• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Šumperk a okolí

15. dubna 2013 
Ahoj těhuláci!
Jak je? Dlouho nikdo nic nenapsal :unamused: . Ale já mám nový poznatek! Musím vám to napsat. Miminkáč mě každej den tak minutu vkuse jakoby kopal, ale naprosto pravidelně po vteřině na stejným místě....kop, vteřina, kop, vteřina, kop... :grinning: A víte, co to prý je??? Škytavka. Jooo, normálně škytavka. Pije plodovou vodu a pak po ní škytá. Dobrý, ne? To by mě ve snu nenapadlo! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
2. bře 2008 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky jsem na skok ve měste tak píšu.Zítra hurá po dlouhé době na cvíčo.Jinak u nás žádná změna mimi sice čimdál více řádií v bříšku,ale to neva alespon s toho tatka něco má.Jinak ten tlak mě pěkně štve 90/50 četla jsem,že i nízký tlak vadí,ale radši na to nemyslet to by mohlo být furt něco.Tak papa zítra :slight_smile:
3. bře 2008 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já mám nějakou depku, v noci se mi zdály hrozný sny a začínám uvažovat o koupi toho monitoru dechu :fearful: . Ale asi vím, proč je mi tak divně - jak beru ty prášky na snížení tlaku, tak na sobě pozoruju některé nežádoucí účinky jako ospalost, děsivé sny, deprese, sucho v ústech, průjem, ale píšou, že je to hlavně v počátečním období léčby, tak doufám, že to bude lepší. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
5. bře 2008 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Marťo, to je blbý. Třeba se Ti to srovná a prášky pak budeš moct vysadit. Mě hrozný sny opustily zhruba před měsícem, ale já nevím, z čeho byly... :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Monitor dechu čekám do konce týdne.
Dneska jsem byla v poradně na tom sezení s porodní asistentkou. Bylo to úžasný! Konečně někdo mluvil konkrétně, přesně co do porodnice radši jo, ukázka poloh a navíc ty dárky..dostala jsem prenatal box a malej balíček s vzorečkama od Weledy. Trvalo to asi hodinu a půl, ale moc se mi to líbilo. A mimčo asi vědělo o čem se mluví, páč řádilo jak ďábel :grinning: Sejdem se a musím vám to všechno říct :wink: :grinning:
5. bře 2008 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se ukazuju taky po sto letech,ale koukám,že tady toho taky moc nepřibylo.
Blbý sny jsem měla zatím jen dva,ale bylo to moc bak bak,a docela trvalo než jsem seprobudila. Hlavně ten svíravej pocit kterýho nešlo se zbavit,měla jsem strach o mimčo o sebe o manžela a o všechny který mám ráda brrr.
No mám za sebou cukrovku ta mi dopadla dobře takže zběsile mlsám dál a je to celkem znát jsem jak soudek :sweat_smile: .Do alba jsem přidala dvě fotky z bráchovi svatby. Taky jsem ujela na mimiaukci a nakoupila spoustu strašně důležitých oblečku,některé mám i v albu. Dnes jsem byla u zubáka, a tam taky vše v pořádku,dostala jsem tablety fluoru,aby se mimču dobře vyvíjely zoubky...
Borůvko tu asistentku ti úplně závidím. To sis sama domluvila nebo je to součásti poraden u tvýho dr. Já totiž fakt žádnej kurz nestihnu tak silně přemýšlím,že se s nějakou domluvím,aby mi řekla co a jak.Pojedeme se podívat do porodnice do Krnova, ještě mi známá doporučila Štenberk tak tam možná taky, no amožná i ten šumperk i když tam rodit nechci,ale jen,abych fakt věděla.
5. bře 2008 v 18:24  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Romi už se těším, jsem zvědavá, co ses všechno dozvěděla - musíme to probrat. My jsme prenatal box dostali už na začátku a Weleda je super. Tak se sejdeme příští týden u nás, táta by měl mít odpolední, tak budeme mít klid. Napiš, kdy by Ti to vyhovovalo a já se domluvím i se Zuzkou. :sunglasses:
6. bře 2008 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda těhulky čekatelky. :wink: :slight_smile:
Pořád Vás pročítám,dokonce jsem napsala i mega slohovku a ona se mi neuložila. :frowning2:
Všem to moc sluší,bříška rostou a úlovky(hadříky,kočárky...)nemají chybu.Snad se zadaří a vyrazím na to kafčo někdy s Váma,to je moje velké přání. :wink: :slight_smile:
Dát si po dlohé době někde v Šumpru kafčo a ještě s fajn ženskýma. :sweat_smile:
My se máme dobře,dětičky i taťka :wink: jsou na mamku moc hodní.Nátálka hezky chrupe a Dáda mi pomáhá.Měla jsem z toho strach,ale zatím dobrý.
Až bude chvilka,zmenším fotky a nějakou zase přihodím.Mějte se moooc krásně!!! :grinning:
6. bře 2008 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!!
Luci, koukám, že jsi už ve 43tt :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: . Závidím Ti, že Ti malá spinká a že už ji máš u sebe. Pravidelně dostáváme zprávy od Zuzky, takže jsi ostře sledovaná :wink: :grinning:
Heleee, Marťo, to jste se nepochlubily, že jste dostaly P.Box! :confused: :grinning: Ale čekala jsem, že v takové veliké krabici budou veliké věci... :sweat_smile: :grinning: Tak jo, příští týden u vás :sunglasses:
Holky, včera jsem byla v sekáči u radnice a mám úžasný věci! Fakt. Pro mimčo jenom jednu - a to jenom pro to, že to bylo strašně úžasný a neodolala jsem, ale pro nás oba - fakt super. Byl dobrej den :slight_smile:
Baju, nevím, sakra, jestli už jsem to sem nepsala, ale Tys říkala, že tady v ŠPK nenechávají dotepat pupečník...tak nechávají. No, uvidíš. To sezení se dělá v rámci poradny u mojí MUDr. Vždycky osloví tak 3, 4 maminky, co se jim blíží TP a je taková beseda. Bylo to poučné a zajímavé. Člověk si myslel, že už jakž takž všechno ví, ale neeeee... :wink: Ovšem prý nám dokonalá teorie k ničemu v akci nebude :confounded: :grinning:
6. bře 2008 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, no nepochlubily jsme se asi proto, že ani nebylo pořádně čím a taky už je to tak dlouho, tenkrát jsem z toho měla hroznou radost, jak jsem si ten kufříček nesla pyšně domů, ale teď už to dávno přebily jiný věci.
My jsme byli včera taky v sekáči u radnice, ale jaksi jsme si vůbec nic neodnesli. Asi máte větší štěstí. :angry: :grinning:
No a Romi napiš mi do IP nebo sms, kterej den se teda sejdeme, mně je to jedno, ale už se nemůžu dočkat, jsem strašně zvědavá, co všechno ještě nevím. :wink:
7. bře 2008 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
borůvko,já nevěděla jestli nechávaj nebo nenechávaj dotepat v šumpru pupečník, jen vím,že nepracujou s porodním plánem. No a taky co jsem četla recenze tak se pár holkám stalo,že jim naslibovali a pak skutek utek. já tam prostě rodit nechci nemám v ně důvěru,ale kouknout se tam půjdu,přece jen co kdyby jsme nestíhali.No pak si zajedeme do Krnova a ještě mi doporučovali Štenberk.
Jak jsem byla teď na gyndě tak mi zas poradily dvě maminy a jedná mladá holka,že si mám dat pozor na dr Zelenou,že je to kráva,a jednu mi doporučily,ale to jméno jsem zapomněla,ale je to prý přes celý město nekde u nádraží. No tak dám i na Vaše rady a doporučení. Už se nám to stěhování kráti,za necelé tři týdny a bude ze mě šumperačka.Zítra jedeme na návštěvu a trochu rodinku s tím stěhováním popostrčit,aby jsme měli kam dávat naše věci.
Jinak včera jsem četla co se stalo cibulce a její holčičce a pořádně to obulela. Vůbec nevím jak bych tohle zvládala já. držím ji pěsti,aby byli s manželem hodně silní a zládli to.
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=48913&vGroupOffset=0&vOffset=3360
a i tohle nahlodává mou důvěru v šumperskou nemocnici.
7. bře 2008 v 10:24  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Baju, tak jsem si to četla a nemůžu se z toho vzpamatovat. Je to smutný.
7. bře 2008 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
...tak Vy nás takhle nenápadně sledujete,jo?
Naše děti trápí rýma,takže nic moc.Natálka se nemůže zabrat,chudinka. :frowning2:
Teď jsem dočetla smutný příběh cibule a řvu tady jako blázen.Musím se zklidnit,ať mě Davídek nevidí bulet.
Fakt si musíme vážit každé maličkosti,protože to,co se nám někdy zdá hrozný je kolikrát malichernost protï tomu,co prožívají jiní.Já bych tohle asi psychicky nezvládla. :frowning2:
7. bře 2008 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ted čtu tu hrůzu co píše cibulka a taky pěkně bulim je to hůza vůbec si tuhle situaci neumím představit.Když to vidím,tak je to holky prd vůči našim menším problémkům co momentálně prožíváme.nevím co na to napsat snad jen to at to všeci zvládnou a drží se.Jinak včera jsme si s manželem pořídili foták a snad výjde i počítač tak to bude hned o něčem jiném.Včera jsem si fotila břiško do mobilu a koukala jserm jak blázen,jak se zase dosti zvětšilo,jak to půjde přihodím zase fotečky.Mějta se a užívejte sluníčka je to dnes nádhera :slight_smile:
7. bře 2008 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čus bus.Jakej máte foťák???To je fajn,aspoň nám můžete posílat fotečky.
Jsem si teď pěkně v klidu přečetla ten cibulky příspěvěk a řvu znova.
Ať jsou s manželem moc silní,stejně jako jejich malá holčička.Je fajn,že má vedle sebe tak velikou oporu v podobě manžela.Moc na ně budu myslet!!!
7. bře 2008 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
No člověk si opravdu uvědomí co je v životě důležitý, štěstí a zdraví,bez toho je všechno v pr...

Tak já dnes uklízela,tak jsem teď docela utahaná a sluníčko tady nesvítí. Zitra jedeme do šumperka,ale to už jsem psala předtím,aspoň nebudu muset vařit a umývat nádobí :slight_smile: . Zuzi a kdy jdeš na kontrolu k dr? Já mám jít 27.4,ale budu to muset o týden posunout,protože to budeme odvážet asi poslední věci z Liťáku. Já bych si od ní chtěla nechat udělat fotku,ale mám obavu,že má furt tu starou cartrige takže na těch snímcích nebude nic vidět.
Já jsem taky přidala pupendo do alba,pěkně roste...no a s ním i zadek z čehož teda radost nemám,alespoň nehrozí,že bych se převrátila dopředu :sweat_smile:
7. bře 2008 ve 14:21  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vzlykám tak, že nemůžu mluvit... Nekecám, když řeknu, že mám od té doby, co tady cibulka nebyla blbej pocit.. Fakt. Protože sem chodila už taky často, tak jsem si říkala, jestli se něco nestalo.... :frowning2:
Nechci být soucitná ani něco radit, protože to ani nejde. Kdo to nezažil nemůže ani z poloviny cítit a pochopit co teď prožívají. Akorát přeju hodně silné vůle a štěstí. A všem přeju, aby nám to osud zařídil líp. A odteď se začínám povznášet nad pičovinama, kterým říkám problémy!
7. bře 2008 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
boruvecko:vystihla jsi to přesně!!!
7. bře 2008 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Zuzi už máte ten foťák? To je super! To budou fotečky z porodu! :wink:
Baju, taky mi narostl zadek :sweat_smile: . Ale troufám si říct, že už dorostl, momentálně nějakou dobu roste jenom bříško a váha taky stojí...ale myslím, že ne na dlouho :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Zadek snad už zůstane tak, jak je :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Jdeš na kontrolu až 27. 4.??? Nebo ses přepsala a jdeš ještě v březnu? :confused: :wink: Protože tatínek tvrdí, že si myslí, že budeme rodit právě 27. 4. :slight_smile: Nevím, jak na to přišel, ale prej si je jistej, stejně jako si byl jistej, co nám pořídil...myslím jako kluka nebo holku :grinning: :grinning: :grinning:
Luci, taky doufá, že se jednou sejdeme na kafi...nebo na čaji :wink: Jedno máš ještě u mě :dizzy_face: V létě si někde sednem..hezky do stínu :slight_smile:

Jo a dneska mi přišel ten monitor dechu. Hooolkyyy, je to úžasný! Zkoušeli jsme to a řeknu vám, že je to citlivý jak sviňa a poplach je to teda masivní. Když jsem to viděla, tak už bych se nerozhodovala, jestli do něho investovat. Rozhodně.
7. bře 2008 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bré ránko.Kluci jeli na nákup,Naty odpočívá po jídle,tak sem mezi úklidem juknu.
Monitor máme taky a je to super věc.Máš lepší pocit a u nás obzvlášť,když malá po baště hodně blintí.A klíďo i dvě hoďky po jídle.
:unamused:
Na tu kávu či čajík ve stínu se moc těším!!! :slight_smile:
Jdu makat,po obídku nám dorazí návštěva. :wink:
8. bře 2008 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně, hlavně o to blinkání mám taky strach! :wink:
8. bře 2008 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky jak se vede? Já jsem vyřízená. Jedna babička nemůže chodit a ta druhá je v nemocnici. A já nevím, kam dřív skočit. Potřebovala bych vypnout, nebo to skončí zase migrénou. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Musím vám říct, že jak jsem ten monitor dechu kupovat nechtěla a teď o něm už pár dní dost přemýšlím, tak jste mě asi právě přesvědčily. Já si sice nepřipouštím žádný špatný věci a věřím, že s mimi bude vše v pořádku, ale tohle je určitě dobrá investice, nerada bych si pak něco vyčítala.
Táta mi koupil knížku od Zdeňky Jordánové - Tvoje dítě jako šance pro tebe a musím říct, že je to dost zajímavý čtení. Doporučuju. :wink:
A holky - už nás úplně vidím - jak sedíme někde na zahrádce, s kočárkama, léto, teplo a něco dobrýho k tomu. To bude paráda! :sunglasses: :grinning:
8. bře 2008 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a aby toho nebylo málo, tak ještě táta začal vrtat zdi a dělat novou elektriku, zatím naštěstí jen na chodbě, ale ten bordel z toho! Ještěže už odjel na chatu. Tak jsem uklízela schody a vylezu ven na ulici a holky tam je JARO!!! :grinning: :grinning: :grinning: Takže hurá bereme pejska a jdeme ven na sluníčko! :sunglasses:
8. bře 2008 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
...holky,ať už to JARO vypukne v plné míře.Mě to vždycky naladí a pak se to zase zkazí a je tam pošmourno.
To bude bájo,až bude hřát jarní sluníčko v plné síle.
Já myslím,že ten monitor je dobrá investice,i když my ho máme teda jen půjčený. :wink: I když u Dádíka jsem ho taky neměla a zvládli jsme to.Ale teď ho máme a jsem ráda.
Je teda fakt,že když slyším,jak to mlíčko v Natálce chrastí a chce se ji blinkat,tak stejně nespím a čekám,až zabere.Ovšem stejně pak mám lepší pocit. :slight_smile:
Nám odjela návštěva,bylo to fajn.Kluci šli teď ven,Naty čubrní v kolíbce,tak mrknu chvilku na koňa. :sweat_smile:
Marti:snad bude líp a po víkendovém maratonu budeš mít chvilku klídek. :wink:
...ad:ta knížka je vzdělávací nebo spíš k počtení...???
8. bře 2008 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Už jsem se konečně zastavila a dokonce jsem si i poprvé po více než půl roce napustila vanu. :grinning: Musím odpočívat, protože už mě začíná bolet hlava, jak jsem předpokládala. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ta knížka je spíš k počtení, jinak na www.poznejsvujcil.info pod publikace najdeš něco víc. Já jsem nikdy na takový knížky moc nebyla, ale začetla jsem se a něco na tom je.
8. bře 2008 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
...vypadá to lákavě,tak až dočteš,zděl pocity.Asi bych do ní šla,i když nevím,kdy bych ji dočetla. :grinning: :grinning: :grinning:
Jůůů vana,tu já taky rád a napouštím si ji dost často. :wink: Ty migrény nejsou nic příjemnýho.Já ji měla teď nedávno a nakonec jsem si musela zobnout prášek,páč to bylo čím dál horší.A to nejsem baba prášková. :sweat_smile:
8. bře 2008 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já na migrény trpím už od puberty a tvrdím, že není nic horšího než bolavá hlava - to mě vždycky spolehlivě vyřídí. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A navíc teď, když si ani nemůžu vzít prášek. Ještě byl taky hroznej zánět zubů, ten poslední jsem trpěla celej víkend a do toho i s migrénou. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confounded: Tak jsem právě zvědavá, jak to potom budu porovnávat s porodem. :grinning:
8. bře 2008 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já vám nevím...to jaro je sice lákavý, ale když si uvědomím, že budu chodit jak velryba...tak nevím. Nejradši momentálně mám, když je hnusně a nemusím nikam jít :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak, jak jsem tady psala z poslední poradny váhu toho našeho mimi, tak mám býr v klidu, opravdu prý váží téměř 2,7 kg!!!! Je to divný, každá to má jinak, ale je to tak. Tak snad nabralo váhu a teď bude jenom "dozrávat" :wink:
Marťo, o migrénách ani nemluv! Trpěla jsem na ně od konce školy do prvních 5 měs těh., ale i před měsícem jsem brutální měla, ale to víte :grinning:
Luci, mám takovej indiskrétní dotaz....jak jdou kila dolů? Rychle nebo je to náročný? :sweat_smile: :grinning:
Je mi jaksi blbě. Jako bych měla šutr v žaludku a navíc mě do žaludku brouček kope....a v podbříšku škytá... po kom to dítě jeee??? :grinning: :grinning:
8. bře 2008 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem teď asi hodku ležela, ale nijak mi to nepomohlo :frowning2: , tak jdu ještě vyvenčit psa a půjdu asi chrnět. Doufám, že se z toho do rána vyspím. :wink:
8. bře 2008 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
...já tu sedím s odsávajdou a čepuju... :grinning: :grinning: :grinning:
váha,no nic moc.V porodnici jsem nechala cca 7kg.a ještě zbývá 8-fůůůj.Ale dolů to moc nejde,jelikož jsem v nějaké pohodě či co.Kámoška zhubla stresem v šestinedělí a má míň než předtím.
Já se do toho pustím sama,začnu cvičit a navíc najedu teď na jaře na brusle,tak jsem zhubla po Davídkovi. :slight_smile:
Ale každý to má jinak,mě to holt samo nejde a musím se víc snažit. :unamused:
8. bře 2008 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se ani nevážím, ale doufám, že v 6ti nedělí hodně shodím, jinak teda nevím :unamused: :grinning:
Tak říkáš, výčep hadra? Já se strašně těším na kojení. Snad nám to půjde... Na brusle jsem chtěla taky, ale nevím nevím.. na kočárku máme napsáno, že není uzpůsoben pro jízdu na bruslích...což je čára přes rozpočet. Jenže mám obavy, že jsem se teď brutálně rozežrala - šlehačka a tak, samý zdravý a netučný jídla :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Ale jak říká mama, tím stresem to pak zhubneš...a já jí říkám - ale z nevyspání a stresu si tělo přece ukládá zásoby (radši :slight_smile: ) a ona na to - no já jsem tím myslela to, že půjdeš radši spát, než by ses šla nažrat :grinning: :grinning: :grinning:

Tak jsem vám prolezla albíčka a máte tam moc krásný fotky. A Marťa má kráááásnej kočárek :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Taky jsem něco přihodila. Tak si říkám, že se do zrcadla dívám moc optimisticky...objektivně na fotkách je to břicho mnohem větší....a o zadku nemluvím!!! :unamused: :slight_smile:
9. bře 2008 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek