• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Šumperk a okolí

15. dubna 2013 
Ahoj holky.
jituskak: na mateřskou se chodí 6 týdnů před termínem :wink: Tak to už ti to za chvilku dr. napíše.

Já se na Velikonoce taky moc netěším, ale děcka ty jsou natěšený na barvení vajíček, mno mě se do toho teda moc nechce, ale pár jich nabarvíme. :unamused:
Měli jsme jet ke známým do Ostravy, ale bohužel to nevyšlo, tak nakonec zůstáváme doma. Tak akorát navštívíme rodiče a jinak nic moc.

Keba: Tak už konečně vylezl, potvůrka jeden. To by měla být velká oslava :grinning:
Já dnes vyzvedla druhou dávku Prevenaru a ve čtvrtek jdeme na očkování. To zase bude řev :frowning2: Malej jak vidí doktorku, tak řve jak kdyby ho chtěla zabit
6. dub 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojík tak já musím taky zítra zavolat Mudr.jestli jsou hexa,máme jít na tu 3dávku!!!a pak se hnedkom taky pouštíme do Prevenaru... :wink: měl malej po tom nějaký reakce????a jak posobě se dávaj?
Jinak jsme dnes začli cvičit tak nás na rehabce pochválili!!!že je vidět jak se snaží i spolupracuje... :wink: tak doufám že budou ty pokroky trochu rychleji po sobě!!!!!!!
Jak já se těším až si sama sedne!!!co ona dělá v kočáru!!je steklá že musí ležet,mrčí a chce abych jí posadila...takže procházka po městě dnes o ničem :angry:
6. dub 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
malej neměl vůbec žádnou reakci po tom očkování :slight_smile: a první dávka byla před 2 měsíci.
No tak to jste šikulínci, že už vám to tak jde. Určo už to teď půjde rychleji. Základ už se Nelinka naučila.
No ono to že dítě sedí ještě neznamená, že bude v kočárku hodný. Daneček sedí, ale v kočáru sedí jen za předpokladu, že s ním pořád jezdím, aby měl na co koukat. Jak zastavím, tak začne řvát a chce na zem a chodit. Mám totálně vyřízený záda, jak za ním pořád musím chodit a držet ho za ruce :unamused: Už aby se to naučil sám, ale zatím to nevypadá. Bojí se, tak jsem zvědavá, kdy se odhodlá a vyrazí sám
6. dub 2009 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tabory tady jsou od prvních tříd, takže 6-7 let. Jsou to tábory, kde se učí jezdit a když jím to jde, tak se jede i na normální vyjížďky.Jinak jezdí tady i úplní začatečníci, ale vozíme i malé děti. Teď nedávno tady byla paní s 2 letou holčičkou, seděla na koni s ní, takže nebyl problém.

Malá má 2,5 měsíce a v noci spí úplně krásně, budí se kolem třetí a pak kolem šesté ráno. Měla období, kdy se budila třikrát za noc, ale srovnalo se to. Kolik mají Tvoje děti?
7. dub 2009 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky Jandaj jenom se neboj jak malej na to příjde tak si budeš stěžovat že za ním pořád musíš lítat!!! :wink: Mě taky bolívaj záda ale zase z toho jak tu naši kládu pořád táhám na rukách..dávam ji už dozadu do sedačky-někdy a to jí pak musím táhat na rukách...ikdyž v tom vajíčku je to taky něco!!!! :unamused:
A jak to máte s papáním??začínáte pomalu...my teda zatím jen trochu,mám strach aby se neobjevil ekzém ale asi od roku budu dávat normal.mlíko :slight_smile:
I já musím s Nelou jezdit jak kočár stojí huláká!!!
Tedkom mě napadlo,nechodíte náhodou do Olšan na pálení čarodějnic???
7. dub 2009 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
telullah:tak to je malá úplně zlatá že tak krásně spinká to mě se o tom ani nezdálo...Nelinka má příští Ne.11měs.a Zdenda má 6let,tedkom v září půjde do první třídy tak se mám na co těšit...tak jsu i ráda že jsu doma na MD a budu se mu moci věnovat :wink:
Můžu se ještě zeptat na kolik tak přibližně ten tábor příjde se vším všudy..strava atd.mě osobně by se to líbilo,otázka je jestli našemu Zdendovi,sice se mu koně líbí ale když jsem chodila jezdit tak místo aby se svezl tak raději seděl v traktoru a točil třeba hodinu volantem....to víš tatka je řidič z povolání tak to má asi po něm... :unamused:
A máte tam hodný koně???já že bych se někdy domluvila s manžou,že bysme se kvám rozjeli...a musí se to u vás nějak objednávat dopředu,myslím vyjíždka? :wink:
7. dub 2009 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj keba
S jídlem teda moc neexperimentuju, zkouším pomalinku. Normální mlíko jsem mu ještě nezkoušela ani v jídle, ale už mám takový cukání, jako třeba normální bramborovou kaši nebo normální omáčku. No nevím, trošku se bojím, ale asi to zkusím.
Do Olšan na pálení čarodějnic nechodíme, ani nevím, že tam něco takovýho je :wink:
No a jinak, malej je nemocnej. Má rýmu a dnes mu vyletěla horečka a nějak to moc nechce jít dolu. :frowning2: Tak zítra musím k doktorce, doufám že to nebude nic vážného. Takže očkování se nekoná :unamused:
7. dub 2009 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejej venku tak krásně a vy marodíte,toje pech,že? :unamused: tak snad to nic nebude...a jak to tedkom budeš mít s tou vakcínou jestli jí máš už koupenou????může být třeba v lednici nějakou dobu???tak se brzy uzdravte at si můžeme dát konečně scuka!! :wink:
8. dub 2009 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to teda je pech, ale snad to bude dobrý. Noc teda byla fakt super, malej skoro celou noc řval nebo kašlal :frowning2: Teď usnul, tak je chvilka klidu, jinak je protivnej a umrčenej.
Vakcína ta vydrží, musí být v ledničce, tam se neskazí, ale chtěla jsem mít malýho už naočkovanýho. Mám z těch pneumokoků fakt strach. Ještě jsem začala uvažovat o vakcíně proti meningokoku a to pro všechny 3 děti. Musím se poradit s doktorkou
8. dub 2009 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky chci Zdendu nechat naočkovat na toho meningokoka!!ale prvně musíme dát druhou dávku na žloutenku,myslím že v květnu.... :confused: tenpneumokok je svinstvo,budu též ráda až to budem mít píchlý!!!
Dneska bylo zase krásně tak jsme byli celej den v Spk.jen kdyby malá chtěla spát v kočárku...to se fakt dnes divím že ještě vyvádí na zemi a nemrčí že chce spát...spala mě totiž jen hodinu dopol. :pensive: ale snažím se jí nechat co nejdýl aspon bude spát dýl ráno teda doufám....když nemusíme do školky tak bych si i trošku pospala....
8. dub 2009 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak jsme včera konečně koupili malé hrazdičku, jěště na ní nedosáhne, ale kouká na ní vyjeveně a je to amé eeeee, uuuu, gegege. :grinning:

keba - Ty tábory nepořádáme my, ale chodívají k nám děcka z táboru , co je kousek od nás. Poslu Ti na ně odkaz. www.paprsek.info pan Vitásek
Jinak klidně přijeďte i s dětma na koně, máme je hodné. Pokud Ti malá vydrží sedět a nebát se, tak povozíme i jí. Bys seděla na koní s ní a drýela jí před sebou. Takhle to praktikujeme taky.

To Ti to vyšlo hodně dobře, že jsi na MD a malej jde do školky. Přejí pěkné nervy a výdrž.

jandaj - ono se blíží pálení čarodějnic, hrůza.
9. dub 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak máme zase dnes nádherně!!!za chvíli jedeme na cvíčo a pak hned na očkování,takže budeme mít zase pauzičku,jsu ráda že to vyšlo přes velikonoce aspon můžeme v klidu jed k rodičům..nerada někde na návštěvě cvičím... :unamused:
A co vy Jandaj jak jste na tom????
telullah:díky za tip skusímpořešit s manžou jak dojede domů!!ale možná tábor necháme až na přes rok až bude chodit do školy...ikdyž Zdenda je nebojácnej a nemá problém když je pryč z domů.. :wink: tak uvidíme...
Tedkom se ti musí krásně rajtovat,že?když je tak nádherně...tak to je fajn že máte hodný koně!!a jezdíš jen na jízdárně nebo venku do terénu??Mě vždycky víc bavilo jezdit ven,jízdárna byla nuda ale je pravda že na jízdárně se toho spoustu naučíš... :wink: taky bych asi potřebovala pár lekcí abych se do toho dostala,ikdyž se říká že jezdit nezapomeneš...
10. dub 2009 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, včera bylo nádherně, ale místo jěždění na koni, tak jsme doma začali chystat dřevo na další zimu :frowning2: No co nadělám, než abych mrzla, tak se budu potit a ničit si tělo. Ikdyž pozitivum je, že u toho jdou nějaká kila dolů :slight_smile:

Na táboru jsem jako dítě nikdy nejela, ale vždycky jsem to spolužákům záviděla, ale já osobně bych dítě asi taky poslala na tábor až by chodilo do školy. Pokud je Zdenda odvážný a přijedete sem, tak to na koni zvládne i sám. Šázka nebo Elf jsou úplně pohodoví konící.

Na jízdárně mě to taky moc nebaví, ale pořád se učím koně ovládat, takže musím i tam. Někdy má tatík náladu a čas a dítě hlídá kamarádky a vezme mě sebou ven. je to pak superka.
10. dub 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo to je ta nevýhoda baráků!!!chystat dřevo,ale na druhou stranu si nepřej vidět naše účty za teplo v paneláku!!!!sice bez práce ale těch peněz takže si nevybereš... :unamused: to bych kolikrát raději makala jak šroubek než platila ... :wink:
Tak to máš fajn že máš někoho kdo mti malýho pohlídá,u nás je to vždy dilema když potřebuju na kosmetiku nebo tak kde malou upíchnout..babičky daleko.. :confounded: jinak alevšude Neli jezdí se mnou je celkem hodná a moc ráda jezdí autem takže není problém když jedem třeba na nákup do Ol.nebo Brna.. :slight_smile:
10. dub 2009 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bydlela do loňskýho roku v paneláku v Havířově, takže vím kolik nás to stálo, ale ta pohoda otočit kohoutkem a bylo teplo. :slight_smile: No baráky mají zase jiné výhody, zatopit si můžeš kdykoliv a ne jenom v topné sezoně.

Kamarádka pohlídá, to je fakt, jenže se nesmí zneužívat často. To by pak tak ochotná nebyla. Už se těším až bude malá větší a ohlídá se sama. jenže to mi zase bude chybět to pomazlení a podobně...
11. dub 2009 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to máš naprostou pravdu!!!já si taky pořád říkala :už se těším až zdenda bude starší,a ted?nejraději je v trapu...a vůbec se mu nestýská!!!no a tak jsu ráda že mám Neli!!! :wink: ikdyž někdy je to krutý,jako třeba dnes když stávala v 5h.ráno :frowning2: ale to ty asi znáš,že??
Takže jsi se přestěhovala vlastně z velkýho města na skoro vesnici,že?a dobrý zvykla jsi si rychle?Nechceš si založit fotoalbum at můžu mrknout na tvýho prcka ??? :grinning:
12. dub 2009 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky tak jaký byli velikonoce????? :wink: u nás to proběhlo vše v poklidu!!ani jsem moc nedostala,a Zdenda byl spokojený vykoledoval si spoustu kokin i peníze..

Jandaj:co je s tebou že se tu ani neukážeš??malej je už v pořádku??
15. dub 2009 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Keba. Už jsem tu, neměla jsem čas. Pořád v letu. Malej už je docela v poho, má ještě rýmu a trochu kašel. Očkování jsem zatím odložila do doby než bude úplně v pořádku. Teď právě peču dort. Míša má zítra narozeniny, tak u nás bude doufám veselo :wink:
Malej už dělá první samostatný krůčky, včera se poprvé pustil a vydal se ke mě sám. Měl z toho ohromnou radost, ale dnes už se mu nechtělo, asi se bojí.
A co Nelinka, jak jí jde plazení, už je to lepší?
16. dub 2009 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
No,tak to je daník fakt šikulínek!!!za chvíli mu nebudeš ani stíhat jak bude lítat... :wink: koukám že máte doma veselo,tento měsíc Míša příští daneček,ty se těch dortů upečeš... :grinning:
U nás nic moc nového..Neli sice už zvládápřeplazit práh v obýváku a plazí se přes kuchyn až ke Zdendovi do pokojíčku,ale na kolínka nejde vůbec a u plazení více ppoužívá jednu nožku.... :confounded: tak nevím nevím..na rehabce nikdy nic nepředvede tamjen huláká tak je sestra odkázaná jen co jí řeknu že dělá!!!
Horší to je u nás s kočárem!!!když leží huláka jak na lesy a vzteká se....musím jí vázat protože jak jí nedám v leže pásy tak se naučila přitáhnou do sedu-potvůrka :wink: sedne a chytí se madla a čučí a čučí...vím že by neměla ale je to fakt těžký!!!!zrovna dnes seděla cca hodinu ve městě... :frowning2: jenže ono se to každýmu mluví..neposazovat!!ale když se mě přitáhne?a to samí mě dělá v autosedačce-vajíčku,doma jí v tom krmím a taky mě v tom sedá..
16. dub 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak když si sedne sama, tak je to v pohodě. To bych ji sedět nechala. Ty ji přece do toho sedu nedáváš, zvedá se tam sama. Tak si myslím, že se jí nemůže nic stát. A je to určo pokrok, když si sama sedne :slight_smile:
16. dub 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojík:no stím seděnímje to těžký ona se sice přitáhne ale sama se mě neposadí třeba na zemi nebo tak....jen v tom kočáru to se má asi za co chytnout ale na druhou stránku jsem si říkala že asi síly má dosti když se přitáhne že jen prostě třeba neví jak na to aby šla na kolínka...
Vypadá to že bude pěkně i o víkendu tak snad to vydrží!!chystám se zajed k máti si pořádně vydrhnout auto... :wink:
17. dub 2009 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak jsem se sem konečně zase dostala. Dala jsem si fotku do alba, ale jen jednu. Nějak si musím ostatní zmenšit a nemám čas.
Teď bylo tak krásně, že jsme pořád něco dělali a taky nám sem přijela návštěva. Babičky jsou fajn, ale strašně rozmazlujou. Malou nosili na rukou, pořád houpali a teď je s ní k nevydržení. Bude mít tři měsíce a snaží se už posadit, pořád tady vyřvává když jí nechávám ležet na zádech. Nejraději by, kdybych jí posadila a držela tak, aby viděla.

keba - myslím, že s tím seděním budeme mít stejný problém
17. dub 2009 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky tak jem zase tu po dlouhý době :slight_smile: . Matýsek před chvílí konečně pořádně usnul tak už mám trochu klidu :grinning: .
Přes den totiž vůbec nespíme a když usne tak na 5 minut a je zase vzhůru, už ani kočárek nepomáhá.

7.5 máme ve Vikýřovicích výtání občánků tak dorazíme a chtěla bych tam zůstat do 18 to mám zubařku tak už se těším :slight_smile:
17. dub 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda holky,tak my se za 4 tydny stehujem.Je toho ted na me trochu moc,tak jsem nemam cas chodit.My teda sami sedame,zacaly jsme lozit a pritahovat se na stani k nabytku.Jdem do Pardubic do podnajmu,ale klidna cast,tak se tam docela tesim.Mejte se a brzy papa :slight_smile:
18. dub 2009 v 11:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
18. dub 2009 ve 14:31 • jirik.k
Ahojky, ve středu jdeme na 3 měsíční kontrolu. Jsem moooc zvědavá na její váhu, mám pocit, že bude mít přes šest kilo. Je to naše malá koulička.
Dneska jsme byli u tchánovců doma a malá jim tam počůrala stůl... jsem byla škodolibá :slight_smile:
19. dub 2009 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
telulah:tak to má malá pěknou váhu na 3měs.a pořád jenom kojíš????co koníci,máš čas si trochu zajezdit??už jsem říkala manžovi že bychjsme si mohli někdy o víkendu udělat k vám výlet!jen nevím jak nám to výjde,jezdí s kamionem takje hodně pryč...sama si moc netroufám vůbec nevím jak se na starák jede,ale manža říkal že se v hanuškách odbočuje.... :wink:
19. dub 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrkočko:tak doufám že ikdyž budeš pardubičák se tady za náma na koníku zastavíš!!!!Ale určo budete jezdit za tchýní,ne???tak se můžeme někdy vidět!!! :wink: Elinka je fakt šikulínka to už ani na rehabku nechodíte,že??my pořád bojujem..zatím se stále plazíme ale v kočárku se už sami vytáhnem do sedu... :unamused:
19. dub 2009 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky tak máme druhý zub!!!a vypadá že nám poleze i třetí nahoře,,protože má nateklé dásínko...celkem se to sní i dá..má jen trochu průjem..jinak u nás zatím žádná změna,pořád se mordujem ze cvičením a zatím žádná změna... :confounded:
22. dub 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak jsme včera byli na 3 měsíční kontrole. Malá má 60 cm a 5800. Dostala taky hexavakcínu, skoro jsem nebrečela :confounded: , ale malá byla šikovná... jen malinko fňukla a pak byla zase samý úsměv. Jen v noci od 1 do 5 pofňukávala, ale byla bez teplot. Já už nekojím, malou naučili v nemocnici na flašku a od té doby je to problém a pláč. Takže jsme přestaly.
Keba- v Hanušovicích se odbočuje jednou a podruhé za Hanušovicema u kamenolomu... ale jinak jsou tady cedule :wink: Jinak gratuluju k druhému zoubku :grinning:
Teď moc času na ježdění není, opravujeme dům, děláme dřevo na další zimu a plánujeme opravy ohrad....
23. dub 2009 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek