• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Šumperk a okolí

15. dubna 2013 
Ahoj, tak mi už jsme v nemocnici. Malýmu se v noci objevila ve stolici krev, tak jsme dnes raději jeli a nechali si nás tu. Fuj to je otrava, to samý co tu s náma dělají bych v klidu zvládala doma, protože tu s náma nedělají vůbec nic.
martinacek:Zápal plic se nejdřív jevil jako obyčejné nachlazení nebo viroza, ale druhý den začal malý sípat a kašlat, tak jsem jeli do nemocnice, kde primář uděla rentgen a tam to zjistil. Jinak teplotu moc vysokou neměl, jen 37,5
2. led 2009 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky,Jandaj tak to vás lituju!!!jak to zvladáte s holkama když jseš s malým v nemocnici..manža hlídá??tak hlavně at se brzo dáte do kupy a pustí vás domů...tak to mu asi ty antibiotika moc nezabírali??
my na tom nejsme o moc líp,včera jsme lítali a sháněli doktora protože nikde neordinovali!!!každej si veme dovolenou a na pohotovosti tě nevemou protože je všední den a má tě ošetřit obvod.lékař!!no děs...pak jsme sehnali v Šumpru u autobusáku - bílá vila,je tam celkem příjemná doktorka...tak začínám uvažovat že bysme k ní přešli když by mě děcka vzala..tak uvidím..naše malá má taky antibiotika ty co jsme dostali vůbec neznám...Cefzel...tak snad ji to zabere a bude O.K. prej je ten zápal plic zrádnej,někdy nejde slyšet na poslechu..to by nám ještě scházelo!!byli jsme v nemocnici před měs.a stačilo mě to...nerada bych se tam zase s malou dostala..
Martináček ono tomu někdy fakt nezabráníš,at kojíš nebo ne!!!stačí jít s mimi třeba do obchodu nebo na návštěvu a hned chytne nějakej bacil...
3. led 2009 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahol keba: Manža hlídal holky, musel si vzít dovču. Antibiotika už zabrali, poslechově už je malej lepší, do nemocnice jsme museli kvůli krvi ve stolici a průjmu, asi to měl z léků. Dělali mu stěry na rotaviry a to bylo negativní. Dnes jsem ukecala dr. aby nás pustila domů, malej už byl bez teplot a i ten průjem už zmizel, tak ho musím hlídat a v pondělí na obvod. Jinak naše dr. měla na silvestra dovolenou, tak jsem malýho naložila a frčela do nemocnice a normálně nás tam vzali, sám pan veliký primář a ten zjistil, že má malej zápal plic, sice říkal, že dr. musí mít zástup, ale normálně nás vyšetřil a dal léky. Ale hned si nás tam chtěl nechat, ono to u tak malýho mimča není žádná sranda. A bylo tam strašně moc miminek, je toho teď nějak moc. Tak doufám, že vám antibiotika zaberou a budete OK. Daneček už ty antibiotika nemůže ani cítit, nadavuje ho to a dnes se mi z toho poblil tak jsem mu je muselá dát ještě jednou :frowning2:
V té vile ta dr. nejmenuje se Kocourková? Byla jsem u ní z dcerou na pýchání náušniček a ta je fakt super.
3. led 2009 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,nene ta Kocurková je nahoře já byla dole přímo pod ní....ale taky tam byla příjemná doktorka jen si už nepamatuju jméno,musela bych se mrknout do papíru...jé taky bysme už chtěli naušničky,jen pořád čekáme na to očkování...máme jít poprvé 12.1.ale musíme být zdraví taksnad sedo té doby dáme do kupy...tos udělala dobře žes jelahned do nemocnice,hlavně že tě vzali...oni si to asi u takovejch miminek nelajznou..že?taky je takovej chudáček jako ta naše!!!my máme za prosinec už druhý!!!kdy se ti malej přesně narodil?já pořád přemýšlím že tedkom jak jsi sem dala své foto,že jsi mě nějaká povědomá,určitě jsme se potkavali v jídelně!!!!
3. led 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem konečně vložilanějaký fotečky...mrkni!!!až budu mít chvíli ještě vložím....
3. led 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
malej se narodila 9. 5 a potkávali jsme se určitě, protože já si tě pamatuji. Já už teď nemám blonďatý vlasy a ani v porodce jsem je neměla blonďatý, mám je tmavší.
V tý nemocnici nás vzali bez problémů, ale je fakt, že jsem tam před tím volala a ptala se jestli nás vezmou. Před náma byla nějaká maminka s větším chlapečkem a té primář nadal, že nejsou žádná pohotovost atd. Mě nenadával, jen se zeptal ke komu chodím a to bylo vše
4. led 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ke Kocourkové chodíme i mi a je vážně fajn, můžeš si sní dobře pokecat, poradí a vysvětlí co je třeba a na co se všechno zeptáš. A je v té zelené vile naproti přes cestu u autobusového nádráží.
Ptala jsem se na ten projev proto, že malá je taky nachlazená a sem tam pokuckává, předevčírem víc, ale už je to lepší. Hned jsem jí začala dávat jak jsem dávala předtím stoptusin, tak uvidíme jinak bychom šli k doktroce. Máme jít totiž na třetí očkování 12 nebo 13 a musí být zdravá.
Ať se mimča rychle uzdraví.
4. led 2009 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to my se narodil až 12.5.tak jsme se tam asi tak nějak minuly nebo potkali jeden den...já tam teda byla 3dny tak nevím jak jsi tam byla ty dlouho..a už je to u vás lepší??my se pomalu dáváme do kupy..horečka nám polevyla jen ten ucpaný nos...zítra už ji vemu asi ven at je na čerstvým vzduchu
martinacek ty jsem přímo Šumperačka?já tam delší dobu bydlela,ted jsme rok v Olšanech...
4. led 2009 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Keba: už se to u nás upravuje, teplotu už nemáme, jen kašel, ale to asi bude chvilku trvat než to bude úplně OK. Ještě pořád bereme antibiotika. Ven se teda zatím rozhodně nechystám, na ty plíce by to asi nebylo to nejlepší. V porodce jsme se potkali, ale asi fakt jen jeden den, šla jsem taky za 3 dny domů.
4. led 2009 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak jsem si myslela že dneska bysme šli ven ale od rána je děsný počasý,sněží...budeme to muset odložit..ještě že vedle v paneláku mám ségru a veme mě malýho ze školky protože když není manža doma musela bych se vláčet i s malou...vůbec se mě do toho počasý nechce,pěkně tam přituhlo a to máme jít ve st.na kontr.a to maj být prej největší mrazy,ach jo!!ale zase si říkám aspon maj děcka trochu sněhu malej se nemůže dočkat až půjde sánkovat...
5. led 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj :wink:
5. led 2009 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
omlovám se,sekla jsem se v diskuzi :sweat_smile:
5. led 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte chtela sem se zeptat jak to funguje tady v sumperku v porodnici s potrebama po porodu kamaradka mi rikala ze tam mela vsechno vlozky kosili ji menili kdy potrebovala zupan taky.akorat spodni pradlo a hygienicke potreby.a pro miminko tam davaji taky veci krome plinek je to pravda nebo musim vsechno nabylit sebou?
5. led 2009 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rahoj marketka: v porodnici všechno pro sebe dostaneš, vložky jsou na záchodě a můžeš si jich vzít kolik chceš, košili mění dle potřeby a župan taky dostaneš. Potřebuješ jen papuče. Pro mimčo dostaneš nějaký plíny, myslím, že 10 nebo 20, ale nejsem si vůbec jistá, už si to nepamatuju, další si musíš donýst svoje. Látkový ti půjčí a oblečení na mimi ti taky půjčí. Vezmi si sebou vlhčené ubrousky, ty ti na mimčo nedají. Jinak mastičku na zadeček, štětičky a vše co se týká koupaní miminka, ti tam dají. :slight_smile: Pokud teda od května nejsou nějaké změny :unamused: Rodila jsem tam už 3x a pokaždé to bylo jinak :slight_smile:
5. led 2009 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jo dekuju takhle podobne sem to slysela taky tak sem rada ze aspon neco vimsem ve 38tydnu tak uz sem trochu nervozni :slight_smile:
5. led 2009 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak to už může příjít každým dnem. Tak držím pěsti ať ti to dobře dopadne a hlavně ať chytíš k porodu dobrý asistentky a taky dobrýho doktora :wink:
5. led 2009 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
HM...to bych mohla vykládat o asistentkách a doktorech..taky přeju marketka at máš vše O.K.a těšíš se z krásného dzravého miminka...
5. led 2009 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
copak keba, špatná zkušenost z Špk?
5. led 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Víš první jsem rodila ještě v Zábřeze a tam to bylo fajn takový domací prostředí a všichni tam byli hrozně příjemní...třeba na hekárně mě pustili relaxační hudbu zapálili vonné svíčky,bylo to úplně o ničem jiném a tak mě to všechno i příjemně uteklo...ale tady jsem dojela na příjem(praskla mě totiž voda na městě tak jsem se musela sama dovíst do porodky)nechali mě v bolestech ještě půl hodky na chodbě a pak protože nebylo místo tak mě napíchli kapačku na sesterně a nechali mě tam sedět a čekat...až bylo místo - to už jsem měla pěkný stahy tak mě zavřeli do toho jednoho sálu a porad si...já měla žízen nikdo mě tam ani vodu nedal..ještě že pak došla mamka(manža nestihl dojed z práce)ale i tak doktorka šla na jídlo a vůbec ji nezajímalo že malá už měla hlavičku venku a já tam chodila po místnosti,prostě asistenky furt to ještě není a rozdýchávejte to!!!a když došel Honeman tak se divil že ještě nejsu na koze...nakonec mě odrodil a až si došla molost paní z jídla tak malá byla dávno na světe...prostě se mě to tady nelíbylo celkově....naštěstí to mám už za sebou a další neplánujeme...
Jinak jsem dneska byla s malou na kontr.tak do neděle dobíráme antibiotika ale až na rýmu je dobrá tak snad už budeme mít klid?a jak jste na tom vy jandaj??
7. led 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska sem byla na kontrole chodim uz do nemocnice protoze minuly tyden se mymu doktorovi nezdali ozvy miminka.Dnes vsechno bylo v poradku co me prohlizeli uz dva doktoriu tak byli prijemni aji sestricka no tak uvidim jaky budu mit stesti.Uz bych miminko chtela mit venku uz me to opravdu hodne tizi to brisko uz ho chci mit u sebe
7. led 2009 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha Keba: tak blbá zkušenost, já tam rodila už 3x a je fakt, že po prvním dítěti, jsem byla rozhodlá, že už mě tam nikdy nikdo neuvidí :unamused: Ale ty další dva porody byly OK a všechno bylo v pohodě, u druhého porodu jsem měla známou porodní asistentku, tak to bylo super a teď po třetí jsem chytila tu nejlepší, která tam pracovala, takže super. Teď už tam není, říkala, že přestupuje na transfuzku, tak je to škoda, byla fakt super. :wink:
Malej už antibiotika dobral a vypadá to, že už je to na dobré cestě, jen se děsím, co dostane za nemoc příště. Měli jsme jít v pátek na očkování Prevenar, ale kvůli tomu zápalu plic se to o měsíc odsouvá :frowning2:
To je dobře, že už jste skoro zdraví, tak hlavně ať vám to vydrží.
Marketka: Neboj, už se brzy dočkáš a mimča si užiješ :grinning: Užívej posledních dní volna a hodně odpočívej, po porodu začne příšernej kolotoč :sweat_smile:
7. led 2009 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak myjsme měli 12.1.jít na osmiměsíční prohlídku a konečně na první očkování ale taky to máme posunutý o 3týdny kvůli antibiotikům..my se asi těch naušniček nedočkáme...tak se hrozím té chřipkové epidemie co má přijít...ani tedkom moc nechodíme ven když je taková zima,snažím se co nejméně sní chodit mezi lidi ale stejně může něco Zdenda dotáhnout za školky...
Jandaj jak jste na tom s lezením a seděním??my pořád nic tak mám obavy,uvidím co nám řeknou na prohlídce...ani pořád nemáme žádný zub!!!!a otáčí se ti malej ze zádiček na příško a z bříška zase na zádička???
8. led 2009 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
po dlouhé době nakukuju, a tady zrovna taky těhulka ve 38tt:slight_smile: to je náhoda, přeju pohodový a rychlý porod.
8. led 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky. Taky se děsím chřipkové epidemie, mám strach další nemoci :frowning2: Teď začalo bolet v krku mě, mám hrůzu, aby to nezačalo zase nanovo. Dnes jsem vzala malýho na chviličku do kočárku, jsem ho venku uspala a pak jsem ho radši strčila do chodby a nechala otevřený dveře, tak doufám, že to bude OK. Zítra musím zavést malou do školy, manža jde na ranní, tak musím malýho táhnout sebou. Vůbec se mi nechce, mám chuť zavolat do školy, že mladá nepřijde :unamused:
Daneček sedět neumí, ale otáčet se otáčí na všechny strany, válí sudy a už zjistil, že se dá zvednout na kolínka, tak se začal plazit :wink: A jak jste na tom vy?
8. led 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my jsme dneska nešli do školky,manže totiž ráno jak jel v 5h.do práce nenastartoval auto - má starší tak musel jed mým a mě se do té zimi vůbec nechtělo brát malou,v noci trochu kuckala tak se hrozím už ted...to jsme ještě nedobrali antib.a bylijsme jen jednou venku...já jsu na tom stejnako jako ty taky na mě něco leze mám rýmu..
a jak jste na tom vy?šla jsi s malou do školy.??jinak o malou mám obavy proto jsem se tě na malýho ptala protože naše Nelinka se stěží otočí z bříška a vůbec neleze a sedí pouze když ji podepřu vím asi bych ji neměla nechávat ale řve když ji neposadím,chce koukat a hrát si v sedě....tak vůbec nevím...
9. led 2009 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mi jsme nakonec do školy vyrazili, s tím, že jsem ráno auto nastartovala a nechala ho 10 min. klapat, aby se zahřálo a topilo, malýho jsem nabalila několika vrtvama oblečení, vypadal jak medvěd a pak jsme vyrazili, tak snad bude OK. Ještě nás čeká jedna cesta a to pro Janičku do školy, tak to opakuju, ale myslím, že už nebude takový mráz, pojedeme kolem 13 hod.
To, že Nelinka nesedí, s tím si nedělej těžkou hlavu, některým dětem to trvá dýl, náš malej taky neumí sedět ani náhodou, ale já ho teda ani neposazuju, max. chvilku na klín, jinak on po tom u hraní ani netouží. Je většinou na bříšku, no a teď už se teda aji plazí. Myslím, že Nelinka taky začne, vydrž. Ono není kam spěchat, některý děti přece v 10 měs. chodí a kámošce začal malej chodit až někdy ve 14 měs. Každý dítě je jiný, buď v klidu :wink:
9. led 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky za útěchu já jen mám strach aby nebyla nějaká opožděná ve vývoji že nechce být ani na bříšku...tak malou každej den vodíte ty nebo manža do školy???máte školu někde dál?to já pořád přemýšlímjestli ho dát do té Rudy nebo sem k nám...zápis se blíží a pořád nejsu rozhodnutá....tak to jste šikulíni že se i plazíte!!!!!!a brouká si tvůj malej?Nelča nevydrží chvíli sticha... :zipper_mouth:
9. led 2009 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malou vozíme do školy každý den, máme školu v Bušíně, ale mi bydlíme 3 km od Bušíne v takové chatové oblasti. Je to Hartíkov, nevím jestli ti to něco říká, je to prdel světa :grinning: A autobus sem nejezdí, obchod tu taky není, takže jsme závislí na autě :fearful:
Malej taky pořád huláká, vydává všelijaký zvuky a nejhezčí je to po ránu, to si fakt nádherně povídá, ma ma, ba ba, ta ta, dě dě, jaja no je to nádhera. Potom odpoledne už většinou huláká a ječí a navečer už jenom řve a je protivnej :frowning2:
10. led 2009 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé tak to jste fakt závislý jen na autě,že??tak hlavně že vám tedkom v těch mrazech jezdí,,,to naše dal dnes manža do garáže k sousedovi prej nám zamrzla nafta....tak aby to rozmrzlo.Nelča mě od včera opět kašle tak to vypadá že má zase nějakou vyrozu....ach jo to teprve dnes dobíráme antibiotika....zatím je bez teploty tak snad to nebude nic strašnýho...poslala jsem manžu do Šumperka do lékarnz at jí koupí nějaký přírodní sirup aby jsem pořád do ní nedávala samí chemikálie...slíbila jsem Zdendovi že půjdeme dneska na bobi,vůbec se mě nechce ale aspon jednou chudák pořád otravuje,ale když my jsme furt na hromadě tak mám strach vystrčit paty z baráku...
10. led 2009 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Keba to je mi líto, že malá má už zase kašílek :frowning2: Už aby ta hloupá zima zkončila, pak bude určitě líp. My taky nechodíme ven. S malým se mi do té zimy nechce vůbec a holkám se taky nechce, raděj si hrají doma nebo koukaj na nějakou pohádku :wink:
10. led 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek