• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Španělsko

2. června 2014 
autor
janipro : Ahoj Jano, dala jsme nejake fotky do alba.

rketka : my chteli udelat krtiny taky na svatky, ale nedovolili nam je zde, zew to jsou specialni svatky, ze to proste nejde. Prala jsem si to nez pritel odjede, takze budu muset pockat par tydnu nez zase dorazi a pokrtime Ericka.

Preji hezky den.
10. dub 2007 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, tak opet u me nastalo papirovani, musim Erickovi vyridit pas a zase je tu zadrhel!!!!!!!!!!!!!
BYlo mi receno, ze potrebuji jen 2 fotky a jeho rodny list a moji obcanku, ale dnes me informovali, ze si musim zazadat o OSVEDCENI O STATNIM OBCANSTVI CESKE REPUBLIKY a to bud na matrice u nas ve meste, coz bude trvat mesic a nebo si zajet na Krajsky urad Moravskoslezskeho kraje, kde mi to daji pry na pockani a pak si muzu zazadat o pas...coz trva cca mesic pro dite mladsi 5 let, kdy mu je vydavan prvni pas..........
To je informovanost...jak zde v CR, tak ve Spanelsku. Po zkusenostech se domnivam, ze je to papirovani, vyrizovani vsude stejne..... :frowning2:
10. dub 2007 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
maminky a tehulky...kdepakse nam toulate????
10. dub 2007 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj!

Mam po kontrole u gynekologa, hcg utesene roste, dnes prvni ultrazvuk - gestacni vacek uhnizdeny v deloze :slight_smile: Jsem happy!

Mnohem min z nasich uradu, ale jak si tak zpetne procitam diskuzi, tak nejsem jedina, kdo je nadsen. Resila jsem nejake dokumenty ke svatbe (kdyby k ni prece jen doslo). Byly uz jednou na ceske matrice, ale pani je vratila s tim, ze tam je treba jakesi razitko z nasi ambasady v Madridu. Tak jsem tam dnes volala, abych se dozvedela, ze pani na matrice nema pravdu :frowning2: Kdybych takhle veci resila v ramci jednoho mesta, tak budiz, pres pul Evropy ovsem se to resi fakt spatne! Nastesti se pani na konzularnim nabidla, ze pani z matriky zavola vse ji objasni...to jsem zvedava. Pritel se nicmene zitra s dokumenty prece jen na nasi ambasadu chysta, aby na vse koukli :slight_smile: Tak vam pak napisu, jak jsme dopadli!

kocurek: ja jsem taky ze Severni Moravy :slight_smile:
11. dub 2007 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
rketka: Laura je ti moc podobna! Vypada jako dost pohodove dite! :slight_smile: Jak s ni zvladas cesty letadlem? Od ktereho tydne, mesice jsi s ni zacala letat?
11. dub 2007 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Maminky a tehulky, tak opet jste sem zavitaly, to je radost. S papirovanim si nedelejte velkou hlavu.....vim, otravuje to, ale vse se vyresi, ja jdu dnes resit to slavne osvedceni o obcanstvi CR, abych ohla vyridit Erickovi pas, tak jsme zvedava. Na matrice mi rekli, ze mi to vydaji na pockani, ale na natu jsme se dovedela, ze osvedceni taky trva..tak uvidime, kdyz musim jet na krajsky urad. Hezky den...
12. dub 2007 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jenom sem tak nahlizim. Kocurek, a Ty nemuzes Erickovi vyridit normalne spanelsky pas? Vzdyt ma prece spanelske obcanstvi, ne? Ja sice ziju ve Francii, ale myslela jsem, ze je to vsude stejne. Maly ma ceske i francouzske obcanstvi a kdyz mu bylo 5 mesicu leteli jsme do CR. V te dobe jsem jeste nemela vyrizene jeho osvedceni o stat.obcanstvi, takze jsem normalne na radnici zazadala o franc.pas, stacila mi k tomu jen fotka a jeho rodny list, byl hotovy za mesic a platnost je na 5 let.
12. dub 2007 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kocurek: to vyrizeni osvedceni o obcanstvi byla ta nejdelší součást při vyrizovani RL, z ambasady v Madridu to posilali koncem srpna a z Prahy do Brna to prislo koncem prosince. Když tam ale pujdes osobne, tak to snad bude neco jiného. S tim pasem me taky napadlo, ze to prece urcite udělají za príplatek rychleji, segre minuly rok udelali pas do druhého dne asi za 600 kc, vim, ze jsou od zari ty pasy jiné, ale to snad neplati pro ty detske.

Janipro: všichni rikaji, ze je mi podobna, ale kdybys videla fotku pritele jako miminka, tak je to cely on, taky byl blonďatý modrooky plesaty mimi. Je opravdu hodna a pohodova, do sesti mesicu jsem o ni skoro nevedela, krome teda nocniho kojeni co tri hodiny, vůbec nebrecela, jen se usmivala nebo si hrala (strasne ji zajimaji snurecky, poutka a cedulky na hrackach, vic nez samotne hracky). Od tech 6 mesicu, co se vic hybe, tak uz je to narocnejsi, i když je to cvalda, tak je dost ziva, neposedi, porad se nekam dere a taky je to takovej zavislacek na mamince, musí me mit na ocich, jinak rve jak tur a uz si taky zacina prosazovat svou, obcas se mi predvede jako peknej vzteklounek, to je ale asi normální. No jo, uz mi proste skoncil klidecek. :grinning: :grinning:
Cesta letadlem byla naprosto v pohode, poprve jsme letely v jejich 2 a pul mesicich a cele to prospala, letusky me posadily nakonec samotnou na trojsedacku, takze se mohla krasne natahnout, probudila se jen na kojeni a to bylo taky v pohode, hodila jsem přes sebe jeji deku a nikdo si ani niceho nevsiml, nejsem zrovna exhibicionista, abych vytahovala prsa na verejnosti, i když v dnesni době je to uz naprosto normální. No a podruhe, v 7 mesicich, prospala start a pristani, jinak koukala. Jen jsem vždy musela davat pozor, aby při startu i pristani dudlala, aby ji nezalehly usi. :grinning:
12. dub 2007 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
maggi : spanelsky pas muzu vyridit, ale Ericek se narodil v CR, a tudiz s nim vycestovat bez paltneho pasu nemohu, takze vyrizovani musi byt zde. Kdyby to bylo ve Spanelsku, je to neco jineho....
Preji vsem hezky den.... :slight_smile:
13. dub 2007 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, Ty jsi rodila v CR, tak to jsem nevedela. Ted si to teprve ctu pozpatku. Myslela jsem, ze po Tobe chteji osvedceni o statnim obc.CR ve Spanelsku, tak proto jsem se tomu divila. Tak uz tomu rozumim.
13. dub 2007 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
maggi
puvodne mela v planu rodit v Madridu, ale nakonec odrodila v vCR, jelikoz se vyskytly komplikace, ale jsem rada, babicka si odrodila vnoucka.... :wink:
15. dub 2007 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Maminky a tehulky, tak uz nastesti mame 3400g,52cm v 6. tydnu. Sli jsme se vcera zvazit a pani doktorka mi uz udelala kontrolu,jako po 6.tydnech. Akorat jsme nemocni, mame rymu, takze vymazavame nosanek. Pristi tyden nam opet priletio tatinek, tak bude hned veseleji..... :sweat_smile:
Prijemny, klidny a nicim neruseny vikend.

Citát dne:

Láska nezná stáří.

[Stendhal]
21. dub 2007 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte vsechny,tak se vam musim pochlubit,mame uz konecne vyrizeny pas a vse jsme zvladli za jediny tyden.PAs mame v ruce.....hezky tyden...
Hlavne se nebojte papirovani..nekdy je to dost neprijemne, zdlouhave, setkavame se s ruznymi odpovedmi pracovnic, ale nakonec se vse vyridi.... :slight_smile:
23. dub 2007 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravím z Prahy, je tu neuveritelny vedro. Kdyz Spanele vystupovali z letadla v hunatejch kabatech s predstavou te strasne zimy, ktera u nas urcite vladne, byli sokovani, ze je tu tepleji nez ve Sp. :grinning: :grinning: :grinning:
26. dub 2007 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
rketka
Ahojky do Prahy, je to sila, vcera ve Frydku bylo 31st. ale dnes opet jen 15...ale znam to, jak spanelaci se navlecou, mysli si, ze jedou na Sibir, dokonce i v lete a pak jen koukaji................krasny pobyt doma.K :wink:
29. dub 2007 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
janipro JAK SE VEDE? :slight_smile:
15. kvě 2007 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mate rady horoskopy??????????? :sweat_smile:

je zde i detsky horoskop......... :fearful:

http://www.horoskopy-online.cz/astro/cz/home/Main/index.jet
16. kvě 2007 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pristi patek letime s Lauritou do Madridu a budeme cucet 6 hodin na letisti na spoj do Malagy. Nebude nejaka "spanelka" volna, aby nam to cekani zprijemnila?
16. kvě 2007 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jak jsme psala, bohuzel jsem v CZ, ale mohla bych rict kamosce, pokud nebude zrovna pracovat, napis v kolik tam budes a ktery den.ju?! :slight_smile:
16. kvě 2007 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
rketka
Jsem z oboru, takze ti poradim jedno, i kdyz mas letenku az na devatou vecer, zajdi si k prepazce spolecnosti se kterou letis a pokud maji volne misto v letadle,ktere leti drive (pokud nejake leti drive) tak te klidne preradi na drivejsi letadlo. ja to taky tak delavala, ne jen pro sve klienty co s nima cestovala, ale i pro sebe...Normalne koupis letenku, ale pak ti vyjdou vstric, zkus to. :slight_smile: hodne stesti................ :grinning:
18. kvě 2007 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. kvě 2009 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
asi tu uz nikdo neni ?
14. únor 2013 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uz asi ne!!! Tak se pridejte, ozivme to znovu!!!!
2. čer 2014 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek