• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Šumperk a okolí

15. dubna 2013 
@keba ...no taťka by si kluka přál...já nevím, proč ti tátové po tom tak touží? :wink:))))

Babičky u nás taky moc nefungují, jedna vůbec a druhá bydlí trvale na Bozeňově. Takže přes týden si musím vystačit s hlídáním sama :wink: ....nemůžu po ní chtít, aby sem jezdila kvůli každé prkotině. Ale když jsou prázdniny nebo volno, tak na chatě děti zůstávají. My tam vlastně jezdíme taky skoro pořád, chatu máme zařízenou více méně jako rodinný dům, takže byt tu v Špk přes týden užíváme spíše jako noclehárnu :wink:))) Velké děti fungují už samostatně, jen malá na chatě občas stávkuje...tak ji tam nechávám pouze v doprovodu některého ze starších sourozenců :wink: Naši jsou v důchodu už oba, tak jsou rádi, když jim tam občas někdo vnese trochu vzruchu a zábavy :wink:
Druhá babička je až u Koměříže, nikdy jsme si moc nesedly....a před dvěma lety padla ta poslední kapka a už se s ní nevídám...děti a manžel tam občas jezdí...je to přece jen jejich babička a mamka...ale není to ono....já jsem ráda, že už nemusím...jistým způsobem se mi ulevilo :wink:
27. zář 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holki, tak jsem tady pár dní nebyla a koukám, že si užíváte v kroužcích. No závidím vám, závidím. Hlavně to, že se máte kde uvolnit a děti se vyřádí. Bára si momentálně užívá toho, že sedíme kvůli počasí doma--- ke koním taky moc nechodíme, teda manžel jo.
Ve čtvrtek jsem byla u dr, moc mě nepotěšil V poslední době jsem se necítila mocdobře a už vím proč. Miminko mi sestoupilo dolů, takže ležet ležet a odpočívat a zase ležet. No jsem zvědavá, jak dlouho to vydržím. Mám už nachystanou tašku do porodnice a postupně chystám i zbytek.
Bára začala spát na posteli, byl to boj, ale musí.
@nicoleta3 - taky pořád netušíte, co to bude? No já se taky ptala, ale jsem širších riozměru, tak není pořádně vidět. Netušila jsem kolik máme těch růžových minivěciček, tak jsem zvědavá... no snad klučina nebude muset nosit růžovou :grinning:
@keba - naše babičky jsou super, obě malou i Péťu měly amají rády. Jenže jsou obě dost daleko. Moje maka je v Bohumíně a manžova děla na tom penzionu. Jezdí za náma, když to jen jde a s malou hodně pomůže, pohlídá a td. Já si můžu s manžou skočit ke koním a ven a trochu si pospat i přes den. Jenže ona si chce vést domácnost po svým, je to přece jen její barák, a já taky po svým... nějakou dobu už tady žiju. Tak to občas zajiskří. No měla by přijet na delší dovolenou, asi 6 týdnu... tak mi držte palce, ať moc nebouchám
29. zář 2010 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

no v každé rodině je asi " něco" co se vztahů týče, u nás to též občas jajiskří ale mezi mnou a moji mamkou, bydlíme v jednom paneláku a je to často až mooc blízko :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tellulah tak poctivě lež i když už jsi celkem dobrý tt ale čím dýl tím pro mimi líp :wink: hlavně ať máte holky zdravé děti a co nejlehčí porod :wink:
29. zář 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jirule33 -děkuju děkuju. Snažím se odpočívat, ale s dítětem a manželem to moc nejde. No žít dál od rodiču má své pro i proti, a jak píšeš všude je něco
29. zář 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdar děvčata, tak jsem dneska spala všeho všudy v noci asi dvě hodinky :wink:)) Holky se mi vrátily včera z chaty, byla jsem tu s Kubou, který neměl ve škole ředitelské volno, sama. Tak jsem včera udělala tolik práce jako jindy za celý týden :wink: Konečně jsem vyklidila dětem skříně s oblečením, vyndala vše malé a nachystala na vybalení věcí větší. Prala jsem taky jak divá...žehlila...no a pak jsem řádila na půdě. V koutě byla obrovská hromada krabic od všech možných spotřebičů...hraček, botů...s tím, že se ještě někdy použijí. Mimo to, byl v některých uložen kočárek, který se chystám pomalu připravovat. Tak jsem pomocí řezáku všechny ty krabice naporcovala, svázala a nachystala do sběru..pak ještě vytřídila něco oblečení z těch velkých beden od cigaret....nestihla jsem už ale všechno, neb děti dorazily dřív. Tak jsem jen s hrůzou už u dveří zjistila, že malá kašle jako hrom, u nosu nudli a byla protivná jako ďas. Do toho zase Tera, že ji bolí břicho...no já už toho za celý den měla taky dost, tak jsem rychle spěchala vše zahnat do pelechu...sotva jsem ale ulehla, vyřítila se Terezie zvracet na záchod...takže kompletně přeorganizovat spaní, do toho kašlala Nicol u které jsem tušila i teplotu....celou Noc jsem hlídala jako pes u boudy :wink:)))...navíc mě hrozně pálila žáha...neboť jsem si blb udělala k večeři česnekovou pomazánku :wink:)) Sotva jsem oka zahmouřila, začal tu táta tak hrozně chrápat, že se prostě spát nedalo :wink:)))....no takových nocí bych si opravdu přála více! :wink:)))))))
Říkala jsem si, že schrupnu třeba po obědě s malou...ale tak jak naschvál spát nechce! Krupica do toho! :wink:)))))))

@jirule33 ...máš tu připravené dvě igelitky věciček po Nicol, tak se pak musíme domluvit...kdy a jak ti to můžu hodit :wink:

29. zář 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nicoleta3 -no to byla noc... tečka, tečka, teška
29. zář 2010 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@telullah :grinning: :grinning: :grinning: ...a bude hůůůř! :wink:))...ještě pár týdnů a vypukne to! :wink:)))...ale to jsou děti....tak alespoň doufám, že mi to jednou vrátí a nešoupnou mě hned do domova důchodců :wink:))))
29. zář 2010 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nicoleta3 niky tak tobyla opravdu pecka že?nezávidím...Hlavně at máš dětičky zdravé...my byli taky minulý týden trochu nachlazené ale tedje to O.K. tak musím zaklepat!!!!!!!!!!snad bude dobře i na vzdory tak škaredému počasí......
A co zítra razíte do kroužku,asi ne že?když malá měla teplotku....Ber to ale z tý lepší stránky aspon se pomalu trénuješ na mimčo,takových noci bude ještě fůra....
29. zář 2010 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@telullah tak toje super že malá je už ve velké posteli!!!!Barča je šikulka...jak spává?Nelča teda co chvíli dolejzá za náma do ložnice :confounded: a zajímavé je jak umí v noci rychle přiklusat a zalíst ke mě do postele!!!!!Samo že já pak toho moc nenaspím.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak hlavně co nejvíce odpočívej at vydržiš co nejdéle po kupě :slight_smile:
29. zář 2010 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@keba :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tak už se můžu jen smát :wink:)) Před chvílí dorazil syn z házené s horečkou 39 a bolestí břicha :wink:)) tak přesouvám lavor k němu pod postel a jdu si uvařit silné kafe...to zas bude noc :wink:)))
Jestli zítra půjdeš do kroužku, omluv nás prosííím ...všechny 3 děti chcíply...najednou :wink:))))
29. zář 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nicoleta3 tak to je opravdu smůla... :confounded: znáš tokdyž se to začne tentovat tak to jede...... :frowning2: bohužel jsem tě dnes neomluvila protože jsem si vzkazík přečetla až dnes.... :unamused: ale myslím že to vůbec neva...řeklabych že se to tam až tak neřeší...
My si totedy dnes parádně užily,musím se přiznat že jsem taky trochu váhala jak měřekla Jiřule že to vzdává s holkama,ale dnes jsem se jaksi ujistila že to je pro děti vlastně super vyžití... :slight_smile: Nelča se jaksi dnes zapojovala do celkového dění..a o výtvarce ani nemluvím..tamjsme malovali temperama tak to si brala 3 výksesy a neměla se k odchodu domů.... :wink:
Tak doufám že příště budete fit a potkáme se tam..at se dětičky brzy vykurýrujou.. :wink:
30. zář 2010 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@keba ...no já jsem si to myslela, že si děti časem zvyknou...ale je to opravdu něco jiného, než co běžně bývá v hráníčkách...tenhle typ kroužku já zoufale hledala, protože mám pocit, že mé děti začínají žít konzumním způsobem života, kde dominují počítače, televize...peníze.... No a tady žádné drahé hračky nejsou, pouze přírodní materiály...a když jsem ty velké děti loni vzala na Martinskou slavnost a následně na Adventní spirálu...byli z toho totálně vedle...tak nějak pochopili význam tradic a to, že vše vlastně vychází z přírody.... ještě teď s malou často zpívají písničky o tom sv. Martinovi :wink:)))) Snad se vám bude líbit i nadále :wink: Jinak Romaně jsem nakonec psala sms, prý je těch střevních chřipek plno...snad to od velkých nechytne malá nebo já, to už by byl konec :wink:))
Tak já mířím do pelechu ...se slepicema..ale už mi pomalu docházejí síly...tak aspoň 2 hodinky v kuse potřebuju, než se tu zase začnou dít věci :wink:))
30. zář 2010 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Niky tak už jsou děti dobré? Teď zase marodí ty mé :frowning2: Mají kašel jako hrom, do toho soplí tak vyrážíme k doktorce, už dva dny jsem jim dávala stoptusin a bez účinku tak ať na ně raději mrkne, spát chodím ve 20h abych se aspoň trochu vyspala, manžel měl jak na potvoru dvě noční po sobě a končí až dnes v 10h :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak snad jim něco rychle zabere musím se zeptat na nějaké vitamíny, před měsícem měly angínu a už jsou zase nahromadě :frowning2:
4. říj 2010 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdar děvčata...ak už jsem víc než týden skoro nespala :cry:((..už to pomalu začínám na svém těle pociťvat :wink:¨Choroba už je snad na ústupu...jen Terezie skončila v nemocnici :cry: Původně jsem si myslela, že jde o nějakou střevní chřipku jako měl Kuba, ale nakonec jsem ji dehydratovanou a s horečkou vezla do nemocnice. Tam zjistili zánět ledvin. Jelikož všechno vyzvaracela, byl problém s podáváním antibiotik :cry: Byla jsem tam s ní a vždy jen na pár hodinek letěla domů, kde táta hlídal další dvě chcíplé děti :wink: Navařila jsem jim, bleskově poklidila ten chlív...a odnesla to jen jedna pročůůůrananá postel a musela jsem komplet prát povlečení :wink:))..no toje ještě dobrý stav :wink:))
Dneska mám první hodinu abngličtiny, myslela jsem, že se v nemocnici budu třeba trochu učit, ale ty děti tam tak strašně plakaly, že se prostě nedalo...ani v noci spááát :cry:(...uuuuu,,,chudáci :cry:
4. říj 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nicoleta3 - na já taky doufám, že mě jednoho dne nešoupnou do DD :slight_smile:
Už je to doma ok?? Ty se taky šetři, máš to taky za pár.
4. říj 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Niky to jste dopadli :frowning2: a už je Terka doma? zánět ledvin měla od kamarádky malá v cca 7letech taky byli v nemocnici :unamused: Se to nějak sype...řeknu toi teda máš toho taky dosti, jsi těhulka a ještě všechno obstarat :confused:
My jsme dopadli relativně dobře, holky na poslech dobré na kašel dál dávat to co dáváme, máme chodit i ven pokud nemají teplotu, na vitamíny jsem se zeptat zapomněla :confused: ještě jsme vyfásli mastičku na nožku pro Lucku.
dneska je hezky tak odpoledne s nima na chvilku ven půjdu, přeci jen byli už 3dny doma :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. říj 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jirule33 ...v nemocnici jsem podepsala reverz a vzala si ji domů, už jsem to nezvládala, bylo toho fakt moc :frowning2: Budeme to dál řešit ambulantně, moč nosíme do laboratoře, antibiotika už zvládne spolknout, snad už bude vše o.k. pokud ale zas bude teplota, tak maže zpět :cry:
S Nicol jsem chtěla jít dnes koupit novou matraci do pelíšku, ale už fakt není sil, tak si chvilku vlezu do pelechu já a nanosím si tam ty učebnice angličtiny nebo budu večer v kurzu hloupá jak štoudev! :wink:))
tak se holky uzdravujte...ty procházky...ty závidím! :wink:
4. říj 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nicoleta3 Tak to mě mrzí že jste takto dopadli!!!!! :frowning2: Máš hoto ted teda opradvu až až ..děti domáctnost a to tě teda obdivuju že si se dalaještě na učení angliny,jseš dobrá!A ke všemujsi těhulka!Když si vzpomenu jak mě byli vtěhu ..sem věnšnou jen spala a hekala jak mě vše bolí jak je mě zle atd.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak hlavně že Terezka je už na tom líp..... :wink: já měla zánět ledvin loni a vímjaká to byla bolest ...sem musela sednout ještě večer do auta a zajed si na pohotovost píchnout injekci od bolesti.... :confounded: tak co to potom musí být pro děti že...chudáci...jinak v nemocnici v Spk. jsem byla v létě s Nelčou takže vím jak to tam chodí :unamused: žádná sláva...takže se ti ani nedivím že jste podepsali reverz,doma je holt doma a myslím že i pro dítko je to lepší pokud není bezprostředně v ohrožení života!
5. říj 2010 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko, tak jsem dneska o poznání svěžejší :wink:)) Spala jsem potřebné 2 hodiny v kuse, což sjem neskutečně potřebovala...nejhorší je takové to buzení po čtvrthodinkách :wink:...když je noc nasekaná na takovéto dělší aspoň dvouhodinové úseky nemám s tím už větší problém :wink: Terka je na tom už fakt líp, jsem ráda, že jsme v té nemocnici nezůstali, mám s ní dost špatné zkušenosti, a proto jsem nelitovala peněz a radši si Terezii ohlídala sama, i za cenu několika bezesných nocí. Antibiotika už baští bez problémů a teplota už snad taky nevyletí, tak uvidíme co řeknou na kontrole v ambulanci ve čtvrtek. Budou brát krev, tak snad už parametry zánětu zmizí. Jen nevím, jestli zmizely už i ty velké uzliny co měla v břichu. No uvidíme. Zase asi propásneme čtvrteční Waldorf..ach jo :wink:
Dneska musím k Terce do školy pro sešity a úkoly a už konečně začít chystat věci pro mimčo...začínám být docela nervozní...u minulého těhu mě strašili už 6 týdnů před porodem, že se může malá narodit každým dnem...no mám co dělat! :wink:))))
Tak holky jdu makat! ;--))))

@jirule33 ..napiš mi prosíííím číslo mobilu, jezdím teď docela často autem po Šumperku, tak bych ti ty igelitky třeba při některé z cest mohla někam hodit :wink:
5. říj 2010 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky tak my taky dnes na walsdorf nejdeme!!!!Nelča se probudilav ř ráno a měla teplotu,začíná i pokašlávat,takže oničem :unamused: Ted ráno má sice jen 37,ale nikde sní chodit nebudu.....
Tak to vypadá na víkend strávený zalezlý doma,ach jo......... :unamused:
7. říj 2010 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@keba ...ahoj, tak my po dlouhé době zase byly :wink:)) Šly jsme rovnou z nemocnice, kde jsem byla s Terkou na kontrole, přišly jsme pravda trochu pozdě, ale malování jsme stihly :wink: Tera byla nadšená :wink:)))) a Nicol špinavá jak čuně :wink:)) Do školy jetě nejde, až po neděli :wink:
Brzo se uzdravte, teď je bacilů všude plno :cry:
7. říj 2010 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nicoleta3 tak doufám že příští týden se na waldorfu už konečně potkáme a vlastně i oficiálně seznámíne!!!!! :slight_smile: ted budeme raději doma sice jen trochu pokašlává ale člověk nikdy neví co z toho vyleze........... :unamused: at jsou děti zdravé........pá :wink:
7. říj 2010 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@keba ..no určitě jo!!! :wink:))

Před chvílí se vrátil syn z angličtiny s rodilým mluvčím a je nadšený a úúúúplně mimo! :wink:))))....a to jsem s ním měla ještě před odchodem incident, že prej nikam nejde! :wink:)))
7. říj 2010 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

tak s anglinou bych potřebovala taky nějak začít, nejen kvůli sobě ale i kvůli Martinovi.Ve škole jsou na dvě skupiny tak on má svoji třídní ale ta druhá učitelka na děcka taky prý mluví jen anglicky, bavila jsem se dnes s kamarádkou tak její dcera je z toho prý špatná....no za rok ji může mít i Martin navíc od 3třídy anglina přitvrdí, teď se s ním neučím vůbec ale asi bysme měli :confounded:
Niky ty chodíš kam? a za kolik?
Mě by se spíš líbilo chodit třeba ve dvou nebo ve třech na soukromé hodiny, sousedka takto "učí" ale už další žáky nezvládá časově :frowning2: škoda měla bych to v baráku

Holky taky ještě pořád hodně kašlou, uvidíme jaká bude noc, možná ještě pro jistotu zítra zajdem na poslechnutí k doktorce, přes den moc nekašlou, ale ty noci jsou síla :frowning2:

Dokoupila jsem teď holkám nějaké lego duplo a nejvíc si s tím vyhraje Martin :grinning: tak musím ještě něco dokoupit na vánoce :wink:
7. říj 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jirule33 ...ahoj, já chodím už třetím rokem na angličtinu na Zábřežskou ...English Spot...skupiny jsou max. po 6, ale tolik se nás skoro nikdy nesejde, většinou tak 4 a to je akorát. Jednou jsme byli jen ve dvou a bylo mi to dost nepříjemné :wink:))) Jinak Kuba má na gymplu taky angličtinu dělenou na skupiny a zařadili ho do té lepší. Na jednu stranu jsem byla ráda, že se posune kousek dopředu, na druhou musí víc makat. Ony ty děcka na tom nižším gymplu jsou většinou děti doktorů....a o prázdninách jezdí na jazykové kurzy nebo mají soukromé učitele...ani jedno Kubas nemá :wink:))) ....tak jsem ho loni šoupla taky do té angličtiny, co jsem chodila já,akorát do jiné skupiny. Letos se naskytla možnost rodilého mluvčího, je to sice dražší....kolem 3 500 na pololetí, já platím necelé 3000. Plus tedy ještě učebnice...tak kolem 500. Včera jsem ho tam musela málem dovléct násilím, ale domů přišel naprosto nadšen :wink:))...ten učitel neumí česky :wink:)))...a to je ideální...musí se s ním prostě nějak domluvit....a to přesně on potřebuje...ne domácí úkoly...na ty stejně kašle...nebo poslouchání najakých nahrávek...to ho zas neba....:wink:))..on potřebuje realitu...aby na něj někdo vybafl a on musel reagovat...no snad se do téhle fáze taky někdy dostanu, zatím na to nemám :wink:))))
8. říj 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojík holky tak jsme dnes museli chtě nechtě k Mud. :frowning2: Nelča celou noc prořvala,takže spátek nulový.......má chycený ucho takže antibiotika :confounded: Snad brzy zaberou a bude O.k.
Takže ani nevím jestli půjdeme ve čt. na waldorf..alepředpokládám že spíše ne.... :confounded: A venku je zrovínka celkem pěkný počasí....teda zima už je ale ještě svítí sluníčkoa je sucho tak se tovenku naprocházky dá..no tak snad aspon bude bez teplot at můžeme na chvíli ven.......nebo tu sní doma zešílím a zešedivím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Na mě taky něco leze,...nachlazení :unamused: tak se mě tak nechce nic doma dělat......... :grinning: jsem jakási zdechlá nebo jestli je to tímpodzimen,unava?
Jinak tě teda Niky obdivuju!!!!!! :slight_smile: tolik dětí v domě ,ještě těhulka a zvládáš i anglinu!!!!Seš dobrá............
11. říj 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@keba ...teda kosa tam dneska byla pěkná, když jsem ráno vedla malou do školky, schválně jsem mrkla na meteostanici...tak u země mínus 7....brrrrrrrrrrr
Ouška to jsou potvory.....u nás na to trpěl jen Kuba, jednou mu zhnisané samo prasklo, dvakrát jsme byli na píchání....teď už z toho snad vyrostl....ale Otobacid nebo jak se ty kapky jmenují....ty máme v pohotovosti pořád :wink:
tak se holky držte....a brzo se uzdravte!!!!! :wink:
11. říj 2010 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nicoleta3 díky budem se snažitco nejdříve vykurýrovat........no spíš mě začíná hrabat z toho většnýho mrčení a řvaní..však to znáš když jsou děti nemocný jak umí býtprotivný :confounded:
Jojo dnes ráno pěkně přituhlo!!!!!já už musela i auto škrábat než jsme vyjeli......... :unamused: tak nám to letos začíná pěkně brzy!Kdyby záleželo na mě tak já teda zimu vůbec nemusím............nesnážím jí vlastně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak se vždy těším na jaro a léto a ono tak strašně rychle uteče......
A tady ještě fotečka jak Nelča už zvládá kolo bez šlapek! :wink:
11. říj 2010 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak znova malá mě to :slight_smile: odklikla
11. říj 2010 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

jj já jsem zase zdechlá se učit jazyky :frowning2: ale zase kvůli Martísovi bych měla nebo ho pak taky někam ještě přihlásit, i vila doris mívá kurzy, no uvidíme příští rok to angličtina ve škole přitvrdí...

tak já má zimu ráda, pokud je sníh a dá se lyžovat, zrovna dnes jsem obhlížela obchody s běžkama že pořídím Martinovi aby už jezdil se mnou, tak nová výbava se mi líbila moooc, ale uvidím boty vemu určitě nový a zbytek se mrknu ještě po bazaru :astonished:

jo a kosa byla pěkná :wink:
11. říj 2010 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek