• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Šumperk a okolí

15. dubna 2013 
čauky holky tak jsem tu delší dobu nebyla!!!Byli jsme s malou chvíli v nemocnici,měla impetigo a tedkom bere malá pro změnu zase antibiotika tak jsem pořád v jednom kole...a do toho ty svátky.Jandaj tak to ti nezávidím že stávate v noci co hodinu...ne že my bysme sice spaly celou noc taky se mě budí,většnou že jí vypadne dudyn ale dá se to...jen že mě stává po 5hod.a už nespí,tak snad se to spraví....pak jde spát kolem 10h.ale to už jsu v jednom kole a nelehnu si...
čauky makisa jasan že se můžeš k nám přidat budeme rádi,je tu poslení dobou docela mrtvo...kolik maj tvý děti?já mám kluka 6let a holčičku 7měs.
13. pro 2008 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj keba: myslela jsem, že už sem nechodíš. Teď už je to s tím spaním lepší, bylo to zubama, ale pořád válčíme s nemocema, teď doléčujeme pořádnej kašel a rýmu a včera začal mít malej průjem, už mě to fakt zmáhá.
Koukám, že u vás je taky veselo, jak dlouho jste byli v nemocnici?
13. pro 2008 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
nene to já jsu tu pořád jen jak říkám pořád něco však to znáš...v nemocnici jsme byli naštěstí jen 4dny ale i to mě stačilo!!!ten jejich přístup byla jsem štastná že jsme mohli domů...tam abych se každých 10min.doprošovala sestry at mě sehřeje čaj...a kdybych neměla své jídýlka tak by malá asi chuděra lekla hlady..nikoho nezajímalo že mě odmítá mlíko prostě má pít mlíko a nic jinýho nedostane!!!Ale musím to zaklepat tedkom mě začla mlíčko pít!!!koupila jsem obyč.Nutrilon ten není tak hořký jako Ha.
A vy už máte zoubky?asi vás to hodně trápí,že???my ještě nemáme ani jeden ale dásinka máme nalitý tak taky denně kontroluju.
Dneska dostal pro změnu zase Zdenda průjem a zvracel takk se hrozím co to zase je....at něco nechytne malá..
fakt jedna nemoc za druhou ale ty to jandaj asi znáš když máš doma tři ratolesti,že...
13. pro 2008 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jo u nás je to stejný, musím to teda zaklepat, holky už jsou měsíc zdravý, ale Daneček to je katastrofa, jdeme z nemoci do nemoci. Už máme 4 zuby, 2 dole a 2 nahoře.
Nemocniční přístup znám, taky jsem si to tam užila, ale jak nás přeložili na JIP, tak tam je úplně jinej přístup, byla tam se mnou maminka, která už přikrmovala a sestřička za ní chodila každou chvilku, jestli má donýst malýmu přesnídávku, nebo mlíčko, nebo zeleninovej příkrm v těch skleničkách. Aji mě se pořád ptali, ale já jsem ještě malýmu nic nedávala, jen jsem kojila. Ale na normálním oddělení je to hrůza :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Včera jsem volala doktorce, co k ní chodím s malým a říkala mi, že teď je těch průjmů a zvracení zase hodně, tak to asi bude mít tvůj malej nějakou virózu. Držím pěsti ať to zvládnete a malá to nechytne, oni ty mimča to všechno zvládají tak nějak hůř
14. pro 2008 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak si myslím jandaj taky užíváš,že?já to říkám pořád na prvním místě at jsou děcka zdraví......
Jinak Zdendu jsem dala dneska do školky,byl v ne.už dobrej..maj zítra besídku tak se chudák těší...
A jak to jde Janičce ve škole,líbí se jí tam?nás to čeká příští rok tak se toho hrozímjak budem zvládat!!a je u vás škola nebo musí dojíždět?já tady u nás abych se přiznala moc se školkou spokojená nejsu...s dětma tu nic nedělaj ani nikam moc nechodí...žádný plavání,lyžáky a brusláky jak jsme byli zvyklý v Spk.no co se dá dělat,už to bude muset vydržet a pak uvidíme jak škola....tak se držte a at jste zdraví...
15. pro 2008 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj keba:
Holky mají taky zítra besídku a moc se těší, budou vystupovat veřejně před celým Bušínem :fearful:
Janičce to ve škole jde až na psaní, to je katastrofa a navíc mě štve, že jim dávaj strašně moc úkolů domů. S Bušínskou školou a školkou nejsem vůbec spokojená a začínám vážně uvažovat o škole v Rudě nad Moravou. No uvidím jak to půjde dál.
Jinak momentálně jsou děti zdraví až na prcka, ten pořád kadí a nevím z čeho to má. Dnes jsem s ním jela k dr. ale ta onemocněla, tak uvidíme jak to půjde dál. Zatím bojuju s rýží a mrkví sama. :frowning2:
Už mě to štve, že je malej pořád nemocnej, holky nikdy takhle často nemocný nebyly, by mě zajímalo, kde dělám chybu :confounded:
15. pro 2008 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jandaj to určitě není tebou...prostě některý děti jsou víc marod,já to znám Zdendu mám nemocnýho od dvou měs.a každej rok má zápal plic teda tenhle rok je to zatím dobrý v létě jsem mu nechala naočkovat Prevenar tak třeba to má něco do sebe...uvažuju že nechám naočkovat i malou ale zatím nemůžu..ještě nemá žádné povinné měla ho odložené tak jdem až 12ledna poprvé tak jsu taky zvědavá jak to bude snášet!jak ti snáší malej to očkování?
A jak na besídce líbila se?u nás nic moc řekla bych na to že jsou tam předškoláci by mohli vymyslet něco záživnějšího...jinak prej v té rudě si tu školu chválej tak taky nevím ještě nejsu pevně rozhodnutá...
16. pro 2008 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Besídka byla super, fakt se jim to povedlo, měli to spojený školka a škola.
Malej má už ty hexavakcíny za sebou všechny tři a snášel je dobře, žádný horečky nebyly ani mu to nijak neotíkalo. Jen pokaždý týden po očkování onemocněl, chytil vždy nějakou virózu, tak nevím jestli to s tím souvisí. Jinak 9. ledna jdeme na očkování Prevenar, už mám i napsanej recept, jen si ho vyzvednout. Už to chci mít za sebou, budu hned o něco klidnější. :wink:
16. pro 2008 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
to děláš dobře...ta vakcína je dobrá aspon co jsem četla ne netu..my jsme dnes byli na kontrole tak dobíráme antibiotika ..doufám že už bude klid a bude malá fit!!!Máš už napečený a koupený dárky?já dárky v celku jo ale stím pečením to není nic moc ještěchci udělat o výkendu nějaký nepečený a prdím na to...
17. pro 2008 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
já už napečený mám, jen mi zbývá některý kousky naplnit. Ale jsem už docela vynervovaná z malýho, pořád kadí, večer a v noci hustý, ráno řídkýs hlenem a během dne to jde až do zelena. Byla jsem včera u dr. ta naše je nemocná tak tam byl záskok a ta mě chtěla poslat na děcký, nakonec udělala stěry tak čekám na výsledky. Mám hroznej strach, a hlavně nechci skončit v nemocnici na vánoce :frowning2:
18. pro 2008 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ti držím jandaj pěstičky at jjste v pořádku,ale myslím že to není dobrý jestli má pořád průjem...a papá i pije normálně?neskoušela jsi mu dávat smektu??je to bílí prášek kterej se rozpustí v jídle nebo ve vodě..
pomáhá to na průjem a střevní vyrozy.at vám teda dopadnou ty výsledky dobře,já dneska pobalila všechny dárky jen zítra jedu do Zábřehu pokoupit pár drobností a mám to zkrku...
19. pro 2008 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Smektu mu nedávám, dnes jsem byla zase u dr. takže dávám lactobacilus a hylak. Jinak malej baští s chutí a pije taky. Fakt to nechápu, dr. mě dnes uklidňovala, ale stejně mám strach.
Já jsem dnes taky zabalila dárky, už mám vše nakoupeno, před chvílí jsem naplnila cukroví, tak už to mám taky vše z krku. Hurrrrááááááá :wink:
19. pro 2008 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já taky hurá...dodělala jsem poslední cukrový a už mě zbývá jen douklízet a udělat nákup na svátky ale to nechám až na út.Tak at jste do svátků zdraví,ale hlavně že papá a pije..a pořád kojíš??jinak ty laktobacilky dávám malé taky jsou dobrý....a taky jí dávám bílý jogurt - activia nebo holandia...ty taky pomáhaj na úpravu střevní mikloflory...neskoušela jsi dávat...malá mě je papá hezky,má je ráda...
20. pro 2008 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
pořád kojím, prý je to to nejlepší a nemám přestávat, říkala dr. Ještě než začal tak moc kadit, tak jsem mu dala Activii a chutnalo mu to moc, zblajz ji celou, od tý doby, co kadí tak mu nedávám nic jinýho než mrkev, rýži a banán. Dnes jsem přidalala kousek jabka a sušenky od Sunarky a pijeme černý čaj. Lactobacil už jsem začala brát i já na doporučení dr. asi to taky jde do mlíka.
Dnes už to bylo s kaděním lepší, kakal jen 2x a to jednou to bylo hustý a potom to bylo řídký, no nechci nic zakřiknout, snad už se to bude zlepšovat a uvidíme v pondělí, jak dopadnou výsledky stěru.
Doufám, že to bude OK, už se moc těším na Štědrý den, manža už mi tu postavil stromek, tak ho asi ozdobím, ať maj holky radost a ráno překvapení :slight_smile:
20. pro 2008 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
To u nás má Zdenda strach že ježíšek nepříjde každej má totiž na balkoně stromky a mu je divný že u nás nic není...tak má obavy,manža ho schoval do sklepa at má na štědrý den překvápko,pošlu je asi na procházku a nazdobím ho..ve středu dopol.budeme nejspíš letos slavit dříve tak kolem 17h.kvůli malé chodí mě spát totiž kolem půl sedmé pak už je protivná...tak at má taky nějaký zážitek ze světýlek na stromku...
dáváš už letos dárky i malýmu??my jo kvůli Zdendovi on by se divil že Nelka od ježíška nic nedostala..
To máš pravdu že kojení je nejlepší...když máš mlíko byla by to i škoda abys sama přestávala..a kam vlůbec chodíte k mudr?my jezdíme do Spk.ale prej je dobrá doktorka i v Bohotíně?teda aspon co říkali ženský z Olšan...
21. pro 2008 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
My taky budeme mít večeři kolem 17 hod. malej chodí spát úplně stejně jako Nelinka, taky je hrozně protivnej.
Dárečky dostane i Daneček, mám nakoupíno, holky by se taky divily a bylo by jim to líto, že bráška nic nedostal.
My chodíme k mudr. do Bludova a je to ta samá, která je v Bohutíně, jmenuje se Všetečková, a je to fakt super ženská, je strašně ochotná a hodná, nedám na ni dopustit.
Chtěla jsem se tě zeptat jestli už ti malá sedí a leze? Daneček už se pokouší lízt, ale sedět ani náhodou, to neumí :wink:
21. pro 2008 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak jsem nějak přes svátky nestíhala na PC....na vánoce jsem byla v jednom kole a pak jsme jeli k rodičům ...nasš malá byla tak unešená z dárků že vydržela výjmečně až do 20h.Dostala chodítko a spoustu hraček tak řádila,aspon spala ráno skoro do osmi...konečně jsem jednou mohla pospat dýl.Jinak naše malá vůbec neleze stěží se obrací je dosti pohodlná ale sedění ji celkem jde,už jaktakž drží balanc...a co u vás byli děti spokojený na vánoce?.. :wink:
26. pro 2008 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já jsem se přes vánoce taky nezastavila, jsem si plánovala, jak se budu dívat na pohádky a prd :unamused: Jsem se furt motaĺa v kuchyni a chystala jídlo a nebo kolem malýho. Ale jinak to bylo všechno super, holky byly nadšený s dárečků a malej taky. Když začaly rozbalovat dárky tak to u nás vypadalo jako na smetišti a dostaly tolik dárků, že nevěděly s čím si mají hrát dřív, spát šly až v 10,30. Daneček šel dřív :wink:
26. pro 2008 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to u vás bylo taky pěkně veselo!!jen že ten sníh děcka nemaj... :frowning2: bůhví jestli letos vytáhnem ze sklepa sáně a boby..
jak jste na tom stím kakáním už se to upravilo??naše malá přestává konečně kašlat tak snad to už bude O.K:tedkom jsme se vrátili z procházky,byli jsme po černé až v Rudě(jestli to znáš)tak se pěkně vyluftovala a prospala zato my došli domů zmrzlý jak hovínko.. :cry:
Zjistila jsem že budu muset dát sportovní korbu že do hlubokýho se do jara už nevlezem...tedkom je tam jak harinek.A to jsem si myslela že to do března zvládnem s hlubokým na to jak byla malá když se narodila tak to všechno dohnala..kolik vůbec váží Daneček?
27. pro 2008 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, kakání se nám už upravilo, už 5 dní OK, dnes jsem mu zkusila dát na noc banánovo-rýžovou kaši, tak jsem zvědavá, co to s ním udělá, jestli bude nějaký problém, tak je jasný, že má alergii na kravský mlíko :frowning2:
No uvidíme.
Jinak černou na Rudu znám, jezdila jsem tama na kole do školy. Kolik váží malá? Daneček má 9,20 už se na váze kolem těch 9 kil drží pomalu 3 měsíce, moc nepřibírá, ale roste do délky. :slight_smile:
27. pro 2008 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to máte krásnou váhu....já tedkom přesmě nevím kolik važí ale tipuju tak 7,5kg protože když jsme byli v nemocnici měla rovných sedm a to mě nechtěla jíst ale hlavně nepila vůbec žádný mlíko tedkom se to spravilo a ráno a večer těch 150ml.vypije aspon něco...sice dneska vypila 200ml.ale to výjímečně až jsem se divila...
A jak malímu dáváš kaši?do flašky nebo ti jí ze lžičky?my jsme měsíc jedli kaše ze lžičky všechny druhy mléčný i rýžový ale pak jako když utne mě přestala všechny jíst a začla pít jen Nutroš...takže dáváme večer flašku a do Nutrilonu přidám trošku rýžové kaše,aby ji to trošku víc zasytilo protože jinak musím v noci dávat ještě jedno mlíko...
29. pro 2008 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je ještě jsem se chtěla zeptat nebudeš přidávat nějaký fotečky malího a holek?? :dizzy_face: at mrknu...já vložím taky nějaké nové jak bude chvíli času..tak se měj..
29. pro 2008 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
To já vůbec nevím kolik malej vypije mlíka, jak jenom kojím tak fakt nemám představu, ale čůrá dost, tak asi vycucne hodně :slight_smile:
Kaši malýmu dávám ze lžičky a stejně tak mu dávám i čaj, protože proďolka neumí pít z flašky, už se ho to 14 dní snažím naučit, ale jen do toho kouše a nesaje, tak jsem mu dnes zkoušela dávat čaj přímo ze skleničky. No máme veselo.
A představ si, že jak jsem mu dala na noc tu kašičku, v představě jak bude krásně spinkat a nebude mít hlad, tak to byla katastrofa, už po půl hodině chtěl pít ode mě a pila jako bych mu nedala vůbec najíst, až jsem měla strach, že mě poblije a pak se mi budil každou hodinu, pak jsme od 3 do 5 nespali a kňourali, no hrůůůůza.
Tak teď zase dávám jen moje mlíko a je to lepší, budí se jednou za 3 hodiny, což je v poho. Ale už zase začíná být nemocnej, kašle. Zase to chytil od starší dcery :frowning2:
Fotky se pokusím nějaký dodat
29. pro 2008 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je tak to jseš chudina,asi jseš ještě od narození malýho pořádně nevyspala,že?to u nás je to střídavě oblačno...někdy spí pěkně,někdy mrčí ale jídlo jí v noci nedávám většnou jen dudan nebo trochu čaje a spí dál..tedkom mě dva dny po sobě vypila 2OOml.tak spí hezky,stává mě kolem 6h.tak se i vyspím...
To jste teda dlouho zdraví nevydrželi,vydíš a to kojíš a tak by měl být zdravej jak rybka... :unamused: tak at se brzo naučíte z lahvičky...to u nás byl zase opačný problém...nikdy jsme pořádně nesáli z prsa,byla líná táhat..ale jinak papá hezky.Jak se připravujete na Silvestra?my jsme doma,Zdenda se nám vrátí domů z prázdnin tak jsem posedíme u telky a jestli Zdenda vydrží do dvanácti tak půjdem ven...
30. pro 2008 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
na Silvestra vůbec nic neplánujeme, manžel jde ráno do práce a teď navíc malej onemocněl. To zase bude noc, má příšernej kašel a začíná mít rýmu. Mě z toho už asi trefí :frowning2: A pak, že kojený děti nejsou nemocný haha, o tom bych se klidně hádala.
Jinak holky si plánují jak zůstanou na Silvestra vzhůru a budou se koukat na ohňostroje, tak uvidíme, já mám takovej pocit, že odpadnu jako první a budou mě muset budit na přípitek, protože jsem docela unavená. Přez den nemám šanci si na chvilku lehnout a v noci zase pořád vztávám k malýmu, je to začarovanej kruh. Ale stejně jsem ráda, že ho mám a když je zdravoučkej tak mi to vztávání ani nevadí, teď když vidím jak je mu zle tak je mi ho hrozně líto bobánka. :frowning2:
Přidala jsem do albíčka nějaký fotečky tak mrkni
30. pro 2008 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky přeju krásného silvestra a hlavně štastný Nový rok at jsou ty naše ratolesti zdraví a spokojený!!to je to nejdůležitější co si můžeme přát do Nového roku :grinning:
My jsme ode dneška na tom stejně jako vy!!malá má teplotu a je umrčená tak si taky užívám....taky se z toho ne a ne vyhrabat :fearful: at už je léto nebo se z toho zblázním!!Jinak jsem Zdendu měla doma hodinu a zase mě frnkl k druhé babičce do Dubicka...máti si ho odvezla na Silvestra protože u nás taky žádný juchání nebude,manža jde ve dvě ráno do práce tak šel taky do hajan..co dělá tvůj manža,že jde ve svátek?náš jezdí s kamionem...tak jdu mrknout na fotečky představ si že jsem se včera párala s fotkama,zmenšovala a popisovala asi hodku a než jsem to stačila uložit na koníku do alba tak mě klekl PC.moje nervy!!! :rolling_eyes: tak se do toho musím pustit znova jak bude čas a nálada...tak hezký večer a měj se...
31. pro 2008 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj taky přeju hodně štěstíčka a zdravíčka do Novýho roku. My jsme na tom dost blbě, dnes jsme byly v nemocnici a primář si tam chtěl malýho nechat, má zápal plic :frowning2: Je to docela brutální, měla jsem sebou holky a neměla jsem je kam dát, tak jsem se s ním domluvila, že to zkusíme s antibiotikama doma, ale kdyby se cokoli zhoršilo tak musíme okamžitě do nemocnice.
Tak už si taky užíváte, to je na prd tady to počasí, už z toho taky začínám blbnout.
Manžel pracuje v Olšanech ve fabrice, dělá tam mistra. A fabrika na Silvestra nezastavuje, takže žádný slavení se nekoná a i kdyby nešel do práce, stejně nemám nějak náladu na slavení :unamused: Snad bude líp
Přeji krásný a klidný večer.. papa
31. pro 2008 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je..ahojkytam toje fakt děsný...takovej malej bobek a už zápal plic!!!hlavně at to zvládnete doma stěma antibiotikama a nemusíte do nemocnice....berete Ospen???
Já jsem taky doma žádný slavení neměla!malá celou noc prožvala ani nechtěla jíst...ráno se mě zdála lepší ale tedkom ji teplota zase leze nahoru tak počítám že noc bude zase o ničem...tak snad budeme mít ty naše dětičky brzo zdraví!!!musím zase letět už mě huláká v postýlce,manža je v práci tak jsme sami...zatím se měj :wink:
1. led 2009 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, doufám, že to u vás není tak vážné jako u nás. Zatím jsme doma a válčíme. Malej be Kĺacid po 12 hodinách. Teď mu sjela teplotka dolu, tak je trochu veselejší, ale já jsem vyřízená. Začalo být špatně aj dceři, té mladší, my se z toho snad nevyhrabeme. Manžel se zatím ještě nevrátil z práce, tak jsme taky sami.
Doufám, že už ty antibiotika nějak zaberou, naše dr. má dovolenou a bude ordinovat až v pondělí a do nemocnice se mi fakt nechce. :frowning2:
Tak zvlhčuju vzduch, do mlhové fontány liju Vincentku, postýlku mám obloženou mokrýma plýnama. Nevím , co víc pro něj udělat. :frowning2:
1. led 2009 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jsem přímo ze Šumperka, takže jsme denně na procházce, jen tři dny jsme doma, protože malá má suchý kašel a dost soplíku, tak jsme doma. V pondělí snad už vyjdeme. Jinak mně je 26 let, máme první mimčo a ... to by asi bylo vše, víc mě nenapadá.
Přeji všem hezký rok 2009.
Jinak koukám, že máte též nemocné dítka, a též nechápu - pouze kojím a malá byla hned po návratu domů nemocná, soplík a zduřené uzliny, tak nechápu, že když jsou kojeny a jsou nemocní :frowning2: .
Smím se zeptat jaký byl průběh toho zápalu a kdy mám jít do nemocnice? až bude teplota?
2. led 2009 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek