• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
@luckysun Děkuji jj je to náš novoroční dáreček :slight_smile:))
1. led 2011 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barca1 moc gratuluji a to si piš, že bys to do 25tt nedala, známe své lidi :grinning: :grinning: :grinning:
1. led 2011 v 19:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katerinka.kr to víš njn už mě znáš :slight_smile: :slight_smile: :grinning:
1. led 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barca1 já věřím že dala. Kdyby to od začátku bylo samý průser .... tak bys to pro jistotu prostě nikde nehlásila....
Ono to do dneška neví spousta mých přátel a lidí z okolí. Jen tam kde to bylo nezbytně nutné říct a pak tady, kde se z toho vykecám a tím pádem nemám potřebu to ventilovat jinde..... :wink: Taky zatím nebylo moc proč to sdělovat. Většina lidí mě stejně potká jen venku a to je v mikině nebo zimní bundě takže zatím neměli šanci si ničeho všimnout :sweat_smile: I když mám obavu že už to dlouho nevydrží aby si nevšimli. Doteď si všimla akorát místní drbna v knihovně a ta si všimla jen že jsem jaksi trochu přibrala, podle toho ji to napadlo a hned se taky zeptala.... :unamused:

@jana.sun @llllucka tak u nás vede poslední dobou nejvíc Kluk z plakátu, Křemílek a Vochomůrka, Noddy a Pocoyo.
Ale dřív to byla Víla Amálka a Maxipes Fík. ....... holt časy se mění.... :grinning:
2. led 2011 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím Vás všechny :wink: jsem tu nová, tak doufám, že mě mezi sebe vezmete :slight_smile: ráda bych se seznámila s nějakýma mamčama z Brna a okolí, tak snad se mi to tady podaří :slight_smile:
2. led 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka to je dobrý teda :slight_smile: máš vyhodu že jsi přes zimu no :slight_smile:To víš místní drbny to je vždycky hrůza :slight_smile:tak držím pěstí at je vše ok :slight_smile:
2. led 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
nezvládla jsem popřát hezké Vánoce, tak aspoň krásný nový rok :grinning:
Do Čech jsme nakonec nejeli, to cestování mě odrazovalo.
Vánoce byli docela vzrůšo....jak jinak u nás, že :wink: mám pocit, že u nás i ten závěr roku musel být osvěžen nějakým průšvihem :grinning: :grinning: asi jsem v minulém životě hooodně zlobila.
Tak nejdřív jsme ještě 23. neměli stromeček. Jela jsem do Tišnova nějaký vybrat (a dokoupit holkám nějaké blbiny) s tím, že manžel ho pak busem dopraví domů.....a ejhle, stromky se prodávaly do 22. Měli poslední, ovšem dvoumetrový....ten by do autobusu asi neprošel.... Manžel mi s klidem angličana sdělil, že však on má v garáži SVůJ umělý stromeček - podotýkám, že je to přes deset let stará hnusná olezlá metla.....no umíte si představit moji předvánoční náladu. Zachránil nás kamarád, který projížděl nějakou dědinou kolem a tam taky měli ještě 3 poslední. Takže místo plánovaného menšího stromku máme něco přes dva metry a museli jsme stěhovat nábytek :grinning: :grinning: když ho kamoš dovezl, zeptal se mě, kdy vyměním chlapa :grinning: :grinning: taky jsem nad tím uvažovala :pensive: :zipper_mouth:

Štědrý den byl super, Míša četla pro koho dárek je, Julinka je nosila a všem pomáhala rozbalovat. Největší úspěch měla samozřejmě tabule a křídy - bílé šaty na konci večera hrály všema barvama :grinning: a nejen ty, barvu změnil i ubrus, pohovka, máma, táta......
No a v deset večer nám bouchlo čerpadlo a my byli bez vody........ještěže žijeme na vesnici a ne ve městě, kde by se na nás každý vykašlal.....tady se našel vodař, který celý první svátek vánoční strávil lítáním kolem naší studny. Protože nám neodešla zpětná klapka v čerpadle, ale i ve studni. Opravdu jsme se nenudili......a říkám si, naštěstí jsme neodjeli....
3. led 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
lani....Elenka je super, při čtení jsem se nasmála :grinning: :grinning:

jani....gratulace k NT :slight_smile:
barce gratulace k těhulení

hračky....tak my máme bohužel dětský pokoj nahoře a obývák dole, takže je jasné, že většina Julinčiných hraček je v obýváku....a protože ani Míša nechce být nahoře sama, tak si pořád dolů něco tahá. Teď mezi svátkama to u nás bylo jak překážková dráha. Neumím si představit, že tam ještě nacpeme koš na mimino. Začínám manželovi nápadně naznačovat, že se bude muset vzdát své pracovny v přízemí.....bohužel není kam ho přestěhovat, takže asi jen místnosti přehodíme. A já budu doufat, že si holky začnou v pokoji víc hrát....když ne, aspoň tam budou odnášet hračky :wink:
3. led 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak já našla dvě 30.12a dnes jsem byla na kontrole, tak podle utz jsem těhulka, je tam zatím jen váček a zítra budu mít výsledky krve, jinak špinění je prý v pohodě a je to běžný, říkal doktor a pokud i test bude zítra pozitivní dostanu nějaké hormony na ukončení špiněn,í tak mám velkou radost že je zatím vše ok :slight_smile:
3. led 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barca1:gratuluju k těhu:slight_smile:

já dala "oznámení" na facebook až když jsme věděli,co to bude a to jen proto,že mě štvalo,jak se mě každej ptal,co to bude a když jsem řekla,že kluk,tak se většina tvářila jakože jsem řekla,že mám lepru.Hrozěn mě ropzčilovalo a rozčiluje,že každej předpokládá,že když už doma dítě jednoho pohlaví máš,že chceš automaticky to druhé a většinu nenapadne,že je to jedno.Hlavně,že to je a je to zdravé,ale to vám tady nemusím vykládat.
U nás teď valí ty vláčky.Adámek mašinku na baterky miluje.Jezdí s ní všude,koleje,nekoleje.Pohádky s emu dost mění,ale nejdéle vydržel u hurvínka,krtka a fíka.Teď mu třeba valí pane,pojďte di hrát.
3. led 2011 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka to teda mě je pohlaví také jedno hlavcně kydž mimi bude zdrave nekdy si i říkam že kvuli jednomu pokojíčku by bylo lepší stejně pohlaví ale říkam je mi to jedno :slight_smile:
3. led 2011 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já se taky hlásím po kontrole.. spokojení že nás dr pustila domů... :grinning:
akorát zas musím do Brna na velkej UTZ kvůli průtokům pupečníkem. Se jí mrně zdá celkově malý ( navíc břicho v nepoměru k nohám a hlavě). Tak to snad zjistěj že je to v pohodě. Pak mi tam pro jistotu ještě dopsala oligohydramnion - aneb málo plodovky a CS 6 ..... tak z toho poukazu k vyšetření mám zas pocit že mi chce zařídit pobyt v Bohunicích.
Ale potěšila mě - hlásila že snížili týdny kdy je potřeba píchat steroidy na dozrání plic z 34 na 32 tak to už máme za pár, kdyby něco :grinning:

@sharon2 Opět jste nezklamali.... snad ten letošní rok bude bez pohrom. :grinning:
3. led 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky těhulky i netěhulky!!

Barci, tak to je super zpráva, já jsem za vás holky tak ráda, ja tady zase hezky těhulkujete :grinning:

@lanka ty si tedy to těhu pěkně vyžíráš..ale vše dopadne dobře, už jsi daleko a miminko i ty budete v pořádku a hlavně do prodnice pokejdeš z domu a basta :grinning:

holky, chtěla bych vám moc popřát, abyste v tomto roce byly mc spokojené se svými rodinami, přáteli atd..ale hlavně, až přijde to krásné nové miminko mezi vás, at se krásně všicni sžijete a at jste zdraví.
3. led 2011 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barca1 tak to opravdu moc moc gratuluju a držíme pěsti!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

@lanka no podařilo se ti to utajit bravurně, chápu, že skrz ty problémy to ani asi jinak nešlo - jen, nebude to pro některé lidi trochu šok, až tě potkají opět s kočárkem? :grinning:
no, ještě že těch pohádek pro děti je tolik na výběr, ted v zimě je to k nezaplacení!!! :dizzy_face:
tak moc držím pěsti, at utz proběhne co nejlépe a dozvíš se samé dobré zprávy :dizzy_face:

@gabrielaa ahoj, vítej :slight_smile:

@sharon2 no to jste teda měli VESELO, ale vše se zvládlo a to je důležitý :dizzy_face:
no, u nás jsou taky všechny hračky v obýváku a pochybuju, že s nima Maty půjde dobrovolně do pokojíčku :stuck_out_tongue_closed_eyes: zvlášt, když pak bude mimčo - takže si jen zvykám a přemýšlím, co a jak vymyslím, co kde dáme, at se sem do toho paneláku vlezem :sweat_smile:

@llllucka tak přesně toto rozčiluje mou kamošku na jiné diskuzi, čeká taky druhého kluka. Navíc, ona to i chtěla, takže ona je maxim.spokojená a nechápe, proč to někomu hlava nebere, že někdo netouží po "párečku", ale hlavně po zdravých dětech, že :pensive: Já osobně si myslím, že toto si můžou "vymýšlet" jen lidi, kteří nemají problém otěhotnět a případně mimi v pořádku donosit - tedy samo ne všichni, ale kdo s tím měl nějaké problémy, tak by toto neřekl!!! :angry:

@betina díky, MOni. Vám všem taky hlavně zdraví a pohodu :dizzy_face:
jj, těhu vlna je tu obrovská!!! :grinning:
3. led 2011 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betina :a jak bojuješ ty?

@lanka :tak hlavně,aby bylo všechno O.K.Ono je to s tím vývojem hrozně individuální.Známé se narodilo dítě ve 30. týdnu a plíce už vyvinuté mělo.

@jana.sun: asi tak.A nebo hrozně nepokorní lidé.
4. led 2011 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Neboj oni to rozdejchaj. :grinning: V nejhoším se budou ptát tak jak minule (a to jsem byla těhu přes léto) Bývalá spolužačka mě co chvíli potkávala ve Slavkově a po porodu když mě potkala s kočárem tak hlásí " A komu to vozíš, dyť jsi říkala že tu nikoho ani moc neznáš." Sem jí na to řekla že manželovi, tak jí hlava chvilku šrotovala, pak jí málem vypadly oči.... očividně pochopila že je taky moje a ona si toho těhu vůbec nevšimla a ještě to na sebe takhle práskla. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@betina kde ty bereš čas se tu ukázat ... já myslela že budeš v jednom kole. Na každej pád děkujem a přejem aspoň chvilku klidu.
@llllucka lepší by bylo nezjišťovat jestli bude samo dýchat v kterém týdnu.... :sweat_smile:
4. led 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka :jasně,neboj,ty to donosíš.Ale tomuhle mrňouskovi je dneska už 6 let a kromě nízké porodní váhy bylo úplně O.K.
4. led 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka jj, nepokorní taky. Aby na ně jednou taky v tomto nedošlo!!! :astonished:

@lanka teda ty jsi opravdu v utajení mistrině!!! :grinning:
tak co ty Bohunice?
4. led 2011 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:na jedny moje kamarády skoro došlo,ale pokora se jaksi nedostavila ....
4. led 2011 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka no, možná proto, že to bylo "skoro" :pensive:
4. led 2011 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
lanka neboj vše bude ok uvidíš že jo :slight_smile:
5. led 2011 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dneska je ten můj prcek porpvé v miniškolce.Zatím nevolali,tak to snad zvládá,ale já mám nervy na pochodu.
6. led 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
lani - co MY nezklamali, náš život nás opět nezklamal :grinning: co jsem na mateřské tak mám pocit, že žijeme pod nějakou skálou, která se rozpadá a jen čekáme, kdy na nás spadne nějakej balvan.....
jo, ke komu chodíš na gyndu? Asi ve Slavkově, že?

utajení těhu - no jo, to se to lance lehce utajuje, když v půlce 6.měsíce (nebo kdy jsem tě to viděla naposledy?) vypadala v plavkách jak modelka po větším obědu :grinning: :grinning:

Holky, to mě posledních 14 dní roste zadek a břicho tak, že břicho mám jak u Juli na začátku 7.měs. a zadek jak v posledním měsíci. Vytáhla jsem rifle - netěhotenské, bokovky- které jsem nosila v 9. měsíci a byly kolem těch boků volné a teď jsou mi akorát :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: asi budu tentokrát jak bečka. To bude tím nedostatkem pohybu :unamused: asi si do třetice přece jen budu muset pořídit těhukalhoty.....
6. led 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 jo- jo utajování v mým případě není zas tak velký problém. I když mi to že je zima a venku se nosí víc oblečení pomáhá.... co jsme srovnávali tak břicho mám menší než s Eli v té samé době. Ale jinak těhu kalhoty jsem si pořídila. Páč minule jsem odchodila to největší břicho v zavinovací sukni a na tu je teď trošku chladno... :grinning:
Kdepak - tahám se do Brna. Chodila jsem tam dřív než jsem se přestěhovala a páč dr. ve Slavkově co se tohoto oboru týče si ženský zrovna moc nechválí, se mi s mýma problémama nechtělo přestupovat navíc tam nemaj v ordinaci ani utz takže by mě nespíš co chvíli fofrovali někam....
@llllucka co Adámek říkal na mimiškolku? byl vůbec ochoten jít domů? Eli občas v průběhu hlídání navštíví babičku ve školní družině a obvykle odmítá jít domů i když všechny děti už jsou dávno pryč. Prý poletuje po chodbě a hledá je.. :slight_smile:
@barca1 snadno řekne hůř provede :wink:
@llllucka Taky v to doufám.
@jana.sun do Bohunic jsme se objednali na pondělí.... zas to bude kousek dál .... uvidíme....
7. led 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2:nic si z toho nedělej.Mě taky příjde,že mám všechno o měsíc dřív než v předešlém těhu.Bohužel i to břicho.Ale já hodně přibrala už s Adámkem a z mamčiny strany se všechny těhule pohybovaly +20-30kg.Nehledě na to,že to bude nejspíš zase kus chlapa:slight_smile:

@lanka:ale jo,ze školky chtěl.Sice jsem tam přišla,nejdřív si mě ani nevšiml,ale jak si mě všimnul,tak šel ke mě,vrhl se mě kolem krku a trochu si poplakal.Ale tety ho chválili.Že jen ze začátku asi 5 minut brečel a pak si normálně celou dobu hrál s dětma.Ale od babičky nechce nikdy.To,když si pro něj příjdeme,tak nás pošle pryč:slight_smile:Jen mi doporučily,ať ho tam dávám ze začátku 2x týdně,prý je to pro ty děti lepší.Jenže já na to nemám čas.A můžu ti říct,že jsem si tu dobu,co tam byl celkem pronervačila.Takže se to bude snad časem zlepšovat u nás obou:slight_smile:
7. led 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, já už ted mám taky břichno, jak když jsem byla s Matym v šestým. teda já celkově s Matym moc nepřibrala a břicho jsem měla spíš menší. No tak ted si to "vynahradím" :grinning: těhu kalhoty jsem jedny zdědila po sestřence a nosím je ven přes leginy a trochu mi jsou ještě volné, tak tam na jaro je "rezerva" :wink:

jinak já mám nízko naléhající placentu, takže stále taky spíš klidovější režim a netahat těžká břemena :stuck_out_tongue_closed_eyes:

LUci, fajn, jak Adámek zvládl školku, bude to určo lepší a lepší a i ty si to nakonec budeš "užívat" :wink:
Lani, at v pondělí v Bohunicích dobře dopadnete :wink:
Šári, jejda, žádnej balvan, at nepadá, už to bude dobrý!! :wink:

7. led 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky nechcete zkusit se scházet v mateřském centrum, které by jsme si řídily sami, ještě o tom nic nevím, jen jsem četla co tam píšou, a dost mě to zaujalo, nápadů by bylo dost, jen samotná bych do toho asi nešla, přečtěte si o nás, bylo to zaloené v roce 2007 maminkami na MD a ted jim MD skončila, tak jde jen o to pokračovat....
http://www.mcliskacek.cz/index.html
7. led 2011 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannah23 vypadá to zajímavě, ale pro nás je to dost z ruky :pensive: Tak ti přeju hodně štěstí při hledání maminek, co by do toho šly :wink:
8. led 2011 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannah23:já bych do toho šla,ale momentálně není vhodná doba.S dvěma dětma si to nějak nedovedu představit.
9. led 2011 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek