• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Šumperk a okolí

15. dubna 2013 
tak to se ti nedivím že se ti ani nechtělo nikam jed!u nás je to to samí taky kdybych nemusela tak nevystrčím paty z baráku...tak to vypadá že letos nebude ani žádný léto,ach jo!
A my ani nejedem nikam na dovču-teda k moři!letos jsme to vzdali k vůli Nelce tak snad příští rok už budeme lítat a budememoci někam vyrazit....v srpnu se chystám na týden s děckama do německa ke kámošce tak snad nám aspon tam výjde počasí!snad to bude O.K. pojedu poprvé takovou delší trasu...manža musí pracovat tak vyrazíme sami..
tak to je Buranka šikulínek uvidíš že za chvíli bude sedět úplně sama!a už se ti přetáčí na boky?
24. čer 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak jsem se konečně opět dostala na PC. V pondělí jsme měli odjet k mým rodičům, ale vzhledem k počasí jssme nikam nejely. Měla jsem jet jenom já a Bára a to vlakem. Z jedné strany je dobře, že jsme nejely. V Olomouci to bylo dost husté, takže bychom se museli přepravovat autobusem. No s kočárm, cestovní postýlkou a taškou by to bylo užasné.
Nelince moc fandím, ať se jí to konečně povede. jen to budete mít jěště složitější. Hlídat jí, aby nespadla anebo něco neshodila...
No jinak se nám doma rozmnožili mravenci, už nevím , co dělat a jak se jich zbavit. Nic nepomáha.
24. čer 2009 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jak je na tom Nelča se stavěním? Bára se přetáčí z boku na bok a dokonce i z bříška na záda, zpátky je to jěště problém.
Kampak do toho Německa jedete? Já tam dva roky pracovala
24. čer 2009 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík ..Barča je pěkná šikulínka že se tak hezky obrací..my se začali pořádně obracet na obě strany tj.bříško záda-záda bříško kolem 8měs.ale jak říkám nemůžu moc porovnávat Neli s ostatníma mimi,stou naší diagnozou-hipotonie! :confounded:
Když jsme bydleli ještě v Spk.tak jsme měli taky ve špajzu ty červený mravence,nechali jsme si zavolat domů deratizátora aonje vyhubil,dal nám všude takový krabičky,ty byli něčím napuštěný a je to zabilo,chce to zabít tu hlavní samici.královnu jinak se toho nezbavíte...taky jsme kupovali různý přípravky a nic nepomáhalo,vím jak jsem z toho byla neštastná!!
Kde bydlí tvý rodiče?alei tak vlakem cestovat s malou a ještě napakovaná není asi žádná sranda,že?
S naší Nelčou to bude asi ještě na dýl!!zatím se jen zvedá na čtyři...ale cvičíme 3krát denně poctivě tak snad to bude mít nějakou odezvu :wink:
Do Německa pojedem do Rosenheimu jestli ti to něco říká!Tak to umíš asi dobře německy že když jsi tam dělala,já bídně,většnou jim rozumím ale dostat ze sebe něco je horší... :unamused: A co jsi tam dělala,líbilo se ti tam?
24. čer 2009 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista
25. čer 2009 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak Nelča už v 8 měsíci? Já mám pocit, že Klárka od sousedu až v roce, tak Nelča je taky šikulík. Prstíky od nohou si ž přitáhne k puse?
No včera se náš tatík trochu naštval a mrknul se na zahradu. Zjistil, že je tam několik mravenišť, tak prý mrkne na net, co s tím a pak možná deratizator. Tak čakám, kdy se do toho dá. Dvě mraveniště vystříkal biolitem. Nepamatuješ si, kolik vás stál?
Já pocházím od Ostravy, rodiče mám v Bohumíně, jsou to asi 3 hodinky autem. Jezdíme tam jednou za dva měsíce, ale teď nevím, kdy se tam dostanu.
Co voda, jak tam na tom jste?
Já pracovala kousek od Stuttgartu, v hospodě. Pak jsem tam skončila a dělla v tiskárně novin. Němci jsou divní, po skončení pr. doby jdou domu, nějaké přátelské vztahy na pracovišti jím nic neříkají.
27. čer 2009 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...my se zatím s vodou držíme u nás to je O.K.ale manželovi rodiče jsou na tom dosti bídně,bydlí ve Skorošicích,je to u Jeseníka a tam je to špatný....tak jím denně voláme co a jak!
My byly včera s děckama na děckým dnu nebo tak nějak - ukončení škol.roku..tak se Zdenda trochu vyblbl..soutěže atd.Jen škoda že jsem byla autem ani pivko jsem si nemohla dát...
S těma mravencema vám to snad dobře dopadne..ale už tio fakt nepovím kolik jsme za to dávali deratizátorovi !myslím že jsme koupili 5krabiček po 200kč a něco ještě mu za práci..ale je to cca 4roky zpátky tak jsou zase jiný ceny že!
A jak to je u vás s vodou?Dneska dělám Neli mrkvičku na husto tak snad bude baštit..a co vy sBarčou už papkáte i masko? :wink:
28. čer 2009 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady je to zatím taky ok, tvým tchánovcům držím palce.
No já nepiju, ale řidičák nemám, takže na tyhle akce chodím, ale jsem ostatním k neužitku :slight_smile: Před mateřskou jsem dělala v hospodě, takže mi alkohol smrdí. Vyhral Zdenda něco? No jo, děckám začínají prázdniny. Hurááá, ale tak 10 let zpátky... ten čas letí
No teď zavažíme zahradu, děláme nějaké upravy. Takže na deratizatora se vrhneme v září. Jsem zvědavá, jak to dopadne.
maso jěště ne, ale teď jsme zkoušeli rýži jako rizoto. Tatík už vybral domu jedno hami s masem. Tak jí s ním bude krmit on sám, říkal, že maso jí naučí jíst on.
28. čer 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to budte rádi že u vás voda není...já když koukám na telku jak na tom lidi kolikrát jsu tak mě mrazí...u nás to dnes vypadá celkem slibně!ZATÍM JE TU TEPLO A SVÍTÍ SLUNÍČKO TAK SNAD TO VYDRŽÍ..slíbila jsem Zdendovi že půjdeme dnes na kolo jak dojde ze školky!
Něco mě povídej jak ten čas letí!!!ani se tomu nechce věřit,já tento týden oslavím 30.let!! :confounded:
Zdendatam vyhrál jen pár sladkostí a balonky ..bylo to spíše jen pro zábavu nic moc výhry...ale chudáci na závodech v hasičích skončili jako předposlední,tak se jim to moc nepovedlo!
neli mě moc rýži nemusí..nejraději má brambory ale i těstoviny sní,včera měla pohanku a taky jí baštila..masínkojsem jí dávala od 5měs.jenom kuřecí a dodnes jí hlavně kuř.prsíčka...a ještě ryby.Vepřový nedávám vůbec a občas hovězí..dnes bude mít na oběd koprovku,musím ukuchtit něco rychlýho jedeme v 12h.cvičit..
29. čer 2009 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak tady včera zase pršelo celý den, ne moc, ale pořád a pořád. Řeku tady máme krupou, zvedla se asi o 20 čísel. Tady na domě jsme v klidu, ale stáj byla v 97 pod vodou. No koně jsou na kopci, takže jsme pořád v klidu.
K narozeninám Ti moc gratuluju :grinning: , zase jsi o rok starší. Moje sestra by ti řekla, jako mi k 30 narozeninám, už ti táhne na čtyřicet :wink:
Nakonec jsme Báře jěště masínko nedali. taky určitě začnu kuřecím, to máme v tom Hami. Pak bych možná dala jěště krutí, ale to až později. Já ryby nemusím, ale Báře je dopřeju. Vím, že jsou zdravé, ale pro mě fuj fuj fuj.
Sím tě, v jakém prášku pereš? Pouštějí Ti skvrny od mrkviček a podobně?
29. čer 2009 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak držím palce at vás tam ta voda nezasáhne!!u nás je to snad už dobrý!dnes tu celkem celej den svítilo sluníčko a bylo teplo,ale zase děsný dusno....tak si nevybereš
Já peru v tekutým arielu-color,je na barevný prádlo ale dávám tam vše....celkem mě vypere vše ale mám ještě ariel na skvrny a když mám něco od Nelčených jídýlek-hlavně mrkvička nebo taky když se mě festovně potentuje musím na to dát hnedten na skvrny a vyprat jinak když to nechám tak pak peru horko těžko....
A co malá už se snaží otáčet ze zádíček na břiško?Nelča už pěkně vydrží na čtyřech ale nevím proč pořád nemůže přijít na to jak začít lozit!!asi je pro ní to plazení pohldnější.... :wink: už se snaží i trochu vysápat do stoje v postýlce ale je ještě strašně vratká a moc jí to nejde..tak trénujem...ikdyž malá je ze vším hned hotová když jí něco nejde tak na to dlabe.. :confounded:
30. čer 2009 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dneska se tady fest blýskalo a hřmělo, nakonec spadlo jen pár kapek a bylo hotovo. Je šíleně vedro, dusno. tak nevím, co je lepší, jestli déšť nebo tohle dusno. Ani Báře se v tom nejlépe nespí, je celá neklidná a budí se. V noci se probrala ve dvě hodiny a do čtyř si povídala, chjo...
No v jedné diskuzi mi poradili, že je dobré to přeprat hned v jaru. Takže jsem zjistila, že to, co už mám flekaté, tak to už nevyperu. Mno, co nadělám.
Třeba bude melinka dříve chodit a plazení rovnou vynechá :wink: Bude to mazaná holka.
Bára se na bříško otočí, dokonce už neřve hned, že to nejde zpátky, ale až tak po 3 minutách, ale zpátky na záda se jěště nepřetočí.
30. čer 2009 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak u nás to vypadalo celkem slibně s počasím..a když jsme se včera chystali do hasičů tak se strhla taková bouřka že jsem musela i PC vypnout aby nám tonevyhořelo!i elektriku nám vyply na chvíli!
Jo,vidíš na ten jar jsem úplně zapoměla!i moje tchýně mě to už říkala že jar pustí!!
Však Baruš má ještě čas není kam spěchat,je pravda že každé dítě má své tempo!!samozřejmně nemůžu srovnávat ,u nás je to úplně o něčem jiném s naší diagnozou a opožděním v psychomotorickém vývoji,ale stále doufám že jednoho dne to doženeme třeba ve 3letech ale přece.... :wink:
2. črc 2009 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak včera a dneska to tady s počasím bylo fakt skvělé. Pršelo, kroupovalo, hřmělo a bleskovalo. Vypadavala elektřina, ale spalo se skvělé. Koukala jsem se z okna, oblékla sebe i Báru s tím, že jdeme za taťkou k ohradě. Vylezli jsme ven, koukla jsem se na kopce a zase to otočili domů. Za 15 minut to bylo tady. Krásně jsme se doma všichni tři prospali. Teďka taťka krmí malou, je to sranda.

Neboj se, ona to dožené :wink: Třeba ve třech letech, ale dožene všechno.
Vy jste hasiči?
2. črc 2009 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já hasič nejsu ale náš Zdenda chodí!!tak jdemes Neli vždycky sním,moc se jí líbí jak stříkají..a aspon má o něco zájem a má trochu toho pohybu... :wink:
Zítra odjíždíme k máti na víkend tak jsem i Zdendu odhlásila ze školky protože ještě musímjed dopol.cvičit s malou do Spk.tak at to vše zvládnem...tatku máme přes víkend v práci tak at se nenudíme..sice jsem Zdendovi slíbila že půjdeme o víkendu do cirkusu,v Spk.je Berousek tak asi v Ne.to bude jistě pálka za vztupný ale co jednou za čas....
Kolikpak ti malá váží?taky užje pěkně papulatá nafotkách v albu ale jsou asi :slight_smile: už starší tak je určitě už zase o hodně větší že?
2. črc 2009 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak malý Zdenda bude požárník, jako Soptík. Teda pokud pamatuješ tu pohádku o Soptíkovi a Dejmalovi.
Pokud půjdete i s Nelčou, tak třeba bude i nějaké rodinné vstupne. No jinak to bude asi pálka, určo 100 za jednoho.
Malá vážila 8080, kolik má teď to fakt netuším, ale jsem zvědavá, kolik bude mít na půlroční kontrole... Kolik váží a měří Nelinka a kolik měla v půlroce??
2. črc 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
omlouvám se, že vám sem vstupuju, ale potřebovala bych poradit (snad někoho zastihnu).

Jedeme zítra na pár dní na dovču k tetě na chalupu (úplná díra jménem Benkov). Už jsme tam byli několikrát, ale ještě bez prcka, takže bych potřebovala poradit kam s ním :slight_smile:
Známe koupaliště v Uničově a v Zábřehu a nějaké malé tůry - ale ne zas tak malé, abychom mohli s Matýskem (i když krosničku máme .... ale i tak by to chtělo něco víc klidného :grinning: )

Pokud jste některá z Uničova či Šumperku (nebo i jinama poblíž), mohla byste mi poradit nějaké hřiště s pískem nebo tak něco???? Nebo tip na výlet???

Předem moc děkuju :dizzy_face:
4. črc 2009 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
sylvinka-Ahojky, co takhle do Rapotína do Zooparku? http://www.ejeseniky.com/turistika/muzea/veteran-muzeum-zoo-rapotin
4. črc 2009 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak jsu konečně doma od máti...děti jsou tak utahané že odpadli v 18h.Zdenda je vyblblí z bazénu i jsem ho učila plavat tak počítám že by mu to mohlo jít když budeme trénovat!! :wink:
tak to je Barča cvalínek!!!to Nelča měla v 1.roce 9kg.a měřila 79cm.v půl Tak jsem kukla do očkováku že Neli měla v půl roce necelých 7kg.ale nevím kolik měřila to nás neměřil...Ony ty děti hodně přibíraj do toho půl roku pak už do 1.roku to jde pomaleji...
tak do cirkusu jde zítra jen tatka se Zdendou...stojí 300dospělí a 250dítě to je teda dosti pálka...a abych platila za malou když z toho nemá rozum?zbytečné!a já se bez toho obejdu..
4. črc 2009 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Silvy co takhle na hrad-zříceninu Sovinec?když máte krosničku pro malýho...je to tam hezké pořádají se tam různé ritíř.souboje atd.a také kousek jsou tam Rešovské vodopády,nádherná příroda...
jinak v Spk.přímo v centru je uděláné nové pěkné hřištíčko i pro nejmenší(kousek od Komerční banky)
Co se týče koupaliště v Zábřeze ten je letos zavřený,kvůli opravě!Ale v Spk.jsou hned dvě venkovní,jedno na Bratrušově,nově letos zrekonstruované,nově hřiště pro děti atd.-tobogán..
druhé na Benátkách také s děckým bazénkem.
4. črc 2009 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, díky moc :dizzy_face: Jste zlaté!!!

Rapotín si pamatuju ještě když jsem tam jezdila s našima. Ze zvířátek bude Matýsek nadšený :wink:
Moc taky děkuju za info o Zábřehu a o koupalištích - pokud bude počasí, tak ten Bratrušovský vyzkoušíme.

Ještě jednou díky moc!!!!
4. črc 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo, to jsou pálky. To snad nemyslí vážně. Chápu, že zvířata stojí peníze, ale ty lístky jsou předražené. No řešila bych to stejně.
Ve středu se vrací malý Péťa, takže budeme napouštět malý bazének. Ten si to užije a vyzkoušíme tam šoupnout i Báru. Chystáme se do Šumperka na koupaliště, nevíš od kolika let tam můžou děti a jestli musí mít plavky?
No jsem zvědavá, kolik Bára bude mít. Ty jo 7 kg měla ve 4 měsicích :slight_smile: Jinak si je čím dál tím více jistá v sedu. Už se natahuje i po věcech okolo sebe.
Drž mi palce, zítra pokud bude počasí tak mám slíbené 3 hodinky na koni :slight_smile: Přijede k nám moje sestra a bude hlídat. Zůstane tady 10 dní, tak budu mít více volnosti :slight_smile:
5. črc 2009 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky...tak nakonec byli v cirkuse děti do 3let zadaRA ALE I TAK JSEN NEŠLA TRVALO TO TOTIŽ 2,5H.a to by malá nevydržela,stejně z toho nemá ještě rozum...jinak ty dražší lístky byli na lože ...koupili si obyč za 160kč
Ty na tom koupališti asi přímo plavky mít nemusí ale do vody musí mít plenku...prodávaj přímo na koupání...ale mají i plavky s všitou plínečkou který se dají prát...záleží na tobě co si vybereš...my máme ty jednorázovky zase tak často plavat nechodíme....sice od září budeme chodit na kurz plavání tak jsu zvědavá jak to bude malá snášet...
Tak zatím ti to počasí moc nevychází že??snad se to trochu spraví at můžeš vyrazit na koníky...
8. črc 2009 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem byla na tři hodinky venku, no a pak jsem se z toho dva dny lečila. Bolelo mě celé tělo, hlavně zadek. Byla to krása, dokonce jsme klusali... Já chci jěště :slight_smile: Na pár dní jsem tady měla i rodiče, tak jsem jím chtěla ukázat, jak mi to skoro jde. No nic moc, musím jěště cvičit.
Dneska jsem i grilovali. Naši jsou z města a neznají to, tak si pochutnali. Z malé jsou úplně unešení, pořád jí nosili na rukou, tak bude pěkně rozmazlená.
Co říkal Zdenda na cirkus??
11. črc 2009 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to jsi si určo i odpočla,že?když bylo okolo malé tolik lidí...jen aby ti pak chováníčko nevyžadovala!!já to znám u malé skoro do 5měs jsem jí drndala na rukách.. :unamused: ale pak byla těžší a těžší tak si musela rychle zvyknout na spinkání v postýlce..
Zdendovi se v cirkuse líbilo,jen to bylo taky pro něj dlouhý prej ho už bolel z toho sedění zadek..Ted ho mám u tchýně na prázdninách,máme na 14dní zavřenou školku.Tak at se doma nenudí...
To ti teda fakt závidím!!!jak já bych si zajezdila..ale asi by mě taky pěkně bolel zadek,ono je to o zvyku...ale i tak bych do toho stála už jen pro ten pocit...je to nádhéra cválat si přírodou...
My jsme taky o víkendu grilovali,oslavolali jsme moje a bráchovi narozky...sice počasí nic moc ale hlavně že nepršelo..
13. črc 2009 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak od soboty máme teplotu, jsem z toho totálně mimo. Skáče jí to až přes 39. Byli jsme u doktora a potvrdil nám doměnku, že jsou to zuby. Přesto si od nás vyžádal jěště vzorek moči, aby vyloučil nějakou bakterii. Dneska má kolem 38. No jsem zvědavá co bude dál.

Jak skončila oslava? Bylo ti špatně?
Naší už odjeli a volala mamka, že si to u nás krásně užili. Taky jsem spokojená, že tady byli. No a malá je v pohodě, což se divím....
14. črc 2009 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jestli malá nemá nic jinýho než teplotku tak to zuby můžou být!!!!u těch malej dětí ty teploty lezou hrozně rychle nahoru...Neli mívá i kolem 40 to když je marod....musím ale zaklepat,zatím jsme bez teplot a to nám lezou dvě stoličky zaráz!!Tak snad to bude O.K.jen teda v noci je to děc!každou chvíli mrčí tak jsem se už pěkně dlouho nevyspala,ale přes den je hodná,asi jak večer je v klidu tak to víc vnímá a bolí jí to... :confounded:
Právě proto že jí lezou ty stoličky,tak jsem to na oslavě ani moc nepřeháněla,věděla jsem že toc bude o ničem...ale jinak to bylo fajn...
Tak mám doma nějak prázdno,jak je ten Zdenda u babičky,hrozný ticho kor když dám malou lehnout...prostě nezvyk.
15. črc 2009 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak teploty ustoupily a zuby nikde. No teď čekám na nějaké osypání, kdyby to byla 6.nemoc.Snad to nebude ono. Bylo mi jí strašně líto, když byla úplně horká. Občas kňourala, ale jinak byla vysmáta.
Tak te´d bylo pár dní krásně, měli jsme moc práce u koní. Byla jsem ráda, že jsem se dostala ven, ale jen do té doby než mě Šázka zase nakopla do kotníku. Auuuu Už jsou to 3 dny a já pořád kulhám.
Dneska zase odjíždí malý Péťa k taťkovi, vím jak se asi cítíš, když je malý pryč a je ticho. Když tady není, tak je i tady hodně tiho a pořádek....
19. črc 2009 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale neboj takyse zoubků dočkáte!! :wink: No konečně to počasí chvíli vydrželo ikdyž né na dlouho že?my byli s Neli na koupališti tak voda byla O.K. ale jen když jí bylo málo-brouzdaliště!jak jsem jí dala do kruhu a šli do hloubky tak to se jí moc nelíbilo,strašpytel...musíme trénovat!!Od září jsme se přihlásili na kurz plavání tak at tam moc neřve...příští týden se chytáme do Losin na koupaliště,je tam termální -pěkně teploučká vodička.Tak snad nám výjde počasí...
pomalu už nakupuju malé na zimu,hodně věcí na MMB,nebudeš potřebovat pro malou bundu ?však koukni na MMB ID.19 291...já ji už malé pořídila ve vetší tak tu naší prodávám...
No to mě povídej o tomklidu..Zdenda chtěl u babičky zůstat ještě jeden týden,tak budem sami...
asi jsi taky na Pétu hodně zvyklá když se o něj staráš,že?bereš ho pomalu jako vlastního ne?a počkej až tiBarča trošku povyroste jak si spolu vyhrajou...Zdenda si taky s Neli hraje..staví komín atd.tedkom musímjá když tu není... :slight_smile:
19. črc 2009 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Počasí bylo krásné, pěkně svítilo, děcka jsou opálení, ale už jsem byla ráda za déšť. Tím, že bylo pěkně chodilo dost lidi na koně a já byla více u koní než s prckama. Chyběli mi. V pátek jsme jim napustili malý bazének, Péťa v něm řádil. Když se bazének vyhřál od sluníčka, tak jsem tam šoupla na chvilku i Báru. Zezačátku byla vykoulená, co to je, ale pak začala dost řádit. :grinning:
Co je to MMB? Já s tím nakupováním budu muset chvilku počkat, malá už teď nosí 80, tak nevím co bude na podzim a natož v zimě...
Malý Zdenda už umí plavat? Nebo jěště s kruhem? My se chystáme taky někam na koupaliště až se Péťa vrátí, tak uvidím, kam nás taťka vezme. Určo prý pojedeme do Zoo do Olmíka.
Péťu vychovávám rok, jsem na něj hodně zvyklá a přítel jěště více. Ono to bude hodně těžké až malý půjde do školy, bude to hodně složité a pro přítele jěště více
20. črc 2009 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek