• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
@jana.sun Chtěla jsem se tam přidat, ale pro uzamčenost, jsem se tam nehnala hlava nehlava :D Takže odpověd, nepatřím k nim. Mam radši volné místnosti :D. Ráda se přidám, ale tam kam se "příjmá". Víš, jak to míním. Ale děkuji, jsi milá. A jak se daří tobě? Doufám, že vše bez komplikací!!!
17. pro 2010 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prosepina:tak to gratuluju:slight_smile:My taky čekáme kluka:slight_smile:

@sharon2:s cukrovím si nelam hlavu.Hele,u vás v pekařství ho normálně prodávají.Tak se zkus zeptat u vás.A dárečky,Juli je ještě malá a Míša to pochopí.Hlavně lež a zkus odpočívat.
18. pro 2010 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak je to tu asi nějaké "zakleté". včera jsem začala krvácet i já :unamused: z ničeho nic, bez "varování". Naštěstí ordinovala ještě moje dr., tak jsem Matyho odvezla ke kamošce a zašla tam. Mimi je teda v pořádku, jen se jí něco nezdálo na placentě, nejdřív hrozila okamžitou hospitalizací, ale po důkladnější kontrole řekla, že to nebude třeba, ale mám klidový režim - takže "přidávám" se k vám. Manža odvezl Matyho ke tchýni, která už nás stejně dlouho naháněla, at už jí ho tam dáme, tak ted si ho nějaký ten den užije :dizzy_face: Na Vánoce bychom tam měli jet, ale pak ho tam asi ještě necháme, min.do 29.12., kdy máme NT a pak se uvidí. Ach jo!!! :confounded: :confounded: :confounded:

@prosepina to není uzamčené, že tam nikoho nechtějí, to se dělá, aby se tam mohly bavit o různých, třeba i intimních, věcech a nemohl si to přečíst každý! :wink: když požádáš zakladatelku o vstup, určo tě rády mezi sebe pustí, prostě se to tak dělá :dizzy_face:

@sharon2 drž se, snad bude vše v pořádku!!! Jak psala Lucka, Míša to určitě pochopí a Juli z toho ještě nemá rozum, tak dárky budou, jaké budou :wink: Si to můžete kdykoli potom vynahradit, no ne - uděláte si "Vánoce" třeba v dubnu nebo v květnu - holky budou mít zábavu :dizzy_face: a cukroví se někde určo koupí - nebude to samo jako domácí, ale aspon tu "dekorační" úlohu to splní :dizzy_face:

holky, opatrujte se všechny moc moc :pensive:
18. pro 2010 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 no tak to bude asi to samý co se mnou.... akorát mě to prozradili až po delší době... :sweat_smile: No nic teď ještě věřit tomu že kdo má problémy donosil v pohodě.... :grinning: :sweat_smile: Jinak to samé co ti řekl slyším taky pořád, když se to zhorší okamžitě naklusat klidně bez objednání, a pak stejně neví co s tím. Takže já bych řekla pokud to nebude fakt strašný tak radši doma v klidu než někam naklusávat aby stejně nevěděli co se mnou.... :sweat_smile: dostala jsi něco na zmírnění krvácení? Takový placebo jménem ascorutin co se v těhu nedoporučuje, v podstatě jsou to vitamíny a způsobují rychlejší srážení krve?.......
Na cukroví kašli - pošli manžu do obchodu napéct ovoce. :grinning: A když bude málo sladké tak ať to nakrájí a trochu pocukruje. :grinning: Vypadá to efektně. A chutná taky tak. Já to tak řeším... :pensive: Stejně je to pro malou i pro mě takhle lepší a mm prohlásil že si koupí vánočku a že to mu bude na vytvoření vánoc s ohledem na jídlo stačit. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jednu stolní hru co se Eli moc líbí máme je to Duha od výrobce Granna. Eli to kolikrát vydrží hrát i hodinu sama. Akorát tu hrací plochu jsem jí musela podlepit. Skládala to na špatnou stranu a rozthla se. Knížky zmermonocníte staré Míšiny a bude.
V nemocnici to bylo tak že první den se jí pryč moc nechtělo ale pak už si na to zvykla a pohoda.
@prosepina tak to gratulujem ke klučinovi.. :grinning:
@jana.sun tak nevím jestli je to tady zakleté tak aby jsme Illucku a prosepinu poslali pryč zavčasu aby se "nenakazili" :sweat_smile: Né dělám si samo legraci.
držím palce ať ti na NT zjistí že všechno v pořádku a ať krvácení brzo přejde.... I když tobě by možná ještě mohli pomoct hormonama ne? ultroš a spát.... :wink: No nakaždý pád to letos budou skoro všude klidové vánoce jak to tak čtu. :wink:
18. pro 2010 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 ještě mě napadlo s tím že není co zachraňovat do 25tt. Na extrémní nedonošence chodí paní s tříletým prckem narozeným 23+5 tak já nevim jak to s tím 25tt je..... asi o štěstí.
18. pro 2010 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka jj, vyfasovala jsem utroš a to to už vypadalo, že se mu tentokrát vyhnu! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Za Matyho po tom ivf jsem ho musela brát až do 16tt :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nesnášela jsem to! Ale když to má pomoct, tak samo, sem s ním :wink:
no klidné Vánoce to budou. Naštěstí ty naši dvouletí raubíři to zatím nijak moc nevnímají a neprožívají - myslím, že jen stromeček bude dostatečné rozptýlení a zábava. no a Miška už je velká, tak to pro jednou zvláne, však ona jí to pak jednou mamka vynahradí :slight_smile:
Manža dnes dovezl od našich cukroví - tak my máme napečeno :wink: Kdyby to šlo, pošlu pár kousků i vám :wink: :pensive:
18. pro 2010 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Tak to držím palečky, ať je to jen "nějáká drobnost". Slibuji, že se jí ozvu :D, aby mně přidala do místnustky, dám echo, zda jsem obstála :D, :D.
Dneska mám nejákou baječnou náladu, malej je hodně kopavý asi se raduje se mnou. :D :D.
Doufám, že na tom brzy budete podobně.
18. pro 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prosepina díky. jj, taky doufám, že se "dočkáme" kopání :wink:
přeju úspěch, aby ses k holkám dostala, přeci jen si teda myslím, že probírat spolu, na čem zrovna jste - máte to tak podobně, tak to musí být fajn :wink: no, uvidíš :wink:
já to beru podle sebe, jak jsem byla prvně těhu, tak jsem o tom neměla moc s kým mluvit a moc jsem chtěla. Akorát jsem tehdy neznala MK. Až ke konci těhu. Ale pak, jak se Maty narodil, tak je tu taky dost témat, co zaujmou, pomůžou,... :dizzy_face:
18. pro 2010 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka děkují :D
Klučinu jsem si přála, takže si nemohu stěžovat a krásně se drží, co dodat.
Doufám, že o donošení si starosti dělat muset nebudeš. Co víc dodat, já budu muset vařit :D :wink:
18. pro 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun věřím, že se dočkáš!
Včera mně poprvé zabolely nohy, :( nevím proč, přibrala jsem zatím jen 4 kila od začátku a něják extrémně jsem se nenamáhala :( :D... no aspoň jsem si koupila kalcium rozpustné, snad to něják pomůže, dnes už to mě nic nebolelo. Měla si to taky? Jen jestli máš nějáky extra recept, radu... pro nezkušenou.
18. pro 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prosepina díky :slight_smile:
nohy mě bolely a natíkaly v 3.trimestru, bylo to o to víc, že to bylo v létě :stuck_out_tongue_closed_eyes: mě pomáhalo jen je "hodit" na stůl :sweat_smile: občas jsem ze začátku mívala, že mě chytla křeč do lýtka, na to by, myslím, mělo pomoct magnesium :wink:
je fajn, že se ti splnil ten chlapeček a hlavně teda, že je vše v pořádku :wink:
18. pro 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun :Jani,moc mě mrzí,co teď prožíváš.Tak hlavně,aby to všechno dobře dopadlo.

Na křeče pomůže jedině vápník.S magnesiem to nemá nic společného:wink:

@prosepina:mě taky bolej nohy,Ale u mě je to tím,že jsem nejdřív celý dopoledne uklízela a pak celý odpoledne vařila,takže jsem to mohla čekat.Každopádně tuhle nemohoucnost na těhu nesnáším.Už aby to bylo pryč.
18. pro 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky!

Dlouho jsem tu nebyla,malá mi zabírá spoustu času :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A koukám,že Janča je těhulinka,tak vééééééélkáááá gratulace...

a Lanka už bude za chvíli rodit,tý jo to jsou novinky. :astonished:
18. pro 2010 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
...a dnes vidím,že jste tu všechny těhotné :grinning: Hodně štěstí všem a Krásné vánoční svátky přejeme s Kačenkou :slight_smile:
19. pro 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun A já doufala, že by se mně tohle mohlo vyhnout :D.. no nic, marné doufání, ale snad se ta daň vyplatí..
19. pro 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka To mi je líto, já jen doufám, že se mi ty bolesti nebudou opakovat často a jestli, že si budu mít pokaždé kam hodit nohy :D
19. pro 2010 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Luci, díky :slight_smile:
no, mně ještě na těhu vadí ta bezmoc, když se něco děje, tak s tím v podstatě nic nenaděláš :unamused: Lze jen doufat :pensive:
Ještěže to dohromady netrvá dýl jak 9 měsíců :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
hele a ty by ses taky měla víc šetřit, kočko, ne? :wink:

@bunicka ahojky :slight_smile: no kdopak to k nám zavítal? Jak se máte holky?
Taky vám přejem krásné svátky, užijte si to moc moc :dizzy_face:

@prosepina bys to chtěla mít úúúplně bez "problémů" :grinning: no ještě tě čeká nevyspání ke konci těhu :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
20. pro 2010 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

co to nevidím.....holky, já nestíhám sem chodit, nestíhám vlastně vůbec nic, je to prostě mazec, ale jinak jsem štatsná, teda ve chvílích, kdy nikdo neřve apod...a nedělám osm věci najednou. jinak jsem vám chtěla holky těhulinky moje Lani, Šári, lucipopřát, at to krásně zvládnete, at je vše v pořádku, nemáte žádný komplikace!!!!!!!!!!!!!! i když, zaplatpánbůh, u každýho těhu jsem nějakou zu kompliklaci měla, u Verunky teda daleko víc, však víte a mám tři zdravé děti (tuk,tuk, tuk). všechny miminka krásně donosíte..mám z vás opravdu radost.myslím na vás, jen hokky prostě fakt nestíhám a krátká osobní hygiena je u mě maximum osobního volna :grinning: :grinning: a prdte na pečení, úklid apod...vynahradíte si to příští vánoce, když budete mít chut!!!
20. pro 2010 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun fuj fuj fuj, ani nepřivolávej :D. :D, A copak ty? jak to jde? :D
20. pro 2010 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prosepina a jo, jde to, musí!
nic nepřivolávám, tak to je, s tím se smiř :wink: :sweat_smile:

@betina supermamča číslo jedna v jednom kole :wink:
20. pro 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile:

lani....jojo, bude to to samý....a dostala jsem právě ten ascorutin....dělá pěkný sraženiny :angry: jo a taky ti furt tvrdla děloha? Já mám neustále pocit, že mám nad stydkou kostí prťavej, ale tvrdej kopačák. Změkne to jen vyjímečně a ne na moc dlouho. Tu duhu jsem si zapsala už minule jak jsi o ní psala, jen jsem se ještě nikam nedostala.....
ta věta, že do 25tt není co zachraňovat mi byla řečena doktorem......asi proto, že jsem chtěla, aby mi to řekl na rovinu, bez uklidňujících řečiček, tak mi to tak podal.

No Míša dnes dolepila lidnecký co jsem zvládla upéct ve čtvrtek, já naplnila úly (když už byly vyklepaný) a zítra si ještě holky uválí rumové kuličky. Tím letos končíme.
Doma mě přemlouvají, ať ná jedeme k ségře do Čech, ale bráním se tomu....sice bych měla klid, ale zas rušit vše co je naplánováno, asi by bylo zklamaných dost lidí....navíc by si pro nás musel švagr přijet a zase nás dovézt - a je to přes 300kiláků. Fakt nevím.

Jani.....je mi líto, že se přidáváš do našeho "klubu".....ale je dobře, že máš hned kam dát Matyho!!!

@prosepina ....gratuluju k chlapečkovi, " manžel" to taky ví od 13tt

@llllucka ...........šetři se :slight_smile:
20. pro 2010 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo beti......pocit štěstí je dobíječ energie :slight_smile: doufám, že ti manžel pomáhá, přeju krásné Vánoce a ať se dvojčata co nejrychlejí sladí v požadavcích :slight_smile:
20. pro 2010 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:Jani,šetření plánuju až na 26,dřív se ho nedočkám.Včera jsem odjela z domu v děvět a vrátila se v osm večer.A musím ti říct,že se mií o tobě zdálo.Potkala jsem tebe a Matyho na nádraží a ptala jsem se tě,jestli už je ti dobře a ty jsi mi říkala,že jsi už zdravotně úplně O.K.Snad se ten sen splní:slight_smile:

@sharon2:ať už se s tím odjezdem rozhodneš jakkoli,tak přeju pěknýb a pokud možno klidný vánoce:slight_smile:Všem:slight_smile:My měli taky na vánoce naplánovaných plno návštěv,ale rozhodla jsem se,že to zruším a vememe opravdu jen tu nejbližší rodinu.Mám toho teď vážně hodně a těším si,až si odpočinu. A je to poslední taková dovolená,kdy budeme jen ve třech,tak se chci Adámkovi maximálně věnovat.Pak to bude hukot:slight_smile:

@betina :ahoj zasloužilá mamino,jsem ráda,že se vám všem dobře daří:slight_smile:

Včera jsme byli v té miniškolce a dobrý.Paní učitelky byly moc sympatický.Takový si přesně představuju k dětem.

Já dneska vstávala o půl páté.Zdál se mi naprosto realistickej sen,že Adámek spadl do výtahové šachty.Už jsem pak radši nespala,protože jakmile jsem zavřela oči,tak jhsem viděla,jak tam padá.Takový sny nesnáším :angry:

21. pro 2010 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Pokusím se smířit, ale budu i doufat :D
21. pro 2010 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 Copak rozhodl se, že to TAK bude a basta??? :D Tak to je milé. Mému by nevadila ani holčička :D, ale na ni si říká, počka až v dalším "vrhu" :D, on by nejradši dvojčátka, blázinek.
21. pro 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prosepina no já poprvně taky byla pro dvojčata... dneska jsem ráda že to tak nebylo a není. Člověk má trochu růžový představy než si to doopravdy zkusí. A to jsem si to zkusila jen s jedním :grinning:
@jana.sun a jak na tebe působí? Já ho měla od 7tt v obou případech a teď po druhé jsme s Dr. měli co dělat aby to nadávkovala tak aby byl nějaký účinek a přitom jsem pořád jen nespala. Páč pro mě to je jak kdyby mě narvali prášky na spaní... :slight_smile:
@llllucka mě dr tvrdila že na křeče právě magnesium - prý by to mělo uvolňovat svaly. o vápníku jsem teda neslyšela.... To teda byl sen... brrrr
@bunicka hele návštěva - taky aby ses taky přidala ne? :grinning:
@betina naše "supermamča" doufám že ti to doma aspoň trochu klape. A o vánocích přeju teda aspoň delší chvíli na osobní hygienu .. :sweat_smile:
@sharon2 Jo tvrdne. začalo to neuvěřitelně snad někde ve 14 tt kdy si ještě dr. dělala legraci že to ani není možné a že magnesium mi předepsat ještě nemůže tak ať prej popíjím vodu magnesku. Dneska mám magnezko už předepsaný na mega dávky 4x2 a stejně bych řekla že to nijak moc nefunguje. A je to taky jedna z věcí co mi rozháněli ve špitále infusema..... ale pomohlo to jen na pobyt tam. Je to celkem otrava - dokud to byl malej tvrdej balon co sem tam povolil tak se to dalo. Jenže teď už jej ten balon podstatně větší, takže nejsem stavu se ani najíst - není místo a když už do sebe něco dostanu tak to cítím až v krku jak to vytláčí to ztvrdnutý nahoru.... a pak taky je to docela dost bolestivý, takže za celej den už dělám jen úplné minimum. Začíná být problém vzím Eli i na vycházku obvykle po chvíli končí protože to dál už nezvládnu. Jet 300km někam autem? nehrozí - sotva tak dám dojezd do Brna a konec.... Prostě děs.... Si nedovedu představit vydržet ještě dva měsíce. Přes vánoce to pujde to bude mm v dosahu a pak to asi budem řešit dle situace.
21. pro 2010 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo vidíte - odbočím...... jak řešíte "dětskou fantazii" malá v poslední době začala hodně povídat třeba že jí po kuchyni kolem stolu honí prasátka a ona jim utíká.... nejdřív to vypadalo jako že mm není doma o mě věděla že ji honit kolem stolu nesmím a tak si prostě vymyslela nějaké zvířátko natáhla k oknu ručky, hodila je na zem a že ji jako honí.... Pohoda, kolikrát jsem to hrála s ní. Teď k tomu přidala že vidí hada (obvykle na stropě na záchodě). Taky bych to klidně přešla a pohoda. Ale včera večer blbli s mm v posteli a ona na něho začala křičet že je zloděj a když jsme se ptali co ukradl tak prý sýr. (nic nejedli) a to už nám přišlo jako že tohle překračuje meze...
Takže co s tím - stopnout veškeré vymýšlení si toho co tam v realitě není. Vysvětlit jen to co se nám nelíbí že tohle prostě ne a zbytek fantazie, která nám nevadí ji nechat. A nebo to přejít a dělat jako že nic ať už je to podle nás hodně nebo ne.....
Jak to řešíte? Nebo se to u vás ještě neobjevilo?
21. pro 2010 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 no Šári, aspon víš, na čem seš - i když já toto celou dobu vím i bez doktora, že do 25.tt není co zachraňovat. Smutná pravda a ta zatracená bezmoc!!! :unamused: :unamused: :unamused:
no vidíš, zvládly jste i napéct, jste fakt šikovný holky! :wink:
s tou cestou bych to moc neviděla, přijde mi to daleko - prostě že by to nemuselo být pro tebe a mimi pohodlné a ani bezpečné - raději zůstante doma :pensive:

@llllucka pěkněj sen se ti o mě zdál, taky doufám, že bude pravdivej!!! :dizzy_face:
no tak se šetři aspon v rámci možností, teda samo nechci strašit, ale když už se pak něco stane, tak je pozdě si nadávat, ale věřím, že když u tebe bylo do ted vše OK, tak bude i nadále :wink:
to dobře, že jsi se školkou spokojená a Adámkovi se tam taky líbilo?
jj, ty realistický kolikrát hororový sny k těhu taky patří - hnus!!! :pensive: :pensive: :pensive: snad se to nebude opakovat :pensive:

@prosepina :wink:

@lanka tak utroš v pohodě, nepřijdu si po něm nějak víc ospalá. u Matyho jsem ho měla úplně od začátku, ptže to bylo po ivf, tak ho nasazují automaticky, jen mi asi v tom 7tt zvedli dávku, ptže jsem špinila.
ted ho mám teda až od toho pátku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak s takovou fantazií jsem se u Matyho zatím nesetkala, myslím, že ač mluví dost a hezky, tak takto "složitě" se ještě ani vyjadřovat neumí! Já myslím, že fantazii Elence nevezmeš, to asi ani nejde a je i zdravá, ale čeho je moc, toho je příliš, takže nějak "omezit" by to asi chtělo, jen mě teda nenapadá jak. Každopádně je to dost zajímavé téma a možná by stálo za to založit tu nové, jestli už tady takové není? :wink:

já teda mám magnesium předepsané už ted - 3x denně tabletku - mám to taky od toho pátku :confused: před tím mi ho dr. jen doporučila, ale já jen popíjela magnesku, nechtěla jsem do sebe cpát prášky - no a ted stejně musím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. pro 2010 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka Tomu se dá lehko uvěřit :D. Já pro dvojčata ani nebyla. Kdyby samozřejmě byly, smířila bych se s tím. Ale radši po jednom.
21. pro 2010 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka:taky jsem to nevěděla,ale teď v poradně to říkali jedné mamince,která si stěžovala,že jí na to magnézium nepomáhá a bylo jí vysvětleno,že na křeče v břichu pomáhá magnesium,ale křeče v nohách jsou něco jiného a značí to nedostatek vápníku.
Lani,problém s dětskou fantazií nemám.Adámek se teprve rozmlouvá a my jsme rádi,že začal skládat jednoduché věty.Ale neřešila bych to,ona z toho vyroste.

@jana.sun:no,líbilo se mu tam,ale jen s maminkou.Jak jsem na chvilku odešla,tak brečel.Ale čekala jsem to a navíc byl unavenej,takže byl přecitlivělej.

@prosepina :pokud si můžu vybrat,tak dvojčata ne:slight_smile:
21. pro 2010 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek