• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Šumperk a okolí

15. dubna 2013 
Tak to je Jandajdosti blbý..tolik úkolů maj už i prvnáci,jo?chudáci...to budeš mít teda doma záhul vůbec nezávidím...já se hrozím ze Zdendy jak bude zvládat....ještě si naumí zavázat tkaničku,prej se to u zápisu zkouší...a nevíš co tam maj děti všechno dělat??
27. led 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
marketka tak hlavně že jsi s broučkem doma a pěkni ti papá :dizzy_face: jak budeš mít trochu času někdy tak vlož pár foteček at můžeme mrknout.. :grinning:
27. led 2009 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
co si vzpomínám z loňskýho roku, tak Janička musela podle obrázků povídat pohádku o Karkulce, pak tuším skládat nějaký tvary a barvy. Musela namalovat maminku, zavázat tkaničku a určitě ještě něco, ale nemůžu si vzpomenout :unamused: Ale ta tkanička ta je tam určitě, to by měli umět :wink:
S těma úkolama to je fakt děs, ale myslím, že je to fakt o našem ředitelovi, je to blázen. Nejsem jediná mamina, která nadává. Ty děcka toho maj fakt hodně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. led 2009 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky tak to máme za sebou

Narodil se nám Matýsek, protože trošku zlobil už před příchodem na svět tak musel po nějaké době trápení maminky nakonec císařským řezem. Matýsek se narodil 23.1. ve 03:10 ráno, měřil 52 cm a vážil 3890 g. Takže pěknej valíček :slight_smile: .

Je to naše zlatíčko
28. led 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanimaf tak moc a moc ti gratuluju!!!hlavně že jste oba zdraví a jste už v lkídku doma...ale je to pěkná úleva,že?konečně za sebou...už jsi se jistě nemohla dočkat..tak přejeme at hezky papáte a rostete!!!
28. led 2009 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to st ti Jandaj fakt divím žes k vám ty holky dala...asi bych na ředitele vlítla...chudáci děcka jenže co se dá dělat,že?všude nejspíš bude něco!!!bůhví jak to bude všechno v tý Rudě!!! :confused:
jinak jsme dneska na rehabce nedopadli nijak...bylo tam tolik mimin že nás pouze objednala na příští týden ve středu..zrovna tak blbě kdy je ten zápis tak ještě nevím jak to všechno dám dohromady když nebude manža doma,..no uvidíme..nechci zase to cvičení oddalovat at vím aspon přibližně jak na tom Neli je..
28. led 2009 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé hanimaf koukala jsem do alba tak malej je fakt pořádnej cvalíček!!!a jaký má háro !!to my jsme i v 8měs.plešounci a máme jen pár chmíří...
28. led 2009 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Matýsek je vlasatej po mamince, po tatínkovi by jsem byli taky plešatí :grinning:

Tak až bude lepší počasí tak se pak někdy můžeme domluvit a vyrazit s kočárama, už se na to hrozně těším. Dnes jsme měli doma paní doktorku a tak nám řekla že už teď taky můžeme na krátký procházky tak hned zítra vyrážíme. To bude pohodička bez toho břicha, už se nebudu zadýchávat a valit jako tučňák :grinning:

Jinak jsem opravdu hrozuně ráda že jsem už doma a tatínek taky konečně mohl přestat zapíjet, už mu to prý nechutnalo po těch 4 dnech zapíjení - Matýsek bude hodně zravej jak je zapitej :grinning:
28. led 2009 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanimaf, moc ti gratuluji k mimču. Matýsek je moc krásný miminko :slight_smile:
28. led 2009 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
keba a kam budeš chodit na tu rehabilitaci? To budete cvičit nějakou tu Vojtovu metodu? nebo něco jinýho :confused:
28. led 2009 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky..na tu rehabku budeme jezdit do kojenáku-pavučinka,je to vojtova metoda!!když jsme tam včera byli se objednat a slyšela jsem tam ty mimi jak křičí tak jsem měla mráz po zádech...
Včera jsem malé poprvé dělala mléčnou rýži s ovocem,ta se olizovala :stuck_out_tongue_closed_eyes: snědla toho...vždycky jsem kupovala ale ty skleničky jsou tak drahý...tak hlavně že jí chutnái ta domácí,měla jsem strach jak se vykaká ale dobrý..tak máme zase aspon trochu změnu v jídelníčku...jen stím mlíčkem zlobí,už ho nechce vůbec když ho do ní nenarvu ve spánku tak nepije celý den nic...i jsem to zapoměla říct doktorce..ale asi by mě nic neporadila..

hanimaf klidně se někdy můžeme domluvit na procházce...jsme v Šumpru často :slight_smile:
29. led 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm, taky jsem slyšela, že ty děti plakají, ale zase když jim to pomůže. :wink: A sedí už ti malá? Daneček sedí, když ho posadím, ale sám se neposadí :frowning2:
A jakou mléčnou rýži ve skleničkách jsi kupovala? To neznám. A doma jsi ji udělala s umělým mlékem?
S tím, že ti malá nechce pít mlíčko si hlavu nedělej, dávej jí hodně jogurty a nebo nějaký ty mléčný kašičky, aby měla dostatek vápníku. Ono jí to tu mléčnou dávku nahradí. Co si vzpomínám tak holky mi taky v tomhle věku nechtěli pít mléko. Ještě mě napadlo, zkoušela jsi ty ochucený mlíčka? Tuším, že to děla Sunar, ti mají nějaký ochucený, taky jsem ho kupovala a to bylo dobrý. :slight_smile:
29. led 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky takjsme konečně doma!!byli jsme od pátku u babičky a mám toho až až..doma je doma!!!Vidíš ty slazený mlíška mě ani nenapadli!!jen musím mrknout od kterýho měs.se můžou dávat.. :wink: tak to je Daneček šikulka,Nelka sedí taky když ji posadím ale když je na zemi tak ji musím hlídat to ještě padá akorád na sedačce,protože když stratí balanc zapře se o opěrák..Tu mléč.rýží jsemkupovala od Hami..doma to vařím prvně ve vodě a pakto dám ještě rozvařit do nutrilonu...pak jen přidám ovoce a rozmixuju..co vy ještě mixujete nebo už jen mačkáte vidličkou??
1. únor 2009 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Já jsem si říkala, kde jsi se ztratila a ty si užívala babičky. Tak aspoň jsi odpočatá ne? :slight_smile:
Zkoušela jsem dávat malýmu od Hami ten příkrm od 6. měs. fakt tam byly dobrý kusance, jsem měla strach, že se bude dávit a ono nic :grinning: Baštil to jako by se nechumelilo, tak asi jsme na dobré cestě. Jinak mu to ještě mixuju, ale nechávám tam trošku koušíčky, musí si zvykat chlapák. A co vy mixujete?
Tak si představ, že si frajer začal stoupat. Mám z něj fakt dost, on se totiž vyškrábe na nožičky a pak se po chvilce pustí, no furt abych mu byla za zadkem, aby se nenatloukl :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. únor 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je Daneček fakt šikulínek... :astonished: to u nás to ještě asi potrvá....zítra jdeme poprvé na to cvičení tak jsu zvědavá jaký nám daj cviky a co na ni řeknou :confused: jinak mi taky mixujem...ale když kupuju skleničku tak to taky sní i s kousky ale ne tolik jako to rozmixovaný...už jsem si říkala že zkusím mixovat jen ručním a ne tím velkým mixerem,ten ruční to totiž nerozmixuje tak na jemno tak uvidím..už by si měla pomalu zvykat!!a kolik máte zubů??my pořád nic,dásinka nalitý ale žádnej venku :unamused: včera celou noc řvala tak jsem si myslela že by něco mohlo být ale nic zatím nevylezlo...
tak zítra jdeme k tomu zápisu tak jsu zvědavá,snad bude všechno Zdenda zvládat!!už jsme naučili i tu tkaničku zavazovat tak by to mělo být O.K.sice mě každej z rodiny odrazuje od té Rudy že jak bude zvládat dojíždět,tak mám z toho trochu strach ale zase si říkám že se tosnad časem naučí a nepřipadne mu to... :dizzy_face: a co tvá malá,těší se do školy??
2. únor 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ať vám to na tom cvičení dobře dopadne :wink:
Já mixuji od samýho začátku ručním mixérem, ten velkej ani nemám. Dnes jsem ho tam jen párkrát ponořila, tak tam byly kousky a malej to v poho spapkal, dělala jsem mu těstoviny se zeleninou :slight_smile: Zubů už máme 7, malej je jak krokodýl :sweat_smile: Ale nějak je při jídle nepoužívá, použije je pouze na mě, když mě kousne :grinning:
Mi jdeme k zápisu ve středu a že by se malá nějak těšila, to se teda říct nedá, ale honem se učí písmenka, prej aby ji teda do tý školy vzali a už umí sčítat 1+1, 1+3 atd. no do pěti jí to docela jde, tak jsem zvědavá. Odkoukala to od Janičky :slight_smile: S tím dojížděním do tý Rudy bych měla taky obavu, ale ono sí dítě zvykne, chce to jen čas, já jsem taková uzkostlivá ohledně dětí, ale oni to určo zvládnou :wink:
2. únor 2009 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak cvičení-hrůza!!malá řvala jak tur... :cry: tedkom tam musíme jezdit každý den cca 14dní a pak se uvidí co dál.Bud se tysvali spevnijou nebo budeme muset začít cvičit i doma..je to ale celkem těžký..cviky jsou složitý a abych měla strach že jí něco zlomím,taky nevím jak moc tlačit ty určitý body.Chudina měla úplný otlaky červený..ale jestli ji to má pomoci... :unamused: tak to budeme muset zvládnout!!!prej má ochablý svalstvo jen na rukách že nohy má dobrý ale tím jak nepracuje s ručkama tak nezapojí ani ty nohy...drží si Jandaj Daneček sám flašku?a dělá třeba papa - paci nebo pápá?nela nějak nechce jen dělá berany doc tak nevím jestli to taky nesouvisí s těma ručkama,no uvidíme...za jedno cvičení se ještě nic neukáže...musíme vydržet!!
Jo,a nakonec jde Zdenda sem knám do školy :frowning2: nadšená z toho nejsu ale včera mě doma bulil že do Rudy nechce,protože se bojí jezdit sám autobusem a že tam nikoho nezná že chce sem...tak jsme se nakonec s manžou dohodli..co nadělám,než aby mě chodil od 1.třídy se řvem...
3. únor 2009 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak to je Nelinka docela chudinka. Já jsem slyšela, že děti u toho cvičení strašně pláčou :frowning2: asi je to bolí, nebo je to nepříjemný. Ale určo jí to pomůže.
Tak s tou flaškou ti teda nepovím, já do něj z flašky nic nedostanu, ale když mu ji dám, aby to jako zkoušel sám, tak si jí drží, ale dělá s ní hovadiny, pít nepije, pijeme pořád po lžičkách :angry:
A papa, nebo paci paci nedělá, líbí se mu, když to dělám já s ním, ale sám to ještě nedělá, jen to berany duc, to dělá. Takže jsme na tom stejně jako vy.
Dnes jsem na vás myslela, jak jste dopadli u zápisu a vy jste nakonec nikde nebyli. My jdeme k zápisu zítra a kdy máte u vás zápis? Nebuď smutná, že bude chodit do školy u vás, přeložit do Rudy ho můžeš kdykoli, já to taky tak beru, když nebude něco OK tak je okamžitě dám do Rudy. Známá nakonec malýho taky dává do školy tady u nás, ta Ruda jí neklapla.
3. únor 2009 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak hurá konečně došli dneska vakcíny tak můžeme jít na očkování-v pátek ale zase musíme na pár dní vysadit rehebilitase,prý je to velká námaha na tělo...ale jsu ráda že se konečně hneme z místa už se totiž nemůžu taky dočkat naušnic!!!
U zápisu jsme byli dneska a Zdenda to zvládl v poho ani nechtěli zavazovat tkaničky a počítat do 20 stačilo do 10.tak uvidíme jaký to tady bude.... :unamused:
4. únor 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky tak matýsek je zlatíčko jen kdyby chtěl v noci spinkat ještě bylo by to lepší. Máme to s přítelem rozdělený první půlku snim je vzhuru on a druhou zase já je to docela mazec, ale dnes jsem byla v lékárně a koupila kapičky proti prdíkům a bebu na dokrm protože mu asi přestává stačit mlíko ode mě tak jsem zvědavá co to s ním provede, snad už se aspoň trochu vyspíme.

A ještě se nám do toho oprudil zadeček tak už zkouším asi 4 mastičku a pořád to nemizí a do toho se mám na bříšku dnes udělal jeden takouvej pupínek a kamarádka co rodila den přede mnou to chytli taky prý je to infekční tak mi naštěstí poradila co s tím a snad jsem to podchytli brzo,protože jim se to rozlezlo všude.

Takže starosti začínají a hned tak rychle neskončí - než malej vyroste a odejde z baráku :slight_smile:
4. únor 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, občas vás čtu, jen nemám čím přispívat,

hanimaf na opruzeniny je bezvadnej sudocrem není drahej a hodně mým kamarádkám už pomohl, když opravdu nic jiného nezabralo a není drahej :wink:

jj a taky občas dokrmujem bebou ale máme HA :slight_smile:
4. únor 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky hanimaf Matýsek má asi obrácený režim!! :unamused: naše Neli to taky tak měla cca 2měs.takže jsem se taky nevyspala-znám to..náš tatka se odstěhoval do obyváku a spáva do dneška tady!!Na opruzeniny nám vžycky pomohl bepanten,používáme do dneška na cokoli,jak se objevý jakýkoli pupínek :wink:
5. únor 2009 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jiři ta mast sudocrem je přímo na opruzeniny?prodává se v lékárně?musím zaklepat..byli jsme opruzený jen jednou taky tak nějak ve 2měs.jinak ne ale nikdy nevíš... :wink:
Měj se v pátek se zastavíme..tedkom nějak nestíhám na PC jak jezdíme na rehabky..celej den máme rozlítanej.. :sweat_smile:
5. únor 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jiři máš krásný fotky v albíčku,holky jsou jak panenky nastrojený!!!taky musím něco přidat až bude čas... :confounded:
5. únor 2009 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Tak máme zápis za sebou a jsme přijatý :slight_smile: To bude veselo. Taky se chystáme na očkování, v úterý jdeme na toho pneumokoka, mám trošku strach z reakcí. Malej byl po každým očkování nemocnej. Nevím teda jestli to souviselo s tím očkováním, ale vždy týden po tom, dostal nějakou virozu :frowning2:

hanimaf: ono se to spinkání malýmu upraví, chce to čas. Nejstarší dcera to taky měla otočený a trvalo to do 3. měs. a pak už to bylo OK :wink:
5. únor 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my jsme tay přijatý, teda ten zápis byl o ničem, vzali by asi každýho :confused:

jj ten sudocrem je v lékárně je to na opruzeniny a při kožních problémech atd, malej od kamarádky měl šílenej průjem a byl z toho hodně opruzenej a tohle jim jako jediné zabralo, mě to doporučila mudra když se malá zapařila pod krkem 60g´=80kč
5. únor 2009 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andry, těším se jak pokecáme :wink:
5. únor 2009 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Jandaj tak to malá v poho zvládla..??taky mám obavy z toho očkování!!! :frowning2: Zdenda teda nikdy žádnou reakci neměl ale každý mimi je jiný...nerada bych aby byla malá nemocná protože by jsme zameškali hodně cvičení...včera mě fizioterapeutka řekla že se rozhodne po očkování!!!budeme ještě asi týden chodit denně a když nebude žádný výsledek budu muset cvičit doma!!!to bude hrůza,tak nějak to líp snáším když ji netrápím já ale sestra a taky to samozřejmně umí já mám strach abych ji spíše neublížila....
Tak at vám dobře dopadne očkování a jste zdraví!! :wink:
6. únor 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky děkuju za rady určitě to vyzkouším, a s tím spánkem jste mě moc nepotěšily :frowning2: , vždycky jsem byla zvyklá spát aspň 8 hodin a tohle je pro mě utrpení, ale snad to Matýskovi nebude tak dlouho trvat než se mu to upraví :slight_smile: .

D neska jsem se byli nechat zvážit a už máme 4,22 kg takže nám cvylíček pěkně roste akorát tam nebyla paní doktorka a nemohla jsem se jí zeptat na jednu věc.

Matýsek je hrozně nenajezenej a vždycky po kojení když ho dám odříhnout tak si ublinkne a obřas se i pozvrací a pak má zase hlad a takhle bych ho mohla kojit vkuse třeba hodinu. Nezažila jste to něktará a nevíte co je na to dobrýho jetli mám třeba slabý mlíko s budu muset dokrmovat i přes den?
6. únor 2009 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanimaf hlavně klid. Slabý mlíko určitě nemáš, z toho se neblinká a kdyby jsi měla málo mlíka, tak by ti malej nepřibýral, takže hlavně nevzdávej kojení. A s tím blinkáním, mimča mívají hodně často slabej reflux, malej to měl taky, na tohle výborně zabírá NUTRITON, prodává se to v lékarně a je to na zahuštění mateřskýho mlíka, dáš mu to před kojením nebo klidně i během kojení. Tohle mi poradily v nemocnici, na dětským, když jsem tam s malým ležela a fakt to funguje. :wink:
6. únor 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek