• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Šumperk a okolí

15. dubna 2013 
Luci je to háčkovaná deka Popollini, cena asi 175,-. A je fakt úžasná. :slight_smile:
14. čer 2008 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marťo,díky!!!
Už jsem na ni mrkla na netu a je fakt boží. :slight_smile: Zuzanka mi to taky říkala.
Tak do ní asi půjdu,páč se mi zdá ideální na léto.
A jak se s krasavečkem Kubíčkem máte?
14. čer 2008 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčátka,tak nám zlatíčko spinká,tak Vám alespon pořádně napíšu.My si zatím na malou nemůžem ztěžovat-tukáme je to zlatíčko :slight_smile: Už si zvyká na domov a na režim,ktery se ji snážíme nějak nastolit.Chrupeme a papame a furt dokola.Vždy mae tak hodku a pul pokoukano a pak spime.Dám příklad jak to u nas probiha.Včera jsme usly po jidle v 21.30,vzbudily se ve 4.15h(doktorka říkala,že ji v noci mame nechat,tak nechavame)pak usly hned znovu a spaly do 8h,napaly se a usly v 9.30h,probudime se ve 12h,napapáme,pak pokukujem na mamku s tatkou do 13h.Vyrážime ven,usínáme a spinkame do 15.30h.opet napapame a koukame zase na ten svet.Usiname v 16.30h a spime do 19h.Vykoupeme a v 19.15 se napapame a zase chvilku koukame.Tatka nas pak ma na nožkach viz foto v albu.Chvilku koukame a v 20.15 usináme a uvidime jak dnes mamču s tatkou vzbudim :slight_smile: Jinak mi byly ve středu taky u doktorky(ta Kocourková je strašně fajn-dosti poradí).My mely při odchodu s porodnice 3380g a u ni vážila 3335,ale říkala at se na to neohlížim,že káždá ta váha váží jinak,že pro ni bude rozhodujici vaha za tyden,Na kyčle jdem za 3 tydny na polikliniku.Těším se až vyjedem s kočárky.Jinak tatka nam dost pomaha,ale od pondelka jde do prace,tak to musime zvladat samy,ale zatím jsem celkem v poho.TO BUDE ASI TIM,ZE NAM PRINCEZNA (tukám,tukám),TAK SPINKA.Doufam,že to bude tím mlíčkem(prsa a zašítí už nas taky tak neboli),tak snad :slight_smile: Mejte se a dame si vedet a vyjedem ven ju?Dobrou noc
14. čer 2008 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nedivte se u me toho 446tt vubec mi to nejde v profilu zmenit nevim proc? :frowning2:
14. čer 2008 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi a nastavila sis tam, že máš dítě a zrušila těhotenství?
14. čer 2008 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo dala jsem tam ani jedno ani druhy pak pridej dite jmeno,den,mesic a rok jsem zadala dal uloz profil a napsalo mi to,ze chybi rok a ten tam zadanej mam.Jsem s toho jelen.Co rikas na fotky?
14. čer 2008 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fotky jsou super! :slight_smile: Taky máme spoustu takových podobných - jako tatínek s Kubíčkem v posteli - ty jsou nejkrásnější, :grinning: ale jaksi nejsem schopná je z foťáku dodat až sem. Ale chystám se na to. Já jsem nějaká hotová, hlavně večer. Kubíka jsem naštěstí uspala - chozením v náruči. Pije už víc, takže někdy i dýl spí. :slight_smile:
Ale Ty to máš teda super! :sunglasses:
14. čer 2008 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a taky se po koupani pekne loupeme s kuze.Pupečnik jeste neodpadl ma ho silnej a musime ho dosti čistit fujky fuj.Bajunko mala je hezka taky koukam,ze rada spi u tatky,taky mam danou fotecku.Hezkej kočárek a kde jste byli na prochazce v Šumpru?Tak ja letím jsem utahana a tatik tu koukam opet na fotbal :confounded:
14. čer 2008 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Udělala jsem mlíčko na noc a jdu spát. :pensive: Ty mi Zuzi pak napiš, kdy jdeš k té doktorce. A něco málo pro Tebe mám. :slight_smile:
14. čer 2008 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.
Tak my máme dneska zase brutální bolení. Ale takovej řev jsem nezažila. Byla úplně modrá :frowning2: . Bylo mi jí tak moc líto...a teď pořád nechce usnout. Aaaach jo. Ale bude hůř, až bude někdy fakt nemocná... to bude děs, budu to špatně snášet.... :unamused: Dneska jsme byli celej den v Olomouci u našich, bylo to super. A pejska si konečně někdo pořádně všímal :grinning:
Zuzi a vy ji koupete každej den? My koupeme jednou za 3 dny. Ale zadek a předek :grinning: jí umývám denně pod tekoucí vodou.
14. čer 2008 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a Zuzi, jestli Ti můžu poradit, běžte s kyčlema k Houzarovi, ne k Bojkovi. S ním máme docela nepříjemný zážitky. Ani nám pořádně nic neřekl, jenom vyštěkl do čekárny - kde jste s tím miminem!!! :rolling_eyes: A Houzar k ní byl i takovej něžnější.. My jsme museli na kyčle do dvou týdnů věku a pak v šesti týdnech. Teď až ve třech měsících.

Baju, hezkej ten kočárek. My jsme se rozhodovali taky mezi zelenou, ale ne s tou černou, ale s béžovou. Prostě takovej, jakej máme teď, ale místo oranžové zelená. Ale nakonec oranžová.. :slight_smile:
15. čer 2008 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
My už mame taky boleni nebo ma mamka malo mlicka.Vcera vecer jsme taky prozrvaly a ja rvala taky,ta bezmoc,kdyz si clovek nevi rady.Prebaleno,napapano a stejnak rev.Skousely jsme teplomer do zadku a nic moc.Nevim jestli ji neco nesedlo z meho jidelnicku.Fakt nevim co mam jest,aby ji to neco neudelalo.Marti:k doktorce jdu ve čtvrtek na 11h půjdeš semnou?Nic nam nekupuj!!Ja pro tebe mam nejake veci,tasku budu ji ale prodavat za 200kc nektere veci tam jsou celkem pekne,hlavne kalhoty na klučika asi troje-Tak uvidis sama ju? :slight_smile: ROMISKU:dekuji za radu ke komu jit!!A my koupeme za 2 dny,ale az budou parka tak uvidime :wink: Jsem fakt zvedava na ten čt jestli mala pribyva.No nedalo by se nic delat,ale vcera mi fakt prisla nedojezena furt hledala prso(nebo se chtela ukonejšit z boleni břiska,fakt nevim),ale prožřvala jsem to.No nekdy je lip jindy zas hůř!Však to holky znate,tak Vam nemusim nic povidat.PAPA :slight_smile:
17. čer 2008 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, já to důvěrně znám tu bezmoc. A ten brek maminky taky :slight_smile: . Já se bojím sníst už cokoliv. Teď jsme za sebou měli 3 dny bolení - ale hroznýho a od soboty se až dneska vykakala. Ovšem 4 plínky!!!! Když už jsem myslela, že je to všechno, tak se zase hrozně podělala. Ale když skončila, tak měla blaženej úsměv a byla vidět ta úleva. Takovou nálož - a tolikrát! jsem ještě neviděla. A když má veliký bolení, tak si papá ručičky. Jinak prso malá dlouho honila pořád. Nepřetržitě, při každé příležitosti. A to byla napapaná až dost. Já taky nemám co jíst. Nemůžu omáčky - smetana, většinu druhů zeleniny, pečivo, prostě nic!!!! :unamused: A teploměr do zadku nedávej! Kup si rektální trubičku (máme 2 - jednu i na cesty :sweat_smile: :grinning: ). Protože jestli malou trápí větry, tak vyjdou trubičkou ven - teploměrem ne! Je to blbý, když tomu malýmu miminku nemůže člověk pomoct a když neumí říct, co mu je. Ale je POŘÁD NĚCO! No jo, ale počkej, až budeme mít mimča fakt nemocný. To se půjdu oběsit :confounded: :grinning: :grinning: :grinning:
17. čer 2008 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, taky nestíhám, no já musím zaklepat,že my jsme zatím řvaly jen do 5 minut a to mi bohatě stačilo. Dudlík plive,ale když se zadaří tak je klid,miluje koupání,ale pak řve když ji dám na podložku a suším, miluje holt teplíčko tak jsem na ni dnes namířila fén a to bylo něco jinýho ta byla spokojená jak blecha,hezky se mi po koupání vyčůrala a pak ještě pokadila tak jsme to udělaly na novo,aspoň se huhulatá vykopala. No pak jsem začla kojit a ona se počůrala durch nějak jí sjela plínka. Takže znovu přebalování. Toho času fakt není zvlášť tím,že ještě doděláváme tn byt,dnes budeme mít konečně i funkční dřez v kuchyni .
Já teda koupu každej den protože to má ráda a taky při výměně plíny koupu prdelku v umyvadle když je pokakaná což je každá plína,ale v noci používám teda jen ubrousky. v porodce mi říkali,že ji mám radši koupat, měla dost ten novorozeneckej ekzém,ale už je skoro bez pupínku.
Ty rektální rourky se dají koupit normálně v lékárně?Já zatím zkoušela jen krčit nožičky a masírovat bříško.Ale jak to čtu tak to jsme ještě neměli to pořádný bolení.Představa,že mi bude řvát dvě hodiny v kuse a já nebudu moct nic dělat mě děsí.No až budeme nechávat píchat naušničky tak to u toho nebudu.
Mlíka mám asi dost, protože už jsem si dala dvě skleničky od výživy zamrazit.Nejdřív jsem kojila s kloboučky,ale teď už krmím bez, jen když je hodně nervní a prso jí furt vyklouzává.
Zítra s manžou oslavíme narozky a pak mi odjíždí na 4 dny do práce :cry: , sice jsme na všechno sama už teď,ale aspoň jsem věděla,že je vedle v pokoji.
Kam vlastně chodíte na procházku,že bych se přidala?
Blesko myslím,že jsem tě potkala v sobotu u golf.hřiště. nejdřív jsem si všimla cortiny a pak když jsem jukla na majitelku,tak bych řekla,že podle fotek jsi to byla,ty, to jsme byli zrovna na první prochajdě a dokopala jsem i manžu,aby si udělal volno a šel s nama.
No nic musím jít kojit.... jsem zvědavá jaká bude dnešní noc ,protože včera jsme spala jen dvě hoďky :unamused:
18. čer 2008 ve 20:12  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda holky tak mala spi ja najezena,tak píšu.My jsme od čt na umělé výživě :frowning2: Malá nám zhubla na 3270g,takže ji mlíčko od maminky asi nestačilo.Je fakt,že ted to dohání a hezky spinka.Teda až na ten přecho z jine stravy a my trpíme taky prdíky-děs.Malá se taky uklidnuje,že si žmoulá ruku a dudina ani omylem-jen někdy si ho chytne.Taky trubičkujem-ted tu byla ségra,tak mi dosti pomohla taky to vyjelo pekne a mala je kolikrat u toho uplně blažená,jak se jí uleví.T o kojení mě štve,každej mi říká,že jsem to neměla hned vzdavat a třeba ji občas dat prso,ale nejhorší je,že je nepoznám kloik mi zněj vytáhne :frowning2: Zítra jdem k doktorce na zvážení a zkontrolování pupíku(nějak se nam nehoji a možná budem muset na chirurgické upilování)no děs.Jinak malá je asi s těch výkyvů počasí nastydlá.Chroptí a blinke mi hlen se sliny asi smrkánky myslím.
BAJUNKO.můžem určo někdy na procházku však máme na sebe čísla na mobil,tak písni.Bydlime kousek od sebe :slight_smile:
ROMISKU:spolu jsme taky ještě nebyly musíme se někdy sejít a poecat.Byla jsem zatím jen s MARTINKOU.Tak holky zatim papa jo a jsem zvědavá,kdy se mi podaří zrušit to blbý nastavení-profil :angry: Ahooooooooooooooj
22. čer 2008 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj berušky, jsem tady :slight_smile: Jdu psát, co my :wink:
22. čer 2008 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Zuziku.
Tak už vám taky začaly starosti? Umělá výživa bude fajn, uvidíš. Akorát teda bych neřekla, že to hned vzdáš a přestaneš kojit úplně! Možná by se to rozjelo. Ale nejdůležitější je, abyste obě byly v poho a pokud Tě to stresovalo, tak se nedá nic dělat. U nás (třikrát klepu!!!!! :grinning: ) je to čím dál lepší. Kikince budou zítra 2 měsíce (to letí, to je děs!!!!! :astonished: ) a už se nahlas směje a tak strašně by vykládala, ale ještě to úplně nejde :grinning:. Ale co jsme natočili na kameru, tak normálně po Honzovi opakuje AHOJ. V 80ti % to fakt opakuje. Tomu byste nevěřili!!! :grinning: Přes den nám ale přestala úplně spát a pořád by si hrála, dávala pusinky, povídala - ale s někým. Spí tak průměrně 4 hodiny za den. A to v tom je už započítanej kočárek. Ale zato v noci. Doteď asi tak od půl osmé do půl deváté dáme kojo, průměrně o půl desáté usíná, budí se v jednu - o půl druhé, pak v pět nebo šest a pak v devět. Ale včera usnula o půl desáté a když začala mrčet (ani nebrečela, prostě si povídala a mrčela!!!), tak se vzbudím, vidím - venku světlo...byly 4 hodiny a 5 minut. No, z toho jsem byla totálně hotová a hlavně vyspinkaná jako už dlooouho ne :grinning:
Zuzi, na procházku půjdu ráda, jenom nesmí být tropy. Večer někdy chodíme na pivo a topinku :confused: :grinning: Říkala paní dětská MUDr, že malý pivo denně podporuje tvorbu mat. mléka.
Jo a ještě víte, co je zajímavý? Piju čaj pro kojící matky. Babio - značka. Pak mi došel a asi 2 dny jsem nebyla schopná si ho jít koupit a jaksi mi splaskly prsa a malá začala být nervní. Tak jsem si ho koupila zase, piju ho a za 3 dny normálně prsa, že se mi nevlezly do podprdy a Kristi je zase spokojená, když se topí v mlíku. A když se vzbudila až v ty 4, tak jsem měla teda veliký bolesti a modlila jsem se, aby pila hoooodně dlouho :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
22. čer 2008 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
A bolení jsem u nás vyřešila tak, že piju krom toho kojícího čaje ještě fenyklovej čaj - 3x denně. Kristi totiž nechce čaj pít, tak jí to dávám v papání a kupodivu prdí jak ďábel, takže to jde ven a taky pěkně kaká. Tak to snad zabírá. Už týden je O.K., ale taky jím strašně opatrně.

Helee a vy si chodíte po vycházkách a nedáte ani vědět, jooo? :angry: :grinning:
22. čer 2008 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, krásný fotky! Je slaďoučká :slight_smile:
22. čer 2008 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baju koukla jsem do alba na tvůj kočárek a máš pravdu, pamatuju si, že jsem ho viděla a určitě ne jednou, jen jsem nevěděla, že jsi to Ty. Tak příště! :wink:
Romi my máme taky rekord - včera Kubík papal v 7 večer a pak až ve 2.40! :grinning: :sunglasses: :grinning:
22. čer 2008 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahokda holky.Konecne se sem dostavam.Mala chrupe a tatka sel na odpoledni.Mam novy profil.Tamto nastaveni mi vubec neslo zmenit.Romi.tak čaj sem pila furt a nic.Prsa se mi nenalejvaj a jakmile si mala zvykla na neco jinyho nez je prso,tak uz mi ho ani neumi chytnout,takze kojeni sbohem.Nestresovala jsem.Proste nevim co se stalo,ale ted je pro mě dulezity,ze ma mala za 2 tydny z vahy 3270g na 3620g. Je ted spokojena akorat ma ty prdiky :frowning2: Mame podobny rezim.Papame vetsinou pravidelne(nekdy je jek hodinky).Rano v 7-7.30 pak 11.30-12h pak 15h-15.30h a pak se snazim aby mi vydrzela po 19h,protoze kdyz koupem,tak nejdriv to a potom papu.Usnem jak kdy.Snazim se aby si zvykla na to,ze se naji chvilku pokouka odříhne a pak ji proste polozime do postylky.Vetsinou zacne rvat,protoze ji tak 4krat vypadne dudel,tak tam jdem ji ho dat a pak se zabere.Vzbudi se v 1.30h a pak tak 4.30-5h.Pak sice usne,ale tak nma pul oka a spime nejdele do toho dalsiho jidla takze 7-7.30h.Jinak s odbrkavanim mae problem malo kdy si odrihne,kdyz ji hodim pres rameno a to cekam dobu.Tak ji polozim a za hodku zacne rvat ze ji to tam tlaci nebo si ublinkne.Dost me to stvalo,protoze se mi jednou stalo,ze se mi zacala dusit,tak sem ji obratila a bouchlůa do zad.NO DES,co Vám mám povídat.Ted jsem zkusila si ji prehodit pres ruku.ocka ji smeruji dolu a ja ji poplacavam po zadickach a to zatim funguje i kdyz si u toho vetsinou trochu ublinkne.Taky jsme od včerejska zvyysily davky.Vypadalo to,ze ji ta 90 nestaci,tak pijeme 120 :slight_smile: No za chvily sni mamku s tatkou.Jinak to je nase zlato.Ted se nemuzeme zbavit toho detskeho akne a to jsme mazaly pravidelne tou zinkovou mastickou.Dnes jsem ji to namazala,ale tim Bepanthenem a ma to o dost lepsi.Romi.musis s nami konecne ven-Já vim ty horky ze? :unamused: Tak zatim papa zase pisnu :slight_smile:
1. črc 2008 ve 14:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Omlouvam se jak tom je napsany s chybami,ale dost jsem spechala :wink:
1. črc 2008 ve 14:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééé,tak to Elinka baští víc než Natálka. :grinning: :grinning: :grinning:
Ta s bídou dá 120 ml.,mlíčko ji moc nejede.Zato zeleninka a ovoce celkem jo.
Asi má fakt nějaké ambice a drží si štíhlou linii od malinka,holt nechce pak celý život držet diety jako mamka. :sweat_smile:
Ty horka jsou strašný,někdy z nich fakt padám na ústa.Ale až bude mráz a chumelenice,taky budem nadávat,že???
Jináč jsem včera absolvovala svojí první delší trasu autem s oběma dětma.Docela to šlo,až na šílenou kolonu,která nás potkala.Pak jsme si užili pěkný den u kamarádky,její holčička slavila narozeniny.
Jo a Natálce už robíme skromný pokojík,tak snad brzo dodám foto.
Papa,jdu se podívat,jak dělá Dáda potápeníčko-toť jeho mluva.
Teď mi říká hele Johny,pojď se podívat,kam na to chodí.
1. črc 2008 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.
Zuzi, my máme to novorozenecké akné taky. A taky od malinka. Jenže nám doktorka říkala, že na to rozhodně mastičky dávat nemám (až jedině by to mělo hrůznou formu), že to mám nechat tak a když mi to nedá, tak to potřít černým čajem. A ono to fungovalo. Jakoby to seschlo, ale nezmizelo úplně. Tak jsem to nechala a dnes už skoro nic nemá. Teda oproti tomu, jak chudinka vypadala :sweat_smile:
Mně malá přes den vůbec nechce spinkat a pořád řve. Chce se chovat. Teď měla zase 2 dny strašný bolení (játra na cibulce.. :angry: ), tak jsem jí nosila a střídaly jsme polohy, aby se trochu vyprděla a ulevilo se jí. No jo, stačí 2 dny a je peklo. Já po ní nechci, aby přes den spala, když nechce, ale ať proboha v kuse neřve!!! :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Zuzi, v té knížce - Něžná náruč rodičů je poloha "na tygříka". To určitě děláte tím, že ji hodíš přes ruku :slight_smile: a píšou tam, že je to nejvíc oblíbená poloha pro dítě a nejčastěji si tak rychle brkne. Kristi neuměla brkat dlouho vůbec a když se měla poblít, tak to v téhle poloze bylo zaručený a hooodně brzo :grinning:
Marťo, šátkujete ještě někdy? A kde jsi šátek koupila a kolik to tak stoooojí? :wink:
1. črc 2008 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, perete některá v Lovele? Já ne, tak prodám tekutou 3L za 200,-, jestli někdo chcete.
Zuzi a nechceš koupit ode mě TESCO plínky 3-5 kg? 2 balení za 250,-. Je jich v jednom balení 80 ks. My musíme koupit za chvíli větší a máme ještě Pampersky na malinký miminko, tak chci spotřebovat je.
2. črc 2008 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Romi šátek jsem koupila ve Světě plen za asi 1500,-. Teď už jsme v něm dlouho nebyli, je moc vedro.
Tu Lovelu bych asi brala. A v čem pereš Ty?
3. črc 2008 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tyy jo! To je tak drahý??? :confused: :slight_smile: Já peru v normálních práškách, jako nám. Teď mám na barevný ariel a na bílý bonux. Peru v tom i plínky a Kristi je v poho, snáší dobře i aviváž :grinning: Dávám jenom trošičku, Lenor, a není ani trošku osypaná, dobrý. Tak jsem tu Lovelu ani neotevřela. Dávám ale dvojitý máchání. Tak když budeš chtít, tak až se uvidíme (od zítřka snad bude už snesitelně a příští týden prý taky - huráááá :wink: ), tak Ti ji vezmu.
3. črc 2008 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo super, mně už pomalu dochází, tak budu ráda. Tak dej kdykoli vědět a já si ji od Tebe vyzvednu. Dík :slight_smile:
3. črc 2008 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, chci jít s váma na procházkuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
6. črc 2008 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda my jsme s Elinkou,ale bez tatky na prazdninach u babicky na tyden,tak ted prochazky nevyjdou a je tu hnusne :frowning2: papa holky :slight_smile:
14. črc 2008 v 10:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek