• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Šumperk a okolí

15. dubna 2013 
Vrkočko: To je fakt, hlavně, že se malé nic nestalo. S tím srazíkem teda fakt nevím. Já jsem zatím pořád chromá, zítra jedu do nemocnice na kontrolu, tak uvidím, co mi tam řeknou. Třeba už to bude dobrý.
17. bře 2009 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,tak dneska dokonce vylezlo i sluníčko když jsme šli ráno do školky,kdyby to tak chtělo zůstat že? :wink:
s tím jídlem pomalu začínáme ale vařím jí stále zvlášt..akorát jsme začli dávat zásmažky z másílka,jinak místo mlíka používám nutrilon a pořád nesolíme ani nesladíme..teda když to jde..čajík mě nevypije neoslazený a třeba ten špenát jí taky nejel..ale kupuju ten hnědej bio cukr tak snad to je o něco lepší než normál...
tak at ti ta kontr.dobře dopadne a můžeš normálně chodit..ještě ale chvíli potrvá než to rozhejbáš a pak snad nám ted srazík výjde :slight_smile:
18. bře 2009 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to máš pravdu, že vykouklo sluníčko a bylo to moc super, ale u nás odpoledne zase padal sníh :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Taky dávám malýmu zasmážky z másla a normální mlíko jsem taky ještě nezkoušela, ale dělala jsem mu bramborovou kaši a dala jsem tam špetičku soli a k tomu jsem mu uvařila vajíčko, vykuchala jsem z něj žloutek a mooooc mu to chutnalo. Pomalu se chystám, že mu udělám nějakou omáčku a to z normálního mlíka, protože ze Sunaru se mi ji teda dělat nechce.
Já zatím dělám malýmu ty granulovaný čaje od Hami nebo od Hipp a ty už sladký jsou, takže mu zatím cukr nedávám, ale do polívečky mu dávám trošku Glukapuru.
Jinak ortézu už mám dole, mám teď na noze stahovací obvaz a ten si mám brát jen když někam půjdu, na noc to mám sundávat, no tak snad to už bude dobrý. Už mi aj docela jde chození, kulhám už jen trošku :wink:
18. bře 2009 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík..tak jsem tu chvíli nebyla byli jsme s děckama u máti.. :wink: už jsem ale ráda že jsu doma...zase na dlouho stačilo,doma je doma!!!ikdyž malá byla hrozně hodná ani jsme o ní nevěděli!!dneska ráno jsme ještě jeli do Globusu a po obchodech tak jsu už pěkně unavená asi půjdu za chvíli spát...
a jak ty s noho?už jí máš rozchozenou aspon trochu??dnes bylo moc krásně tak doufám že bude i zítra at můžeme s malou vyrazit na prochajdu...
jinak jsme byli v té rizikové poradně,tam nám nic moc neřekli jen že malá má hrozně dlouhá záda-trup a tím je pro ní hodně těžký zkorigovat dohromady nožky a ruky aby lezla...tak jí to bude asiještě trochu trvat!!ale už se aspon začíná zvedat do vysoké opory :wink: pořád cvičíme tak snad to příjde brzy..prej je jak hadí žena! :slight_smile: je pořád hrozně ohebná,má svalyjak blato tak je musíme posílat...jinak nám Mudr.řekla že po psychické stránce je naprosto v pořádku,tak doufám že to bude O.K
A co vy jste zdraví?my se celkem držíme jen ta rýma té se nemůžeme zbavit!! :unamused: mě to tedkom vlezlo i do uší tak snad nebudu muset na píchání a rozkapu to....
21. bře 2009 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Holki, jsem tady úplně nová a bydlím ve Starém Městě. Jste některá z okolí?
22. bře 2009 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, kde bydlí tvoje máti? V Olomouci? Já už v Globusu dlouho nebyla, taky bych zajela :wink:
Jinak noha už je lepší, už mi jde normálně chodit, ale nesmím to moc přehánět, jinak to bolí.
Koukala jsem na tvoje fotečky v albíčku, Nelinka je kouzelná. Je jako panenka. A neboj, ona to v tom pohybu dožene a bude lítat tak, že nebudeš stíhat běhat za ní.
Tak jsem trošku zklamaná z počasí, čekala jsem, že když už je to jaro, tak že bude pěkně, a ono prd. Dnes tu u nás zase proletoval sníh. Už z té zimy začínám mít depresi, potřebuju nutně sluníčko :frowning2:
22. bře 2009 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky,nene máti nebydlí v Ol.jen jsme si tam vyjeli na nákup a na oběd..bydlí v Dubicku tak to nemáme tak dale...my tam jezdíme docela často,hlavně když maj výprodeje to se tam dá dobře nakoupit!!!! :slight_smile: a to já můžu pořád...
No,fotky bych měla dát nové,dlouho jsem se k tomu nedostala,tedkom už je zase jiná...ale daneček je taky krásnej,dívala jsem se do albíčka je to kus chlapáka a tech zubů!!!!!!!! :dizzy_face:
to počasí mě taky pěkně štve..a takhle má být celej příští týden to je teda o ničem.... :unamused: vůbec se mě nechce ven...
22. bře 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
telullah:já bydlím kousek od Spk.takžestarák je asi z ruky!
22. bře 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, tak to jo. No to já bych taky pořád nakupovala. Zítra jedu s Janičkou na alergologii, tak si asi vyrazíme kouknout po obchodech :dizzy_face:
Taky už jsem dlouho žádný fotky nepřidávala, budu muset něco přidat.
A taky se mi vůbec nechce ven. Dnes mě malej donutil, protože nechtěl usnout v postýlce a byl protivnej, tak jsem ho musela naložit do kočáru a jít uspat ven. Fuj, fučel šílenej větr, tak jsem ho jen uspala a pak postavila s kočárem v chodbě, jinak by mi nejspíš uletěl
22. bře 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
keba- Já se tady teprve v prosinci přestěhovala, takže hledám nějakou maminu ať se nenudím a podobně. Teď v zimě to je jěště v pohodě, ale bude léto...
23. bře 2009 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
jandaj tak je paráda že u baráku můžeš nechat malýho chrupat na zahradě!!!to já bych ji teda venku před panelákem nenechala!!měla jsem i na balkoně starej kočár ale už jsme ho dali pryč protože akorát zabíral místo,malá v něm vůbec nechtěla být...když se jezdilo tak to šlo ale jak se zastavil ihned byla vzhůru :confounded: ted je teda naučená že se položí do postýlky zatáhnu žaluzie a spí... :wink: ale bylo hůř když byla malá,to se uspávalo i na rukách..
dnes jedeme po týdnu na rehabku tak jsu zvědavá co nám řekne na cvičení doma,jestli jsme to dělali dobře a mělo to vůbec cenu..
23. bře 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Telullah:Hm..tak to je blbí když tam nikoho neznáš ale neboj v létěvyrazíš s malou do parku nebo někam ven a třeba se seznámíš s mamčama..tedkom přes tu zimu je to takový o ničem ,to je každý zalezlý doma... :unamused:
23. bře 2009 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
keba, to máš pravdu, je paráda nechat malýho v kočárku před barákem, ale stejně k němu pořád běhám koukat, aby se nevzbudil a nezvedl se. Aby mi z toho kočárku nevypadl :slight_smile: I když teď by se mu to asi nepodařilo, když je nabalenej do kombinézy a strčenej do fusaku :grinning: Ale stejně mám strach.
Malej mi taky většinou pěkně usne po obědě v postýlce, včera to byla vyjímka, že tak vyváděl. Horší je to večer, to vždycky řve než usne jak šílenej. Chce, abych mu dala prso a to já už nechci. Chci aby usínal sám. Někdy se zadaří v pohodě a někdy řve jak šílenej, ale už usíná bez prsa. Teď ještě vyřešit to noční kojení a bude to super. Akorát si zase říkám, že když už nebude mít to mlíčko ode mě, tak nebude mít žádný mlíko, protože sunar do něj musím cpát jen po lžičkách a moc ho stejně nechce. Teď už jsem mu ho tak měsíc nedávala, tak bych to zase mohla zkusit, ale z flašky to stejně asi nepůjde. A co Nelinka, pije ti už mlíko? nebo pořád nechce
23. bře 2009 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to jandaj nespěchej a bud ráda že pije mlíško od tebe když nechce umělý!!!ale stejně to je zajímavý že??jestli tak pozná tu chut!!!Já už taky Neli nezkoušela víc jak měsíc dávat mlíko tak budu muset zase zkusit ale moc velký iluze si nedělám!!!!!! :unamused: víš tedkom jsem na to úplně zapoměla že nepije mlíko a přestalo to řešit asi jak se soustředíme na to její nelezení :frowning2: ráno to byl zase boj!!cvičení,přišla na to jak se mě vysmeknout nožkama tak byla pořád mimi....ještě že nikdo není s náma doma,jak já jsem nadávala!!! :angry: mám už na to zlost jak nám to nejde :unamused:
Co říkáš na počasí??to se asi zbláznilo,že?? :astonished:
Jinak jsem přemýšlela o té naší dovolenéa jestli nebude Nela chodit aspon trochu třeba za ruku tak letos nepojedem!!Ono je to takový o ničem když sama ani nesedí :confounded: a moc nadějí že bude v létě chodit si nedělám když tedkom ani neleze...
24. bře 2009 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ono to je s tím mlíčkem fakt, ale zase na druhou stranu jsem k malýmu v noci totálně uvázaná a nemůžu nikam. A na červen už mám naplánováno, že 2 noci nebudu doma, tak ho musím do tý doby odstavit :unamused: Ještě mám chvilku čas, ale myslím, že to nebude jednoduché.
To ti teda nezávidím, to cvičení s Nelinkou, asi je to hodně náročný.
Počasí stojí za prd, dnes nám tu celý den sněží, ale to bude asi u vás taky. Ale četla jsem, že už o víkendu by se mělo oteplit a konečně příjít jaro, tak už se moc těším. :wink:
24. bře 2009 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Keba - no snad ano. Máme farmu s koňmi, tak snad se tam nějaké maminy přifrčí kouknout a malá si bude mít s kým hrát. Zatím je to tady na houby, celé dva dny sněží
24. bře 2009 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé telulah"já koně miluju!!co chováte huculi?od mala jsem jezdila i studovala chov koní!!! :wink: to ti teda úplně závidím tohle byl vždycky můj sen...jenže,skončila jsem v paneláku a tedkom co mám děcka nenám ani možnost nikde jezdit,protože tam kde jsem chodila dříve se to zrušilo a nemůžu si dovolit chodit někde pravidelně rajtovat! Nebo si koupít vlastního a někde ho ustájit!!Manža totiž jezdí s kamionem tak jsou děti většně na krku mě...Ještě jsem si vzpoměla že ve staráku má koně nějaká Halamová?nebo tak nějak...
Taky škoda že nemůžeš bydlet v Spk.!!!!!! :wink:
24. bře 2009 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jandaj tak jsem koukala na dlouhodobější předpověd a mělo by být fakt líp tak snad to výjde :wink: Dnes jsem byla v Rudě v tom Quelle- konečně tak jsem objednala ty potahy na sedačku,příjdou kolem 6000kč.tak se tedkom modlím aby to sedělo!!!!!!!!!!jinak to by mě manža ukamenoval.... :unamused:
Tak jsem se dneska na rehab.domluvila že budeme zatímjezdit denně at jí pořádně protáhne a procvičí když nám to doma až tak nejde...tak doufám že to bude k něčemu!!!!!!jestli do měs.nebude vidět u malé pokrok tak nás pošle na tu neurologii...kéž by jsme tam ani nemuseli a začli jsme lozit!!!! :wink:
24. bře 2009 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj keba, objednávala jsi potahy na sedačku do obýváku? Já jsem si koupila takový ty chlupatý potahy, je to fajn, dá se to vyprat a vypadá to dobře. Jsem s nima spokojená a vyšli mě asi tak na 2000,- ale nejsem si už moc jistá, kupovala jsem je už před 3 rokama :wink: Těch 6000,- to je docela drsný, tak hlavně ať ti to sedí.
To je určo lepší jezdit s malou cvičit, tam tomu rozumí a vědí přesně jak cvičit. Asi bych taky raději jezdila tam, protože bych si doma nebyla jistá jestli to dělám dobře.
25. bře 2009 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky to máš pravdu že je to pálka!!!nejsou chlupatý je to elastic´ký žerzej barva terakota,tak snad to bude sedět...Taky jsem říkala že budu raději jezdit,jsu si jistější a můžu se to tam pořád učit!!!doma cvičím ještě dvakrát ikdyž na rehab.mě říkala že nemusím...myslím že je to pro její dobro... :wink:
Dneska jdu do hajan pěkně brzo,už jsu úplně kaput!!dělala jsem v kaufu velkej nákup a celý odpol.jsem se piplala malé s jídýlkama!tak mám tedkom zásobu na mražáku..na chvíli klid... :slight_smile:
Zdenda byl dnes v hasičích,tak jim pomalu cačne sezona tak jsu zvědavá jak mu to letos půjde...
A co ty s nohou??je to už dobrý?
25. bře 2009 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
No my máme 13 koní, jestli se chceš kouknout na naše webovky, tak tady hodím odkaz, ale teď nevím, jestli se to může.
No ale pokud by sis chtěla udělat výlet i s dětma, tak klidně můžeš přifrčet a povozit se. Já jsem pořád ve fázi učení se. Pak jsem otěhotněla a doktorka mi zakázala jěždění. Tenhle výkend se pokusím poprvé po porodu si sednout na koně. Jsem zvědavá, jak to půjde. Auuu
25. bře 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj do toho se dostaneš!!!a co máte za koně??já ještě ve škole jezdila angličany,ale tedkom by to na mě bylo už asi moc živý!!jsem už taková opatrnější :unamused: Já myslím žeten odkaz hodit můžeš ale kdyžtak mě ho pošli do soukromé pošty kouknu se!!!!!A jak bude hezky tak bych se třeba někdy mohla dojed mrkonout a povozit!!!!jestli by ti to nevadilo...auto mám takže není problém!!!
tak to musíte mít doma šrumec že??ono 13koní je dosti!!!!!je to asi pořádná makačka že??
26. bře 2009 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty si chystáš jídýlka pro malou do zásoby? Já teda ne, buď uvařím čerstvý a zůstane ještě na druhý den a to dám do ledničky a nebo dostane skleničku. Do mražáku jsem to zatím ještě nezkoušela. A do čeho to v tom mražáků dáváš? Do skleniček? :slight_smile:
Koukám, že máš doma malýho hasiče. A bude jezdit po hasičckých soutěžích? U nás vždycky jednou do roka, někdy v létě bývá hasičcská soutěž, kde se sjedou hasiči z okolí, ale to je v Olšanech asi taky že?
Noha už je docela dobrá, ale ještě to nemám pořádně rozhejbaný, to chce čas.
Mi tady taky máme farmu a měli jsme tu i koně, ale majitelé se nějak rozhádali a ona se odstěhovala a vzala si koně sebou :frowning2: tak teď už tu jsou jen krávy :unamused:
Taky jsem jezdívala, ještě něž jsem měla dětičky, pak už tak nějak nebyl čas.
26. bře 2009 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
tetullah: webový stránky tu uvést můžeš, to není zakázaný.
A já se taky ráda podívám :wink:
26. bře 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo dělám si vždycky na mražák!!!nechtělo by se měkaždej den vařit..neměla bych na to čas..kor když jezdíme denně cvičit :unamused: dávám si to do takových piksliček co jsou určený přímo do mražáku na potraviny,mám ve velikosti cca přes.sleničky.je to fajn ráno vždycky vytáhnu... :wink:
Ale jo Zdendu tocelkem baví,tak taky co chceš dělat tady na vesnici,že??sice jsem si říkala že bych ho dala do nějakýho kroužku-výtvarky v Spk.protože hodně kreslí ale až od září...on by chtěl ještě chodit do fotbalu ale tady asi není!!! nejblíž myslím v Rudě tak ještě uvidíme...
Tak třeba Zdenda pojede na závody i kvám??loni byli v Sudkově a Třeštině pak marodil tak už nebyl...
tak ty jsi taky jezdila???to máme celkem společný koníčky:děti,koně.. :wink:
26. bře 2009 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
no taky koukám, že toho máme hodně společnýho. Koně mě fakt hodně berou a moc mě mrzí, že už tu nejsou. Ale soused říkal, že se sem možná někteří vrátěj, no tak uvidím. Nebylo by to špatný :slight_smile:
26. bře 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm..tak to bys měla fajn.. :wink: my jedeme dnes naposled cvičit(tento týden)pak máme mít od Po.pauzu týden tak jsu zvědavá co to s malou udělá!! :unamused:
Včera jsem měla s vrkočkou scuka na městě tak jsme splkli,začli jsme s holkama na oběd ...malá Eliška je ukecaná a vlasatá,proti nám!!!! :wink:
27. bře 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se vám to konečně podařilo se sejít. A co vrkočka, kdy se stěhuje? Už tu zase dlouho nebyla. Škoda, že jsem tam nebyla s váma :frowning2: Tak snad někdy příště
27. bře 2009 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak naše stránky jsou www.cernykun.eu. Tak se mrknete a klidne prijeďte. No ono to je v létě celkem pohoda se o ně postarat, ale v zimě to makačka je. Vykydat a podobně.
Dneska jsem si konečně po dlouhé době sedla na koně a docela to šlo... Jela jsem skoro 15 minut. Tak můžu opět trénovat a pokračovat v učení :grinning:
28. bře 2009 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ona asi nějak nestíhá sem chodit..nebo tak nějak ani přesně nevím :unamused: zatím se nestěhují až tady prodaj byt!!!Tak doufám že si dáme scuka aspon my třeba tady v olšanech,jen co se trochu oteplý!!!! :wink:
28. bře 2009 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek