Společné sdílení zážitků - Praha

Ahoj těhulky maminky. Hledám kámošku na společné sdílení a třeba i setkávání. Jsem těhu v 11 týdnu, mám pětiletou dceru, bydlím na Praze 4 a je mi přes čtyřicet.

hajanik
Autor odpověď smazal
Zobraz
treasurka
11. únor 2019

Ahoj, tady Praha 9 =) Ženy, jak snášíte tahle "pozdní" těhotenství? Vidíte rozdíl proti předešlým? Já mám děti 4, 3, 1,5 a přemýšlím o čtvrtém, ale ráda bych s větším odstupem, cca až budou nejmladší 3. Takže by mi v té době bylo cca 38, ale bojím se kromě rizika vad i toho, jak bych to fyzicky snášela... Díky za vaše postřehy =)

hajanik
11. únor 2019

@treasurka
Já byla hrozně unavená, kolikrát jsem myslela, že ani nevylezu z postele. Ale mudr. říkala, že to nemusí být věkem, že si těhotenství s tělem prostě úplně nesedlo (?!). Ale když jsem přestala chodit do práce, byla doma a víc odpočívala, bylo to vlastně celkem v pohodě 😉.

misicka1988
11. únor 2019

@treasurka tady taky Praha 9 😉 Mám dceru 19, syna 13, a dcerku 2 roky. Rodila jsem skoro v 38 letech. Těhu bylo v pohodě, dokonce jsem se cítila ještě lépe než v předchozím těhotenství. Také jsem se bála jestli to fyzicky dám, a v pohodě. Jen konec těhu byl už dost únavný, bolelo mě kde co, přenášela jsem 8 dní. Spíš si občas říkám, že už jsem mohla mít klid, a mohla se už trochu věnovat i sobě 😁....... Ale jinak dcerku miluji 😊

treasurka
11. únor 2019

Já jsem právě měla všechna těhotenství asi celkem v pohodě. Žádné velké zvracení, bohudíky žádné komplikace, jen jsem měla celý den takový šoufl pocit, byla oteklá, to a pak ty porody - první 28 hod. - zakončen kleštěmi, druh kolem 18, třetí kolem 12. Tak snad bych se se čtvrtým už dostala k těm deseti =)

chciporaditneseregistrovat
autor
12. únor 2019

Ahoj,
já mám obě těhu přes IVF. To první ve 40 bylo naprosto v poho. Chodila jsem na výlety, dokonce i v zimě na běžky. Tohle druhé snáším hůř. Nezvracím, jen mám už třetí měsíc pořád pachuť. Bohužel nejhorší je po mojí milované čokoládě 🙂. Jsem strašně zadýchaná a nevím, jestli je to po lécích, které jsem brala (byla jsem po nich zadýchaná ještě před početím) nebo i tím těhotenstvím. Hlavně je to horší v tom, že člověk už jedno dítě má a nemůže si odpočívat, jak se mu zlíbí. A to je moje dcera ještě velice ohleduplná. Jinak jsem vlastně v pohodě. Ale beru od začátku multivitamíny pro těhulky a myslím, že mi hodně pomáhají.