• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Šumperk a okolí

15. dubna 2013 
ahojky tak to je Barča fakt šikulínek!!!!!! :slight_smile: To u nás nehrozí Nela čůrá všude možně prostě jí vůbec nenapadne jít nanočník,už jsme zkoušela všechno možný!i na prdel dostalaale nic :unamused: tak nevímjestli to do létazvládne,ale byla bych fakt štastná..už i kvůli plínám jsou tak drahý.... :confounded: však víš...
Tak přeju at se vám vydaří i počasíčkoa hlavně hod pak fotečky..už jsu zvědavá.... :grinning:
Já chodím stálena rehábku ale nic moc žádná změna!ještě jdu třikrát tak uvidíme...když to nezabere tak musím zpět na ortopediia pak jdu teda zvědavá co se mnou bude provádět.Samotnou mě to štve... :confounded: nemůžu chodit do schodů.běhat,kleknout si..je to nanic...
Tak ložnice se nám pomalu rýsuje...ted jen čekám na stoláře až bude mít hotovou skřín...tak počítám že min.týden tu budem ještě zarovnaní..o výkendu chcem ještě vymalovat chodbu na žluto....je ale blbí že počasí jeo ničem,špatně to schne...
pak se chcem pustit do kuchyně ,no a nejhorší bude malovat obývák a děcák....to ani nevím kam to vše vystěhujem..... :cry:
5. kvě 2010 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu mezi vás? :wink:)))
6. kvě 2010 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Keba- to s tím kolenem mě mrzí, hlavně teď když je zase krásně a dá se být s dětma venku a podnikat hodně věcí. Snad budeš brzy ok a nebudeš muset znovu na odběr vody.
Počasí je po dlouhé době zase hezké, kéž by vydrželo až do soboty. Nevím jinak, co bychom dělali s 20 lidma doma. To by byla katastrofa. Fotečky pak určo zase dodám. Už i Bára má šatičky a já konečně i boty.
Fíííha, vy chcete i novou kuchyň? Já chci taky!!! :grinning:
No jsem moc ráda, že Bára to zvládá už v 15 měsících doma bez plínky. Jj, vím jak jsou drahé!

nicoleta3- Vítej mezi náma, super, že je tady někdo další :slight_smile:
7. kvě 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky za přivítání! :grinning: :sunglasses:
7. kvě 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
nicoleta- no není za co... tak jak se májí děti i mimčo... povídej a přeháněj
7. kvě 2010 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: ale je :wink:
A co děti...no je jich hodně :grinning: :grinning: Ti dva nejstarší jsou už torchu pubertální a tak spíše, než období vzdoru malé, řeším pubertu :wink:))...ale už si pomalu zvykám a přicházím na různé protipubertální taktiky :wink:)) No a mimčo? Zatím je to prcek, ale srdíčko už má...tak i ta genetika, ze které mám lufta jako hrom, snad dopadne dobře!:wink:...to by byla Nicol moooc zklamaná, kvůli ní jsme se totiž rozhodli pro čtvrtého prcka, alby nebyla jako jedináček...ti dva starší sourozenci jsou pro ni už moc velcí. Sice si pohrají a chovají se k ní moc hezky, ale jsou celé dny někde v čoudu, kroužky, tréninky, závody...takže se vrací až večer...a to si s nimi malá moc neužije. Musím se tedy starat o zábavu já, chodíme na DDM do Waldorfské alternativy, príma zpestření a zajímavé nápady i myšlenky...jsem tu z toho nadšená! :wink:

Uf to jsem se zpotila :wink:))))
7. kvě 2010 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
No koukala jsem ti na profil a ti tři jsou si jak z oka vypadli...3 let, tak to ta puberta musí už skoro třískat. Já mam 15 letou neteř a vím, že je fakt občas padlá na hlavu. Co to je Waldorfské alternativy? To neznám? Odkud jsi?
8. kvě 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
No puberta je v plném proudu :wink:))..zrovna včera měl chlapec "svůj den" a tak jsem se ptala, kdy už to přejde???...prý za 60 let...tak mám pocit, že se toho už snad ani nedožiju :wink:))))...ale třeba jo a pak toho dacana zase bude můj hodný, šikovný a mazlivý hošíček! :wink:)) Jsme z e Šumperka , na Waldorf chodíme na DDM. Je to super aktivita vycházejíci z tradic a přírody. Celek je sestaven z několik částí, napřed si ráno děti samy hrají a mámy tvoří, třeba z ovčí vlny různé dekorace nebo šijí panenky a tak podobně. Potom následuje společná pohybová aktivita, která se vždy váže k nějakému ročnímu období nebo k tomu, co se právě v přírodě děje. Děti jsou vedeny k maximální představivosti jen za pomoci jednoduchých ...opět přírodních pomůcek...dřevěná kladívka, šátky....hrajeme třeba na to jak v zemi klíčí na jaře semínka jak je zalívá deštíček a svítí na ně sluníčko...vždy navazuje nějaká říkanka nebo písnička či tanec...no občas to bývá psina !!! :wink:)))))))Poté následuje svačina na dlouhém batikovaném ubruse se svíčkou, u toho si povídáme. Po svačině se odebereme do ateliéru, kde tvoříme či malujeme...různými způsoby i technikami...důraz se tu klade na dítě, na to co chce a co je mu příjemné a co nikoli...do ničeho se nenutí.... Některé myšlenky mě tu docela oslovily, ne se vším však do detailu souhlasím, nicméně si myslím, že v době konzumního a uspěchaného životního stylu občas neuškodí se pozastavit, naslouchat přírodě a čerpat z ní sílu a pozitivní energii :wink:))...tak snad to takto bude stačit :wink:))
8. kvě 2010 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
No zní to hodně zajimavě, určitě je to oddych a pro malé děti jsou dřívka apodobné věci hodně zajimavé. Tady u nás ve Starém Městě nic takového nemáme.
No myslím si, že puberta hlavně u kluku nekončí... jde s něma až do starých kolen :grinning:
9. kvě 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky telulah!!!jak to veselí u vás dopadlo??doufám že i počasí se trošku umoudřilo!!tak co nejdříve sem s fotečkama.... :grinning:
Boužel u nás to nebylo celý víkend nic moc...pořád tu pršelo...v sobotu jsme jeli do jysku kouit malé peřinu a polštář a už chrupe se Zdendou v pokojíku na velké posteli....sice musímmít otevřené dveře abychjí slyšela,občas mrčí,ale jink si zvykla celkem v pohodě!!Horší je to u nás s dudanem.....chystám se jí ho sebrat jen co bude tatka někde na noc pryč :wink:vím že bude hulákat jak pavián....je hroznej závislák... :unamused:
No,jinak stou kuchyní tonebude zase tak horký a hned....počítám že nejdříve až nám skončí stavebko!!!!Není to zrovna levná záležitost a ložnice nás celkem vyždímala..a to chci ještě do obýváku udělat plavoučku,ted tu máme koberec..ale samo že vše postupně....však to znáš :wink:
Co koníci?nebudete mít svatbu v kočáře taženékonmi?tojsme si vždy přála já!!u nás nereálné...u vás celkem jo....a kde máte obřad?na úřadě nebo v kostele?
10. kvě 2010 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravím tě Nicolet?To je hezké že jsme zase po dlouhé době zavítal někdo nový...kdysi jsme chodilo celkem hodně mamin ze Spk.a okolí ale jaksi se potupně vytratili až jsme tu zbyla já s tellulah...takže fajn že jsi se připojila :slight_smile:
Vidíš o tom Waldorfu jsme neměla ani tušení že tam něco takové je!!!může to být opravdu zajímevé ,to bych mohla s neli někdy vyzkoušet ale asi je topro starší dítka ne?To se tam musím nějak nahlásit předem?
My teda nebydlíme přímo v Spk.ale kousek od,Olšany ..jestli ti to něco říká...
Sem koukala že budete mít letos príma dárek od ježíška!!!!!já měla mítpřed 7 lety taky takový dáreček alenechtělo se synovi ven tak je až 2.ledna když už ho museli vyhnat!!!Tak třeba vám to výjde.... :wink:
10. kvě 2010 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, Olšany znám :wink:))...kdo by neznal? :wink:))

Waldorf je vhodný pro děti od věku...no odhaduji ...1,5 roku? Ale jsou tam i maminy s prcky...sourozenci (čerstvě narozená miminka)...v této skupině je věkové rozpětí zhruba do 5 let. Potom už mám pocit, že se starší děti nudí...potřebují více podnětů, které by měly dostat ve Waldosrfské školce (další vývojový stupeň). O jejím zřízení se již dělší dobu reálně uvažuje. Zápis do tohoto kroužku na ddm je v září na půl roku, pak se platí dalšího půl roku do prázdnin. Jelikož bývá docela plno, je dobré si místo rezervovat včas :wink: Kontakt je možné získat na stránkách Domu dětí a mládeže ...U radnice. Na netu bude jistě i telefn, jinak je to paní Večeřová.

No a o vánočním dárku jsem tu asi už psala...mám docela bobka, jak to organizačně zvládneme :wink:)) Jelikož moc nevvyužívám pomoci z venčí a snažím se vše tak nějak zvládat sama, bude to složité....no nějak to dopadne :wink:)) Ale raději bych místo dítka Vánoc měla první dítě roku 2011 :wink:)) Třeba to vyjde, všechyny děti jsem přenášela :wink:
10. kvě 2010 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík Nicolet,tak ten Waldorf bysme tedy mohli vyzkoušet alepočítám že zápis bude až na září že?to už bude mít malá přes 2.roky tak by jí to mohlo zaujmnout :slight_smile: musím kouknout na stránky DDM.
Ty bydlíš přímo v Spk.?
ta školka by také nemusela být špatná,ale myslím žeby tambyla pěkná tlačenka a nejspíš tučný školný že?Ikdyž ono je to i ted v normálních školkách hrozný ,co poslouchámkamarádky tak maj problém umístit v Spk.dítko do školičky...moc dětí ,málo školek.... :unamused: taky nás to čeká,tak můžeme jen doufat!
Ty se vlastně ani nějak vzrušovat nemusíš,budeš doma s miminkem tak kdyby vás nevzali vás to nějak zvlášt neohrozí.. :wink:
11. kvě 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Keba- to veselí teprve vypukne... první hosté přijedou ve čtvrtek... No zatím mě to nijak nebere, jen organizukeme a nakupujeme. Svatbu máme na úřadě a jedeme tradičně autama. Taky by se mi líbila svatba na koních, ale jem v tom, tak to nehrozí.
Vím, moc dobře, jak moc dokáže rekonstrukce vyždímat... taky nás to všechno čeká.
No Bára půjde do pokojíku někdy v září, bude si muset zvyknou nejen ona, ale i máma, ale je to nutné. Dvě postýlky se nám do ložnice nevlezou
Nicolet- já mám termín v listopadu, jsem hodně zvědavá, jak to zvládnu... tak nějak mi nemá pořádně kdo pomoct
11. kvě 2010 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
keba..zápis zase od září, ale čím dříve rezervaci uděláš, tím lépe, je tam nával :wink: Já jsem přímo šumperák :sunglasses:
No a na zápise do normální školky jsme byli :wink:))....a kupodivu nás vzai, i když maminy šílely a stály dlouhé fronty :grinning: :grinning: Nějak jim nedošlo, že nepřijímají podle pořadníků ve frontě, ale podle mnoha jiných kriterií...předškoláky přednostně, druhého sourozence taky, též je zajímalo, jestli má mamina práci....bylo toho cekem hodně :wink:...no uvidíme jestli malá nakonec nastoupí, mám pocit, že na to ještě není zralá :wink:
12. kvě 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
telullah..co naplat, že nemá kdo pomoci, musíme si holt poradit samy :wink:))))....nějak to nakonec dopadne! :wink:
12. kvě 2010 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
nicoleta- tak tak, ale jsme přeci ženské, tak si poradíme.... Budeš rodit v Šumperku, nebo jsi alternatista?
12. kvě 2010 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
telullah..dobré ranko :wink:
No rodit v Šumperku bych moc nechtěla, uvidíme jak se situace vyvine. U třetího těhu jsem zamířila do Šternberka. Bylo tam sice těsně před rekonstrukcí, ale když jsem viděla ten zmatek tady v Šumperku, tak jsem tam raději prchla. Nevím jestli je to teď už normální stav, ale když jsem v šumperské nemocnici ke konci těhu byla objednaná na ozvy na určitou hodinu, seděla jsem tam třeba i dvě další...no děs,běs...chaos, zmatek...Myslím, že jsem udělala s tím Šternberkem moooc dobře. Lidi jsou tam fakt suproví, ten porod jsem si opravdu užila..a teď si nedělám srandu!!!! :wink:)) Jinak ve Šternberku to je prý teď moc hezké, celé to opravili...no těším se moooc..teda pokud tam stihneme dojet :wink:))...to je jediný problém, přece jen bude zima, sníh...možná i kalamity....s Nicol jsme jeli v parném létě po suchých cestách... no uvidíme :wink:
13. kvě 2010 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
nicoleta- já musím říct, že jsem v Sumperku byla spokojená, hodně tam kolem mě skákali. No možná tím, že jsem měla problémy. Na ozvy jsem tam jela jen jednou, teda spíše se zapsal, že tam budu rodit a podruhé už rodit... Bára se narodila dříve. No taky uvidíme, kde budu rodit podruhé. Vy jste se sem přistěhovali?
13. kvě 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky tak se musím přidat k téma porodnice Spk. :wink: Opravdu žádná slavá!S těmi ozvy toje pořád stejné...taky jsme kolikrát šílela z toho nekonečnýho čekání... :unamused: a co se týče samotnýho porodu a sestřiček tak taky nic moc.....kdybych nezačla pomalu rodit na dopravce a nepotřebovala hned do nemocnice tak jsme taky jeli do Šterberku..byla jsme se tam podívat a opravdu moc pěkné prostředí,já osobně bych jela tam tedy když je na výběr,někdy se holt moc vybírat nedá když chce mimi rychle na svět :grinning:
13. kvě 2010 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
keba- uvidíme, kde budu rodit. Vzhledem k tomu, že můj dr. dělá v Jesenícké nemocnici a mám problémy, tak pojedu asi k němu. Já byla se sestřičkama v SPK spokojená, ale záleží na jakou se natrefí
14. kvě 2010 v 05:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Abych řekla po pravdě tak ženský sestřičky byli dobrý..to jsem taky bylaspokojená,ale děcký..hrůza děs..ta neochota :confounded: třeba já jsem neměla mlíko a že mě malá řva nikoho nezajímalo!ani mě ty krávy(že to tak musím sprostě říct )nepůjčili el.odsávačku a přitom jí měli ..dali mě ruční a ta stála za...nakonec jsem si pro malou vyřvala příkm...no naštěstí už je to vše za náma...abych se přiznala takjsme i ráda!!!! :wink: prostě z nejhoršího je vypiplaná!Zítra slavíme 2.roky tak to bude slávy..... :grinning: některý dárky dostala Nela dopředu (už jsme nevydrželi)
14. kvě 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
telullah...asi opravdu záleží na tom, jak se porod bude vyvíjet :wink:...pokud dojet do Šternberka nestihnem, bude i ta šumperská dobrá :wink:) tu chvilku to vydržím... :grinning: ..jsem vcelku nenáročný pacient..vlastně nikdy nic nechci :wink:)))...ale milé slovo mi dělá dobře...ale to asi každé mamině :wink:)) No a když jsem u těch odsávaček..tak těmi je Štenrberk vybaven luxusně...až tady jsem poprve vyzkoušela Avent...nááádhera!!! :grinning: :grinning:
14. kvě 2010 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojík..to počasí je ale otrava že? :unamused: ani se mě nechce v takovým nečase s malou ven...
tak snad telulah vám to nějak výjde a bude líp na tu vaší slávu!!Kdy že to máme přesně?
Nicolete:vy jste se doSpk.přistěhovali?už se ptala telulah....jinakjak jsi psala ohledně té zralosti do školky..tak toho se obávám i já!!!!sice máme ještě rok čas ale i tak :unamused: zatím jsme na plínkám,malá odmítá chodit na nočník :confounded: a je taky celkem závislák na mě!!Kolektiv má sice ráda ale musí mě vidět... :wink:
17. kvě 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
keba..jsem rodilý šumperák...měla jsem pocit, že už jsem to psala...koukám, že jsem asi zapomněla :wink:)))) no a s tou školkou to fakt hrotit nebudeme :wink:)) malá sice v kroužcích bez problémů funguje, ale ví, že jsem tam s ní...co by se dělo, kdybych zmizela...to si netroufám vůbec vyslovit :wink:))...asi by nastal obrovský řev! :wink:))) Ale nechci ji stresovat, podle starší dcery vím, že nastane okamžik, kdy sama a dobrovolně v šatně školky zamává a odebere se bez slz a přemlouvání do třídy za učitelkou :wink:....není fakt kam spěchat :wink:
...no a to počasí...hnus...ooobr hnus!!§ My chceme léééto!!! :wink:))
17. kvě 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky...ani nemluv..o počasí!!!je to na nic...to aby jsme byli stále zalezlý doma,malá je protivná,doma znuděná!!! :frowning2: Ale prej byse to snad mělo na víkend konečně zlepšit....... :wink: tak budeme doufat že jo!at můžemeněkam s dětmi vyrazit...slíbilajsme jim Ol.nebo Vyškov.....tak uvidíme..
19. kvě 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Počasí se má zlepšit? :wink:))..no já už pomalu ani nedoufala! :wink:))Huráááááááá :wink:)))) V pátek jedeme k moři...teda až ten příští...tak nevím, jestli nabalit kožichy a bundy....dneska ve městě by se býval nějaký huňatý kožíšek hodil! :wink:)))Chtěla jsem jít koupit malé plavky, ale byla chudák v kočáře tak zcepenělá zimou, že mě tenhle nápad záhy přešel :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
19. kvě 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pročištění a aktivace organismu,dostatek všeho zdravého co tělo potřebuje a přitom si jednoduše regulovat váhu.To vše a mnohem víc na:

www.hubnete.cz/rychleaschuti
19. kvě 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Nicolet..vy se mátte!!!! :wink: kor v tomto počasí,hned bych se zase jela ohřát!!!Byli jsme si ce před 2 měs.ale jak říkám pěkně se prohřát na sluníčku a zaplavat si v čistounkým moři...no,není nad to..... :slight_smile:
A kam jedete?
Jinak my teda také vytáhli bundy,ale dnes to vypadá už trošku venku lépe tak pojedeme do města ,musím Zdendovi koupit koupací čepici,budou od zítřka chodit ze školou na plavání.....
20. kvě 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: ..tak jsme dneska v těch zimních bundách byli jako blázni :grinning: :grinning: ...včera podzim...dnes už snad opět náznak léta...a to jsem starší dceru nabalila do mnoha vrstev ...jeli dnes na školní výlet někam do lanového centra...tak pro jistotu, aby mi tam neumrzla...chudáááák...ta bude nadávat, až se vrátí! :grinning: :grinning: :grinning: V tom počasí fakt aby se jeden vyznal! :grinning: :grinning: :grinning: Po neděli jedeme do toho Chorvatska, no je tam prý slunečno a teplo....ááále ....co kdyby...vezmu tu zimní bundu sebou radši taky! :grinning: :grinning: :grinning:
20. kvě 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek