• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Stěhování do Liberce - hledám kamarádky a informace

27. května 2014 
Ahoj holky, v létě se budeme muset kvůli manželově práci zřejmě přestěhovat do Liberce. Nerada měním bydliště, tak se na to chci aspoň trochu připravit, zjistit, že je Liberec úžasné město (zatím jen vím, že tam bude proti jihu Moravy chladněji :stuck_out_tongue_closed_eyes: + znám Babylon :slight_smile: ) a najít nějaké kamarádky. Malý bude mít v srpnu 2 roky a 2 měsíce. Zajímám se o témata jako přirozené těhotenství, přirozený porod, (ne)očkování, alternativní medicína, ale nejen o to. Čekají mě věci jako změnit lékaře, najít si bydlení a chci, abych na to nebyla sama. Potřebuji rady na téma, jak je která čtvrť dostupná autobusem, kam se dá zajít s dítětem (mimo ZOO :slight_smile: ) atd. Budu vděčná za kontakt s kýmkoliv :slight_smile:
9. bře 2014 v 17:14  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petraprostejov Já jsem z Lbc, ale nežiju tam už x let, jen tam občas jezdím. Ale mohu ti zjistit aktuální info od kamarádky (má dvě malé děti).
9. bře 2014 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cutie_01 Ahoj, děkuji :slight_smile: Nechodí sem náhodou kamarádka? :wink: Případně, kdyby měla zájem se seznámit, pošlu zprávou svůj email :slight_smile: Jen se nechci nějak vnucovat :slight_smile:
Včera jsem se dívala na aktuální inzeráty na bydlení. Nejsem nijak zdatná řidička a pravděpodobně budeme mít jen 1 auto, takže se budeme snažit vybírat tak, abychom se "nezapráskli" někde, odkud bude problém se dostat MHD. Těch nabídek bydlení moc nebylo. Pěkně vypadaly nové domky ve Starých Pavlovicích, i když jsou relativně malé a relativně drahé. Potom Vesec (to je bohužel jen hrubá stavba a dost drahá, takže to asi nepřipadá v úvahu) a Machnín. Máš představu, jak to tam funguje s dopravou? Přijde mi, že to není Liberec jako takový, ale že jsou to bývalé vesnice, které se k Liberci připojily...
9. bře 2014 v 17:31  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cutie_01 Mimochodem, jak se Ti v Liberci žilo? Bylas tam spokojená?
9. bře 2014 v 17:32  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petraprostejov No, Machnín fakt není, resp. nebyl Liberec, ta poznámka s vesnicemi je docela trefná) - máme tam známé a jezdili jsme tam vždy busem...nebo kombinace vlak + bus...ale teď to spojení určitě je lepší (asi koukni na idos). S tím bydlením každpádně záleží, co přesně hledáte...byt, dům, pronájem, koupě?
Jinak já v Lbc byla do svých 18...a vždy mě tam hrozně štvalo, že jak to je v kotlině a byla v zimě často inverze, tak to tam bylo jak pod pokličkou...a taky tam často pršelo :slight_smile: (hláška "Liberec je nočník Evropy zazněla i v knížce Grandhotel :slight_smile:. Každopádně pokud je někdo sportovně založen, tak je tam věřím spokojený...Ještěd na jedné straně, Jizerky na druhé...
Já osobně bych se tam ale nevrátila, nelíbí se mi moc, jak teď vypadá centrum...kulturní vyžití taky nic moc, paradoxně lidi jezdí kolikrát na koncerty apod. do menšího Jablonce..
9. bře 2014 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petraprostejov Jinak kamarádka sem nechodí, ale kdyby měla zájem, tak vás když tak propojím :slight_smile:
9. bře 2014 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@cutie_01 :grinning: :grinning: :grinning: Hahaha, no, tak to s tím nočníkem mě moc neuklidnilo :wink: :grinning: :grinning: :grinning: Sportovně založená rozhodně nejsem a zima by měla začít 23.12. a 2.1. skončit :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Pod 25° nejdu do krátkého rukávu a pod 27 nejdu do šortek... Ortel je jasný, asi tam brzo zmrznu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
V Liberci je krásná radnice, zoo je taky fajn, IQ park je skvělý (Babylon kýčovitý, drahý a v bazéně v Babyloně i v klasickém bazéně je ledová voda a u bazénu protivná recepční :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:).
Hledáme něco ke koupi. Když vyjmenuju veškeré představy, tak dojdeme k tomu, že je to sci-fi :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Předpokládám, že budeme muset z něčeho slevit. Ideální by byl domeček s malou zahrádkou a dobrou dostupnoustí autobusem. To v těch Starých Pavlovicích bylo na pohled pěkné (1 z těch domků měl i krbová kamna, což je právě ten bod, ze kterého budu muset asi slevit :wink: ), nicméně opravdu "králíkárna". Když se zadaří, tak si dovedu představit mít 3 děti. Tohle bylo 3+kk, nahoře 2 minipokojíčky - tam bychom se umlátili.
V nabídce byl i zajímavý byt, byl to 1 ze 2 bytů v baráku, asi 10 nebo 15 min pěšky do centra, mělo to zahrádku s posezením, bylo to docela velké, nebylo to drahé, mělo to prostorný sklep, nicméně to bylo už podle fotekmokré a plesnivé, což taky není dobrá volba.
Moc se mi líbí ty vily cestou k ZOO, to je moc pěkné místo a jezdí tam tramvaj. Teda ne že by se tam teď něco nabízelo. Ale vůbec si nedovedu představit, jestli tam člověk neprotopí celou výplatu...
Jinak manžel má pracovat v Liberci, nicméně si dokážu představit i bydlení v Jablonci. Samozřejmě, bude pak záležet na tom, kde pak seženu práci. Ale doufám, že do té doby je přede mnou ještě aspoň jedna mateřská :wink: :slight_smile: Takže podle toho bydlení vybírat nejde.
9. bře 2014 v 17:57  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak já v Liberci žila cca před pěti lety (jen dva roky), pak chvíli v Boleslavi a teď jsem tu opět zpátky :slight_smile: Já tu i pracuji.
Liberec jako město se mi líbí, a neřekla bych, že je tu zima, však ta může být kdekoliv, ale to je názor od názoru.
Staré město je moc pěkné a mě se líbí, když bych měla porovnat Mladou Boleslav a Liberec, tak o sto procent LBC lepší, více využití, není to tak průmyslové město, jsou tu kopečky a ty mám ráda. Myslím, že i dostupnost - doprava je fajn, já teda jezdím autem :grinning: ale busy tu jezdí každou chvíli. Bydlím v bytě, snad na tom největším sídlišti, ale neva mi to.
Nevím, co sháníš ty, zda domeček, či byteček. Chce to opravdu hledat, taky jsme hledali, a našli :wink:
A krom ZOO a Babylonu, můžeš zavítat na Ještěd, do Jizerek (to je kousek), do bazenu, je tu spousta cyklostezek, a v okolních městech bývá spousta akcí :slight_smile:
Myslím, že si to město zamiluješ :slight_smile:
9. bře 2014 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@cegga :slight_smile: To zní pozitivně :slight_smile: Pokud to půjde, tak bychom se rádi vyhli právě velkým sídlištím a panelákům, kde si dítě ve 4. poskočí a sousedovi ve 2. se třese lustr a nebo kde člověka v neděli v 7 budí přes zeď od sousedů Dáda Patrasová :wink: :grinning: No uvidíme, pokud nebude zbytí, tak i to sídliště bude... Pro mě bude podstatné, abych se nezapráskla v nějaké vesnici, ze které jezdím do práce o 2 hodiny dřív...
9. bře 2014 v 18:04  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cegga Mimochodem, máš děti? Jak velké?
9. bře 2014 v 18:05  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já jsem rodilá Liberečanda a ráda Ti se vším poradím i s Tebou pak někam vyrazím, až tu budeš bydlet. Co se týče bydlení, Machnín a Vesec rozhodně nebrat, pokud Ti jde o dobrou dopravní dostupnost. Pavlovice nejsou špatné, ale jak jsi psala, ty byty tam jsou dost předražené. Hodně levných bytů je v Rochlicích, ale ty také důrazně nedoporučuju, stahují se tam nepřizpůsobiví z celého města a je tam panelák na paneláku a hlava na hlavě, My se budeme brzy stěhovat na Broumovskou, je to v katastru jako součást Rochlic, ale je to už samostatné sídliště stranou od toho, co jsem popsala, a relativně blízko centra, Poměr cena/ kvalita bydlení mi tam přišel asi nejlepší (byt jsme sháněli přes půl roku a obchodili jsme toho opravdu hodně). Také proto je tam asi hodně rodin a malými dětmi, u nás ve vchodě, co má tuším 21 bytů, je v kočárkárně nejmíň 10 kočárků a dva páry kamarádů se tam teď nezávisle na nás taky stěhují..... Kdybys potřebovala jakékoli informace, klidně se ptej.
9. bře 2014 v 18:06  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@mysicka_lb Moc děkuji :slight_smile: OK, Rochlicím se vyhneme. Na té Broumovské jsou to paneláky? Jezdí tam poblíž tramvaj?
My jsme teď v zahraničí. V srpnu se vracíme do ČR na jih Moravy. Manžel okamžitě nastupuje do práce, já zůstanu s malým doma a budeme hledat bydlení v Liberci. Takže čím dřív ho najdeme, tím líp - vztah na dálku je na nic, nejsem na to stavěná. Tak se snažím hledat už dopředu aspoň virtuálně, dělat si trochu představu co a jak..
9. bře 2014 v 18:18  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petraprostejov Jojo, vily cestou k ZOO (hodně jich teď opravili) a vůbec kolem botanické apod. jsou pěkné :slight_smile:
9. bře 2014 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mysicka_lb Kde hodláš rodit? Dívala jsem se na web liberecké i jablonecké porodnice (respektive na informace o nich) a nemůžu říct, že jsou to místa, kam bych s nadšením chtěla... To jsem měla vyhlídky na porod ve Vyškově se soukromou porodní asistentkou... :-/ No co už... Cesty osudu jsou nevyzpytatelné... Dívala jsem se i na Vrchlabí (které má extrémně předražené pokoje), ale kdesi jsem narazila na informaci, že je snad porodnice mimo provoz pro nedostatek doktorů... Na webu to nepíšou, zkusím jim příležitostně napsat. Zatím to není nic akutního :wink: :slight_smile:
9. bře 2014 v 18:21  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petraprostejov taky se domnívám, že v Pavlovicích je i jízdárna (koně), a nedalo LBC i bobové dráhy :slight_smile:
9. bře 2014 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petraprostejov děti ještě nemám, ale hrozně chci (nedaří se)
9. bře 2014 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petraprostejov jinak my právě sehnali byt v Rochlicích - je to kousíček od Broumovské (mě přijde, že právě tam se neustále něco děje a jsou tam i ty co zrovna ráda nemám). Bydlíme v přízemí, tak si můžeme skákat jak chceme :dizzy_face:
Navíc už to není tak zlé, jak bývávalo, je tu nainstalováno x kamer, a často tu projíždějí měšťáci.
9. bře 2014 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petraprostejov o porodnicích jsem slyšela, že je fajn právě Jablonec, já chci jednou v LBC, hlavně ne Boleslav, mě stačilo, že jsem tam dvakrát ležela (ne porodnice), a stačilo mi to, to samé manžel nadával. A v LBC byl spokojenej.
9. bře 2014 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petraprostejov teda pardon, spletla jsem se, Dobiášovou ulici nebrat, Broumák nevím - omlouvám se :slight_smile:
9. bře 2014 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cegga Jízdárna by byla super:slight_smile: Už dlouho jsem nejela :slight_smile: Tedy - ne že bych to uměla, jen tak krokem, ale koně miluju :slight_smile:
O miminko jsme se "snažili" přes rok (respektive jsme nechávali věcem volný průběh). Zadařilo se ve chvíli, kdy přišla do vztahu krize a kdy jsem si říkala něco jako: "Hlavně ať teď neotěhotním" :wink: :slight_smile: Je spousta případů, kdy žena otěhotní ve chvíli, kdy adoptují dítě. Přijde mi, že čím míň se člověk snaží, tím líp to jde. Ale chápu, že se to líp píše nebo dělá... Chápu, že je to téma, se kterým se nežertuje, ale přijde mi, že kdyby si člověk naplánoval něco, kde by těhotenství "nebylo vhod" (např. roční jazykový pobyt v zahraničí nebo cokoliv jiného), tak že se mu "naschvál" zadaří... Uvidíš, věřím, že to bude všechno v pořádku...
9. bře 2014 v 18:35  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petraprostejov děkuju za milá slova, ale snažíme se dva roky, a můj doktor už mě posílá do Gennetu ... krizovky jsou u nás skoro furt :grinning: ... já si teď moc vyskakovat nemůžu někam jet, splácíme toho až až, tak jsem ráda, že máme oba dva práci :slight_smile:
9. bře 2014 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cegga Jasně, to byl jen příklad s tím kurzem :wink: :slight_smile: A s těma krizovkama neboj, nejsi v tom sama :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: No jo, výhoda dnešní doby je, že už se toho dá v takových centrech spousta vyřešit :slight_smile:
9. bře 2014 v 18:40  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petraprostejov ano to dá, a snad to dobře dopadne, a ve středu tam zajdem osobně se pozeptat, kdy by mě mohli objednat :slight_smile: ... taky jsem ráda, že je to v místě :slight_smile:
9. bře 2014 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petraprostejov a od kdy že manžel (přítel) nastupuje sem do práce? jinak my hledali asi měsíc :dizzy_face:
9. bře 2014 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cegga Tak budu držet pěsti, ať jste tam spokojení... Juuu, jen měsíc? Tak to je super :slight_smile: A za jak dlouho jste se pak stěhovali? Nebo to byl měsíc se vším všudy? Manžel nastupuje v Liberci od začátku srpna.
9. bře 2014 v 18:49  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petraprostejov no měli jsme to narychlo, a stěhovali jsme se sem před vánocema (měli jsme na to měsíc), masakr, ani cukroví jsem nestihla ... byla to velká náhoda, že jsem na tento byteček (4+1) narazila :slight_smile:
9. bře 2014 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petraprostejov taky jsem čekali, zda nám schválí hypo, a měli jsme štěstí, protože prý zájemci před náma - těm hypo neschválili
9. bře 2014 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Takže počkej, vy jste začali hledat bydlení a za měsíc jste už byli i přestěhovaní??? Wow, super!!! :slight_smile: To jste kupovali nebo pronájem? TO se podařilo včetně všech smluv, úvěrů a přepisů??? Frajeři...!!! :grinning:
Jo, taky si představujeme 4+1... To je panel? Můžu se zeptat za kolik, pokud to byl nákup? Pokud nechceš sem, tak klidně zprávou. Díky moc...
9. bře 2014 v 18:55  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petraprostejov ano je to panelák, hlava na hlavně, ale co ... sama pocházím z vesnice z činžovního bytu, (to je sice menší), ale byty mi nevadí :slight_smile: samozřejmě, že by se mi líbil domeček, zahrádka, pejsek, ale jen pozemek stojí kolem mega.
Ostatní máš v IP :slight_smile:
9. bře 2014 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@cegga Jo, jednak jsou pozemky drahé, druhak budou těžko v centru poblíž tramvaje :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Což bychom si tak představovali my :wink: :slight_smile: :grinning:
9. bře 2014 v 19:15  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petraprostejov tak když by nejela tramvaj, pojede bus :wink: a ty pozemky - no šílený
9. bře 2014 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek