• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Šumperk a okolí

15. dubna 2013 
@nicoleta3 ahojky ty se teda činíš.... :grinning: bych to taky nehrotila pokud nemusíš do práce a to ty nemusíš tak bych malou klído doma nechala,a jestli má ještě kroužky ....mezi dětma v kolektivu je a i se něco příučí.Když jsou maminy doma na mateřský do 4 let věku dítěte taky dávaj později,modle mě je to dítě i lépe vyzralé a připravené do tý školky.Se Zdendou jsem byla doma do čtyř od 4,5 roku jsem ho dávala jen na dopolko a bylo to O.K. i si tak zvykl na ten režima pak když jsme šla dopráce tak nebyl problém ho nechávat i na spaní...ale je pravda že každé dítko je jiné... :confounded: a těžko říct co nás čeká s Nelčou,ve 3 letech bude muset šupat....
Taky budem s Jiřulí chodit do toho kroužku s dětma do vili Doris tak to se asi potkáme všichnu že?Doufám že se to bude holkám líbit.... :wink:
7. zář 2010 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek děvčata, tak už se ten kolotoč jakžtakž rozběhl :wink:))...děti jsou ve škole, malá ve školce, rekonstrukce bytu téměř u konce, tak mám i trochu času dát si kafe a mrknout na vás, co je tu nového :wink:))) Taťka nám prchnulpřednášet kamsi na konferenci na Slovensko, ráno kouknu z okna a slejvák jako blázen...jelo se tedy autem...připadala jsem si chvílema jak linkovej autobus :wink:)))...zastávka gymnázium...zastávka 5. ZŠ...konečná školka :wink:)))...kupodivu dneska žádný školkový řev :wink:))...snad to nezakřiknu :wink:))
9. zář 2010 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

Niki tak vidíš malá si nakonec zvykne :wink: podle mě je lepší školka než kroužky tam má pořád maminku, takhle se naučí být trochu samostatná :wink: I když je pravda že tady sousedka má malou taky doma.Už minulé září hoodně plakala a ona byla těhulka tak si ji nechala doma, teď má mimčo a malou zase v září do školky nedala prý až za rok to už bude mít 5let :confused: tak pak je to jasně bez problémů ale ve školce zase ty děti mají jiné aktivity než doma s mamkou a malým mimčem, ne?
Já to vidím i podle ná v uvozovkách....s holkama skoro nikam odpoledne nemůžu, protože musím být doma než přijde nejstarší ze školy /ještě nemá klíče/ musí se napsat úkoly a nachystat vše na do školy na další den, takže pokud je manžel v práci musíme i s holka sedět doma nebo před barákem :unamused: ale co se dá dělat, on ještě není tak samostatnej aby mohl být celé odpoledne sám doma a kroužky má jen pondělí a úterý, stejně ho tam musím dovést a pak vyzvednout...
Když budeš mít malou ve školce můžeš chodit s mimčem na plavání a třeba za rok taky do nějakých kroužků apod a malá bude mít vyžití a kamarády ve školce.Martin taky těžce nesl začátky ale tak to má převážná většina dětí, někteří jsou první dny v pohodě a když přidou na to že se do té školky musí fakt každý den a že to není jen taková legrace na chvíli tak začnou brekávat později třeba i za měsím ale zvykne si nakonec každé dítě, nebo rezignuje :unamused: Držím palce ať je slziček co nejméně....od kamarádky malá začala též chodit teď v září a první dva dny úplně v pohodě a teď jí už od pondělka pláče nejen ráno ale i odpoledne doma že tam chodit nechce :confounded: a stačilo málo, zaprvé že tam musí spát /což ona už doma moc nespávala/ a pak na ni paní učitelka párkrát hukla když neposlouchala a už se jí tam nelíbí, tak je z toho kamarádka taky špatná, asi jako každá máma.
9. zář 2010 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jirule33 ...no tak to bylo i u nás :wink:)) První den školky naprostá pohoda, druhý už nic moc a pak huronský řev :wink:))))Vystřídali jsem se v ranním vodění já i manžel, ale nakonec šla dobrovolně až s Kubou :wink:))....on s ní neustále soutěží, jako že si obuje její papučky a bude první u paní učitelky :wink:)))...tak dneska rozrazila dveře a skočila na chudáka vyděšenou učitelku :wink:)))....no takových dětí více, tak úča skončí asi na psychiatrii :wink:))) no snad to bude už lepší...i když Kuba odjíždí na týden na šachové mistrovství, tak snad postačím na záskok coby doprovod já :wink:)))
Dneska ráno solidně lilo, taťka přednáší až do pátku na konferenci kdesi na Slovensku...tak jsem byla nucena jet autem...připadala jsem si jako taxikář :wink:))...zastávka 5.ZŠ, zastávka školka...konečná stanice gymnázium :wink:)))) Snad už zítra ráno půjdou velcí pěšo a nebudu se muset tak honit :wink:)))...ještě nemáme nacvičeno, tak tu byl vceku chaos :wink:)) No nic, jdu pomalu chystat koupání, jak tu není taťka chodíme spát se slepicema :wink:)))
9. zář 2010 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holki, tak se hlásím s tím, že jsme už úplně bez dudlíka. První tři večery a noci byly asi nejhorší, ale pak už to bylo lepší a lepší a poslední tři noci je to ok. Teď už jen vystihnout chvilku a dudlíky úplně schovat. No taky hlásím úspěch s plínkou, dokonce jsme jeli do Šumperka a celou dobu byla bez a nepočurala se!!! No a posledních 5 noci má i suchou plínu přes noc!!! jsem nadšená, snad budeme do Vánoce totálně bez..CHceme jí naučit spát na posteli, tak musíme koupit gumově prostěradlo
No já jinak těhotenství snáším hůř a hůř, jsem totálně KO a už jen počítám kolik týdnu jěště , dokonce manžel koukal na můj pupek a říkal, že tak to bylo před porodem Báry a přitom mám jen 5kg nahoře, hrozně mě pálí žáha a snad po každém jídle.
Jinak nevím jestli vám závidět starosti se školkou a podobně, ale držte se bude určitě lépe
11. zář 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Telullah, oddudlení i plíny závidím, holky mají dudel jen na spaní ale třeba 14dní zpět jej vyžadovali i přes den!!!potvory.Ale štve mě to páč se v noci kolikrát budí jen že nemají cumel a volají mami duduk a já musím vstát :stuck_out_tongue_closed_eyes: když je to u každé 2x za noc i víc to je spaní na houby, k plínám, no já doufám že se to zlomí kolem těch 2let nejpozději, tam mě štvou hlavně finance, tj pokud nekoupím opravdu pampersky tak je za chvilku jedna nebo druhá opruzená, nějak nesnáší jiné plíny :unamused:
Těhotenství nezávidím, jsem ráda že už mě to nečeká :grinning: tak vydrž!! k pupíku...po prvním těhu už je břišní svalstvo povolené proto bříško vyskakuje dřív a může být i větší, to je normální, no a celkově tě to zmáhá i kvůli malé není to takový veget jak u prvního, máš víc starostí, vaření, úklid, malé dítě....
co se týče postelí ty máme nachystané ale Lucina špatně spí v noci, třeba dnes od půlnoci do 2,30 byla vzhůru!! už jsem jí vyhrožovala že dostane na zadek! neusla ani v postýlce ani u nás...ve finále teda u nás takže mám zas bloklou lopatku nebo něco :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak se držte snad nás čeká chvíli pěkné počasí :wink:
12. zář 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@telullah ...vydržať :wink:)))
mě pálí žáha taky pořád...ale asi proto, že nemám pupek ...a ani ho mít asi pořádnej nebudu..o to horší to je...mimčo je nacpané uvnitř, tlačí na žaludek...takže se už pořádně ani nemůžu najíst, hůř se mi dýchá a blokují se mi i záda :wink:))...ale jinak jsem těhotná hrozně moc ráda :wink:))...asi to bude znít blbě, ale mě tenhle stav fakt baví :wink:))...jak se mimčo mrská..ťuká a tak :wink:)))...u posledního těhu jsem si přála, ať to vydrží co nejdýl :wink:))).....možná i kvůli tomu, že už jsem dopředu věděla, co mě po porodu čeká :wink:))..bezesné noci, frmol a tak :wink:))...no škoda, že nejsem slon...mohla bych si užívat pupíku několik let! :wink:)))
Malá ve školce byla jen do čtvrtku, v noci na pátek tak strašně ječela, že jsem myslela, že má zánět uší. Tak jsme ji nechali doma a přes víkend se z toho vyklubal parádní kašel a rýma...no už stihla nakazit i mě :wink:))))Tak si dáme do čtvrtku ve školce volno. Ve čtvrtek se těším na ddm...začíná nám kroužek waldorfu...tak snad potkám po čase zas známé tváře :wink:
13. zář 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holki díky za podporu :slight_smile:
Já jsem ráda, že jsem těhotná... taky se mi líbí, jak se mimčo vrtí, ale někdy je to až moc. Levé žebro měm skoro nateklé, nevím proč, ale i Bára do něj ráda kopala :slight_smile:

@jirule33 s tím dudlíkem to jěště vychytáte, neboj!! Já musím zaklepat, že Bára snese plenky z Hyperky. My zase měli problém s pemprskama, byla hned jakoby pročurana.
14. zář 2010 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@telullah ...jo s pemprskama? to se fakt divím? U těchle plínek jsme vždycky využili plně jejich kapacitu :wink:))...takže někdy se stalo, že děti měli mezi nožičkama pytel :wink:)))) Sice je tahle značka o malinko dražší, nicméně u Nicol začali vyrábět novinku pro novorozence...je to jen u jedné velikosti, kdy ta plínka má taková malá okynka jako včelí plásty...a ta spolehlivě vysajou i tekuté kakání novorozenců...škoda, že u větších velikostí to už nemaj :wink:
14. zář 2010 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky....k těhu:teda je to opravdu nádherné a jedinečné období ale už jen kvůli porodu a těch bezesných nocí než se mimčo vypiple bych to nechtěla :wink: stačí mě úplně ti mý dva lumpíci........ted nám začnou čím dál větší starosti ze školou,více učení a povinností a příští rok Nelča a škola,já a shánění práce atd.Takže do třetího už bych se nevrhla...už kvůli těm starostem a i kvůli financím,v dnešní době je vše tak drahé,ať je to oblečení,jídlo ,kroužky atd.že kolikrát i dvě děti jsou přepych,když jim chcete dopřát všeho dostatek.... :unamused: to je můj názor.... :wink:
Telulah moc moc gratuluju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :slight_smile: Baruška je šikula všechno teda zvládá krásně a na svůj věk brzy,máš předpisové dítě :slight_smile: to u nás je vždycky vše na dlouho a to hodně dlouho.... :frowning2: jak plíny ty na noc budem asi mít ještě nějakou dobu...
Nicolet tak to bysme se měli všichni potkat ve čt.na kroužku,jdeme s Jiřulí takýý.......... :grinning:
14. zář 2010 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

jo jo kroužek to jsem zvědavá jak to zvládnu s holkama, jsou to divošky, co se tam vlastně Niki dělá? je tam nějaký program? na celou 1,5hodiny? docela mě překvapilo že jsi s námi dohromady, přeci jen mé holky mají teprve 21měsíců a Nikolka už 3roky to je mezi dětmi opravdu velký rozdíl, myslela jsem že budeme tak nějak podobně "staří".No v nejhorším to zabalíme a šla bych s nimi ještě na nějaké cvíčo,
Jezdíš tam předpokládám autem a kde parkuješ? přímo u radnice?
14. zář 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@keba ....no tak to je super! Doufám, jen že ve čt nejdete na vilu Doris? :wink:.... my jsme na ddm :wink:))))) No a jinak co se počtu dětí a výdajů týče ...musím s tebou naprosto souhlasit :wink: Úplně stejný názor jsem kdysi zastávala i já. Všechno je drahé a pokud nechceš děti šidit a dopřát jim to co mají vrstevníci, tak i dvě jsou moc :wink:))) Ale jak se říká...nikdy neříkej nikdy :wink:)))...nakonec se u nás situace vyvinula úplně jinak :wink:)))....časem jsme se posunuli co se financí týče trochu nahoru a zjistili, že ty dvě děti už nás nepotřebují...potřebují jen fninanční a samožřejmě stále ještě rodinné zázemí...ale jen se tu tak nějak míhají :wink:)) Kariéra už taky byla tou dobou jakž takž zbudována....najednou nastalo takové jakési prázdno...tak jsme se rozhodli ještě pro Nicol :wink: ....a určitě to nebyla chyba...když to tak zpětně hodnotím :wink:...ti dva velcí si s ní neuvěřitelně hrají...tedy hlavně pubertální Kuba...u toho bych to fakt nečekala :wink:))) Skoro mi ukápla slza, když po našich neúspěšných pokusech dovést ráno Nicol do školky, se toho ujal Kuba sám...na gymplu měli první týden kvůli opravám volno....on to s malou prostě umí...soutěží s ní v obouvání papuček a běhu do třídy...je to holt její vrstevník...tohle od mě nikdy nevzme :wink:)) No ale většinu času jsem s malou sama...děti v trapu...teď je například Kubas na mezinárodním šachovém festivalu a vrací se až za týden :cry: ...a tak doufám, že v mimču, které se tu záhy objeví, bude mít Nicol spojence pro soustavné lumpárny a hry :wink:)))....opravdu mám pocit, že nám z ní roste jedináček...navíc, tím že ˇuž nemusíme hlídat finance, tak dostane na co si ukáže...a to začíná být nebezpečné :wink:)))....bude se holka muset naučit dělit! :wink:)))

No a k té škole...vždycky jsem si myslela, že stačí děti nakrmit a obléct :wink:))...to jsem ještě netušila, co obnáší škola...kroužky......fakt je to dost :wink:))...a čím starší tím hůře :wink:)))....nám odešlo začátkem roku skoro 25 000 a to není zdaleka zaplaceno všechno, na mou angličtinu a házenou je ještě chvílka času...v pátek než Kuba odjel, nastoupil s nataženou dlaní a na ty šachy fasoval 5000....více méně na pobyt a startovné........ale zase si říkám...peníze budou a my nebudem :wink:)))))....a tak nějak stále ve skrytu duše doufám, že to co do dětí investuju...myslím teď samozřejmě vzdělání a různé kroužky :wink:))...to se musí zákonitě jednou vrátit :wink:))....pevně v to doufám :wink:))...snad neskončím jednou v domově důchodců :wink:))))
14. zář 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jirule33 ...holky ....asi to nevíte, ale waldorf je celek dvou jednaapůlhodinovek :wink:....na začátku, než se sejdem, tak si děti volně hrají a mamky třeba něco tvoří z přírodních materiálů...potom nastanou společné hry...vždycky k tématu ročního období...Nicol si třeba doteď pamatuje z jara, jak byla semínko v zemi (měla hnědý šáteček :wink:)))))...potom rostla a rostla :wink:)))) Až z ní vyrostla sněženka :wink:))....chodí tam děti malinké....i ty co neumějí chodit...každý si z toho vezme tolik, kolik mu jeho rozumové schopnosti daného věku dovolí :wink:...jen u dětí školkových..myslím středňáků a velikáčů...jsem měla pocit, že už se nudí a výklad v té formě, ve které je podáván těm malinkým, jim už nestačí...pro ně už by měla být právě ta Waldorfská školka, o které se uvažuje. No a potom se natáhne dlouhý ubrus a společně svačíme :wink:...takže sváču s sebou!!!! pak následuje druhý blok (kdo nezvládne může jít samozřejmě domů...ale myslím, že holky to bafvit bude!!!) přesuneme se nahoru do atelieru a děti tam malují a tvoří....zástěrka je taky nutná...děti malují prstama a vším :wink:))) jsou sice jako prasata, ale neskonale šťastné :wink:))...třeba tohle bych já doma Nicol nikdy nemohla dovolit....jedna z mých úchylek je pořádek :wink:)))...ale tady na ddm jsem na to připravena, nasadím jí zástěru...sobě taky a pak se v nejhorším doma osprchujem :wink:))))
No snad to bude takto stačit...parkování u radnice je drahé...já jezdila autem jen občas, většinou kočárem, teď už půjdem pěšo. Zkus auto nechat někde v zóně levnějšího parkování...přímo u radnice je to nejdražší :wink: Nevím kolik se platí na Gottwalďáku? U mototechny z druhé strany asi nic, ale bývá tam plno :cry:
Tak se holky budem těšit...snad dorazíme...Nicol je od pátku nemocná, tak je doma, ale očividně se tu nudí, tak ji už zítra zkusím zase dát do školky :wink:
Tak konec plkání, musím jít vyvinout nějakou činnost...dneska máme s taťkou 14-ti leté výročí, tak musím upéct oblíbený leč pracný medovník :wink:)...
zatím pá :wink:
14. zář 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Niky jdem na ddm k radnici, Keba se spletla.

o dětech jsi to napsala pěkně, no my s financema bojujeme pořád a v plánu jsem já měla děti dvě manža jen jedno :grinning: Martina

Kuba je teda dobrej, kam jel? Jinak v tomto bych ho podporovat nemohla, neměli bysme na to, já zaplatila orienťák za mě a Martina+nové dresy a startovné na celý rok a bylo to 5tis.doprava se pak řeší zvláśt taky je to dost ale když někam chci holt to něco stojí.Martina to ale nebaví, dnes zase frflal že musí odpoledne na trénink :confounded:
Zato včera byl poprvé v kroužku chovatelství a byl úplně nadšenej, prý už aby zase bylo pondělí :slight_smile: pořád nám o tom vykládal co jim říkali a co dělali.Jinak já už se těším až budu do lesa tahat i holky snad to alespoň jednu chytne a bude to dělat s chutí :wink:
14. zář 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jirule33 ...jo naprosto to chápu :wink:))...zhruba před 10 lety, když jsme začali investovat do realit byly doby, kdy jsem přemýšlela, jestli si tu zubní pastu koupím teď nebo až příští měsíc :wink:))))...bylo to dost nepříjemné období, ale skoro celých 6 let jsme bydleli na chatě na Bozeňově...v lese...a tam toho člověk moc nepotřebuje :wink:))).....fakt je to otázka času...vy jste holky asi o dost mĺadší :wink:)...což mohu jen závidět :wink:))))
Kuba jel do Valašské Bystřice, koukala jsem na fotky, tak jsou tam samí staří soupeři....někteří i důchodci :wink:)))...no má se co činit...když nic, tak má alespoň cennou zkušenost :wink:))) Ale já šachy bytostně nesnáším :wink:))...nikdy jsem téhle hře neporozuměla a mám k ní odpor :wink:))))....ale to nemohu doma říkat moc nahlas :wink:)))...byla bych tu pak za hlupáka :wink:))))
S dresama a startovným, plus členskými příspěvky to má Kubas tak každý rok, je to asi jeden z nejdražších koroužků...více jak 1000...ostatní jsou kolem 300, jiné i méně...:wink:)) ...září je opravdu velmi náročný měsíc :wink:)))

Nejhorší, ale bylo zjištění, že synek přes prázdniny hrozně vyrostl a oblečení je mu komplet malé.....dostat ho do obchodu...tak to byl trest! :wink:)) Nakonec se mi to podařilo a u pokladny v Taku jsem málem zkolabovala :wink:))...ani já se takhle kompletně neoháknu co je rok dlouhý a on u toho ještě frrflal :wink:)))....nakonec jsem ho musela vyhodit před Tako, ať si jde zchladit pubertální mozek....ale asi je to normální, jen já s tím občas mívám ještě problémy....holt tohle je úděl dětí...jen škoda, že nezůstanou pořád malé :wink:)))
tak už opravdu mizím :wink:))
pááá
14. zář 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nicoleta3 -nevím proč ji to ty plinky dělaly, ale byla pořád mokrá. No, neva... třeba i Happy jí sedí
@keba -No asi zase tak brzo na noc bez plínky nebudeme, dneska byla pročůraná až na prostěradle :slight_smile:
16. zář 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@telullah ...happy neznám, ale je logické, že to co sedí líp budete používat :wink:
Jinak s tím počůráváním to vůbec neřeš, beruška je ještě malinká,pokud ti vydrží i v noci, tak je naopak mooooc šikovná...každé dítě to má jinak a nemá smysl tlačit :wink: Znám kamarádky, kterým se děti dokonce ve 3 letech ještě sem tam pokakaly :cry: Holčičky prý sice bývají šikovnější, než kluci...tak se ozbrojte trpělivostí a vydržte :wink:))) držím palečky :wink:))
17. zář 2010 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
No máme za sebou pár užasných noci, nevím čím to je, ale strašně se budí a fňuká... že by zuby pětky?

@nicoleta3 - to počůravání až tak neřeším, už to že je přes den bez je fajn. Ušetříme a je to míň práce. Když to bude do Vánoc, nebudu si stěžovat ani trošku :slight_smile:
20. zář 2010 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,

máme za sebou taky úžasnou noc, Lucka zase řádila byla vzhůru od půlnoci do půl třetí :stuck_out_tongue_closed_eyes: to snad není normální blbne takhle zhruba co druhou noc :stuck_out_tongue_closed_eyes: a cpe se stále k nám do postele, nějak změnila názor :confused: dřív s námi nechtěla spát...navíc obě mají rýmu, ale hlavně že to není nic horšího, sotva jsme se vyhrabali z angíny
včera jsme s dětma byli v Rapotíně v tom zoo parku, přibylo jim prolízaček a ubylo zvířat ale děckám se to líbilo a to je hlavní :wink:
A taky úžanej zážitek pro děcka, včera cca kolem 18h kolem našeho paneláku prolítával horkovzdušný balon, úplně blizoučko oken /jsme v 7patře/ to byla teda paráda, letěl pomalu, děcka koukaly...dnes Pavlína ráno běhala kolem oken a pořád volala lítací, lítací balon :grinning: že si to pamatuje :confused: asi se jí to opravdu líbilo a že jsme vysoko viděli jsme ho opravdu dlouho

Niky, Martísovi jsem teď taky kupovala spoustu věcí, trika, mikinu, rifle dvoje , zateplený gatě, bundu zimní :stuck_out_tongue_closed_eyes: ještě mě čekají zimní boty a ještě jednu zimní bundu, ale 90% řeším přes net většinou H&M něco z Tchiba...no je toho fakt dost, ale on zatím nefrfle :grinning: puberta ho teprve čeká :sunglasses: Ale loni jsem ho vybavila taky v takku :wink:
20. zář 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky...tak my taky jsme nějaký nachlazení jako vy Jiři...zatím teda rýma a trochu kašel tak dávámjen stoptusin a ani k doktorovi jsme zatím nešli když nemá teplotu!Tak snad z toho nic horšího nebude..... :unamused:
Jinak doma soplíme tedkom jaksi všichni asi tím počasím nebo čím to je.. :frowning2:
Tak to máte holky super že už máte děti vybavený..já to látamjaksi postupně.........ale taky musím koupit Zdendovi ještě aspon jedny rifle a nějakou mikču....a samo boty aspon dvoje na zimu........ :unamused: noha mu teda roste dosti rychle!!!
Jinak s tím spaním na tom nejsme o moc líp jako vy!!Nelča se nakvartýrovala ke mě takže manža se přestěhoval do obyváku.....
20. zář 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jirule33 ..jo rýma...ta u nás teď taky panuje....jak je ráno zima, je problém ve školce odhadnout oblečení...učitelkám jsem sice říkala, ať malé dávají ven bundu, nicméně těch dětí tam mají asi moc...tak jsem zjistila, že předminulý týden běhala po zahradě jen v mikince. Taky to odnesla škaredým kašlem, ten potom vlezl i na mě a jaksi zmutoval, takže jsem tu tři noci proseděla a dusila se, závěrem to odnesly hlasivky...ve čtvrtek jsem na ddm jenom s obtížemi mluvila...večer doma jen šeptala...děti byly náramně spokojené, že tu na ně nikdo nezvyšuje hlas! :wink:)) Průšvih byl, že jsem měla jednání.... ve školské radě na Pětce ...bylo potřeba projednat nějaké materiály...a já nemluvila :wink:))...tedy spíše skřehotala :wink:)))....
Kubas je s oblečením vybaven tak na podzim...zima ještě daleko...aspoň doufám! :wink:)))...pak to asi vypukne nanovo...tentokrát ale pošlu na nákupy tatínka! :wink:))...ať si se synkem v kabinkách taky trochu té puberty užije! :wink:)))

Jinak u Nicol proběhla v chování obrovská změna, co začala chodit do té školky! :cry:(((...nevím jestli okoukává od dětí, ale taková nikdy nebyla!...neposlouchá, vzteká se....zatím to neřeším a vyčkávám...snad to přejde, pokud ne, budu asi muset razantně zakročit! :wink:)) V noci nespím a aspoň desetkrát vstávám k postýlce malou zakrýt.....netrvá to ani půl hodinky a je odkopaná znova....kdysi jsem jí koupila fusak, ale ten nesnese vůbec.....ach jo.....za co? :wink:))))))))))))))))))
22. zář 2010 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,

tak my jdem zítra do waldorfa i s rýmou ono se to u těch dětí potáhne střídavě a do jara :frowning2:

ve školce teda síla, ale znám to taky bohužel, jako i spaní v zimě u otevřených oken :angry: Tebe teda taky lituju přeci jen jsi těhulka a můžeš max paralen a čaj

tož jak jsem psala že Martin nefrfle :slight_smile: dnes jsem mu dala do školy novou mikinu tenkou flísku a on ji nechtěl že je černá...tak to má chlapec smůlu, jj měli i jiné barvy ale o 50kč dražší :stuck_out_tongue_closed_eyes: a zas dle mýho černá je pro něj praktická a hodí se ke všemu, tak mazal do školy v mikině, ještě bude vyskakovat :confused:
22. zář 2010 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jirule33 :wink:))...jo takhle jsme s mladým řešili po ránu, jestli si obleče na mikinu tu vestu nebo ne! :wink:))) Chápu, že ji musí odpoledne v tom vedru táhnout...nicméně ráno už je fakt kosa... no bez keců se to samozřejmě neobešlo...ale už jsem rezignovala...a pubertální řeči pouštím druhým uchem ven! :wink:)))

No a černá je dobrá, hodí se téměř ke všemu :wink:
23. zář 2010 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dnes na waldorfu celkem náročné :stuck_out_tongue_closed_eyes: je to opravdu pro děti celkem dlouhé do 12h.Ale zase je pravda že maj změnu než jen poletovat po venku,protože co jinýho sní můžu dělat.....holt je blbí to dojíždění na tu 9 h.je to brzo,my než se vypytlíkujem z baráku..... :unamused:
Škoda že Jiřule s holkama to vzdala ale na druhou stranu jí chápu že se dvěmaje to úplně jiné než s jedním dítkem.I já mám s Nelou problém jí uhlídat a přinutit jí dělat to co by měla :wink:
Jinak so ce týče puberty kolikrát i já pochybuji jestli jí náš Zdenda nemá jaksi předčasně...otřesně se uraží a co se týče oblečení tak je vybíravej a ledacos si na sebe neveme :frowning2: To nemá ještě ani 8 let takže se mám asi na co těšit v takových 13 - 14 letech..
Tak jste asi Niky marod že,když jste dnes nedorazili do DDM.
Jinak jak píšeš o malé tak u nás je takové chování na dením pořadku.... :confounded: taky stávám několikrát za noc jí zakrývat nebo protože mrčí.... :frowning2: a vzteklá je jak hrom...když se jí něconedá nebo zakáže to je kámen úrazu!!!Kolikrát bych jí tak naplácala ale u nás je problém že má ty záchvaty...zrovna předevčírek zase jedenměla a dalo mě dost práce než jsem jí vzkřísila a dala do kupy je pak strašně malátná a unavená a trvá jí než se hodí do normálu!!!A to jsem se jen rozčílila že dělala opět kravál a nechtěla si čistit zuby! :confounded: Tak jsem jí prostě chytlanásilím a čistila ,no a z toho dostala záchvat....takže mě nezbývá nic jinýho než to sní vše zkoušet po dobrém........ :unamused: holt bud si zuby vyčistí nebo ne....a u ostatního se snažím vždy odvést pozornost na něco jiného...někdy se nám to daří někdy ne!Tak takhle asi nějakje to snáma.... :frowning2:
23. zář 2010 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@keba ...ahoj, nemocní nejsme jen toho bylo dneska mooooc :wink:
Měla jsem běhání po doktorech, honem vyzvednout malou ze školky, předat vyjímečně na hlídání babičce.... potom ve školce na rodičák, následovalo zasedání výboru unie rodiču na základce u dcery a pak ještě hned další rodičák....na narozeniny kámošky jsem s malou dorazila až kolem půl sedmé, tak jsme si ani moc neužily :wink:))) Ta´tka dneska přednáší v Praze a ještě doteď nedorazil :cry: Mám velké štěstí, že si na dnešní den nevzpomenulo s rodičákem i gymnázium...to by mě už asi trefilo! :wink:))))

Jiřuli plně chápu, i já loni bojovala ..a to mám to dítě jen jedno :wink:)))....hned po kroužku mi cestou usnula v kočárku...tak jsem musela 3 hodiny každý čtvtek bloudit městem :wink:)))) Ale postupem času si na všechny ty věci a rituály zvykla a bylo to už o.k :wink:

Jinak jsem Jiřce psala, že je ještě jedno dopoledne na ddm hodinové malování...tuším Sluníčko...loni to bylo až od deseti, což si myslím, že není tak vražedná ranní doba :wink:))...a bylo nás tam vcelku málo :wink:
23. zář 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Niky, koukala jsem na to je to malování ale až od 3let, škoda, já bych chodila třeba jen s Pavlou, zdá se mi fakt šikovná a kreslení ji baví :wink: myslím že i kdyby jim bylo 2,5roku že nás vemou ale holky budou mít až v zimě 2roky...
Stejně to nechápu od 3let a dopoledne, přeci 99% mamin jde do práce a děti do školky.Přežila bych i to hlazení štetce :grinning: to byla jen nadsázka, holky se už prostě těšily na malování a i mě by se to s jednou líbilo, mít ji na klíně a pomáhat takto jsem švidrala aby něco nerozlily, Luca si strkala štětec do pusy :confounded: prý to byly jedovatý barvy :confused:
s odstupem bych i tak řekla že to nebylo špatný jen jsou holky moc divoký a kdyby byl kroužek nový pro všechny i to by bylo jiné, ale většina mamin už chodila loni, děti jsou zvyklé, maminy už znají písničky, proto se mi možná zdá že tak vybočujeme...bavila jsem se tam s jednou maminkou která též říkala že ted nevím jestli loni nebo spíše předloni když začínala že to bylo hektické...Romana že po nich něco chtěla, ony nechápaly co, ale časem se to vše srovnalo,všechno se naučily apd, odpadlo několik maminek kterým to nesedlo a zbytek se stmelil :wink:
23. zář 2010 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jirule33 ...no já s Nicol taky chodila do malování loni a to měla 2 roky. Bylo nás tam jen pár a řešilo se, jestli se ten kroužek vůbec otevře :wink:...nakonec se nás sešel potřebný počet 4 kusů :wink:))))...a malovalo se. S jedním prckem fakt nádhera :wink:...no a domluva s Romanou je vždy v pohodě....však porozmýšlejte a uvidíš, jak se ti to bude hodit :wink:
Já jsem právě přijela z chaty...taťka je u tchýně a holky zůstaly na chatě...Terezie má ředitelské volno ...zítra...Kuba na gymplu nikoli...vyčerpali si ho tou přestavbou už na začátku roku...tak má smůlu :wink:)) Je tu divné ticho...nikdo po mě nic nechce :wink:)))...už jsem si pomalu a jistě po prázdninách zvykla na ten šrumec a denní rituály :wink:))...teď tu sedím a koukám do zdi :wink:))) No zítra se pustím do vybalování obrovských beden od cigaret s oblečením :wink:...to mi vždy zabere celý den...musím už pomalu vytáhnout něco teplejšího a uložít letní věci :wink: Kdybys scháněla oblečení na holky tak dej vědět...většinou to co už nehodlám uskladňovat dávám kamarádce a ta to rozdává v práci známým :wink:
26. zář 2010 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,

tak mi byli dnes zalezlí doma celý den, ale holky mě překvapily a byly hodné, hráli jsme si, paráda, i s Martinem jsem stihla hodně věcí do školy /když spaly/, zítra jde norm. do školy volno nemají :slight_smile:

Niky, věci si ráda vezmu, netrvám na tom aby byly holky stejně oblečené i když se mi to líbí, ale i tak nosí třeba jiné kalhoty ale mají stejné bundy apod, takže se klidně můžem domluvit, věci na ven neřeším vůbec ....pokud takto uvažuješ, budete mít teda chlapečka?
super vyrovnané alespoň nebudou holky v přesile :wink: I když ono je to jedno alevně aby bylo miminko zdravé :slight_smile:

My jdem zítra s Kebou zkusit hraníčko na Severku, má pršet stejně jako dnes a děti si snad pohrají a my pokecáme :slight_smile:
26. zář 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jirule33 ...my byli včera taky zalezlí, ale na chatě :wink:))..a taky lilo :wink:))) Malá při odjezdu docela kňourala a měla rýmu, i když jsem ji vybavila léky a babičku instrukcemi, celou noc jsem se budila s pocitěm černého svědomí, že jsem ji raděi měla taky vzít domů :wink: No vyčkám ještě hodinku než budou vstávat a pak zavolám, jak přežili noc :wink:
Jinak na UTZ říkali poprve holčička...pak už nikdo pořádně neviděl nic :wink:...taťka jásal, že on tam teda toho pinďoura viděl..i když lékař řekl, že nevídí nic, že tam má zrovna nožičku :wink:)))) Nicméně oblečení jsem si opravdu nakoupila pouze v růůůůžové :wink:)))....kočár sice modrý...ale to jen z toho důvodu, že už červený po Nicol máme....tak jsem nové prvedení nechtěla v téže barvě. No necháme se překvapit :wink:)))) Právě když jsem odeslala příspěvek, napadlo mě, jestli se holky neoblíkají stejně :wink:)))).....těch krabic s oblečením se mi tu nakupilo opravdu moc....10 možná i víc...už mě zmáhá to neustále přebalovat...přerovnávat....musím to prostě čas od času zestručnit :wink: Hromadí se tu věci od neteří....po Kubovi...a já po Terezii nechám jen to co vím, že opravdu ráda nosila, zbytek musí uvolnit skříně...jinak se tu nehnem :wink:)))))
Tak si to holky užijte, já se jdu pustit do práce, mám 2 dny na kompletní úklid...s dětma v týdnu neudělám vůbec nic :wink:)))
27. zář 2010 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky tak myslím že dnes se v tom hráníčku holkám moc líbilo :slight_smile: se vyřádili a pohráli si s jinýma hračkama...ted už toho pěkného počasí asi mocnebude tak aspon máme kam s dětma vyrazit!! :grinning:
Niky takže zatímmáte pořád nejisto co to bude?ale zase je to krásné se těšit!Však už doma kluka máte,ale tatka by asi chtěl že? :wink:
To máš fajn že můžeš takhle děti respektive malou odložit k babičce co já bych za to dala....ale jednu babičku máme dale(naštěstí jde už v zimě do důchodu tak myslím že si aspon na prázdniny malou už troufne i vzít.A druhá sice nebydlí daleko ale nějak se k tomu nemá si malou brát,Zdendu toho jo ten je samostatný ale Nelču zatím nechce a takychodí do práce tak toho času není.... :confounded:
27. zář 2010 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek