• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Šumperk a okolí

15. dubna 2013 
jj dnešní noc už byla lepší :wink: Byli jsme v Bulharsku v Primorsku už potřetí :grinning: líbí se nám tam :wink: a pro nás je důležité že tam dětem můžeme vše koupit, chodit v pohodě do hospůdek na jídlo a rodinný rozpočet to nezrujnuje :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak víc se nám Líbí moře v Chorvatsku je čistší ale pro nás je tam draho :frowning2: sama to znáš máš 3děti, ten chce to a ten zas toto.Naše holky jsou teda ještě malé ale jak má něco Martin chtějí to taky
22. črc 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jirule33 - Staré Město pod Sněžníkem, bude to tady sice od pátku, ale ten hlavní program je v sobotu

@nicoleta3 - no tak to máš s tím nadýcháváním dost práce :grinning:
22. črc 2010 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
telullah , jj tak to jsme u vás na pouti byli předloni jezdí k vám pára, že? a byly tam pohádkové postavičky :slight_smile:
22. črc 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jirule33 co je to pára??
26. črc 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
telullah myslela jsem parní vlak nevím jestli jel letos ale tenkrát jsme s ním jeli.
26. črc 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, tak ten tady letos nebyl :slight_smile:
30. črc 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky tak je to tu zase jakýsi mrtvý že :wink: asi si všichni užívate prázdnin.... :slight_smile: počasi se jaksi pokazilo takže nicmoc,žádná sláva!!!příští týden máme odjíždět do Německa tak snad se to spraví at tamnemusíme dřepět doma na prd...to by byla dovča na nic....hlavně pro děti..... :unamused:
Koupili jsme Nelce odrážedlo - kolo tak jsu zvědavá jak jí to půjde a jestli jí to vůbec bude nějak zvlášt zajímat,zatím venku drandila na enduru...
30. črc 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak na 18. měsiční kontrole 82 cm a 14, 8 kg :grinning:
2. srp 2010 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je fakticky kus ženské, naše cácorky měly v 18ti měs. 80cm, 82cm a 9,5 a 10kg takže opravdu o dost míň.Malá už baští sama nebo ji ještě krmíš? a co plíny jste úplně bez? Holky je stále mají :unamused:

teď je pouť o víkendu v Nové Hradečné tak pojedeme s děckama tam, to bude vítr v peněžence, ale zase ať si to trochu užijí.
A chystáme se do Olmika do ZOO ještě jsme s holkama nebyli
pak jede Martin na tábor a bude pomalu konec prázdnin a zase začne škola :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. srp 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
No někdy krmím, prototže se mi nechce celou jí pak koupat :grinning: . Občas je jako prasátko.Plinky máme jenom na spaní, když jde spát přes den, tak taky je bez.
Váhu má dost velkou, já vím, ale snad se jí ta váha zastavila :grinning:
3. srp 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@telullah tak to je Barča fakt kus ženský :grinning: Nelá má s bídou 11kg.a je ke všemu dlouhá ,takový naše hubená čára...přes den jsme teda taky bez plín ale na spaní musí mít to teda je plína plná :unamused: ...a nemůžu říct že by byla i přes den bez nehody kolikrát než zdělá kalhotky tak má trochu v nich .takže převlíkáme......
Ve čt .jedeme ke kamarádce do německa tak snad bude vše O.K. a Nelča bude v pohodě hlavně po tý zdravotní stránce..... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. srp 2010 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@keba -tak já mám doma cvalíka, já vím... :slight_smile: . Netvrdím, že jsme bez nehod. Zrovna dneska si sedla do trávy a asi jí to zastudilo, protože se počurala. No nosíme sebou všude věci na převlíknutí...
Užijte si dovču a snad to bude bez komplikaci
4. srp 2010 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdááár děvčata! :wink: tak už jsete všechny po dovolené? :sunglasses: :sunglasses: Zběžně trochu dočítám....

Tady panuje vražedné tempo přestavby bytu, tak aby se sem hned na konci práznin mohlo vrhnout celé mé početné komando dětí :wink:))))) Zítra položíme nové lino....manžel ho kupoval víc než měsíc...já dneska ukradla auto, objezdila něco obchodů a za 3 hodinky už byla role lina na cestě k domovu....no já nevím, co těm chlapům na tom nakupování tak dlouho trvá? :wink:))))).....nebo je ten můj vyjímka? :wink:)) Ještě potřebujeme zařídit Kubovi pracovnu, kam bude vypuzen s notebookem a balíkem svých pc her...a bude tu božský klid! :sunglasses: :grinning: :grinning: :grinning: No a snad se mi příští týden podaří objdenat ještě myčku....zjistila jsem, že trávím nehoráznou část dne u dřezu...tak snad se to alespoň malinko zlepší :wink:....no plány mám skevělé...tak doufám, že se mi alespoň část podaří do konce prázdnin splnit! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
6. srp 2010 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

tak Keba odjela do Němec na dovču, my už po ní bohužel máme, jela bych hned znovu třeba i někam k nám hlavně vypadnout a aby byl táta s námi pak je vše jednodušší :slight_smile:
ad chlapi a práce doma raději se nevyjadřuju :grinning:
myčku slepě závidím já už o ní sním asi 2roky, fakt by se hodila ale momentálně vyhrála televize, zase ach jo chlapi :stuck_out_tongue_closed_eyes: , snad na mě dojde brzy řada :wink: nehledě na spotřebu vody :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. srp 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jirule33 ...jo přesně 2 roky jsem o té myčce hlasitě doma mluvila...a nic :grinning: :grinning: ...vyhrálo nad ní kde co! :grinning: :grinning: ...ale teď se chystáme na miminko, tak je třeba trošku přestavět byt....podlahu novou už máme, teď je na řadě ta myčka a pak pracovna pro Kubu :wink:....nic moc extra....vydržíme tu v bytě asi pouze 2 roky, do té doby už snad bude vysněný domeček...pokud ho zase něco nepředběhne! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Televize mě netrápí, moc se nedívám ...maximálně televizní noviny a nějaký hodně noční pořad....přes den vůbec :wink: Ale chystáme se dětem na Vánoce koupit malou plazmu na stěnu...bude to druhý dárek....první bude to miminko...no kdo má ty dárky taky pořád vymýšlet!!!! :angry: :angry: :angry: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
8. srp 2010 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Niky já myslela že už bydlíte v domečku, podle fotky s bazénem :slight_smile: a kde budete stavět? nebo už stavíte? no při tolika dětech to chce opravdu něco většího.My máme tři a jsem sama zvědavá až holky povyrostou jaký to tu bude, jsme v paneláku 3+1.
co myčku, už jsi vybrala? a jakou ať mám alespoň inspiraci :grinning:
jinak to budou mít děti super dárky :wink: my asi plazmu nebudem kupovat prý moc žere :frowning2: asi nějaké lcd a ani moc velká nebude páč máme celkem malej obývák :slight_smile: ale aspoň něco.Já na telku koukám občas u dětí v pokojíku, v obýváku takřka vůbec ale manža jo.
A byla jsi už na té druhé genetice? chodí se myslím kolem toho 20tt, necháte si říci co čekáte? nebo bude překvápko?
9. srp 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.
Jsem tu nová. Hledám maminku ze Šumperka, která by chtěla občas zajít na procházku a podílet se o rady a zkušenosti. Mám 6-ti měsíčního chlapečka.
10. srp 2010 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jirule33 ...no my bydlíme tak střídavě :wink:)))...domeček, který mám na fotkách s bazénem je vlastně teď už chata :wink: Je to sice plně vybavený rodinný dům se saunou a velkým bazénem, nicméně je to pro nás na denní dojíždění trochu z ruky, tak tam celoročně pobývají naši :wink: No a my samozřejmě kdykoli, když mají děti volno...víkendy...prázdniny a tak. V průběhu školního roku ale potřebuji,aby si děti po škole vyřídily samy svou kupu aktivit...sportovní, výtvarné a jiné....tam chodí sami a sami se vrací domů. Je toho fakt hodně, takže už nepřipadá v úvahu, že bychom je jako dřív sbírali a vozili autem :wink:...to bych nedělala nic jiného :wink:))) A tak nám zatím vyhovuje ten podkrovní byt co tu v Šumperku máme, manžel to má navíc do práce přes dvůr...takže v případě nutnosti je kdykoliv k ruce :wink: Celý den jsem tu s malou sama, ostatní členové rodiny se schází až kolem sedmé na večeři :wink:...jinak pusto prááázdno :wink:))) ...jak to bude s dalším mimoušem...toť otázka...no snad to brzy zase sladíme :wink:)) Nicméně nový domek chceme,ale někde tu blízko, aby se dalo v nouzi dojít pěšky....nevím jestli stavět nebo koupit, zatím děláme průzkum....nejlepší variantou by asi byl nějaký nový... v exekuci nebo třeba po majitelích, kteří se rozvádí....no uvidíme :wink:
S tou plazmou máš pravdu, slyšela jsem taky, že žere moc, LCD je prý lepší...no každopádně žádnou obludu kupovat nebudeme :wink:)) ...jen se chci vyhnout útokům dětí a dohadování na co se budeme dívat :wink:)))

Na genetiku do Olomouce jedu teď v pátek...taťka tu není, tak budu muset cestovat vlakem . Když jsem zjistila, že je 13. ...moc se mi tam nechce...no snad to dopadne dobře :wink:
11. srp 2010 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Niky, ale to máte moc fajn, mít kam vypadnout na víkendy :wink: fakt ssuper!! Jak jsou děti je zahrada bezvadná, já teď byla s holkama u bráchy, parádně se venku na zahradě vyblbli, navíc oni mají i slípky, králíky, koťata, no pro děti ráj.No ale opravují takže práce hafol :frowning2:
Já s holkama skoro pořád sedím u paneláku naštěstí tu ted udělali pidi hřiště tak nějaké malé vyžití tu je.Dnes jsme byli s kamarádkou a její dcerkou ještě na jiném hřišťátku a zítra jsme se tam domluvili zase aby měli děcka změnu.
Jinak mě to přijde jak máš jedno děcko můžeš kamkoli se dvěma a to nemyslím jen dvojčata ale i třeba děti rok po sobě, nemůžeš nikam :angry: na kolo je dvě nedám, vozík bych neutáhla v kočáře být nechtějí za ruky se vodit nenechají...když jsme někde mimo a každá mi letí jinam, jsem zpocená až někde :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Niky a máte dobrou volbu raději něco nového nebo novějšího v okolí, i kraj Malína se už dá, tam se teď hodně staví.Kamarádka staví v Králci to už mi přijde dál ale mají to krásné, už malují a budou se stěhovat asi ještě teď o prázdninách.
A máš moc šikovné děti že tak vynikají ve sportu, Kuba v šachách /kam chodí na ddm u radnice?/
Já pořád přemýšlím kam vrznout Martina, na sport moc není i když orienťák už začal trochu sám běhat ale moc ho to nebaví, před prázdninama mluvil o basketu teď už zase že nééé tak nevím, rozhodně chci aby něco dělal a neseděl jen doma.
Na pátek držím palce!!!! určitě to dobře dopadne neboj :wink:
11. srp 2010 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jana888, vítej mezi námi :slight_smile: moc maminek sem bohužel nechodí, přímo ze Šumperka jsem jen já a Niky /myslím/ a já už mám holky trochu starší takže na prochajdy moc nechodíme leda někam na hřiště.Pokud bys chtěla přijít třeba jen k nám a sídliště nebo na Olomoučák nebo v moravanu je dětská kavárna, není problém, můžeme se domluvit.Ale myslím že spíše hledáš někoho kdo má podobně "staré" mimčo, že?
11. srp 2010 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jirule33 .....pokud nebude v září chaos, klidně můžete s holkama přijít i k nám na zahrádku tu u domu v Šumperku :wink: Vybudovali jsme tam Nikolce takové malé hrací zázemí. Má tam i bazének, písek...houpačku, houpací síť...prostě vše potřebné k tomu, aby byl od ní na několik hodin klid :wink:)))))))).....já se zatím rýpu v záhonech nebo piju kafe :wink:))))

Kterou lokalitu pro domek nakonec zvolíme je ve hnvězdách...jak vidím, tak Vikýřovice...jsou asi pasé, díky záplavové oblasti...no uvidíme :wink:

Jinak co se kroužků týče, většinu vybídráme na ddm a Vile Doris. Terezie cvičí závodně aerobic, tak má treninky 3x týdně a k tomu nutnou gymnastiku. Navíc je šikovná po výtvarné stránce, tak ještě zvažujeme místo keramiky letos zařadit výtvarný kurz na Lidové škole umění. nějaké kroužky má ještě ve škole, tak se tu opravdu přes týden moc nevyskytuje :wink: No a Kuba, ten dostal sport na příkaz :wink:)))))))....prostě musí! :wink:)) Šachy hraje závodně, ale mají na gymplu už déle školu ...skoro zadkem nepohne :wink:)))....a jelikož hrozilo, že by se mi po návratu usadil u počítače a zakořenil, naplánovali jsme na každý den nějakou sportovní aktivitu :wink:))...nakonec se mu to zalíbilo a hraje závodně za gympl házenou, taky mají ve škole sportovní hry a pinpong. Svého času hrál na základce florbal, to ho moc bavilo, ale ddm nějak neotevřel tenhle kroužek, tak jsme pátrali, kde by mohl dál hrát......no a taky mají na ddm pinpong....tam Kubas chodil moc rád, je to v kasárnách :wink: Na fotbal nebo hokej není náš hošík ten správný rváčský typ, tak tuhle aktivitu jsme vynechali :wink:)))
Určitě něco najdete, i ve škole mají děti nabídku kroužků...navíc byly svého času na pětce zadarmo...teď už se i tady za ně platí...ale zase nemusí nikam docházet :wink: Určo něco vyberete! :wink:
11. srp 2010 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
jirule33 - Díky, na věku mi zase až tak nezáleží, tak jestli budeš mít někdy čas, ráda se s vámi na nějaké to hřiště projdu :slight_smile: Kde bydlíte?
11. srp 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, maminky, těhulky, mohla bych se k vám také přidat?? teď bydlím v rapotíně, ale v říjnu se budeme stěhovat přímo do šumperka, mám tříletou dcerku aničku a mě je 25, a přítelovi 32. možná bych vás chtěla poprosit i o radu, chtěla bych začít dávat aničku do školky v šumperku, poradíte mi nějaké možnosti. jen je tou takový problém, já původně pocházím z olomouce, po rozvodu jsem se nastěhovala sem za přítelem, takže já i malá máme zatím trvalý pobyt v olomouci, ale nechtělo se nám to už předělávat, protože možná doufám budeme do dvou let bydlet v našem domečku v hrabenově. poradíte mi a pěkný den!!
12. srp 2010 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani máš ode mne Ip
12. srp 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maky_maky ...ahoj, vítám tě mšezi námi :wink:
I já mám tříletou dceru :wink:
Se školkou to bude v Šumperku problém...mám na mysli tu státní...jsou jich tu spousty, nicméně zápis proběhl už někdy na jaře a jsou nacpané k prasknutí. Spousta maminek, hlavně těch na mateřské s dalším potomkem, nebo ty bez práce, něměly údajně vůbec šanci dítko do školky umístit.... Dneska jsem ale ve městě na hlavní třídě četla něco o otevírání školky soukromé. No a co se týče problému s tvlalým bydlištěm...to si myslím, že v tomhle případě fakt problém bude. Kamarádka bydlí v Maršíkově, ale pracuje tady. Nicméně potomka jí tu do školky nevzali, právě kvůli trvalému pobytu...tak ho musí cestou do práce vysadit v Losinách...no a pak honem honem pro něj zase zpět...no má to chudák složité :wink:
Jinak já s malou navštěvuji dopolední kroužky na domě dětí a je to fakt super :wink:
12. srp 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maky,

určitě se přidej, alespoň se to tu trošku rozjede.Kde přesně budete v špk bydlet?/kvůli školce/ Starší syn chodil do mateřinky Pohádka, ale teď jsou školky docela nacpané tak nevím jestli nějaké místo seženete, ale třeba se taky někdo odstěhoval a budete mít štěstí :wink: A ty už půjdeš do práce? Vím že brali /v té naší školce/ přednostně děti maminek co se vracely do práce.
12. srp 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Niky, tak třeba se někdy domluvíme, záleží i jak se budeš cítit.A malá jde v září do školky? O té soukromé jsem taky četla má být někde na Jesenické ulici.
Jinak klobouk dolů že děti zvládají tolik aktivit!!! +školu 3x týdně trénink to už je mazec.
My jezdíme na orienťák 1x týdně, vracíme se kolem 18,30 a pak ještě dělat úkoly, jídlo, vana a rychle spát :grinning: Jezdím teda s ním pokud někdo hlídá holky.
Mě včera volala kamarádka že pro nás má 2místa na Komíně v nějaké herničce tak jsem moc ráda, budeme chodit v úterý dopoledne, doufám že to teda opravdu vyjde!!! Hlavně v zimě to bude super :wink:
12. srp 2010 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jirule33 ...jasně domluvíme :wink:
Malá má opravdu v září nastoupit do školky, nicméně nevím jestli to bude zvládat....u starší dcery to byl děs...dala jsem ji až ve středňácích...ale učitelka mi ji rvala s řevem z náruče...no síla...já pak celý den v práci přemýšlela.....vydržela jsem to týden...pak byla malá u našich....no a když jsme to znovu zkusili ve velikáčích...nebyl vůbec žádný problém...asi potřebovala ještě dozrát...tak uvidíme jak to bude teď :wink:
Jinak s kroužkama zastávám názor, že čím více...tím lépe...samozřejmě s ohledem na školu a spánek...ale raději v září zase zaplatím desítky tisíc za všechny ty jejich sporty a kroužky a budu vědět kde jsou a co tam dělají :wink:..než aby se mi toulali někde po ulici :wink:...a tak se fakt vrací často až mezi 6 a sedmou...to už je pak rychlovka, vykoupou se, posedíme spolu u večeře...úkoly ( s tím naštěstí nejsou problémy, jsou raz dva)...potom jde dcera spát a Kubase nechám "zapařit" na počítači :wink:))) Dvě hodinky denně to je myslím až..až!!! :grinning: :grinning: :grinning:
12. srp 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky jsem moc ráda, že jste mě přijaly. už se tu poslední dobou cítím jako kůl v plotě, nikoho neznám, nevím kam s malou zajít atd. no rok bydlím v rapotíně a pak se budeme stěhovat do areálu nemocnice, přítel tam má u firmy podkrovní byt takže tam. s malou do té školky je to takhle, ona už má místo bude chodit do petrova ale přece jenom pokud bych šla do práce, říkám pokud, protože tady v šumpru práce je opravdu na nule, a ty svoji minulou práci jsem nechala v olomouci, takže by to bylo určitě lepší nevozit ji až tam ale dávat ji do šump¨ru, ted to vydržíme, v tom problém nevidím, jsem ráda, že aspoň někam půjde, ale od dalšího roku tzn. 2011 by to bylo lepší.
12. srp 2010 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak už jste se někdy navzájem navštívily některé se znáte osobně nebo jen tady přez koníka????
12. srp 2010 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek