• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Stěhování do Liberce - hledám kamarádky a informace

27. května 2014 
autor
Tak pozemky se dají koupit v těch dědinách jako je Vesec, ale jak psala cutie, tak ty autobusy tam nejsou nic moc... Kdysi jsme si dělali srandu, že bych tak chtěla dům se zahradou a bazénem uprostřed zeleně kousek od náměstí :grinning: :grinning: :grinning: Mám obavu, že město, kde by to bylo možné (a za cenu, kterou bych si mohla dovolit :stuck_out_tongue_closed_eyes:) neexistuje :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
9. bře 2014 v 19:21  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petraprostejov
@cegga
Rodím v Liberci. Hodně dlouho jsem to promýšlela, ale vše je hlavně o lidech a to nikdy nemůžeš vědět, kdo bude mít zrovna službu. Už jsem si tam v porodnici jeden den nanečisto odležela, spadla jsem totiž ze schodů a musela jsem tam zůstat 24 hodin na pozorování (vzhledem k týdnu těhu už jsem spadala pod porodnici, i když jsem ještě nerodila). A vše perfektní, nemůžu si stěžovat. Pokoj takový, že si rodiče mysleli, že jde o nadstandard, personál milý, vyšetřovali opravdu důkladně a nic nezanedbali. Nechápu, kde se vzala ta špatná pověst (možná to ještě pochopím, až budu doopravdy rodit, ale o tom radši nepřemýšlím).
9. bře 2014 v 19:54  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@mysicka_lb Mně se třeba nelíbí to, že jsou tam návštěvy značněomezené - jen 2 h denně a to ještě na chodbě. Nedovedu si to představit. Já po porodu 2 měsíce skoro neseděla, po porodu vůbec, jedla jsem v pololeže - trpěla jsem už jen ve chvíli, kdy mě uklízečka vyhnala s malým na 10 minut na chodbu abychom nečuchali dezinfekce. Nedokážu si představit tam pochodovat 2 hodiny...
9. bře 2014 ve 20:00  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petraprostejov Ono to už prý není tak striktně dané, jak se píše na netu. Říkali mi to teď na kurzu, tak to můžeš považovat za nejčerstvější info:slight_smile:. V podstatě návštěvy můžou přijít kdykoli mezi 10. hodinou ranní a 20. hodinou večerní. Akorát je potřeba být na té chodbě - to je z důvodu, aby návštěva nerušila ostatní maminky na pokoji. Což mi zase vyhovuje - představa, že jsem na pokoji s nějakou maminkou, co má hodně početnou rodinu, a od rána do večera tam okouní někdo cizí, před kým si nemůžu ani převléknout noční košili, taky nic moc. To radši ta chodba. S tím špatným sezením tedy zatím zkušenost nemám, jen se modlím, aby to u mě tak nebylo.
9. bře 2014 ve 20:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@mysicka_lb S tím rušením to teoreticky chápu, ale jak jsem psala, tak jak to u mě proběhlo, si ty návštěvy nedovedu představit... V ideálním světě by se pacientky a příbuzní domluvili a vzájěmně se respektovali, ale ideální svět neexistuje, to je mi jasné... Obecně je riziko poporodních problémů menší, pokud žena rodí vjiné poloze než v kalsické a pokud se nedělá nástřih, ale samozřejmě je v pohodě i spousta žen po nástřihu. Hlavně se neboj, uvidíš, že to bude v pohodě. V těhotenství jsem se porodu a bolesti děsila, ale nebyla to taková hrůza... Radši 3x rodit než 1x k zubaři :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
9. bře 2014 ve 20:14  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cegga My jsme právě byt sháněli strašně dlouho a vůbec jsme nemohli sehnat. Asi jsme měli moc velké požadavky nebo nevím. V červenci jsem se vdávala, už předtím jsme tak nějak pokukovali po bytech, ale nevěnovali jsme se tomu ještě naplno. Pak jsem hned po svatbě otěhotněla (ono to vážně bývá tak, že když se ti to zrovna moc nehodí, jde to až moc snadno) a hned od srpna jsme začali opravdu intenzivně shánět, aby se miminko mohlo narodit do nového bytu. V listopadu jsme konečně našli byt, který se nám zamlouval, nicméně se to všechno opět strašně táhlo (dohady nad kupní smlouvou, přepis na katastru). A byt byl v původním stavu, rekonstrukce nutná (cena odpovídala, tak jsme do toho šli, že si to uděláme podle sebe). Nicméně rekonstrukce kvůli těm průtahům začala až na konci ledna, opět se to všechno neskutečně vleče a já už teďka vidím, že pokud nebudu nějak výrazně přenášet, do porodu se to rekonstruovat nestíhá. Nicméně ve starém bytě už jsme dali výpověď a máme ho jen do konce března, takže je to skutečně "veselé". S megabřichem teď balím naše věci a vůbec nevím, kam je vlastně balím..... Měli jste velikánské štěstí, že jste sehnali takhle rychle.
9. bře 2014 ve 20:17  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petraprostejov No, nevím, přiznávám, že nervy docela pracují. Chodím teď právě na ty předporodní kurzy. Vím, že si to člověk může načíst v každé knížce nebo na netu, ale neměla jsem k tomu odvahu. Vždycky bylo něco jiného, co bylo zrovna potřeba dělat, a prostě jsem to odkládala a odkládala, až jsem se radši přihlásila na kurz, kde mi to někdo nahustí do hlavy, ať chci, nebo ne.... To, co jsme zatím probírali, mi taky nepřijde tak strašné, ale člověk vůbec neví, co za bolest si přestavit, samozřejmě se bojí.
9. bře 2014 ve 20:22  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mysicka_lb Jo, to je naprosto normální a přirozené a vím, že za řeči stylu: "Přežily to všechny, přežiješ to taky" jsem v těhotenství měla chuť vraždit :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: No dívej, mívala jsem čas od času menstruaci, kdy mi bylo HODNĚ zle, průjem, zvracení, nechtěla jsem nikoho vidět... Porod nebyl o moc horší - a to jsem neměla ani průjem ani nezvracela... Kdybych si nepamatovala větu, kterou jsem při porodu prohlásila, tak Ti budu tvrdit, že to vlastně skoro nebolelo :wink: Tělo je úžasné, zvlášť když se do něho nijak nepřirozeně nezasahuje (dobré je nedávat zbytečně při porodu umělý oxytocyn), má mechanismy na zvládnutí bolesti a na to, aby ji žena rychle zapomněla.
Jinak já ležela v knížkách a na internetu celé těhotenství, byla jsem celou dobu doma... Byla jsem z toho nejdřív trochu zmatená, protože ty názory a pohledy byly různé, ale pak jsem si udělala ten svůj. Na základě toho, co jsem si přečetla a co jsem prožila můžu napsat asi toto: ženské tělo je naprosto úžasné, samo ví, co potřebuje a co má kdy dělat (jak má dýchat, tlačit, jaká poloha je nejpohodlnější,...). Ráda vzpomínám na fázi porodu, kdy jsem tlačila ve stoji. Držela jsem se manžela a celé moje tělo tlačilo jakoby samo. Byl to úžasný zážitek, škoda, že mě tak nenechali až do konce. Třeba se mi to tak podaří příště :slight_smile:
9. bře 2014 ve 20:32  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@mysicka_lb ahoj, ano asi bych to taky tak řekla, že jsme měli štěstí, my vlastně nejdříve ani byt v plánu zatím kupovat neplánovali, mysleli jsme, že zatím budeme v pronájmu (v Bolce), a až doplatíme auto, narodí se nějaký prcek, že pak začnem hledat vlastní. Ale vše to začlo od pronajímatelů, prostě "blbě" naznačili, že byt chtějí pro svou dceru, a to nás nakoplo a začli jsme koukat po vlastním, hledali jsme v Bolce, tam strašně drahé, až o milion než v Liberci.
Tady se mi taky pár bytů nelíbilo, to je pravda, chtěla jsem aby byl aspon trošku zrekonstruovaný, což tento co máme je (chybičky ale najdeš všude) :slight_smile: a tento jsem objevila opravdu náhodně, viděla jsem ho na vícero realitkách, jedné jsme se ozvali, že se půjdeme podívat, a jak jsem pak hledala dál, našla jsem ten samý a asi o 25000 levněji, tak jsme se ozvali tam, a byl to první byt na který jsme se šli podívat, a dopadlo to, nejdřív se mi místnosti zdáli malé, ale nejsou, prostě jak to tam měli nahečmané věcma (dvě malé děti), tak to tak zkreslovalo. Ale místa tu je akorát, říkali jsme si, že nechceme menší jak 3+1, a šup, toto je 4+1 ... sice sídliště, ale co. Člověk si zvykne, a mě to osobně nevadí. Baráček by byl parádní, ale to bychom museli mít vyšší hypo, a to nehrozí. Takže asi tak :slight_smile:
Liberec jsem znala z předchozího vztahu trochu, a taky díky práci (protože jezdím v terénu), ... nejdřív jsem se velkého města bála, ale člověk si tak zvykne, že mu to velké nepřipadá :slight_smile:

Horší to pak budeme mít s tím, že obě babičky budou daleko, plus mínus 160 km jedna i druhá.
9. bře 2014 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nic děvčata, pro dnešek to balím, pááá Eva :slight_smile:
9. bře 2014 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cegga No to my s babičkama taky žádná sláva... Manžel rodiče už nemá, moje mamka je na Moravě a do hlídání se nežene. Manžel má u Liberce prarodiče, ale těm je 80 let... ZATÍM zdaví slouží, ale... No nic, děvčata, holt si budem hlídat navzájem :wink: :slight_smile:
9. bře 2014 ve 22:36  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cutie_01 Prosím Tě, víš o nějaké dětské doktorce (nebo můžeš zjistit), která by souhlasila s alternativním očkovacím kalendářem...? Někdo, kdo bude rozumný, nebude se se mnou hádat a nebude cpát dítě antibiotiky...?
13. bře 2014 ve 20:48  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petraprostejov Nevim, muzu zkusit zjistit. Ale podivej se taky do skupin Ocko-neocko popr. Nesouhlas s pov.ockem, nedavno tam nekdo z Lbc neco takoveho resil.
13. bře 2014 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mysicka_lb Hele, ještě k té rekonstrukci - je tam možné v tom novém zprovoznit aspoň koupelnu, kuchyň a 1 pokoj? A v tom starém - nejde se domluvit ještě na 2-3 měsíce?
Jak Ti jinak je...?
Jinak - pokud to chápu - to na té Broumovské jste koupili levně, ale s nutností rekonstrukce...?
13. bře 2014 ve 21:11  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cutie_01 OK, díky moc. No kdybys něco věděla, budu vděčná. Mně už očko-neočko diskuze tak pruží,že se snažím se jim vyhýbat :wink: Tento týden jsem vyskakovala u věty, že "náš pan doktor je proti jakémukoliv zbytečnému odkládání, ono to má nějakej smysl, aby to bylo všechno v tom daným termínu". Ale naznala jsem, že TADY nic nezmůžu, tak jsem radši zbaběle prchla :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
13. bře 2014 ve 21:13  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@mysicka_lb
@cegga
Holky, takže jak je to s těma Rochlicema? Kde se tam DÁ a kde NE...? Protože jsme zjistili, že si budeme po návratu domů vyskakovat míň, než jsem myslela, měli bychom se vejít max do 2 mil. za bydlení, ideálně včetně rekonstrukcí. Cihláče jsou za to nesehnatelné (téměř), většina paneláků právě Rochlice. Třeba toto je na Haškově ulici: http://www.sreality.cz/detail/prodej/byt/4+1/liberec-liberec-vi-rochlice-haskova/778477660
Tady tohle je cihla, nová, sice Rochlice - Zelené Údolí, ale to vypadá, že je to mimo vlastní sídliště. Bohužel, s cenou jsme nad limit, to nevím, jak bychom dali dohromady... Každopádně - co lokalita a dostupnost MHD...?
13. bře 2014 ve 21:20  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petraprostejov Vrchlabí je teď zavřené http://www.nemocnice.vrchlabi.cz/oddnew.php?mid=INF
JInak kamarádka rodila poprvé v Lbc, podruhé v Jbc.
13. bře 2014 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petraprostejov Ahojky, lokalita spatna asi neni, ale ja bych nesla do druzstevniho bytu ale do osobniho :wink:
13. bře 2014 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petraprostejov ten makler je mi povedomi, jmenem stopro a vizazi taky trochu...byvaly kolega ale z jineho uradu, pokud je to tedy on
13. bře 2014 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petraprostejov Mmch tohle není úplně špatná lokalita...Slunečná...dva lidi, co znám, tak tam bydlí a mají malé dítě popř. ho čekají. Teď se tam i něco prodává koukám http://www.bezrealitky.cz/nemovitosti-byty-domy/107485-nabidka-prodej-bytu-slunecna-liberec
13. bře 2014 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petraprostejov No právě, to byl hodně levný byt, ale ta cena tomu odpovídala, abych tak řekla. Bylo prostě jasné, že se bude muset rekonstruovat. Zase tak nám to ale nevadilo - manžel je třeba dost nadrozměrný a potřebuje větší vanu, než bývá panelákový standard. Tak jsme si řekli, že si to alespoň uděláme podle sebe - takový byt, který by to tak už měl sám od sebe, bychom prostě nesehnali. Bylo to sice moře starostí a nečekala bych, na co vše můžou mít dva lidi odlišný názor:slight_smile:, ale to k tomu už tak nějak patří. Věřím, že jednou (a už brzy) budeme šťastně a spokojeně bydlet. Nájem ve starém bytě jsem musela prodloužit až do konce dubna. Jestli se to nestihne ani do té doby, tak fakt nevím. Ono by se dalo bydlet i v bojových podmínkách.... ale ne s tím novorozeným miminkem:frowning2:.
13. bře 2014 ve 21:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petraprostejov Tohle jsou právě ty panelákové Rochlice, které nedoporučuju. Ta Dobiášova je nejpověstnější ulice z té čtvrti a Haškova je koukám hned vedle. Není to tedy mimo to sídliště. Záleží na vás, někomu to nevadí, ale já osobně bych měla trošlu strach z "nepřizpůsobivých," kterých je tam údajně víc, než je zdrávo. Jde i o to, s kým budou děti chodit do školky a do školy..... Dostupnost MHD dobrá, jezdí to tam často, v tom problém není. Cena, řekla bych, odpovídá lokalitě (je na 4 plus 1 dobrá, ale na Rochlice zase až tak super ne). A jestli ještě můžu jedno doporučení, nevybírej družstevní byt, jsou pak problémy s financováním na hypotéku (nutno ručit jinou nemovitostí) a i se to mnohem hůř prodává, kdyby něco.
13. bře 2014 ve 21:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@cutie_01 No k tomu Vrchlabí mají na webu jen toto: http://www.nemocnice.vrchlabi.cz/oddnew.php?odd=23000 Tam se píše, že je to "otevřeno po rekonstrukci". Tvůj odkaz mě hodil na jejich hlavní stránku. Já to právě studovala a nikde nic o zavření nevidím, tak jsem z toho zmatená...
13. bře 2014 ve 23:27  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cutie_01 OK, Slunečnou si píšu :slight_smile: Ten inzerát v odkazu je neaktivní. Je otázka, jestli se tam vejdu kolem 2 mil. za 4+1. Pokud jsem to pochopila, tak je to u centra...?
13. bře 2014 ve 23:29  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mysicka_lb No, jinou nemovitost na ručení nemáme, ale myslím, že i to už je teď řešitelné - ale nevím. Byt, co "mám"(teda má ho banka :stuck_out_tongue_closed_eyes:) na Moravě, tak byl taky družstevka, ale kupovali jsme do do OV. Vlastně ne, máš pravdu, ručili bývalí tchánovci, pak jsme to teprv převáděli do OV a měnili zástavu... No žila jsem v domění, že je to fakt teď už jednodužší...
Jinak vedle ulice nepřizpůsobivých nechci :frowning2:
No jsem na to zvědavá, tím spíš, že jsem čekala, že si budeme moct dovolit o něco víc, takhle se do těch 2 mil musíme vejít i se všemi rekonstrukcemi atd.
Viděla jsem kráááááásnou vilu kousek od soudu, respektive byt v ní, rekonstruovaná, se zahrádkou, 4+1....... Ale 4 MEGA!!! :frowning2:
13. bře 2014 ve 23:35  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Teď mi jedna paní doporučovala Vratislavice jako lokalitu - co vy na to? Prý je to tam fajn a že tam jezdí co 15 minut tramvaj... Ale zatím jsem nenarazila na nic, co by se tam nabízelo. Zkusím to cíleně zadat...
13. bře 2014 ve 23:36  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petraprostejov My jsme právě měli v merku několik družstevních bytů a hodně jsme o tom uvažovali, ale nakonec jsme se rozhodli, že pouze OV a přes to prostě nejede vlak. Financování lze řešit jinak, pokud máš už výraznou část ceny naspořenou a půjčovala by sis jen málo. Jinak je potřeba ručit jinou nemovitostí. A ani po splacení celé částky ten byt není tvůj, ale družstva. Tj. zase s ním nemůžeš ručit na nějakou jinou nemovitost (třeba dítěti). A kdybys pak ten byt chtěla někdy z jakéhokoli důvodu prodat, kupec se shání nesrovnatelně hůř než u O V. Jinak záleží na tom, jak moc jste nároční, ale myslím si, že s 2 miliony si můžete docela vyskakovat. My měli rozpočet o dost menší. Ale na vilu se zahradou to holt není, to je jasné. Vratislavice nemám ráda. Jsou dost z ruky a taky mi tam nepřijde tak úplně bezpečno. Ani vzhledově se mi nelíbí, takové šedivé ošuntělé baráky. Já osobně bych teda už radši ty Rochlice.
14. bře 2014 v 01:26  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mysicka_lb No půjčovali bychom si EVLKOU část z těch 2 mil. a ideálně se pohybovat pod nima. Ten výběr moc velký není, aspoň v tuto chvíli. Nové byty v Zeleném Údolí (cihla) jsou 2600 000-2800 000, takže mimo nás. Docela pěkný byt je na Heliové ul. ve Starém Městě za 1 800 000+provize realitce, takže cca 1900 000. Barák je zvenku hnusný, výhled je na protější hnusný barák. ALE uvnitř je to moc pěkné, zrekonstruované, nová okna... Kdybychom kupovali teď, asi jdeme do toho. Tam akorát bude asi blbé, že nebude široko daleko žádné hřiště nebo něco pro dítě, není to nechat si dítě hrát před barákem.
No a jinak jsou v nabídce do 2 mil. hlavně paneláky v Rochlicích, většina z toho družstevky. Byly tym ještě takové věci jako byt u nějaké velké silnice v centru (4. patro bez výtahu, v plánu další dítě, ale i to se dá přežít), ten okamžitě zmizel. Nebo za 2 mil. byt v baráku v Ruprechticích, ale to je relativně starý barák, nezateplený, od pohledu příliš neudržovaný. Nevypadá to, že by si tam sousedi rozuměli a společně dům nějak rozumně udržovali. Dostavované patro nemá dodělanou fasádu atd.
No nic, budeme číhat, co se kdy objeví, ale žádný extra výběr rozhodně není - aspoň ne teď.
15. bře 2014 ve 20:16  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petraprostejov Ta Heliovka je moc pěkná, do té bych šla já, kdybych kupovala teďka a měla rozpočet jako vy. Pokud chcete byt 4 plus 1, tak jich opravdu moc není, ve spoustě lokalit se takové prostě vůbec nenachází, nestavěly se tam. Bývají to opravdu hlavně ty paneláky v Rochlicích, sem tam se něco najde i na Broumovské a nebo v okrajových sídlištích (Doubí, Vesec). Ruprechtice jsou krásná lokalita, tam jsem vyrůstala, ale do starého baráku bez zateplení bych asi nešla. Je to těžké.... My chtěli jen 3 plus 1 a taky byl problém vůbec něco sehnat.
15. bře 2014 ve 20:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mysicka_lb No uvidíme... Když vidím, jak rychle dobré nabídky mizí, tak jsem prohlásila, že se ten ideální byt objeví v srpnu, jak se přestěhujeme do ČR, ve chvíli, kdy budeme mít možnost věci začít řešit... A nebo na nás ta Heliovka počká... :wink: :slight_smile: Nebo něco jiného, co se do té doby objeví a bude se nám líbit... Každopádně tento byt měl tu výhodu, že měl nové rozvody, potrubí, prostě totální rekonstrukce...
16. bře 2014 v 00:22  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek