a pripojije se k Vam :slight_smile: Ziji v Zaragoze asi pul roku a vcera jsem zjistila, ze to vypada na mikulasovskou nadilku :slight_smile:. Svatbu mame planovanou na zacatek cervna v Cechach. Pekny den vsem!
30. bře 2007 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Janipro: konecne nekdo, kdo bydli trochu pobliz ja bydlim 60 km od San SEbastianu. Tak tady zatim jenom prsi.U vas snezi? :sunglasses: Uz ma muz vyrizene veskere formality na svatbu? My jsme meli taky plan a porad jsme to museli odkladat kvuli nejakym pitominam byrokratickym.
Vstavas brzo na Spanelsko. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. bře 2007 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Formulare mame uz vsechny vyrizene, jeste nas ceka navsteva nasi ambasady v Madridu (tam, kde je na dokumentu apostila, musi byt i potvrzeni nasi ambasady) a v puli dubna letim domu, tak to predam na matrice, a snad to tentokrat bude vse (uz nam papiry jednou vratili :frowning2: ) A jak jsem si tady procitala diskuzi, tak dalsi uzasne papirovani pak bude s miminkem :unamused:. Jinak se uz tesim, jak to bude se jmenem po svatbe a jmenem miminka - jsem rozvedena, zatim mam jmeno po mem ex a rozhodne bych nechtela, aby miminko melo v prijmenich kolekci mych manzelu :slight_smile:. Informace k tomu mam, nejvice mi poradila spanel. ambasada v Praze, ale nebudu tu vse psat, nechci psat romany. snad na to prijde rec jindy. Ve Spanelsku vstavam stejne jako jinde :slight_smile:, pro me to je akorat :slight_smile: vstava tak i pritel, takze se nerusime.
30. bře 2007 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky,

tak jsme dnes byli v nemocnici na kontorle a Erik vazil 2490g, tak jej naockovali, tak ted cekam, co se z toho vyklube, zda jen nechut k jidlu, nebo teplota, zvraceni, zatim porad jen spinka...
Jinak preji vsem pevne nervy u vyrizovani..ja uz mam zde v CR vse vyrizeno a ted me to bude cekat ve Spanelsku....

Janipro:ahoj, jak se zije v Zaragoze??????papa
30. bře 2007 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

vsem pekny vikend!

Zaragoza je zatim ok. Je sice krapet dal od more a ja poslednich 10 let zila u more minimalne 7 mesicu v roce, takze to bude pro ma asi nejzasadnejsi zmena, ale zvykam si. Bojuji se spanelstinou, az do sveho prijezdu sem jsem spanelsky neumela NIC. Snazim se vytvorit si okruh znamych, tak abych nebyla na svem priteli moc zavisla a nemela za zname jen jeho kamarady a zname, ale bez spanelstiny to tady na zacatku bylo hodne tezke. Anglictine tady opravdu moc neholduji :confounded:
31. bře 2007 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
janipro: i kdyz zvldasa spanelstinu perfekte, Spanelesami o sobe si kamarady delaji velice tezce, teda moc si k telu lidi nepousteji....i kdyz ti reknou, treba, kdyz jsi nemocna-zavolaji ti X krat...ale mit opravdoveho kamarada je velice tezke ve Spain. :frowning2:
31. bře 2007 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hezke velikonoce, ja je nastesti slavim v CR letos po dlouhe dobe a uz se tesim na pomlazku...i kdyz to bude smutne, jelikoz pritel zrovna v pondeli po 3 tydnech odjizdi.......my bohuzel zatim nemuzeme odletet, do te doby nez pribereme na vaze.... :frowning2: ale apon si nas babicka a deda uziji.... :grinning:
31. bře 2007 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocurek: mam zatim "kamaradky" dve a bohate mi to pri mych jazykovych znalostech spanely staci, i kdyz nakolik jsou kamaradky jeste nebylo mozne overit :slight_smile:A jinak tady mam prece VAS :slight_smile:!!

Ted hlavne prozivam sve prvni dny tehotenstvi a strachy, aby se neco spatneho nestalo (to mam z toho cteni na diskuzich!). Doufam, ze mi obcas poradite, co s dr! Rozhodla jsem se to praktikovat jako kocurek - dr. tady i v CR. Prece jen jsem tu kratce na to, abych mistnimu zdravotnictvi zcela verila. Zitra budu muset splasit nejakeho gynekologa a objednat se na prohlidku a jsem zvedava, jak dlouho budu cekat na termin (jestli). Mam DKV pojisteni (teprve od konce unora, takze uz ted vim, ze porod, ktery probehne do 10 mesicu od podpisu smlouvy, neni hrazen ze soukromeho pojisteni, jen pece v tehotenstvi. Porodim tudiz bud ve Spanelsku ve statni nemocnici, nebo v CR).

Peknou nedeli! Tady nam prsi :frowning2:
1. dub 2007 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Janipro, vitej do klubu.
Taky jsem stravila asi 2 mesice tehotenstvi v CR, okolo 14. tydne tt, kdy se delaj testy na vavojove vady a velky ultrazvuky, pro klid. Jinak pokud budes chodit k soukromnikovi, tak se, myslim, nemas ceho bat. Ja byla soukrome dvakrat a velka spokojenost, venovali se mi necelou hodinu, na vse mi odpovedeli, ale pak to placeni... Obednali me do tydne. Pokud mas ale soukrome pojisteni, tak neni co resit.
S porodem ve statni nemocnici mam dobrou zkusenost, venovali se mi dostatecne a byli prijemny.

Tady na jihu je cely tyden taky osklivo, prsi, ale to je jen ku prospechu tehle vyprahle koncine. I kdyz zrovna ted na semana santa to moc dobre neni. V Zaragoze jsem byla poprve pred 4 lety zrovna na semana santa a moc se mi tam libilo.
1. dub 2007 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje zkusenost byla takova, ze jsem sla k matrone, rekla ji, ze jsem tehotna a ona mi ani neudela test. Takze mi vystavila knizku a objednala asi za 1,5 ke gynekologovi do nemocnice. Jelikoz jsem nechtela tak dlouho cekat, sla jsem na soukromou kliniku, kde mi udelali jenom ten vnitrni ultrazvuk, ale chtela jsem byt klidna. Za ten jsem zaplatila okolo 80 euro. Jinak ted uz chodim jen do statni a delaji vsechna vysetreni, co maji delat, jenom, ze se nechodi tak casto,ale to mne vubec nevadi, nerada chodim po doktorech. Kamaradka ma velice bohatou sestru(dobre se vdala) a ta rodila taky ve statni, protoze pry maji lepsi vybaveni, nez soukrome.Vyhoda tady, ze otec muze byt celych 24 hodin na pkoji. :slight_smile:
1. dub 2007 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak pise Doubek, take jsem slysela, ze ty soukrome kliniky nejsou tak dobre vybavene jak statni, sice tam mas vetsi komfort na pokoji, ale to nepovazuju za to nejdulezitejsi. Znala jsem tu nekolik maminek, ktere chodily cele tehotenstvi k soukromnikum, na kurzy k normalni statni matrone a rodily ve statnich nemocnicich, i kdyz mohly v soukromych.
1. dub 2007 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Rketko.Dostala jsi e mail?
Nedoporucuji film Mr. Bean. Nestoji za to. :wink:
To co ukazuji v televizi jako reklamu na ten film,je tak asi nejvic srandovni.Roden tam hraje otce ruskemu klukovi.
1. dub 2007 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hezky uterni den..... :wink:
3. dub 2007 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

vypada to, ze se vsechny pilne starate o miminka, protoze tady nikdo neni. Mam za sebou prvni navstevu u dr. Vzal mi jen krev, ktera potvrdila tehotenstvi (4t+3), termin cca 9.12. a na dalsi krev a ultrazvuk jdu pristi tyden ve stredu. V nedeli pak letim na 3 tydny do Cech, tak si dalsi veci necham zkontrolovat v Cechach (nejspis jen kotrola a ultrazvuk, ze?).

Dekuji za uklidneni se stanimi nemocnicemi, i pritel mi rikal to, co vy :slight_smile: Ale jak zatim vsem rikam, tohle budu resit po prekonani trimestru.

Momentalne resim jen malichernosti typu "vejdu se do svatebnich satu" ve 14.tydnu? :grinning: No, taky jsem se nejnoveji na ceske matrice pidila po jmenu pro miminko po narozeni...musim rict, ze uz z vyrizovani papiru ke svatbe mi jde hlava kolem. Tusim, ze s rodnym listem to bude jeste vetsi sranda! Hlavne jsem uz pochopila, ze prcek bude mit jina dve prijmeni v CR a jina ve Spanelsku... :confounded:

Jak se ma kocurek v Cechach? CO Erik? Jak brzy po porodu se vlastne da s miminkem letet letadlem?
4. dub 2007 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Když jarní květy září a slunce náhle plá ,
tak příroda svou náruč každému otvírá.
Krásné VELIKONOCE a radost z každého
prožitého dne přeje Karin a Eriček. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

janipro : mame se skvele, je nadherne pocasi, takze jsou zde dlouhe prochazky....tatinek nam po 3 tydnech v pondeli odleti do Madridu, ale nejak to musime prezit. MY jeste nemuzeme odletet, je to z duvodu vahy. Musim zde zustat az do konce sestinedeli....a popr i dyl...aspon si nas dedecek s babickou uziji, kdyz mela babicka tu cest Ericka odrodit.... :wink:
5. dub 2007 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, kdepak jste?????????????????????? :slight_smile:
9. dub 2007 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj pri velikonocnim pondeli:slight_smile: Vypada to, ze nam to tu pekne skomira :frowning2: Vsichni se drzi zuby nehty jine diskuze. Treba nam, kocurku, pomuze doubek, az se vrati z porodnice :slight_smile:

Jake dela pokroky maly Erik? Co novopeceny tatinek? Ja jdu ve st na prvni ultrazvuk, tak jsem zvedava, co se uvidi. Pak letim v nedeli do Cech na 3 tydny, takze ta prvni vysetreni mi budou delat asi tam - jde nejspis jen o krevni testy, ze?

Jinak to u nas vypada na odklad svatby a to nejspis na vzdy. Zjistila jsem vlastne, ze az na zmenu jmena, coz nutne potrebuji kvuli mimi, to az tak nepotrebuju, navic se vzpouzim predmanzelske smlouve, takze to bude takhle lepsi :slight_smile:
9. dub 2007 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, ja jsem tu dnes taky.
Meli jsme vcera velkou slavu, krtili jsme Lauru a dokonce i svitilo slunicko, coz byl takovy maly zazrak v pri te totalne destive semana santa. :slight_smile:
9. dub 2007 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
janipro: Ericek dela radost, roste, dnes ma mesic, vazi 2700g. Pomaloucku, ale pribira.... a novopeceny tatinek???? No, ten dnes po 3 tydnech musel odletet....a prileti az ja budu odlitat do Madridu, asi cca za 3 tydny. Vse zalezi na malem, v jakem bude stavu, jak bude rust a jak na tom budu i ja po kontrole gynekologem.
Co se tyce svatby, tak my ji s pritelem delsi dobu planovali, ale nedavno mi rekl, proc se brat, vzdyt jsme spolu, jako bychom byli manzele.....coz me dost sokovalo, ale ted nad tim tak premyslim....a zvazuji...i kdyz sve pro i proti to ma...
Jo a kdy se chstas do Madridu? Pokud tam budu, mohly bychom se trebasejit na kus reci.........

rketka: jak dopadly krtiny??? POsli foto, my to taky planujeme brzy. :slight_smile:
:slight_smile:

JAKA JSOU VASE PRAVA JMENA???????????? CO VY NA TO????
9. dub 2007 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
My taky nejsme manzele, i kdyz v podstate jako manzele zijem 7 let, o svatbe jsme mluvili, dokonce jsme si vyzvedli i tady ve Sp. informace, co je k tomu treba, docela dost veci, v CR to je taky komplikovany, no a pak ta lenost ty papiry vybehat... a pak taky ty komplikace zkoordinovat pribuzne. No jestli se nekdy vezmeme, tak to vidim jako odjet nekam sami dva, teda tri :slight_smile: uplne jinam a vzit se jen se svedkama. A s rodinama to pak nadvakrat oslavit. No uvidime.

Krtiny byly moc hezky, tim, ze to bylo domingo de resurreccion, o to vic slavnostnejsi. Nejake foto dam do alba.
9. dub 2007 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jmenuji se Jana :slight_smile:

S pritelem jsme se poznala pres internet a ve Spanelsku jsem od listopadu 06. Krtiny jsem zatim neresila :slight_smile: (i kdyz pod nos mi noc nejdou, zit ale budu tady, tak musim okouknout, jak to tu berou Spanele, ja jsem ovsem zatvrzely ateista).

rketka: taky bych rada videla fotky male :slight_smile:
kocurek: a Erika taky :wink:
9. dub 2007 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
nene, tehulka nejsem ani se nesnazime, jeste chvili pockame...ale je tu vice holek ze Spanelska, nez na beremese :wink:
9. dub 2007 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek