• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Šumperk a okolí

15. dubna 2013 
Ahojky, tak i my tady mame moc prace a to hlavne s koňma. Musí se jim udelat kopyta a co druhy den jin davame baliky a to je pěkná makačka. Do toho pořád něco kolem Báry, je hrozně protivná a myslím si, že fakt zkouší, co vydržíme.
To počasí mě už fakt štve, už par dni tady pořád sněží, sice ne moc, ale pořád. Nedá se v tom nikam jít pěšky, to bychom byli všichni v tu ránu mokří.
Dneska jsme Báře koupili botičky, jsem se teda fest divila, ale už to byla velikost 24. Jsou moc krásné a teploučke. Tak si je na sebe ta paradnice vezme a bude frajerka.
No koukám, že s tím kočárkem máte jen trápení. Jěště že ta sousedka je tak hodná. je fakt, že podle reklamačního řádu se peníze vracají až po třetí závadě stejného druhu, ale to už ho s takovou nebudete potřebovat a nelča bude chodit sama.
Tak jsem oficiálně zasnoubená... Přítel mě s prstýnkem požádal o ruku, dokonce si přede mě klekl. To jsem už nemohla odmítnout :slight_smile:
10. únor 2010 ve 20:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky..tak moc a moc gratuluji..tedkom už máš ke svatbě jen krůček :wink:
Tak už mám kočárek opravený,včera mě dorazil,jen doufám že už budu mít opravdu klid a nebudu muset řešit reklamaci po třetí :unamused:
To vám fakticky nezávidím..tedkom v tomto počasí máte práci nad hlavu at už u koní nebo jenkolem baráku... :confounded: topíte na tuhá paliva nebo na plyn?Vždycky mě u máti štve že maj ráno v baráku hroznou zimu než zatopěj..topí dřevem...to víš z paneláku na to nejsu zvyklá!
Jinak za 14 dní odlítáme za teplíčkem!! :grinning: tak už se hroozně těším....nakonec jsme se rozhodli na poslední chvíli letět tedkom místo dovolené v létě!Tak snad si to užijeme,jedem do Egypta na Tabu...ještě musím zajít do školy po prázdninách aby uvolnili Zdendu..teda spíše to ředitelce oznámit už totiž máme zabukovaný letenky,takže musíme 1.3. odletět..snad nebude problém ve škole to celekm zvládá.
A cojinak u vás nového jste zdraví?my střídavě oblačno!Ted zrovna začal Zdenda kašla :frowning2: a to má celý týden prázdniny tak se bude muset chudák vykurýrovat at je na dovču fit.
12. únor 2010 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Keba. Jak se daří? Jak roste Nelinka? Už je to vše v pohodě? :wink:
16. únor 2010 v 09:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Čauky Jandaj!!! :wink: tebe bych tu po tak dlouhé době nečekala!To jsu ráda že tě tu zase vidím.... :slight_smile: máme se celkem fajn,už naštěstí nemusíme cvičit vojtovku,ufff....i chodíme...sice to není úplně super,ale oproti tomu jak jsme začínala jsu ráda i za tyto pokroky....
a co Daneček?ten je jistě velikééj...a lítá jak čertík že?a jste zdraví???
16. únor 2010 v 19:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, no hurá s tím kočárkem. Už bylo na čase a doufám, že už jen e jen bude v pohodě.
Tak jsem se malinko naštvala, objednala jsem si ty šaty na svatbu a napsali mi, že je nemají a že ve fialové barvě jaou vyprodané a nabídli mi ty samé, ale v modré. Tak si je asi objednám. Uvidíme.
No my topíme na dřevo, máme doma krbové kamna, tak je tedy teploučko. Ono kvůli dětem topíme i přes noc. Prostě musíme k tomu vstanout a přiložit. Což děám většinou já, protože mě probere B8ra. Jinak topíme i v kotli, záleží jak moc velká zima je venku a tam topíme na uhlí nebo na dřevo, jak kdy. Ono v paneláku je to fajn, otočí se kohoutkem a je hotovo. To bylo na tom super, když jsem bydlela jěště na Ostravsku.
Teeeeda, vy si jedete za teplíčkem. Jedkou bych chtěla do Egypta, hrozně se mi líbil film Mumie... luxor, pyramidy, Udolí Králu... Pěkně si to tam užijte a odpočiň si a pak dodej fotky :grinning:
No jinak jsme zdraví, žádná rýma ani kašel, ale my s přítelem jsme rozlámaní z koní. Strouhaly se kopyta a to je vždycky makačka.
Bára ma nějakou vyrážku, dr říkal, že to vypadá jako z plenek, ale už to má i na nohách, zádech, čele... NO půjdeme tam zovu a uvidíme.
17. únor 2010 v 07:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojda Keba. Dlouho jsem tu nebyla, tak mě napadlo jestli sem ještě chodíš, tak jsem nakoukla. :slight_smile:
Daneček už je velkej chlapák, váží 14 kilo a lítá jako čert. Mluvení nám teda zatím moc nejde, ale rozumíme si. Je to takový malý šídlo a když se k němu ještě přidají holky tak mi hlava třeští. Asi si to dovedeš představit, jsem ráda, že chodí do školy, tak je aspoň chvilka klidu. Když je doma jen se mnou, tak se to docela dá, to tak neblbne. :wink:
17. únor 2010 v 19:18  • Odpověz  • To se mi líbí
telullah:ani nevíš jak jsu ráda že mám v pořádku kočár doma,zatímje vše O.K. tak snad už nebude problém!!!!!!!! :wink:
Pomalu začínámmít cestovní horečku,sice máme ještě více jak týden do odletu ale už si píši seznam co všechno sebou....at na nic nezapomenu.
Tu vyrážku může mít klidně i s jídla!nejedla něco nového?
Tak s těma šatama je to smůla že?taky určo dejpak nějaký fotečky ,ju?a kdy topřesně budete mít?Děláte jen malou svatbičku nebo něco většího????já si vždycky přála jed na svatbu do kostela na koních-jako v kočáre!Boužel se mě to nesplnilo,žádné jsme tenkrát nesehnali a bylo by to i komplikované,bydlela jsem v SPK.a vdávala se v Zábřeze v kostele,to by se chudáci koníci prošli a mi tam dojeli za půl dne :grinning:
Taky jsme zvědavájak to bude Nelča zvládat až odjedem!Zatím tak dlouho beze mě nebyla!!!A co teprve manža!taky sní nebyl tak dlouho sám...
19. únor 2010 v 18:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Janda:tak to je fakt Danula chlapák,Nelča má cca 11kg ale je celkem dlouhá!!Mě něco povídej o tomkdyž je Zdenda doma!Taky kolikrát rostu....tedkom měli prázdniny,že?tak už jsu pomalu z nich šedivá :grinning: Zdenda se doma nudí,já ho raději aninedávala k babičkám na prázdniny aby neomarodil před dovčou...tak snad něco nedotáhne ze školy....
Nelča se tedkom celekm rozmluvila,sice hodně komolí ale snaží se opakovta..tedkom si oblíbila Dádu tak u nás deno deně vyhrává její dvd s písničkama ..ta je umí pomalu celý nazpamět....kolikrát jdu večer spát a v hlavně mě zní furt Patraska :wink: už z toho blbnu.....tak snad jí to brzo pustí..
19. únor 2010 v 19:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, tak nm ten sníh začal pomalu tát... hurááá. My si před naším domem dokonce odkopali sníh a led z cesty a postupně ho tam budeme házet ať to taje rychleji
Tak cestovní horečka nastoupila, to je dobrý ne. Hlavně nazapomenout doklady. Jak to máte s dětma, mají svoje pasy nebo stačí jen zápis v pase u vás či v občance? Budete mít i nějaké výlety?
No u nás to bude jen malá svatba, asi 20 lidí a to je jen rodina.Já chtěla taky na koních, ale nejde to. Nevadí, i tohle bude stačit. Budeme to mít 15.5 v 10 hodin na úřadě a pak jdeme k nám na zahradu a budeme grilovat a podobně. Doufám, že nebude pršet :slight_smile:
Teď čtu ten závěr... To jedeš jenom ty a malý Zdenda?? Jsem z toho trochu mimo
No ta vyrážka zatím neustupuje, ale taky mě napadlo jestli to nemá z pěny, má sice tu samou, ale jinou vůní. Tak jí nic nedávam a počkáme
22. únor 2010 ve 20:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojík!!!tak už máme skoro vše zabalno!v sobotu odlétáme!!!začínám mít nervy jak to doma zvládnou(jedu jen já se Zdenečkem)Manža chodí ještě do pátku do práce§tak jsme jím něco navařila do zásoby na mražák a malé pro jistotu nakoupila nějaké skleničky :wink:
tak to budete nít super :slight_smile: taková pohodočka že?pěkně na zahradě ve svým prostředí..
Takjak malá s ekzémem..i z pěny to může být!Já teda malou ještě nikd yv pěně nekoupala používám pouze oilátum roztok do vody a speciální mýdlo....kvůli tomu ekzému co mívala jako malá!Tedkmje to sice dobrý jen občas jí něco vyleze,ale většnou nic hroznýho takjsu ráda!
Tak se tedkom chvíli neozvu ju!až dojedeme hodím i nějaký fotečky!!! :wink:
24. únor 2010 ve 14:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Aojky a šťastnou cestu a bezpečný let. Dávejte tam na sebe pozor a těším se na fotky.
Já pěnu používala, ale už nepoužívám. Dostali jsme další mastičkua vyrážka je na ústupu, takže jsem moc ráda. Uvidíme za pár dní, pokud to ustoupí bude to super, pokud ne tak znovu k dr.
Neboj se manža to zvládne a ty si v klidu užívej sluníčko.
27. únor 2010 v 07:56  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojík!tak jsme se v ne.štastně vrátili domů z dovči!!Ne,že by se mě zrovna chtělo!Zpět do tý zimy...tak strašně rychle nám to uběhlo...ale bylo to príma.Zdenda se naučil plavat ze šnorchlem a brýlema,takže jsme so už vzali i na ponor do moře...
Manža to doma taky s Nelou zvládnul suprově!nebyl žádnej problém.
A co Baruš?už je bez vyrážky? :wink:
11. bře 2010 v 07:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, vítejte zpět. Tady už taaková zima dlouho nebude, doufám. Už toho máme všichni plné zuby.
Tak až budeš mít čas, povídej přeháněj a dodej fotečky.
Bára už má té vyrážky daleko daleko méně, tak zkusím zase dát do vody pěnu a poznám z čeho to bylo.
12. bře 2010 v 07:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojík tak jsme se sem opět po delší době dostala!Ted než jsme to našla..na ty nový stránky si musím zvyknout.... :unamused:
A jak s Barčou válčíte??Dnes bylo u nás tak pěkně už..vyrazili jsme ven ráno i odpol.Nela už vůbec nechce jezdit v kočárku,pořád by jen lítala,dnes si dokonce i poprvé rozbila kolínko!!
Musím se konečně dostat k těm fotkám z dovči...pořád nějak nestíhám..přes denjsme v jednom kole a večer pomalu padám na hubu únavou :grinning:
19. bře 2010 ve 21:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, tak my jsme na tom podobně. Je krásně a jsme často venku a u koní. Báře se taky hodně líbí na nahou, už několikrát spadla. Musím si zvykat na to, že bude často jako čuňátko. No marné, nějak se začít musí.
ta nová verze je fajn, ale má své mouchy. .
Na ty fotky se těším
23. bře 2010 v 17:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Názdárek...tak venku krásně a my jsme jaksi nahromadě!Začal Zdenda s kašlem a včera i Nelinka :unamused: Takže u nás žádná sláva a to zrovna když je před náma víkend.. :confounded:
Tak vám to tedkom začne že?makačka okolo baráku a koníku!Musímkonečně domluvit s manžou tu návštěvu k vám...ráda bych vás poznala osobně!A třeba se svezla jestli dovolíš? :wink: Děti by měli aspon pěkné žážitky tady se nikam ke koníkům moc nedostanem.....
To je príma že Baruška tak lítá!a co se týče oblečení takpomalu začínám přecházet z té naší milované růžové na tmavší barvičky..červenou a fialovou..holt to bylo jiné když jen seděla v kočárku,to mě bylo celkem fuk že je venku mokro a bláto... :grinning: ted to už řešíme....
26. bře 2010 ve 12:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, tak jsme dneska byli na výletě u tetiček v Úsově, bydlí na bývalé hájence, což je kousíček od lesa. Dětem se tam hodně líbilo, ne žebychom tady neměli les :grinning: Bára teda ušla sama velký kus, musím jí pochválit. Po cestě ochutnala listí, kamení, hlínu, šišky a klacíky :grinning: Ať jsme hlídali, jak chtěli, tak jsme neuhlídali :grinning:
Báře se taky v kočárku moc nelíbí, raději by lítala, ale ne vždycky to jde. Teď je hodně mokro, tak by byla celá promočená, ale tam kde to jde, tam jí pouštíme.
Já jsem teď pár týdnu bojovala s angínou, začalo mě bolet v uchu, tak mě dr poslala na ORL. Tam dr řekla, že to vidí na mononukleozu, což mi tky pak našli v krevních testech. Jsem z toho hodně nadšená. No na testy musí jít i přítel. Ach jo.
Určitě se doma domluvte a na koně přijeďte. Bude to fajn.
27. bře 2010 v 19:25  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojík..tak jsme konečně vložila slíbené fotky..ale trvalo mě to že?pořád není časek!Však to znáš s dětmi.... :wink: Tak to je Barunka šikovná že taak lítá...a taky ti nechce vůbec chodit za ruku?Mě teda Nela vůbec..pořád někam utíká a odbíhá a nebo pro změnujen stojí a čučí...takže každá krátká vycházka je pro nás na dlouho.... :grinning:
V tom usově bývá každý rok myslím v srpnu ta pout?nejezdíte?U nás jsou tedkom na velikonoce kolotoče,tak s dětma vyrazíme,máme je tu kousek za panelákem tak tu bude veselo,to jejich vyhrávání....a Hned v květnu jezase jarmark v Zábřeze tak tam určo taky vyrazíme..aspon že už je hezčí počasí,se dá konečně něco s dětmi pomalu podnikat.
To je pech že?s mononukleozou..to léčení bývá většnou na dlouho..měl to kluk od sestry...dlouho musel pak dodržovat dietu..My jsme taky trochu nachlazení...tak doufám že nic hroznýho z toho nebude... :wink: Tak zas epádím..musím uložit Nelku a vychystat ještě Zdendu na zítra do školy...mějte se a at jsi brzy fit..
29. bře 2010 v 19:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, na fotky se určo mrknu. Jsem zvědavá holka. Moc by se tam chtěla někdy kouknout.
V Úsově je pouť myslím, že v srpnu. Loni jsem tam byla poprvé. Péťulovi se tam moc líbilo, Bára to jěště lono moc nechápala, tak jsem zvědavá, jak se bude tvářit letos. My jí tady máme koncem července, tak určitě půjdeme. kde tam v tom šumperku bydlíte, že bychom se tam zajeli podívat.
Jj, bude to na dlouho a jsem zvědavá, jak jí budu držet. Moc se mi do toho nechce, asi budu jen tak letmo. Nebudu jíst smažené, to je jasné a taky nepiju alkohol. No uvidíme. Hlavně, aby to neměli děcka. Přítel byl na testech a čekáme ny výsledky
31. bře 2010 v 16:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Nazdárek..tak se nám konečně venku dělá krásně že?To je parádapomalu vytahuju Neli sukýnky...hned je větší kočka :grinning: Tak jakjste dopadli s těma výsledkama?doufám že dobrý :wink:
Tak nám děti udělali o velikonocích pěknéj výtr v peněžence na kolotočích......chodili jsme denně 3 dny,nele se to moc líbilo hlavně děcký řetězáček a autíčka.
My bydlíme kousek za Šumperkem,cca 10km.dědinka Olšany..klidně byste se mohli zastavit když budete mít cestu kolem byla bych ráda!!!
Tak se chystám s dětma na bazén..po dlouhé době,v zimě byli většně nachcípaní..tak snad to výjde o výkendu.
8. dub 2010 v 09:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Přes Olšany jezdíme, je tam i sjezdovka a dokonce jsem na ní v zimě občas viděla i někoho jezdit.
Nám to nevyšlo se na ty kolotoče zajet podívat, snad příště. Jsem zvědavá na Bářinu reakci.Tak Nelince se to líbilo, to je super. Dostala i balonek? Co Zdenda, byl na střelnici?
Testy naštěstí vyšly dobře, nikoho jsem nenakazila, ale problém malinko je, že jsem v 8 týdnu těhotenství... to super, ale musím na genetické testy.... snad to bude OK
10. dub 2010 v 09:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Jé,telullah tak to moc gratuluju!!!!!!!!!!dougám že bude v še O.K. :wink: já na těch testech byla s Nelou také a několikrát,v Olomouci..nic to není..
A necháte si říct co to bude??asi byste chtěli kluka né,at máte páreček......
No,já ted pro změnu bojuju sama ze sebou!!V po. jdu k doktorovi,budou mě táhat z kolene vodu.. :confounded: už mě přes týden bolí a pořád se to zhoršuje...tak musím valit...
Nelce se zase ted na jaře zhoršil ekzém(možná že i s čokolád co baštila o velik.)takže máme po koupališti a chlorované vodě :frowning2: dostali jsme spouty mastiček a mažeme a mažeme....
Ale je to paráda že už je pěkně teplíčko že?hed se mě chodí raději s dětma ven :slight_smile: už jsme pomalu Nelce i protřídila její jarní garderobu...docela se vytáhla tak jsme museli něco přikoupit! :grinning:
10. dub 2010 ve 12:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, prosím tě jakto, že jsi byla na testech až v Olmíku? to je nedělají v Šumperku?? Nebo jsi byla na odběr plodovky? Já doufám, že na plodovku nebudu muset, že snad bude stačit jen krev.
To je mi moc líto s tím kolenem, je to hodně bolestivé... Brácha na tom byl taky, jenže on je trumpeta, hraje fotbal a nedá si pokoj
Počasí je nádherné, konečně. My teď hodně času trávili u koní... jenže teď mi je dost špatně, tak se mi tam moc nechce. jsem raději v posteli
13. dub 2010 v 09:52  • Odpověz  • To se mi líbí
AHOJKY HOLKY, CHTĚLA JSEM VÁS JEN POPROSIT O RADU. PŘISTĚHOVALA JSEM SE DO ŠUMPERKA A POTŘEBOVALA BYCH PORADIT NĚJAKÉHO DOBRÉHO GYNEKOLOGA.PORADÍTE?? DĚKUJI MARKET
21. dub 2010 v 09:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky Maky- v tom ti moc neporadím. Já jsem ze Starého Města a chodím k místnímu dr. On má ordinaci i v Hanušovicích a jinak je doktorem v Jesenícké nemocnici
21. dub 2010 ve 14:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky Maky....v Spk. je spousta gynekologů,dobrých i horších..já jsu velice spokojená s Mudr.Purovou...má pěknou novou ordinaci v centru(nad Batou)
22. dub 2010 ve 12:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojík telulah..tak jsme tu delší dobu nebyla...dalijsme se to té mé vysněné ložnice a není to vše zase tak lehké jak jsme si představovala!!!!!!!!!Prostě výběr je obrovský ale ceny jsou taky různé!!!Nakonec i přes vyšší cenu vyhrál masiv...protože ty levné nábytky z dřevotřísky jsme už měli a ještě máme a je to běs a hrůza.... :unamused: Tak už mám koupenou plavoučku,barvu na vymalování(bude světle modrá) i postel s madracema(jsme vůbec netušilajak jsou děsně drahé madračky).A v Po. mě dojede stolář na vestavěnou skřín...tak snad to vše zvládnem v krátkém čase....
V létě bych chtěla malou postupně zvykat na spaní v pokojíku...nechala jsme jí udělat na posteli i zábranu...tak uvidíme jak to půjde..zatímje závislák jak na dudlu tak na mě!!! :wink:
Jinak naty testy sejezdí do ol.v Spk.se to nedělá!!!!!!!!!!!!Genetika je nejblíže v Ol. na fakultce nebo soukromé zařízení kousek od nádraží.....kde dělaj i IVF...pokud si budeš moci vybrat běž do soukromého,hradí to také pojištovna a maj tam úplně jiný přístup a samozřejmně i celkové vybavení!!!!!!!!!!!
22. dub 2010 ve 12:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, tak to bude super ložnice. Masív je krásný, ale jak píšeš hodně drahý. Nám teďka praskly v letišti za 20 000 rožty. Samo, že už jsou po zaruční době a praskly tři vedle sebe. No budeme muset koupit nové postele. Už rozhodně nechci letiště celé, ale zvlášt konetrukci a zvlášť matraci
To si byla na odběr plodovky nebo jen na klasice? Já si fakt myslela, že se to děla snad na místě nebo v nejbližší nemocnici. No je fakt, že jsem bydlela jěště na Ostravsku, tam je fakultka blízko
23. dub 2010 v 07:44  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj...tak jsmem se po delší době dostala zase k PC!!!Ale je to super že už je tak pěkně že?hned jsu sdětma raději více venku....včera jsme dorazili až v 19 h. z písku...začli jsme i jezdit na kole tak to se Neli hrozně líbí..problém je že sedačku má na kole manža a já na jeho kolo nedosáhnu takže může jezdit jen on...ale o víkednu určo zase vyrazíme...
Jinakjá chodím pořád na rehábku!!ale zatím žádnej výsledek!Vypadá to že mám v koleni artritýdu!! :cry:
já nebyla na plodovce,pouze na tý genetice...skládá se z odběru krve a ultrazvuku ale v Spk.se to opravdu neděla..nejblíže v OL.tak si uděláte výlet :wink:
30. dub 2010 v 08:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Aha, tak to mě teda ten výlet do Olmíka asi nemine. No nevadí, skočíme si tam i do ZOO.
Teď momentálně zase marodím, prozměnu s hlasivkama. Nějak jsem ze dne na den přestala mluvit. Co tvoje koleno?
Momentálně je dost škaredé počasi, je to na houby. Za necelé dva týdny máme svatbu, tak snad se zase vyjasní a o tom víkendu bude nádherně.
Bára si začala sama nosit nočník, tak v době kdy jsme doma je bez plínky, je hrozně šikovná. Když jí plínku necháme, tak do ní čurá, když ne, tak chodí na nočník
3. kvě 2010 v 10:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek