• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Starší maminky s miminkem z Prahy

9. listopadu 2011 
autor
Ira-koukni se na stránky www.kojeni.net je tam přikrmování krásně popsáno i kdy a jaké potraviny se mají začínat dávat.
My zase máme rýmu,poradíte mi jak jste ji léčily vy a jak často jste odsávaly?
Irčo jak dlouho ti to řvaní Janičky trvalo?nás to drží už skoro týden.
3. led 2009 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo ještě se nám objevila taková krupička-vyrážka.Vypadá to jako potničky.Když byl Marek nastydlý začala jsem jíst denně 2x cé vitamín a asi to bylo pro Lucku hodně.Tak doufám že to nic jiného nebude.
3. led 2009 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
masacek: ahojky no jestli jsou to taková ložiska malých červených pupínečků, tak to může být alergická reakce v podobě exému, mě se malej vysypal na celym obličejíku a hlavičce po pracím prášku Lovela a Nivea baby šamponu, tak držím palečky, ať nedopadneš jak mi v noci na silvestra se tak osypal, že jsem ještě 31 ráno letěli k dr :frowning2:
4. led 2009 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
Irčo:já dopoledne 2 x kojím +dávám ovocné štávy, v poledne má příkrmy(jí mi pouze kupované a s masem) a odpo dávám ovoce(banán, jablíčko, mandarinku nebo přesnídávky) a 1-2 kojím, po koupání dávám Bebu 150 ml a v noci pak kojím 1-3 jak kdy...příští týden máme poradnu, tak se chci zeptat, jestli můžeme začít pečivo, ale má pořád jen 2 spodní zuby, takže moc toho neukouše :grinning: no uvidíme
Marti, odsávala jsem dle potřeby, většinou na noc a ráno a dávala jsem Nasivin pro kojence a Libenar na zvlhčení sliznice....co tvoje záda? A kdy vyrazíme na prochajdu? :wink:
A ty vyrážky mohou být z mrazu, natíráte jim obličej?
4. led 2009 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo jo obličej natírám ale jen niveou.Speciální krém nemám.
já už chci taky začít přikrmovat.Lucka teď špatně spí v noci.klidně hodinu nemůže usnout.Záda už dobrý.13.1jdu na kontrolu tak doufám že už budu moct i sedět.Marti do kdy chceš kojit?A proč dáváš Bebu?
4. led 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
kojit budu asi ještě dlouho, tu Bebu jsem začala dávat, abych jí to naučila, když jí máma hlídá, abych nemusela pořád odstříkávat a protože jí to moc chutná, tak jsem to zavedla na noc pravidelně a krásně pak spí :slight_smile: ale svýho mlíka mám ještě hodně, takže jen jednou má tu Bebu a jinak pije ode mě :slight_smile:
ty krémy mají v lékárně od různých značek, jsou do deště, větru a mrazu...
4. led 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky jo ja jsem koukala na ty stranky už minule a mam to stahnute doma, ale podle toho a jak koukam na Matru tak jime pěkně,tak jsem asi jen plašila....neměla bych tolik čist, ja si jen řikala aby mela pestrou stravu
to je fajn že kojiš ,co ja bych za to dala, ale tak stalo se, bebu mame od začatku a nam vyhovuje
4. led 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iiro: tobě se zdá, že jí málo? my jsme začaly s příkrmy až po 6 měsíci a je stále kojená, takže jsme s jídlem pozadu, ale to vůbec nevadí, hlavně at jsou holky spokojené :wink: včera jsem to zakřikla, že dobře spí a kojila jsem 3x, tak snad bude víc spát přes den...
5. led 2009 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ne to ne , ja jsem kojila do 6měsice taky ale přitom jsem ji dokrmovala bebou , takže jsme začli s přikrmama taky jako vy , ja jsem si jen řikala jestli by neměla už papat jako vic přikrmu a nebo pestřejši, ale jak jsem tak koukala tak ani ne , zatim mame stravu dobrou.......jo my na dnešekk taky špatně spali , pořad se s brekem budila
5. led 2009 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem ráda, že do ní vůbec něco dostanu, zkraje nechtěla obědy a jedla ovoce, ted je to naopak a ovoce nechce, spíš přesnídávky a ty teda dávám různý příchutě(broskve, jablka, merunky, hrušky, borůvky)
a to dnešní spaní byla hrůza, taky se budila hysterickým řevem, tak nevím co se dělo, ráno je vysmátá a v pohodě :slight_smile:
5. led 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Irčo. ještě vlastně dávám bílou aktivii, ráno jako k snídani, sní tak necelou půlku kelímku :wink: dneska snědla skoro celou, je to jediný jogurt, který se do roka smí dávat a je to dobrý na střeva a imunitu :wink:
5. led 2009 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky chodíte s holkama normálně ven v tom mrazu?Myslím na procházky?
5. led 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti ahoj :slight_smile: my zatím chodíme ven každý den, ale jestli bude těch minus15, co slibujou, tak budeme doma...
5. led 2009 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, mi jsme byli včera venku, ale jen na hodinku, zachumlala jsem ho do kočárku a sotva jsme vyjeli z branky kouknu a malej tuhej, ale dnes chumelí a je tam brr, takže dnes budem doma, nechci to po tom nachlazení moc přehnat, aby se to malému nevrátilo, čeká nás za 10 dní očkování a pak za 14 dní další, ještě má trošku rýmu, ale jinak je ok, tak přeju krásnej zasněženej den :wink:
5. led 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak já ted byla venku a jestli bude ještě sněžit, tak už asi zítra neprojedu kočárem, bude to na sánky :slight_smile: ale je to krása, lidi sice nadávaj, ale nechápu proč, kdy jindy než v lednu má sněžit a mrznout :wink: jsou to blbouni, mně se to líbí, jen at padá dál :dizzy_face:
5. led 2009 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja chci začit s jogurtama až tak v tom 8 měsíci,nevim jak to udelat se snidani když mala ji rano ve 3h a pak až v 8:30a to by měla byt jako svačina...my ven nechodime, tady je strašně moc sněhu a kočarem to moc nejde
5. led 2009 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
matru: tak já jsem nadšená chcem s manžou a malym jet na hory na pár dní, ale nejvíc nadšená je naše psice, ta sníh zbožňuje chytá sněhový koule rovnou do tlamy a děsně jí baví koulovaná :grinning: a náš malej dnes čučel z okna jak sněží s otevřenou papulkou a očičkama dokořán, takže myslím, že bude mít taky sníh rád manža se, už vidí, jak ho učí lyžovat a to malej ještě nesedí :grinning: :grinning: , já mám teda Firkona a ten má docela velký nafukovací kolečka, ale když tak koukám ven nevím, nevím, jak to bude zítra s procházkou, abych na ně přidělala možná sněžnice :grinning: :grinning: jinak tu neprojedu jediný co je sjízdný a ještě blbě jsou silnice :unamused:
5. led 2009 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
je holky tady je sněhu jak na konci světa, nemužu s kočarem ani cen , musela bych fakt akorat tak na saně ,tady se nepluhuje ,nesoli prostě nic...
5. led 2009 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
my už jsme na horách byli mezi svátkama na otočku bez Nelinky, super lyžování,ale dost lidí...ted jedu s holkama a s kámošema na víkend do Rokytnice, ale lyžovat nebudu, nemám sebou hlídání, ale i tak se těším :slight_smile:
5. led 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
o saních už jsem taky uvažovala, ale Nelinka se tak mele, že by slítla :wink:
5. led 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to já, už se těším na příští zimu to, už bude malej sedět i běhat a bude to na horách sranda, teď ještě ani nesedí je prťavej a já nechci nic uspěchat, jak jiný mamky, který chtěj mít v pár měsících super dítě, jsem ráda, že se malej sám kulí z bříška na záda jo a dnes další radůstka prvně se holky otočil sám i zpět a měl s toho velkou radost a děsně se chechtal :grinning: až si sám sedne, tak si sedne je velikej na svůj věk, jak váhou, tak kilama má teď 9kg a 72cm a je teprve na začátku 6 měsíce :sweat_smile: , prostě hlavní pro mě je, že je spokojený a veselý miminko i, když řvát umí taky řádně :grinning: :grinning:
5. led 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,teda venku to je pohádka.Včera jsme byly venku asi 3x ale dnes asi nepůjdeme protože už se nedá jezdit.Včera byla Lucka po dlouhé době zase docela hodná.My na hory letos asi nepojedeme i když bych už docela ráda někam vyrazila.
gedgitka to jste teda fakt veliký.My myslím budeme mít kolem 7,5kg a asi 63cm.Nevím přesně do poradny jdeme až 20.1.
Matru co plavání už jste se objednaly?Já nevím kam se máme přihlásit a kdy.Nic se mi úplně nelíbí.
6. led 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile: Gedgitko Denísek je teda kus chlapa :slight_smile: kolik měl když se narodil? My jdeme do poradny zítra, ale určitě nemáme ani 8 kilo, no a čeká nás třetí hexa...
jinak ráno jsme byly na ortodoncii, Kačenka dostala rovnátka.... :frowning2:
Marti, na plavčo jsem přihlášená do Betynky v Rytířské, od 16.2. vždy v pondělí od 9.15...nechceš teda chodit s námi? ještě jsou místa, kdyžtak dej vědět, já bych tam cinkla :slight_smile: bylo by to fajn :slight_smile:
nebo se mrkni na stránky www.betynka.cz
6. led 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
no velkej teda je, při porodu, šel ven o týden dřív, měl 3970g a 53cm :sweat_smile: , taky chcem chodit na plavčo, ale pořád se pereme s tou vyrážkou nebo exémem či co to je za srajdu ach jo, už jsem z toho úplně ko, po konopný masti a Lipobasy krému to měl 3 týdny ok a teď na silvestra se tak osypal, že jsme ještě letěli k dr, zase to bylo 5 dní ok byl, jak z alabastru a dnes se to zase objevilo, už mě neba dělat z něj pokusnýho králíčka z mrňouska :frowning2: mi jdem na 6 měsíční, teď koncem ledna, tak budem přesně měřit a vážit zase, tak uvidíme po měsíci a čeká nás taky 3 hexa a 3 prevenar, máme to nabitý :slight_smile:
6. led 2009 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky jak je?tak jsem dneska vyjela s malou ven , ale zase pořad breči a navic je takova zima že jsme byly jen 15minut a nakonec mi spala v kočarku v chodbě u bytu.Tady je pořad tolik sněhu že se neda nikde jezdit, tak je to docela zahul na ruce.Jinak nam už plavčo skončilo a do bazenu chodit nebudem.Jana neni moc vodni tvor a navic to tady stoji 5500kč což je teda dost...
6. led 2009 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
iira: ahojky mi plavem s malym sami ve vaně no plavání se tomu říkat nedá taháme ho po hladině přelíváme hlavičku vodou, a občas se koupe se mnou, ale vodu má rád, takže ho to děsně baví, já dne sven nešla ještě jsme trošku nastydlý a teploměr mi 5m nad zemí ukazoval ve 12 hodin -13st, tak jsme byli dnes za pecivály :sweat_smile:
6. led 2009 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jana ma taky vodu rada,jenže mi nepřijde že zas až tolik...nic si nedělej s toho že jste byly doma, my dneska vylezly na prochazku po 8dnech,jinak jsme jen přeběhli vedle do baraku k sousedce a to bylo všechno, je fakt že zima je pěkna
6. led 2009 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
v té Betynce stojí plavčo 2500 a ještě něco dává pojištovna, to je myslím pěkná cena a nemoc si můžeš nahradit,což je taky dobrý :slight_smile: já chodím ven pořád, hodně se oblékáme a je to v pohodě, doma by mi asi hráblo :grinning:
a taky jsme ted bojovaly s vyrážkou, bylo to od plen z DM, už je nekoupím, budeme používat jen Huggies s těma jsem spokojená :wink: poradnu máme zítra, tak pak písnu, jak jsme veliký(nebo spíš malinký :grinning: )
6. led 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, tak to mi byli v sobotu včera v tý chumelenici jsme nešly a dnes v těch -13 taky raděj nee, nejsme ještě úplně ok a nechci, aby se to malýmu vrátilo, když nás teď čeká očkování :wink:
6. led 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
matru: no to je taková normál cena za 10 lekcí já uvažuju o plavču ve Stepu jsem z P-9 stojí to tam 3100, ale je to za 14 lekcí, tak uvidím co malej a ta vyrážka další kurz začínaj od dubna, mi chodíme taky denně mezi 11.30-14.30 , podle toho jak malej chrní, ale po tom nachlazení to nechci provokovat v těhle mrazech :sweat_smile: , mi bojujem s vyrážkou na hlavičce a obličeji snad se mu to nerozleze na celé tělíčko :frowning2: . Mi jdem 16.1. na další očkování a asik rovnou 6 měsíční sice o 10 dní dřív, páč 6 měsíců nám bude, až 25.1. tak uvidíme kolik nám naváží a naměří to zas bude doktorka mít průpovídky jakej je to kulihrášek apod. :grinning: tak pak taky písnu asi spíš jak jsme přerostlý :grinning:
6. led 2009 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek