• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Stěhování do Liberce - hledám kamarádky a informace

27. května 2014 
@petraprostejov Sice nejsem z Lbc, ale nějakou dobu jsem žila přímo v Jablonci a nyní bydlím o pár kilometrů dál. Mě osobně se líbí víc Jbc, ale Lbc není špatný (bydlí tam část mé rozvětvené rodiny). V Lbc je nejen ZOO, Ještěd, bobová dráha, přehrada :slight_smile: tramvají se dá dojet do Jbc (tuším, že 20 minut) kde je hezčí přehrada :slight_smile:, bazén, atd. Takže to bude určitě v pohodě :slight_smile:
16. bře 2014 v 07:35  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@hudala :grinning: Máte teplejší vodu v bazéně než na bazéně v LBC a v Babylonu? :stuck_out_tongue_closed_eyes: Byla mi tam straaašná zima... Taky jsem přemýšlela o tom, dívat se po bydlení i v Jablonci. Ale předpokládám, že v Liberci budu mít větší šanci sehnat pak práci - a čím kratší dojíždění MHD, tím líp...
Jinak co se s váma, holky, bavím, tak se skoro začínám i těšit :wink: Dneska jsem četla o nějaké pěkné cukrárně s dětským koutkem a o kině s hlídáním pro mamky, vypadá to dobře. Pokud nebudu po zaplacení hypotéky plavat tak maximálně v přehradě :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
16. bře 2014 ve 20:41  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, ja bydlím v Liberci uz 24 let.:slight_smile: a z toho asi 1,5 v Haskove v Rochlicich... Neni to tam tak špatně, tahle ulice ma výhodu, ze vlastně vůbec nejdes skrz sídliště. Obchod hned naproti a a zastávka MHD taky,busy jezdí často. A nové dětské hřiště. Ale je to sídliště no. Ted bydlím na Starém meste a samozřejmě mnohem lepší. Všude dojdu pěšky atd. Mimochodem taky prave s manželem vybíráme novy byt. Koukala jsem i na tu Heilovu, ale uz tam je dost dlouho - tak bych to poradne prověřila. Jinak vyber tedy opravdu neni:frowning2:
18. bře 2014 v 07:59  •  čeká miminko, termín má v únoru 2017 (29. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@petraprostejov ahoj, jsem z liberce, dve maly deti :slight_smile: jsem tu taky celkem "nova", bydlime v lbci 3 roky :wink:
19. bře 2014 ve 21:32  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@cokoladaaa Jako myslíš, že tam bude nějaký problém, jo...? S majiteli nebo s bytem...
Stěhujete se do většího?
20. bře 2014 v 00:38  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@eveluska A jak jsi tam spokojená? Zvykla sis rychle?
20. bře 2014 v 00:39  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
@petraprostejov spokojena jsem :slight_smile: zvykani asi jo, ja jsem celkem prizpusobiva, ale samozrejme treba ty kontakty z detstvi/studia chybej, ze jsem se pres internet nebo pres manzela s par holkama seznamila, ale jen nektery maji deti ....atd. proste nemam tu takovou tu "zakladnu", ale to se snad casem podda :slight_smile: Jinak pro zivot s detma je to tu fajn :slight_smile:
20. bře 2014 v 09:24  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@petraprostejov jinak co jsi psala ty lokality, tak vily u zoo jsou nej, da se tam sehnat najem :slight_smile: kdybyste chteli svoje, tak Machnin i Vesec aspol. jsou z ruky a mimo, ale treba ty Pavlovice jsou fajn, tam jsme driv bydeli a ty radacky tam jsou hezky :slight_smile:
20. bře 2014 v 09:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky. Hodně mě zaujalo toto téma, protože mě v budoucnu čeká stěhování do Jbc nebo Lbc. Momentálně žijeme s přítelem v Praze, ale cca do roka bychom se chtěli stěhovat na sever. Přítel pochází z Jbc (žije tam jeho rodina). V Praze zůstat nechceme (kvůli ceně nemovitostí). Přítel pracuje z domu a já stejně půjdu na mateřskou (pokud se tedy zadaří), takže nejsme na Prahu tolik vázaní.

Proto mě hodně zaujalo hodnocení jednotlivých čtvrtí v Lbc. Musím říct, že jste mi udělaly radost, když nedoporučujete Rochlice (k těm mám averzi, bydlí tam někdo koho opravdu nechci potkávat :slight_smile: ). Nabízí se tam ale opravdu hodně bytů (což pro mě taky není dobrý ukazatel, když odtud lidé odcházejí ve velkém).
Ale Liberec moc neznám, přítel taky ne, tak spíš plánujeme ten Jablonec.

Já pocházím ze Znojma, v Praze žiju už 10 let (uff, to je neuvěřitelný), takže na severu nikoho neznám a nemám :frowning2: Trochu se toho bojím, že tam budu mít jen přítelovi rodiče ale žádnou kamarádku. Bojím se, že si tam budu dlouho připadat cizí.

Vy co jste se tam přistěhovaly...za jak dlouho jste to opravdu začaly cítit jako svůj domov?
20. bře 2014 v 10:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@zlobr ja uz se tady doma citim (3 roky), ale porad se lip orientuju asi v Praze.... ale to je tim, ze jsemt tady nezazila bezdetnej zivot, takze tu vim, kam zajit s detma, kde se da dobre parkovat a tak, kde jsou hriste, kde nakupovat... to se zas vubec nechytam v pze, ale takovy jako kavarnicky a ruzny maly obchudky apod., to zmaknuty jeste proste nemam....
20. bře 2014 v 10:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@zlobr asi záleží, my bydlíme v Rochlicích už 3 roky a myslela jsem, že to bude horší :grinning: ale my teda nebydlíme přímo na sídlišti, ale pod ním...
20. bře 2014 v 10:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@petraprostejov kde je kino s hlídáním pro maminky? to chciiiii :grinning:
20. bře 2014 v 10:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@eveluska

No já jsem strašně zvědavá, kdy začnu mít tento přehled (kde je jaký obchod, atd). Ale i třeba jen ty čtvrtě...když se řekne nějaký název, abych věděla, kde to asi tak je :slight_smile:
Zatím to teda není aktuální situace, ale už o tom mluvíme pár let, a poslední asi půlrok pravidelně sledujem inzerci bytů. Kdyby se naskytlo něco hodně (hodně hodně) zajímavého ,tak abychom byli připravení.
Ale já se chci stěhovat až půjdu na mateřskou (nechci odcházet z práce dřív, než je nezbytně nutné)
20. bře 2014 v 11:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@evelp
No já bych se vůbec ráda jakémukoliv velkému sídlišti vyhla! Ale to je asi nereálné. Cihlových domů není moc a když už jsou, tak jsou dražší než si můžeme dovolit.
Mě děsí výhled z okna na jiný panelák.
Teď sice bydlíme na velkém sídliště na Chodově v Praze, ale jsme úplně na kraji před našimi okny už je jen trávník a cesta k zastávce. Takže ten dojem je lepší než uprostřed sídliště.
20. bře 2014 v 11:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@zlobr Ahojky, jsi celkem odvážná, pokud plánuješ stěhování cíleně na dobu nástupu na MD. Vím, že z hlediska práce je to velká výhoda, ale z hlediska toho, jak budeš při tom stěhování užitečná, už to žádná výhra není. Stěhovala jsem se několikrát (vždy tedy v rámci Liberce) a vždy jsem si podstatnou část byla schopná udělat sama (balit veškeré věci, nosit pytle s oblečením, pomáhat se stěhováním nábytku, rozmísťovat nábytek v novém bytě, vybalovat, vyčistit starý byt.....). No a teď jako těhule na mateřské jsem úplně nepoužitelná, můžu tak akorát balit svoje věci (ovšem hlemýždím tempem) a hlídat u otevřených dveří auta, aby někdo náhodou něco neukradl (přičemž jsem tam spíš na obtíž, protože každý jen dává pozor, abych ZASE nespadla, neomdlela, neporodila na ulici.....). A to jsem ještě relativně vitální těhule, musím zaklepat.....
20. bře 2014 ve 12:30  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj holky. Já jsem v Liberci už dlouho, asi 8 let. Ale šla jsem tu až za manželem a jsem z Moravy. Prvně se mi Liberec nelíbil, teď už bych odsud nešla.

@zlobr pokud hledáte bydlení, určitě né ty Rochloce, nešla bych ani na Broumovskou, Františkov, Doubí, vesec, Machnín....
Za mě jsou super Pavlovice, Ruprechtice, určitě i Harcov. Tohle.... taky tu jsou ale dražší byty než třeba v Rochlicích, ale zase je tu pěkná příroda, hřiště, není tu panelák na paneláku....
My bydlíme teda v Nových Pavlovicích.
A fakt jsem tu spokojena. Klídek, škola naproti baráku, dva obchody asi do 5 minut chůze, bus, doktorka...vše :slight_smile:
20. bře 2014 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@scai Díky moc za radu, tohle určitě v budoucnu ocením :slight_smile:
20. bře 2014 ve 13:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@mysicka_lb No ono mi nic jiného nezbývá! Mám dobrou práci v Praze, a pokud budu v pořádku, tak bych chtěla kvůli financím co nejdéle pracovat (tím pádem musíme mít byt v Praze, vč. vybavení).
Byt samozřejmě může být koupený déle dopředu ale samotné stěhování holt musí být "na poslední chvíli". Navíc máme super rodinu (rodiče, sourozence), kteří pomohli při stěhování už dřív, a rádi pomůžou znovu. A my zase tolik věcí nemáme (jsme teď v podnájmu,jediný nábytek, který vlastníme je postel, zbytek jsou jen osobní věci, nádobí,apod) a to není nic co bych sama nezvládla zabalit do krabice :wink:
20. bře 2014 ve 13:29  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@zlobr nic se neboj, ja se stehovala asi v 8m, jeste v 7m jsem malovala zdi :wink: a stehovani - netahala jsem samozrejme skrine, ale jinak normalne, zalezi, v jaky se udrzis kondici... samozrejme cajicek to neni, ale da se, podruhy jsme se stehovali s 21mesicnim a 4mesicnim miminem a to bylo teda mnohem horsi, protoze jsem na baleni byla sama a mezi krabicema mit na zemi vriskajici miminko, kojit ho, prebalovat a do toho balit neni zadny zuzo, ale taky jsme prezili :sweat_smile:
20. bře 2014 v 15:00  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@eveluska Taky myslím, že s miminkem by to bylo mnohem horší! Ale pořád to není nic, co by se nedalo zvládnout. No uvidíme, zatím je to jen hudba budoucnosti. Jsem zvědavá co a kde nakonec vybereme.
20. bře 2014 v 15:05  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@zlobr a kdy planujes tu materskou?
20. bře 2014 v 15:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@evelp cinestar v nise ma ty promitani pro maminky s detma a kdyz se dite necha, tak jsou tam hlidaci pani, jsou tam prebalovaky, klouzacka, hracky apod.
20. bře 2014 v 15:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@eveluska Dobrá otázka :grinning: Až se přítel rozhodne, že už je ready :slight_smile: Ale doufám, že příští rok touto dobou už bude zaděláno. Takže nástup na MD cca v létě (pokud tedy vše půjde podle plánu). Ale kdo ví, že?
20. bře 2014 v 15:13  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@petraprostejov No chceme určitě do většího :slight_smile:
20. bře 2014 v 19:45  •  čeká miminko, termín má v únoru 2017 (29. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
@eveluska Ty domky v Pavlovicích jsou docela pěkné, ale 3200 000 je příliš. Navíc je to 3+kk a ty pokojíčky jsou docela malé. Chceme ideálně 3 děti + manžel má dceru, která u nás pravděpodobně občas bude přespávat, takže se potřebujem vejít. To tak to o půlku zvětšit a s cenou o 1/3 dolů :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
20. bře 2014 ve 20:39  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zlobr Hele, já si našla na Facebooku skupinu libereckých maminek. No, směs povah je tam hodně pestrá, ale docela to tam žije, takže člověk se seznamuje a vidí lidi, se kterými si sedí a se kterými zase neee :slight_smile: To půjde... Po týdnu na fb a tady zjišťuju, že se skoro i těším :wink: :slight_smile:
20. bře 2014 ve 20:42  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
@eveluska Super, kde jsou hřiště a kde se dobře parkuje, to všechno si pak nechám poradit :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
20. bře 2014 ve 20:43  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@evelp Kino s hlídáním? Myslím, že cinestar - ne některé z těch 2 multikin, poslední čtvrtek v měsíci, před plátnem (je midivné, že před plátnem, doudám, že myslely holky před pódiem) jsou hračky a "hlídací tetyů, i když prý občas děti běhají až ven. Cena 119 Kč a má se to jmenovat dámská jízda nebo tak něco :wink: :slight_smile:
20. bře 2014 ve 20:44  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
@petraprostejov Taky chodím na liberecké maminky na facebooku, ale děsně se to tam poslední dobou hádá:slight_smile:
20. bře 2014 ve 23:52  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@petraprostejov Když já nemám Facebook :grinning: Tak asi budu muset fungovat jinak
21. bře 2014 v 09:17  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek