• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
@llllucka no v 1.trim. by se nemělo, dál už jo :wink: naštěstí se zatím asi dobře v jídle ovládám, "záchvat" jsem už dlouho neměla, tak snad ani nebudu - člověka to doslova dostane "do kolen" :confounded:
3. pro 2010 ve 23:39  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky

llluci...Adámkovi dodatečně vše nejlepší k 2. narozeninám :slight_smile: jak jste oslavili?

Já mám za sebou doost ošklivej víkend. V pátek večer jsem začla najednou krvácet, ale tak, že vložky neměly šanci, Míša mi musela podávat látkové pleny. Samozřejmě manžel pryč, auto stále nepojízdné, holky vyděšené.....Naštěstí po půl hodině dorazil, sehnali jsme odvoz a jeli do nemocnice.
Jednání opět "nezklamalo". Komunikace veškerá žádná, na přímou otázku buď žádná odpověď nebo něco ve smyslu "jste těhotná krátce, v tomhle týdnu se nedá dělat víc než čekat, ale akutně nepotrácíte". Co se ale stalo mi neřekli. :angry: až v pondělí, když mě potřebovali rychle vylifrovat z nemocnice,ale neměli volný ultrazvuk, jsem se dostala k normální doktorce do klasické ordinace a ta mi řekla, že je vše v pořádku, žádný hematom, ani děloha vepředu, mimino v pořádku, neotvírám se.Bohužel prý po dvou dnech už se nedá zjistit, proč jsem tak moc krvácela.....

Takže jsem byla propuštěna bez toho, abych se dověděla, jestli musím ležet nebo můžu normálně fungovat, jestli hrozí, že se to bude opakovat atd. No úžasný přístup lékařů.....
8. pro 2010 v 15:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Šári:to je teda mazec.A kde jsi byla?Hlavně,aby ti už bylo dobře.Nějak si nedovedu představit zůstat s takhle malým dítětem na rizikovce.
Narozky jsme oslavili dobře.Jen se nám půlka lidí kvůli nemoci omluvila,tak to bylo takové komorní.Adámek dostal plyšovýho krtečka a pak ho už ostatní dárky nezajímaly:slight_smile:
9. pro 2010 v 16:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Šári:to je teda mazec.A kde jsi byla?Hlavně,aby ti už bylo dobře.Nějak si nedovedu představit zůstat s takhle malým dítětem na rizikovce.
Narozky jsme oslavili dobře.Jen se nám půlka lidí kvůli nemoci omluvila,tak to bylo takové komorní.Adámek dostal plyšovýho krtečka a pak ho už ostatní dárky nezajímaly:slight_smile:
9. pro 2010 v 16:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2 ježiš, to jsou "radosti" :frowning2: :frowning2: :frowning2: a jak na potvoru v pátek večer, že!!! :unamused: Dovedu si představit, jak to muselo holky vyděsit, hlavně asi Míšu, že :frowning2:
no hlavně, že jste s miminkem v pořádku!!! Ten přístup v nemocnicích je fakt na facku nebo ranu mezi oči!!! :angry: a ve které jsi byla?

@llllucka taky přejeme Adámkovi dodatečně všechno nejlepší, hlavně at je zdravej a spokojenej a dělá vám jen radost a taky at je z něj super starší brácha :wink:
jj, Krtek je favorit i u nás!!! :sweat_smile:

jinak já dnes byla na kontrole, mimi je v pořádku, pěkně si tam plavčilo - ufff :slight_smile:
ještě 29.12. to NT a když to bude v pořádku, tak snad si budem moci hluboce oddechnot, i když samo "vyhráno" bude, až se to narodí :sweat_smile:
9. pro 2010 v 17:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2 Julince přejeme všechno nejlepší k svátku :slight_smile:
10. pro 2010 v 18:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2 tak se mi vybavuje jak jsi kroutila nade mnou hlavou a už se v tom vezeš taky a víš kulový.... :sweat_smile: Tak vítej do klubu a budu doufat že ti to vydrží dost dlouho aby z toho něco bylo :wink:
11. pro 2010 ve 14:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun:tak to je super,gratuluju.Neboj i NT bude v pořádku.
My byli na velkém UTZ teď a musím říct,že mrně bylo nádherný.Má všechno tam,kde má být:slight_smile:Naštěstí to bylo poslední vyšetření,které jsme absolvovali ve třech,protože Adam byl jako tryskomyš.Normálně to vypadalo,že mám hyperaktivní dítě,což nemám,a vůbec jsem nevěděla,co dělat.Manžel byl zralej na hadr na hlavu.Ale na vyšetřově byl vzornej a panu doktorovi nakonec zatleskal:slight_smile:
11. pro 2010 ve 21:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka taky gratulace k velkému utz a že je vše v pořádku :slight_smile: no já si žádné vyšetření nedovedu představit, že tam je Maty se mnou, budu to muset nějak "ošéfovat" ted na to NT, tam chci mít "klid" a ani na 100% nevím, jestli bude moct mm se mnou :pensive:
12. pro 2010 v 15:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun:my jsme neměli moc na výběr.Chceme jít ještě na ten 3D,ale to musím zajistit hlídání,jinak to nedáme.

Dneska jsem volala do miniškolky a ve čtvrtek se tam jdeme podívat,tak jsem zvědavá.

Šári:jak je?
13. pro 2010 v 09:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, jsem teprve budoucí maminka a ráda bych pár milých rad a pozdějí určitě i procházky s malými :D tak pokud se můžu přidat, byla bych ráda :D
13. pro 2010 ve 13:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka všechno nejlepší k svátku :slight_smile: a at se vám ve školičce líbí :wink:

@prosepina ahoj, vítej :slight_smile: jaké rady máš na mysli? :dizzy_face:
13. pro 2010 ve 22:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun Teď mně nic nenapadá, ale věřím, že časem budou otázky :D
14. pro 2010 v 19:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@prosepina vítej... klidně můžeš, pokud ti nebude vadit že to to trochu občas vázne.... přece jen jak se ty prťavci začnou pohybovat je toho starání se kolem nich víc. A navíc se tady rozjelo hromadně druhý kolo :grinning:
@llllucka Tak ať se tam hlavně Adámkovi hodně zamlouvá..... každej odpočinek dobrej :sweat_smile:
@jana.sun tak malá s náma na NT byla seděla mm na klíně a ani nemukla a pozorovala. Akorát nevěděla co dřív jestli kontrolovat cizího pána co mi sahá na břicho na to miminko, kam ona nesmí a nebo na tu obrazovku... :grinning: byla celkem švanda ji pozorovat a dr. to asi taky celkem bavilo, páč to vypadalo že to vysvětluje a ukazuje jí.... :grinning:
@sharon2 Doufám že stále ještě držíš v celku.
14. pro 2010 ve 20:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Brňandy,

mám na vás prosbu. Nevíte o někom kdo by ideálně v Bohunicích nebo Lískovci nabízel žehlení? Chtěla bych to dát mámě k vánocům, ale kromě agentur na domácí úklid se mi napodařilo nikoho najít. Tak pokud máte nějaký tip nebo doporučení, tak poprosím do IP.

Díky moc a krásné svátky.
15. pro 2010 v 07:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@prosepina :wink:

@lanka tak to je Elenka dobrá!!! Maty by to asi nevydžel! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@ivkaj to bohužel nevím :zipper_mouth:
15. pro 2010 ve 14:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky měla bych jet v sobotu do Polska, nechcete některá dovézt čaj, vyjde tam levně, mají tam 400g za asi stejnou cenu jako u nás 200g hippu, hero(sunar), takže tak do 90kč, pak tam mají mléčné i nemléčné kaše nestlé(asi 40,-), bobovita(hami), taky vyjdou o pár korun levněji, pokud byste měli zájem pište do pátku
15. pro 2010 v 18:26  • Odpověz  • To se mi líbí
llluci...vše nejlepší k svátku :slight_smile:

lanko....jojo, vzpomněla jsem si na tebe a celý víkend v nemocnici přemýšlela, jak strávit půl roku v leže.....no nevymyslela. Samozřejmě to nejde. Sice mi Míša může pomoct, ale zatěžovat ji ještě tímhle....to nejde. Takže jsem doma jakžtak ležela 2 dny, pak jsem nachystala oslavu Míšiných desátin a oslavili jsme to. Samozřejmě v neděli opět větší krvácení :frowning2:
Včera jsem byla u dr a řekla mu, že chci vědět co a jak. Co se teda děje nebo může dít, když dle utz je a bylo vše v pořádku. Tak mi to řekl na rovinu.....pravděpodobně praskla nějaká céva v placentě. Teď je otázka, jak byla důležitá pro vývoj mimina. To je zatím v pořádku, pravděpodobně to nebyla nějaká důležitá céva, ale prý může kdykoliv umřít.....takže tak. Za 14 dní opět kontrolní utz.
15. pro 2010 v 18:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky,díky za přání:slight_smile:

@prosepina :ahojky,srdečně tě vítám:slight_smile:Už máš předvybranou porodnici?

@sharon2 :držím palce,abys miminko v pořádku donosila a další stresy z krvácení se ti vyhnuly.Abych byla upřímná,tak jsem díky tobě taky přemýšlela,jak bysme to udělali,kdybych třeba musela ležet a jedinej závěr byl,že bysme si prostě museli někoho najmout.Ale představit si to nedovedu.Babičky by to nedaly a ani bych to po nich nemohla chtít a manžel nás musí živit,takže ten by se taky nepostaral.Takže přeju hodně štěstí,abys to ty a ani žádná z nás nemusela řešit.
15. pro 2010 v 19:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2 No však ono z nich na velkém UTZ ve dvacátém týdnu vylezlo že placenta je potrhaná a plná sražené krve, díky které už to dál neteče.... Tos měla vidět ten utz Dr. nám ukazoval až podezřele dlouho hlavu a že tam není na čelisti rozštěp a tak a pak na závěr ukázal tu placentu, vysvětlil co vidíme a že takhle vypadající placenta se prý často ukazuje u dětí s rozštěpem patra ale že jak jsme viděli tak ten se nás netýká a že netuší co to je a proč. Tak jsem na něj vytáhla to krvácení a jenom se mu rozsvítili oči že to bude ono. Přitom na UTZ jsem byla při každé kontrole a žádnej dr. to neviděl až teprve na Veveří - asi maj lepší rozlišení,nebo větší zkušenosti, co já vím. Ale proč to praská - co já vím. Na každý pád mrně kontrolují co chvíla, kdyby se velikostně zastavilo.... navíc jsem ještě do toho začala hubnou bez příčiny, takže já ty 4 kila co jsem zatím nabrala zase pomalu ztrácím... no jsem zvědavá jak utáhnu kojení.... :unamused: Z toho si ale hodlám dělat hlavu až tam budu....
A s ležením - no měla bych - proto se na hlídání střídáme. mm ji má jakmile přijde z práce a já jdu ležet. A tak cca 2 dny v týdnu tráví u babičky včetně nocí.... většinou je to ale víkend protože babička pracuje....a děda má po pár operacích kvůli rakovině, takže by ji sám nezvládl. Ale je fakt že Eli to bere celkem v pohodě. Chápu že na Míšu by se nabalila práce - tu jsem napakovala na mm. Zvládám jen starost o Eli a vaření, a zbytek je mm. Ale pokud jí řeknu že je mi teď moc špatně a že miminko zlobí a musím ležet tak si donese knížku zalehne vedle a čte se. A nebo si zaleze a hraje si sama. Popřípadě jak prohlásila posledně - dáme vitamínek aby miminko nezlobilo :grinning: a hrne se přes linku k lékům.......
@llllucka jak se líbila miniškolka
@hannah23 Děkujem za nabídku - ale mi nic.. :slight_smile:
16. pro 2010 ve 12:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2 Šári!! no to jsou prognozy! :frowning2: Drž se a opatruj, já vím, že to není lehké a těžko uskutečnitelné. Snad to všechno dobře dopadne!! MOc držím pěsti :pensive:

@lanka Dani, to je krásný do Elenky, že to tak chápe a pomáhá ti a samo taky všichni okolo :dizzy_face: Ty už máš asi ale nejrizikovější část těhu za sebou, ne? Ted, kdyby se už mimi narodilo, tak by to mělo být v pořádku, ne? Samo, čím dýl je u mamky, tím líp, ale kdyby... :pensive:

@hannah23 díky, my taky nic. máme kousek od Polska chalupu, tak taky občas zajedem :wink:
16. pro 2010 ve 13:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani:myslím,že ještě pořád je ten porod dost rizikovej.

@lanka :tak se drž a Eli je moc šikovná.Adam potřebuje pohyb a ležet mě nenechá.Ve školce jsme nebyli.Paní ráno volala,že jsou nemocné děti,takže školka odpadla.Jdeme v pondělí.
16. pro 2010 v 17:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka Milosrdné Bratry... pracuje tam známá a byla jsem tam porozená já :D :D tak z piety nejméně.
16. pro 2010 ve 20:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@prosepina:tam jsem rodila syna.Ale další porod plánuju jinde.Už víte,co to bude?
17. pro 2010 v 09:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun To já teda nevim ty bys o tom měla vědět podstatně víc než já, páč maty byl dřív......
Pokud je mi známo tak plíce pořád ještě nejsou vyvinutý, takže do špitálu co nejdřív kdyby něco kvůli steroidům na vyvynutí plic minimálně... Ona si Dr. myslela že mi je dají pro jistotu už jak mě tam minule odeslala na hospitalizaci a pak byla v šoku když mě pustili bez ních a místo 14 dnů který si plánovala ona si mě nechali míň :slight_smile: Co doktor to jinej názor. Mrně má teď prý kilo, sice je menší než by mělo ale už by určitě nepatřilo mezi extrémní nedonošence. Asi by to žádnej med nebyl, hlavně proto že nevím jak bych to dělala s Eli - být ve špitále pár měsíců s mrnětem, nebo tam denně jezdit, Eli by tam se mnou předpokládám být nemohla. Navíc i když jsem tam ležela já tak nneustále rvala kapačku z ruky buď mně a nebo z té flašky..... takže s ní jsou návštěvy ve špitále na chvilku a než se rozkouká a začne lumpačit tak pryč. No radší aby to vydrželo do toho ukončeného 36 kdy už jsou plíce v pohodě. Ale co já jsem tak pozorovala - tak je to většinou že kdo to má předčasně tak spíš žádnej příznak a buch a je to porod. A ti co to maj s příznakama jako riziko předčasného porodu kolikrát ještě i přenáší, takže se snažím nedělat si zbytečně hlavu s tím coby kdyby.
@llllucka Tak to jsem zvědavá jak se mu tam bude líbit. Eli chodí s tchyní občas když potřebuju do její práce (družina 1-3třída) a je vždycky problém ji od tam dostat. Spousta dětí a hraček..... vůbec jí nevadí že jsou všechny starší. Posledně se tchýně smála že se jí jedna maminka co tam byla pro svý dítko ptala jestli tam hlídá i takový prťata běžně..... asi by to možná taky brala. :slight_smile:
A kde ten porod plánuješ tentokrát?
17. pro 2010 v 09:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka tak at se ve školce líbí v pondělí :wink:

@prosepina nepřidala ses náhodou tady na MK k "dubnátkům"? mají sice uzamčenou diskuzi, ale určo tě tam taky pustí :wink: Kamarádka tady od nás, co spolu chodíme ven, tak má termín o den dřív jak ty a zrovna dnes máme sraz ještě s dalšíma dvěma brňačkama s termínem v dubnu, co se spolu právě z té diskuze znají :wink: (teda pokud jenda z nich už nejsi ty :grinning: :grinning: :grinning: )

@lanka no těžce soudit, já rodila "jen" o měsíc dřív a větší problém byl ten porod KP, si myslím. Kvůli tomu musel Maty na kyslík a být tři dny na JIP. Ale je fakt, že než dítko dosáhne tak těch 3 kg, tak je to piplačka, no :pensive:
Já spíš myslela, že ted kdyby se mimi narodilo, tak jak píšeš, už má aspon to kilo, tak třeba o pár týdnů dřív by to bylo větší riziko. Každopádně by byla "sranda", kdybys ještě přenášela :sweat_smile:
No snad vydžíte aspon do konce roku, zas už to bude lepší :wink:
tak tchýně ted bude mít přes svátky volno, ne? tak budeš mít za víc pomoci? :wink:
jj, Matymu taky nevadí starší děti, hlavně, když je zábava, to je ve svém živlu. Akorát se je snaží napodobit a to není vždy to "pravé ořechové" :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. pro 2010 v 11:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun No bude mít volno. Takže se zase nějak prostřídáme.... uvidíme. No jo to že se snaží dělat to co ty starší to je holt cena kterou za to platím. S tím asi nic neudělám.

Jinak jak píšete že je šikovná, že pomáhá a chápe..... já myslím že je to jen tím že už ví co se stane když bude mrně zlobit. Takže už ví že když je mi zle tak taky můžu skončit v nemocnici a ona se tam za mnou občas podívá místo aby mě měla doma takže už to možná bere jinak. Ale těžko říct. Taky jsem si ze začátku myslela že odpočinek v její přítomnosti nehrozí. Ale situace nás naučila obě :wink:
17. pro 2010 v 11:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun jo - rozhodně je to lepší než rodit ve 26 nebo ještě dřív.... :grinning:
17. pro 2010 v 11:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanka:s tím tvým odkoukáním souhlasím.Taky mám pocit,že kdo měl problémy,donosil v pohodě ... Tak snad se to podaří i tobě.Je mi jasnáý,že s Eli je to všechno komplikovanější..
Já půjdu asi do Bohunic.Kamarádka ma kámošku doktorku,která tam dělá,tak se budu pak domlouvat s ní.Jestli tam i odrodím,to je otázka,když jsou teď porodnice plný a podle sestřičky mé doktorky je těhulek požehnaně.
Ohledně té mimiškolky,Adam má právě radši starší děti.Včera jsem byla na gyndě a hlídala mi ho kamarádka.Ani po mě nehlesnul.Jediný,co by mu mohlo dělat problémy je,že tam bude plno neznámých dětí.
17. pro 2010 v 11:33  • Odpověz  • To se mi líbí
lanko.....jojo, takhle mi to můj dr řekl. Prostě to praská a nedá se s tím nic dělat, jen čekat, jestli to mimino ustojí . Do 25tt "není co zachraňovat". Jen mi řekl, že když se to zhorší, tak mám přijít dřív než za ty 2 týdny - ale co je pro ně zhoršení, když na otázku jak moc je špatné krvácení jak při slabé MS mi řekl, že je to lepší než 10 vložek za den? Poslední dva dny je to o dost horší, tak se snažím ležet. Juli je sice divoch, ale dala si říct, že teď se blbne s tátou a Míšou, máma u všeho aspoň sedí :slight_smile: ze začátku teda měla problém se smířit s tím, že i při "fotbale" :grinning:
Ale asi budeme letos bez cukrov í - nikdo v rodině nepeče a na objednání je pozdě. Něco jako úklid jsem odpískala hned. A teda stále nemáme žádné dárky..... doufám, že na poslední chvíli seženem nějaké stolní hry, které bude J. chápat, kopu knížek apod. - prostě výběr tak, aby se mohlo hrát v pololeže :slight_smile:
A utz na Veveří asi bude lepší než co mají běžně v ordinacích, protože mě můj dr prohlíží utz každou návštěvu, ale ve 12 a 20 tt posílá vždycky tam. No, podle toho z 12tt mrně taky nemá rozštěp, tak uvidíme.
Jinak s tím odpozorováním problémy - donošení nebo i přenášení souhlasím :slight_smile: taky jsem to zažila, že :wink:
Zatím teda žádné otevírání není. Jen ty haldy krve :frowning2: a jsem z toho teda utahaná víc, než na začátku těhu.

miniškolka.....Juli by byla nadšená, kdyby tady něco takového bylo :slight_smile: i když jsem byla v nemocnici, tak jsem jí absolutně nechyběla - na návštěvě byla v pohodě, při odchodu mi řekla " tak ahoj mami" a šla :slight_smile:
Jo když jsem doma, to je závislák, ale jak jedna z nás odjede, je v pohodě. s kýmkoliv.
17. pro 2010 ve 21:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka Chlapeček, vím to od 14.týdne :D... Hrozně jsem se divila, že mi to mohl doktor zjistit tak brzy :D
17. pro 2010 ve 22:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek