• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Šumperk a okolí

15. dubna 2013 
Tak jsem začla malé dávat sirup hedelix,snad jí to zabere..dnes jsme byli teda chvíli venku,Zdenda by tam vydržel bobovat půl dne!!!ale mě byla pěkná kosa...malá mě spinkala v kočárku a kupodivu přes den ani nekašlala,nejhorří je to večer...já začínám taky kašlat tak bude u nás asi veselo :unamused: :unamused:
Taky si říkám at je po té zimě,kdyby nebyla vůbec tak by mě to aninevadilo...
10. led 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jste teda chudáčci nemocní. My se zatím držíme, ale nechci to zakřiknout :unamused:
Koukala jsem na tu tvoji diskuzi o tom opoždění malé. Jestli máš fakt strach tak se na to zeptej pediatra, je fakt, že mě se dr. vždy ptá jestli už umí to nebo ono. Asi by se tě na preventivní prohlídce měli taky zeptat. A zkoušela jsi třeba dát kousek od ní nějakou zajímavou věc? Třeba by jí to motivovalo, aby si pro ni zašla :wink:
11. led 2009 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak stím kašlíkem to není tak hrozný teda nechci to zakřiknout,jen trochu večer pokuckávala...ale přes den dobrý...snad budem zdraví at nás můžou konečně očkovat...jinak ohledně malé se určo zeptám a snad to bude O.K.s tou věcí se snažíme ale ona když jí to nejde tak stratí o věc zájem...
11. led 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha tak to vypadá, že to je takovej malej lenoch, to malej když něco chce tak se hooodně snaží a nebo aspoň začne řvát :slight_smile: Ale já mám pocit, že Daneček je strašnej divoch, někdy bych řekla že je až moc temperamentí :wink:
11. led 2009 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky. můžu se k vám přidat? kokám, že jste tu všechny maminky, tak jestli by vám nevadilo vzít mezi sebe ještě těhulku :wink:
11. led 2009 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, můžu se k vám přidat?
Za pár dní čekáme prcka a pocházím ze Šumperka, teď už teda 3,5 roků bydlím kousek od Pardubic ale do šumperka budeme jezdit docela často, protože tam mám celou rodinu :slight_smile: .
11. led 2009 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Jasně, že se můžete přidat, aspoň nás tu bude víc. Je třeba to tu trošku rozjet :wink:
11. led 2009 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je super, aspoň když dorazím do špk tak budu mít třeba s kým vyrazit s kočárkem, budu tam i v týdnu a to jsou všechny koho znám v práci většinou takže se aspoň nebudu nudit :slight_smile:
11. led 2009 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je fajn. jsem ani nevěděla, olik tu může být holčin ze špk:slight_smile: Já teda nebydlím přímo v špk, ale ve vesnici kousek. zrovna v úterý jedu do šumperka do poradny.
11. led 2009 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
jituskak: Taky nebydlím přímo v Šumperku, ale v malé vesnici :slight_smile: A taky jezdím často do Špk. Ke komu chodíš do poradny?
11. led 2009 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chodím k Michaele Bachtíkové-Potěšilové. Odkud jsi? Já jsem z Lesnice? Je to tak 13 km. Těším se, že budu teď ve městě nakupovat na mimi.
11. led 2009 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha tak tu neznám, já chodím k Hanselovi. Já jsem z Bušína, to je 16 km, ale na druhou stranu :grinning:
jj nakupování na mimisky je super, já jsem hodně věcí nakoupila přes internet, sehnala jsem tu spoustu krásných věciček :wink:
11. led 2009 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky tak vidím že se to tady konečně po delší době trošku začíná rozjíždět!!! :wink: aspon tu nebudeme s jandaj tak sami...tak to Neli je pravej opak divocha!!prostě takovej buclík kam ji dáš tam ji taky nejdem a snad z toho vyroste...kolik ti váží malej Jandaj a měří?vím že se nemá porovnávat ale jen tak pro představu,mě se zdá že je pořád takovej drobek...ikdyž včera jsem musela dát sporták protože do hluboké korbičky se mě už nevlezla...byla tam chudák jak harinek..
jituskak v leznici to celkem znám za mlada jsme tam chodívali na zábavy a diskošky do kulturáku...nebo co to tamje...tak nakupování na mimi si užij než se ti narodí to máš spoustu času pak už nebude,vím z vlastní zkušenosti,než se mě narodila malá tak jsem pořád nakukovala do obchodů atd.tedkom většnou vše pro děti kupuju přes net,prostě není čas lítat po městě a vlastně je to i pohldnný zvlášt jsem to ocenila ten o vánocích!
hanimaf tak jseš rodačka ze Spk?my bydlíme sice kousek od Spk.ale jsme tam často.
12. led 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj keba: Tak to já fakt nemůžu říct, že ho najdu tam kde ho nechám. :unamused: Dnes se mi 3x hrabal v květináči s fíkusem a to jsem se jen otočila, je fakt hrozně aktivní :grinning: A přebalit ho je nadliskej výkon, prostě nebude leže a furt se otáčí na bříško. Je to docela boj a on se tomu ještě směje :sweat_smile:
Váhu nechci kecat, ale asi tak 9,5 kg a délku asi 75 cm, ale nejsem si jistá. Daneček je dost velkej, každej mi říká, že je jak roční dítě :sweat_smile:
Ale je fakt, že poslední 3 měsíce už tolik na váze nepřibírá, spíš narostl do délky :wink:
12. led 2009 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
A víš, že se nemá srovnávat, holčičky jsou přece drobnější :wink:
12. led 2009 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty brdo!!!to jste teda dlouháni...musíme se někdy jak bude tepleji domluvit a sejít se třeba s děckama u nás na hřišti....ráda vás uvidím...
tak ted jsem malou změřila a ono se to nezdá má 73cm.ale jen 7kg.takže je taky dlouhá...ale máš pravdu že holky jsou drobnější..Zdenda měl v roce 13kg.a byl celkově takový pořízek...
Taky se mě zdá že moc nepřibírá protože necelých 7kg.měla v 6měs.ale jí na můj názor dosti..sní ti malej celou zeleninovou skleničku na oběd?nebo celou přesnidávku?Nela jo a to jí tak po 2,5hnebo sní celej bílej jogurt 120gplus celej banán..takže co se jídla týče problémy nemáme...
12. led 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
určitě se sejdeme, ale fakt až bude venku teplo :wink:
Malej taky baští pěkně, když je teda zdravej. Sní celou skleničku jak zeleniny tak přesnídávku a to mu do přesnídávky dávám ještě sušenky. Jogurt taky zdlábne celej+jablíčko. Ale zeleninový skleničky malej dostává jen někdy, vařím mu sama.
Ale vůbec mi nechce přes den pít mlíko ani ode mě. Zkoušela jsem koupit Nutrilon HA a ten taky nechce, nechce z flašky, tak jsem do něj ráno dostala 80ml po lžičkách, ale nedivím se že mu to nejede, je to hořký :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zatím mám strach dát mu normální, kvůli alergiii na kravskou bílkovinu
12. led 2009 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak jsem k vám zase nakoukla. co je nového? jandaj: já znám v Bušíne nějaký lidi. Dokonce V Bušíně jsem se poprvě v životě opila :grinning: na táboráku na Kořínku :wink: ale už je to nějakej pátek:slight_smile:
12. led 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak na tomsme jandaj stejně!!!malá přes den taky nechce mlíko...ráno stěží vypije 100ml.a pak až večer tu cca180ml.dáváme taky Nutrilon HA od 2měs.alergii na bílkovinu sice nemáme ale atopic.ekzém....tedkom musím zaklepat až na pár osypání na hlavičce a krčku,většnou když se zapotí je dobrá asi 3měs.tak jsu ráda že nám aspon jedna starost odpadla....takže uvažuju že pomalu přejdeme i na normální Nutroš ten Ha je pěkně drahej....jinak co se týče jídýlek taky doma vařím ale musím se přiznat že mám doma zásobu skleničeka když se mě nechce tak dávám z obchodu...totiž když je Zdenda ve školce a manža v práci tak ani nevařím...raději někam s malou jedeme (teda když je fit)
A co pořád malýmu vaříš porad mě nějakej tip co ti rád baští...někdy mě připadne že to má chudák pořád stejný...že jí to furt dokoli ani nemůže chutnat!!
ještě jsem si spoměla...když mě malá přes den nepije to mlíko tak jidávám i inst.kaši...tu mě kupodivu zase jí pouze na oběd k večeři to nesní....tak ji ju občas taky dělám a té sní taky spřehledem 200ml.Večer je totiž navykla do postýlky na flašku ,to už se asi jak je ospalá nechce namáhat papat tam jí to teče samo...a jinak máš svýho mlíka dosti??zkuztřeba odstříkat a připravit mu třeba rýžovou kaši z tvýho taky to maminy dělaj...
12. led 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jituskak: tak to teda koukám, že to tu znáš. Taky jsem se tam párkrát pořádně sťala :wink: A můžu se zeptat, koho v Bušíně znáš? :slight_smile:
12. led 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
To máš pravdu s tím Nutrilonem, je drahej jako svi........ a navíc je hnusně hořkej, zlatej Sunar, ten chutná i mě :sweat_smile:
Malýmu vařím taky pořád dokola zeleninku, jen to střídám. Dám zeleninu, k tomu kuřecí masíčko, nebo tam prdnu žloutek, teď jsem zkusila těstoviny, nebo co je hrozně dobrý tak trošku másílka a udělám takovou světlou zasmážku a to mu tam dám, a je to mňamka, nebo rýže atd.
Mlíčka už mám asi zase dost, už zase začal baštit, ale chce ho ode mě jen na noc a v noci. Aspoň že tak, jak byl nemocnej tak nechtěl ani to. To ti závidím, že ti malá pije z flašky, máš o starost míň. Já jsem se s ním dnes zase mořila a cpala jsem mu flašku s čajem, až z toho začal řvát, tak jsem to nakonec vzdala a pili jsme jako dospělí ze skleničky. Byl celej dolitej, ale spokojenej, to je jediná možnost jak do něj dostat čaj :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mám z něj dost, když mu to dávám po lžičkách tak mě zdrhá :angry: otáčí se, hází rukama, kope nohama, no katastrofa. Už aby uměl sedět, ho pak vrazím do židličky a pak už mi nikam neuteče :wink: doufám
12. led 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky pocházím ze šumperka a pak jsme se přestěhovali do Vikyřovic no a teď jsem u Pardubic.

Nakupování na prcka je super ale moc jsem si ho neužila od 26 týdne jsem byla 3 měsíce v nemocnici a pustili mě před vánocemi. Takže co jsem nestihla tak jsem musela přes net, protože kdybych měla poslat přítele do města aby nakoupil co je potřeba a že toho není málo, tak bych měla úplně něco jinýho :slight_smile:

Holky jakpak máte starý děti? Mě to teprve všechno čeká už se těším a zároveň z toho mám docela strach tak uvidíme jak to půjde.
13. led 2009 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jandaj tak zkus čajík ze stříkačky....já tak krmila malou když byla malá...to si teda fakt nedokážu představit že bych malé dávala čaj z hrníčku nebo po lžičkách...vypije mě i 100ml.na ráz tak to by po lžičkách bylo asi na dlouho...jinak dneska ráno se mě malá konečě otočila ze zádiček na bříško,tak uvidíme jestli to byla náhoda nebo už jí to půjde...
13. led 2009 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanimaf neboj není mít z čeho strach,jak se mimi narodí všechno půjde tak nějak sama...já mám kluka 6let a holčí 8měs.však mrkni na foto...
13. led 2009 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jandaj: znám tam Baslerovi, s těma jsme do rodiny a pak švédovi. Taky Ivetu Knápkovou. a tpo je asi vše. ani si nemůžu vzpomenout. tak jsem dneska byla v bazárku Amálka a moc věcí tam neměli. ale snad brzy bude nové zboží. chodíte tam některá?
13. led 2009 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky krásný fotečky :slight_smile:

už abych to měla taky za sebou :wink:
13. led 2009 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.
hanimaf, já mám 3 děti 7, 6 a 8 měsíců. Někdy je to pořádnej záhul, ale dá se to. Když jsou všichni zdraví je to v poho, horší, když onemocní :frowning2: Nakupovat přes net je super, taky tak nakupuju, nedovedu si představit, že by manža měl jít nakupovat věci na děcka :grinning: no to by dopadlo :fearful:
keba: mě toho malej za den moc nevypije, dostanu do něj za celej den tak max. 250-300 ml čaje, víc ne. Ale čurá dostatečně, tak snad to bude OK. To je bezva, že se malá otočila, teď už to určitě půjde, jak se to podaří jednou, tak to bude určo zkoušet dál :wink:
jituskak: jj Baslerovi znám, ona Iveta chodí s Ondrou tak to je skoro rodina
A ten bazárek Amálka je internetovej obchůdek nebo někde v Špk?
13. led 2009 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
normálně v špk. je ted u minigolfu, tam, jak bylo nějaký občerstvení. sháněla jsem nějaký těhu kalhoty na doma, ale měli to přebraný. mají tam docela pěkný věci na mimča.
13. led 2009 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, tak tam jsem zatím nebyla. Byla jsem v tom sekáčku u radnice, potom pod poštou a taky občas zajdu do Kulíška, ale je fakt, že co mám malého tak mi nějak nezbývá čas. :sweat_smile:
13. led 2009 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Jandaj tak to je dobrý když do něj dostaneš 300ml.a nepije z flašky!!!to mi vypijeme taky nějak tak...prostě ji zkouším dávatčasto a když má žízen tak se napije ale holka od mé ségry vypije naráz flašu a za noc třaba dvě!to ji pak musí několikrát v noci přebalovat,protože je durch...ale má už rok a myslím že to noční pití vyžaduje ze zvyku a né že má žízen....
chtěla jsem se zeptat jak kakáte?v pohodě?nám tedkom poslední tři dny začli problémy..malá kadí na etapy a jak králik-bobky,vždycky u toho chudák řve a nemůže to vytlačit má to tuhý..zkoušela jsem jí udělat vloč.odvar ale vůbec mě to nechce pít!!nevíš něco na zácpu co bych ji mohla dát??a ještě jsem se chtěla zeptat jak jsi psala že dáváš jogurt s jablíčkem..to tam strouháš syrový nebo mixuješ?neno dáváš jabl.přesnidávku...chtěla jsem to taky vyzkoušet...
14. led 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek