• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Šumperk a okolí

15. dubna 2013 
Ahoj dnes jsem taky musela vyjet na ty hnusný cesty, byla jsem s Janičkou na alergologii, no to zase stálo za to. Cestáři ráno nějak zaspali, silnice byla katastrofální, v Olšanech šprajclí pivaři přes celou silnici, no stihla jsem to tak tak.
Taky mám větší sedačku, ale někde jsem četla, že se děti do 1. roku mají vozit proti směru jízdy a to tu větší takhle přidělat nejde. Tak to chci ještě vydržet do jara. Ono to hodně dělá kombinéza, že je ta sedačka taková těsná, když ho tam posadím doma bez kombinézy tak je to v poho, ale nohy mu čouhají ven, naštěstí hlavička ještě ne, tak je to dobrý.
A jak jste dnes dopadly vi na cvičení?
20. únor 2009 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak v pátekjsme cvíčo zvládli,prej se lepší,že se zapojují svaly...moc z toho chytrá nejsu.... :unamused: dneska ráno jsem jela nakoupit do kaufu tak byla pěkná kosa -10stupnů...naštěstí jsem v poho nastartovala..když jsem dorazila domů tak malá měla průjem a po obědě se třikrát pozvracela!! :frowning2: tak nevím co se s ní dějě...jídlo do ní žádný nedostanu a tedkom odpol.vypila aspon 100ml.čaje a to musím pořád zkoušet dávat protože ho taky nechce...manža mě uháněl at sní jedu na pohotovost ale nevím...teplotu zatím nemá....myslím že ty jsi taky jandaj onehdá psala že jste měli něco střevního,ne??dávali jste na to něco??a cos nabízela najídlo?a pití?já ji tedkom udělala jen heřmán.čaj ale trochujsem ji ho musela osladit tmav.cukrem jinak mě to nevypije :frowning2:
21. únor 2009 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, no taky jsme měli problémy s průjmem a dlouho, ale u nás to byla asi alergie na čokoládu, kterou jsem do sebe tlačila já a přecházela do mlíčka :wink:
Ale jednou jsme měli nějakou virozu a to malej teda brutálně zvracel, byl tenkrát jen kojenej a nic v sobě neudržel, tak to jsme byli v nemocnici na kapačkách, ale nechci tě strašit.
Pokud má malá nějakou virozu, tak je nejdůležitější do ní dostat tekutiny kvůli dehytrataci, jídlo do ní zbytečně netlač, stejně by to vyzvracela, ale tekutiny jí určitě nuť.
Jinak na průjem černej čaj, nic jinýho, všechno ostatní to zhoršuje. Dávala jsem do něj malýmu lžičku Glukapuru, aby mu to aspoň trochu chutnalo. Dále mrkev a rýže, to taky zaručeně staví a banán, ten je taky výbornej.
A z léků doporučuji Smektu, Hylak a Lactobacilky. Nic jinýho by ti na pohotovosti stejně nedali.
Ale pokud bude zvracet hodně a mít do toho průjem, tak neváhej a jeď, malý dětičky se totiž strašně rychle odvodní a to je nebepečný.
21. únor 2009 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak můžu konečně k netu!!!Malá byla včera už relativně v pohodě...trochu i něco snědla tak snad to bude s ní už O.K.ale zato já si včera užívala lítala jsem celý den...tak jsem pro jistotu dnes odhlásila i Zdendu ze školky,zatímje dobrej tak uvidíme...manža je dnes taky doma ,ho to zastihlo dnes ráno..tak si užíváme :frowning2: sned to bude brzy dobrý..tedkom máme ze cvičením do st.pauzu tak doufám že do tý doby se z toho vyhrabem....at zbytečně nezameškáme
23. únor 2009 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky. Tak to vám teda nezávidím, už jsem si říkala, co se s malou děje, jestli náhodou nejste v nemocnici a vy jste to nakonec dostali všichni. To asi bude nějaká viroza co?
23. únor 2009 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
No určitě vyroza protože mě psala sestřenka ze Spk.že to měli celej výkend taky..ale musím zaklepat at to nezakřiknu..málá je už dobrá dneska i pěkně papala tak zítra musíme vyrazit chvíli ven..Zdenda si zatím taky na ni neztěžuje tak zítra šupe do školky...takže nejhůře jsem to doma odnesla já!!ale už je to dobrý jen žaludek mámj jak na vodě..manža jde taky zítra do práce tak snad to jeza náma a na Zdendu to už nedojde :wink: a co vy jste zdraví??co malej ten už ti pomalu lítá ne?Nela se zatím pořád jen převaluje,ale zase když ji řeknu udělá paci-paci,nene-ne,tak jsu veliká a papá...samozřejmně ne vždycky ale myslím že význami slov chápe...
23. únor 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mi jsme zatím zdraví, ťuky ťuk :wink:
Malej se pořád staví a chodí kolem nábytku, ale nepustí se to se bojí. A to je dobře. Je to takovej malej čertík, má hrozně moc energie. Ale paci paci nedělá, když ho to učím, tak se tomu jenom směje. Líbí se mu to, ale sám to neudělá, směje se i tomu, když to jen řeknu, ale nedělá. Ale ono to taky přijde :wink: Já to říkám pořád, každý dítě je jiný a umí něco jinýho. Vidíš jak je Nelinka šikovná :slight_smile:
23. únor 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
No,šikovná..jak na co!byla bych teda mnohem raději kdyby místo toho aspon lozila.. :unamused: tak snad to taky jednou příjde...to p ak budeme asi doma slavit :wink:
A co vy tam nahoře?dostanete se vůbec dolů??tolik sněhu teda už dlouho nemamatuju!!ale už mě to nebaví...dneska jsem slíbila Zdendovi že půjdeme na sáně když už jsme konečně dobrý...protože celej víkend jsme byli zalezlý doma a vypadá žetam bude i hezky,tak půjdeme na kopec ke školce...
Zdendovi dneska ráno ve školce jak se vyslíkal vypadl konečně zub takje štastnej jak blecha a pořád se zubí aby to každej viděl..tak mu to aspon za 14dní co jdeme k zubaři nemusí trhat.. :slight_smile:
Tak jdu rychle něco uvařit,tedkom jsem dala malou lehnout..dokud mám na to čas a klid :slight_smile:
Jo ještě jsem se chtěla zeptat jak ti malej papá chlebík ?dáváš mu třeba s lučinou nebo s čím?já tedkom koupila ten kiry ale na diskuzi psali holky že to není dobrý tak já nevím jestli jí to dávat!!ale ona mě toho stejnakomoc nepojí,hrozně se jí to lepí na patro a tak se jí to tam nahromadí a pak se dáví..snažím se jí to ráno zkoušet dávat ale zatím vždyckysní max.čtvrtku z půlky chlebíku a to jí i víc jak půl hodky...pak ji stejnako dám na dokrmení přesnidávku..ale asi to pořád zkoušet at si zvyká,že??když ona pořád nemá žádný zuby tak nevím jestli to není tím že to jen mělní dásněma... :unamused:
24. únor 2009 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ona taky začne lozit, dej jí čas :wink:
Se sněhem je to tu hrůůza, už aby to roztálo :angry: Fakt se mi blbě jezdí a aj mám strach, že do něčeho vlítnu.
Musím jezdit každej den a teď mi navíc přibyli ty rehabilitace, tak musím až do Olšan a včera i dnes byla katastrofální i hlavní cesta. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Chlebík už malýmu zkouším dávat tak, že kouše ode mě a vůbec neřeším jakej mu na to dám sýr, už ochutnal i pomazánkový máslo. Já si myslím, že ty holky tady na těch diskuzích to trošku přehání, si někde něco přečtou a dělají z toho hrůzy, jak je to pro děti nezdravý. Janičce jsem dávala od půl roku pribináčka a jak jí to chutnalo a od půl roku krupičku a taky to bylo v poho. Je fakt, že teď to malýmu zatím nedávám, ale že bych byla taková ta šílená matka, která pořád sleduje, co který výrobek obsahuje, tak to teda nedělám. Dám malýmu ochutnat všechno
24. únor 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
6e to jsou i moje slova!!taky se mě zdá že to tu občas přehání tak já ji stejnako to kiry dávám...Zdenda ho má taky rád a zase v tom není tolik soli jako třeba v těch tavenejch..tak myslíš že ji můžu už zkusit dát i třeba bobíká?tam je napsáno bez barviv a konzervačních látek...už nevím co ji pořád vymýšlet at furt nejí to stejný dokola...kor když nepije to mlíko,tak furt abych to něčím nahrazovala.
S tím sněhem máš pravdu!!!i já se bojím docela jezdit abych někam nevlítla :unamused: jak to včera polevilo tak to bylo hrůzata břečka a dnes ráno na novo zamrzlý...tak se mě špatně jelo i do školky s kočárem.
A jak si na tom ze zádama??už se to lepší? :wink:
25. únor 2009 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevím jak je to s Bobíkem, já se ptala teda dr. na Pribináčka a to říkala, že prej je to hodně chemický, že až tak od roku. Ale holkám jsem tohle dávala normálně od půl roku a bylo to v pohodě. Já to teda malýmu zatím nedávám, baštíme jogurty a to ne jen bílý, ale dávám mu normálně ochucený, jahodový, broskvový atd. A mooooc mu to chutná, zblajzne ho celej :wink: To kdybych tu napsala těm maminám, tak mě ukamenujou :grinning:
A se zádama už to začíná být lepší, paní Knápková má zlatý ručičky, ty její masáže jsou paráda i když včera mě tak zvalchovala, že jsem myslela, že už se z toho lehátka nezvednu :grinning:
A co vy, už jste zdravý?
25. únor 2009 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky vím hrozně dlouho jsem se tu neukázala.U nás jsou změny.Stěhujem se ze Šumperka do Pardubic-manžel si tam našel práci.Jinak rostem,jak z vody malaá váží 8.30kg a 71cm.Baštíme po jogurty bilý i ovocný až po maso kuřecí a ted jsme začaly pridavat i testoviny.Pry muzem uz i koprovou máčku.Zuby máme 2 od 5 měsíců a do ted další nevyrostl.Chodíme na cvičení do kojenáku.Malá se nechce stavět na 4,ale je prý šikovná v jiných věcech.Děláme pacipaci,indiani,taaaaak jsem velika,tak tak vselijkak.Ze slov nejvíc tata,mama jen když se rozčiluje.nenene to dela i hlavou.A co Vy?Co udelat v šumperku nejak sraz?Pokecáme atd.Ještě nevím,kdy odsud půjdem nemůžem prodat byt,ale snad by jsme to ješte stihly.Naše Elza je prostě éro,ale jinak láska :slight_smile:
25. únor 2009 ve 13:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vrkocka, no to je fakt, že jsi se tu dlouho neukázala. Jak se pořád máš? Jsem tě viděla ve městě s kočárkem, zrovna jsi šla asi s kamarádkou do divadelní restaurace :slight_smile:
Srazík by byl super :wink:
25. únor 2009 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo to je možný někdy tam zajdem,mame se docela ok az na to ,ze jsme pres tyden bez tatky.Domluvime to z Kebou atd zaleží kdy mate casik :slight_smile:
25. únor 2009 v 16:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak mě je to v podstatě jedno, vyhovovalo by mi to někdy během dopoledne, to jsou starší dětičky ve škole a ve školce :wink: Tak teď záleží na Kebě a na tobě, tak hurá do toho. :slight_smile:
25. únor 2009 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojík tak to je dost že jsi se ozvala!!!já ti ani nepsala na mobil sms že bysme se mohli sejít protože jsem myslela že už tu dávno nejsi :wink: tak to bysme mohli ten srazík s mimčama ještě stihnout??mě je to celkem jedno,přizpůsobíme se :slight_smile: klidně jak navrhovala Jandaj...dopol.jen ještě nemám na příští týden rozpis na cvičení,chodíme taky do ´kojenáku,malá nechce pořád lozit :frowning2: jezdíme tak denně tak snad do pátku budu vědět jak příští týden budeme chodit...a můžeme se klido domluvit :wink:
26. únor 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak my jsme Janda už O.K.včera měl Zdenda ten karneval tak se tam děcka aspon vyřádili :wink: já musela odejít s malou dříve protože už byla protivná-nespala,tak ještě že mě ho vzal domů švagr..
S tím jídlem máš pravdu,myslím že zase všechno dodržovat tabulkově je blbost...já ji sice ještě nic moc nedala,jíme jen bílý activie a vaříme bez soli a cukru..ale pomalu jsem si říkala že když budu dělat máčku např.rajskou.koprovku,paprikáč atd.tak ji udělám trochu zvlášt a zkusíme baštit :wink: a vyještě kojíte?mlíčko chce malej pořád??
26. únor 2009 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak to je dobře, že už jste Ok. Já ještě kojím, ale už jen v noci, přes den malej vůbec nechce, musím ho nutit pít, ani čaj moc nechce. Kolik čaje ti Nelinka vypije za den?
26. únor 2009 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty u nás je to s čajíkem jak kdy...někdy chlastá jak o život a z toho ji přímo nutím...dávám ji ale hodně i štávičky většnou švestkový a hruškový aby dobře kakala...tak těch cca 350ml.ale když v noci mrčí a já se dokopu vztát tak pije i přes noc...někdy ji frknu jen dudu..
Tak dnes jsu zase ze cvíča vystresováná :frowning2: objednala nás totiž do nějaké rizikové poradny!!prej tam chodí všechny mimi co cvičí vojtovku a nás tam zatím dávat nechtěla že si myslela že se brzy rozlezem...a my furt nic :unamused:
26. únor 2009 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to jste fakt dobří, já když do něj dostanu 250 ml tak jsem ráda, ale zase je fakt, že něco nacucá v noci ode mě, tak asi mu to bude stačit no :unamused:
S tou poradnou ti neporadím, to vůbec nemám tucha, slyším to poprvé, ale to ostatně i s tím cvičením v kojeňáku, ale když ti říkala, že tam chodí všichni, tak buď v klidu. Ono to přijde a malá se rozleze :wink:
26. únor 2009 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík tak nám včera nějak blbl net..anijsem se nedostala :wink: Ono to výjde na stejno s tím pitím,protože mlíčko se taky počítá a my už nepijem...říkala jsem si že bych zase mohla vyzkoušet,třeba se ještě rozpije :wink: ještě máme doma půlku nutroše,zatímji to dávám do jídla...aspon to sní..
Tak už to vypadá že by ten sníh mohl polevit,žese má oteplit!!!tak kéžby :slight_smile: tady od pátku spustili vlek tak jim to asi dlouho nevydrží.....
příští týden chodíme cvičit zase celej,v Pá.jdeme na džoganec tak budeme mít zase pauzu,ale boužel se budeme už učit nějakej cvik i na doma tak na to se vůbec netěším... :frowning2:
28. únor 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, máš pravdu, už aby bylo teplo. U nás to zase vypadá. Janička nemocná, Daneček už má taky rýmu a začíná kašlat :frowning2: Už mám hrůzu, co z toho zase bude. Vůbec nemůže spinkat, je vidět, že je unavenej, vždycky na chvilku usne, ale ta rýma ho hned zase vzbudí :unamused: Asi zítra budu muset k dr. :confounded:
1. bře 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík tak to vás litujem :frowning2: jak to dostane jeden tak to maj za chvíli všichni,že?my to taky známe..no to je tím počasím..tedkom se tak oteplilo,to taky není dobrý pro organismus...tak at se dáte brzy do kupy!!!my se zatím držíme...tak jsu ráda,at nás v pátek konečně naočkují na druhou hexa..at ut to má malá rychle zasebou...
1. bře 2009 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj já můžu taky dopol....Do kojenaku jdem 4.3. na 10.30h
1. bře 2009 v 19:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak jak se Jandaj uzdraví děti můžeme se domluvit snad ještě nebudeš odstěhovaná!!!ty nejezdíš každý den cvičit??to cvičíš s Eli doma?jinak mě by to vyhovovalo klido příští týden protože budeme mít pauzu ze cvičením po očkování...tak máme víc času a nemusela bych se honit zase zpět domů a pak zase do Spk. na cvičení..tak ještě uvidíme..a co u vás novýho?už malá dělá nějaký pokroky?u nás zatím žádná změna!!!!!!! :unamused:
2. bře 2009 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj jandaj tak asi doma válčíte,že??že se tu ani neukážeš... :frowning2: snad už bude líp jak bude trochu tepleji!!!tak at se bzzrzy dáte do kupy a jste fit....
3. bře 2009 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj keba. Děcka jsou docela v pohodě, trochu kašlou a rýma, ale já jsem se vyřadila z provozu. Vyvrkla jsem si kotník, mám ortézu a nafasovala jsem berle :frowning2: Je to totálně v pr........ bolí to jako čert a to ani nemluvím o tom jak to vypadá u nás doma. :unamused:
Tak že já na srazík určo nedorazím :frowning2:
4. bře 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéjej tak to je asi hrůza že??doma uděláš prd a k tomubýt pořád na pozoru kvůli malýmu...to je tada pech...já si pamatuju jak jsem měla před rokem zánět šlach tak mě to dali do dlahy na měs.a bylajsem úlpně vyřízená!!!do toho jsme se stěhovali tak si musel manža vzít dovču aby to dal trochu do kupy a to nemluvím o vaření...jednou rukou se prostě nic nedalo zvládnout tak bud ráda že je to noha... :wink: ale taky jsme to přežili naštěstí nebyla malá ještě na světě a Zdendu jsem měla u babičky...
4. bře 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
no je to úplně na ho..... neumím chodit s berlema, všechno mě bolí, nic neudělám no hrůůůůza. A vím jaký to je nemít ruku, před 3 rokama jsem měla vykloubený rameno a bylo to taky dost drsný, byla jsem vyřazená na měsíc. No nevím co je lepší nebo horší, obojí je na prd
5. bře 2009 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky tak si asi dosti užíváš že???najak dlouho to máš mít?a co ty tvý zadá?ty už máš v poho?my jdeme zítra na očkování tak se taky každej den třepu at jsme zdraví..tak snad už to výdjde...byla bych ráda aby nám konečně dali ty naušničky!!!!!a co malej,lítá už ??tak se drž :wink:
5. bře 2009 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek