• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
autor
Luci, ten tymiánek: na hrudníček na kašel jednak zepředu hrudníčku a jednak na zádičkách mezi lopatkama, když má rýmu, tak pod nos, když teplotu, tak namažeš i čelo a hlavně nožičky, šlapky!!! tam tudy odchází horkost z těla. prý tymián pomáhá i na prdíky, masáž bříška. my už bez tymiánu neodcházíme z domu :grinning:
17. dub 2009 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
petapi:to jsem našla na MB,ale když jsem se tam teď koukala,tak už to v nabídce nemají.Zkus jim napsat,jestli by ti to neprodali.

Beti:děkuju moc.Já to práve mažu na hrudníček a na záda.
17. dub 2009 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jo Luci, díky, zkusím napsat :slight_smile:
17. dub 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tohle mi poslala kamarádka:
Aktivní složky:éterický olej z tymiánu (21%), eukalyptu, borovice, rozmarýnu,citrónu,heřmánku, kafr,emulsní a ochranné oleje
Pěstící oleje:sójový olej
▀ Tymián působí blahodárně na dýchací cesty a lehce dezinfikuje.Je to rostlina s mnoha rozmanitými vlastnostmi.Zklidňuje a rozpouští hleny při kašli. Používá se i při revmatických potížích a dně.Protože má antiseptické a antibakteriální účinky, je dobrým pomocníkem při infekcích dýchacích cest a při mírnění bolestí, popáleninách, ekzémech, akné. ▀ Eukalyptus podporuje dýchání, zklidňuje dráždivý kašel a je ideálním léčivým prostředkem při všech druzích onemocnění dýchacích cest. ▀ Heřmánek římský se používá především při odstranění psychických problémů a je ideálním při napětí a bolestech. ▀ Kafr dodává krému dodatečně chladivé účinky.Krém vitalizuje, osvěžuje a přináší dobrý pocit. ▀ Rozmarýn podporuje prokrvení,posiluje oběh,tonizuje, harmonizuje. ▀ Citrón má antiseptické účinky,osvěžuje, podporuje koncentraci,dodává energii. ▀ Sójový olej zvyšuje bílkovinnou syntézu kolagenu a elastinu, předchází a zpomaluje stárnutí pokožky.
Základní použití:
• při křečích v podbřišku,nadýmání, špatném zažívání („prdíky“)
• při nachlazení (rýma, kašel) a chřipka
• záněty horních i dolních cest dýchacích
• bronchitidy, laryngitidy
• zvyšuje imunitní odolnost
• pro snížení horečky,ochlazení a příjemné osvěžení
• uklidnění nervové soustavy a snížení bolesti hlavy
• zlepšení spánku a potlačení lehkého chrápání
• silně protizánětlivý, antibakteriální
• při bolestech svalů a kloubů,
• akutní i chronický revmatismus a artritida
• při zánětu dásní-potírat na tváře
• bradavice
• na bušení srdce-jemná masáž hrudníku
• jemně vetřít po lymfodrenáži
Způsob použití:
• při nachlazení a chřipkách aplikujte krém na hrudník,ramena,chodidla a mezi lopatky v tenké vrstvě jemnou masáží
(lze použít již od novorozenců ve velmi tenké vrstvě-„mastné ruce“)
• u dětí na chodidla pro lepší imunitní systém
• při teplotě na zápěstí, prsty, příp. na celé tělo
• při nadýmání na bříško a kroužit ve směru hodinových ručiček
• při lokálních potížích na postižené místo (pod nos, na dutiny apod.)
• silné účinky již za 15 minut, u dětí pozor na oči -štípe
• Výborná je kombinace se Zimní (Tymiánovou) koupelí!!
17. dub 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pet,nevím, jestli myslíš stejný tymiánek, ale pokud tento, tak to objednávám u kamošky, stojí 330Kč a je to tento:

http://www.just-nahrin.cz/produkty/bylinne_kremy/k5142
17. dub 2009 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj Beti, myslím, ale neznám žádnou tu dealerku a právě Lucka psala, že to koupila na MMB :slight_smile:
17. dub 2009 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti:a co od nich ještě máš?

Petapi:když jsem to objednávala já,tak to tam nabízelo několik holek:frowning2:
17. dub 2009 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

Beti: ty si sladkosti taky můžeš dovolit, já si teda nevšimla, že bys nemohla. To je jen tvůj pocit. Tak směle do toho :slight_smile:

No jinak sousedi: u nás o nich taky víme. Neustále tu někdo něco přestavuje, upravuje, uklízí, hádá se, sexuje..Ale bohužel u nás jsme my ti, kterým v noci, nebo nad ránem občas řve dítě :unamused: Není to naštěstí často, ale čas od času má Aduš noc, kdy je schopná mi řvát i když ji nosím v nářučí a neudělám s ní nic. A věřím, že v tu chvíli na nás taky okolobydlící nadávají.

A zase jsem si ověřila, že máme "zimní" dítě. Dnes jak se ochladilo, tak Adeli na balkóně spala teď ráno od 8.00 do 11.30! Teda s jednou malou pauzou, kdy ji probudil nějaký štěkající pes, ale zadrndání kočárem to spravilo :wink:

Užijte si víkend.
17. dub 2009 v 11:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ty jo katzi, tak to teda zabrala dlouho, ale Veruš taky na hodku a půl a přisozuju to tomu, že dneska bude asi extra zátěž,když se mění to počasí a nebo taky tomu, že se láduju paralenem, tak možná si malá taky zobla :grinning:

luci, beru od nich levandulový krém na obliček a hlavně syrovátka a Basico, což jsou minerální látky i pro těhule a kojo a díky tomu si myslím, že mi třeba nepadají vlasy.
17. dub 2009 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dejvík spal dneska venku taky od 9.00 do 12.30 a pak jsem ho šla vzbudit jestli ještě vůbec žije!!! Oběd jsem měla uvařený a on si chrněl....
17. dub 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, teda já nestíhám!!! :pensive:

Dnes jsem byla s Matym u dr. - mám totiž opar a ráno měl Maty něco pod spodním rtem, tak jsem se zděsila, že je to taky opar. změřila jsem ho, teplotu neměl, papal hezky, ale pro jistotu jsem tam zašla - abych si pak něco nevyčítala. tak dr.říkala, že to snad nevypadá, ale dala nám dvě mastičky, tak mažem - snad to bude OK :zipper_mouth:

Teď mi tu zas "cestuje" po pokoji a piští :confused: no nás asi taky sousedi moc nemilují - škoda, že to nemůžem nějak oplatit těm nad nama, co tak sexujou (už zase jo :angry: ) - že bych zvedla Matyho ke stropu, aby jim v noci trochu zapískal - nebo raději brzo ráno :sweat_smile: v noci jsou totiž čilí oni :angry:

teda aspon k něčemu je to ochlazení dobrý - dětičky pěkně spinkají :wink:

Luci, jj srazík byl super a Maty to zvládá - on je naše večerňátko a spí v kočárku v pohodě. Jediné, co pro něj bylo "náročnější", že se nemohl protáhnout - tož musím příště nějak vymyslet na sraz podnik, kde je dětský koutek - aby se tam mohl popřevalovat :wink:
s těma nehtíkama mě to mrzí, musí to být hrozné - no, hlavně, at to dají nějak do pořádku a nestrhávájí je, to prý dost bolí :frowning2:
17. dub 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dobré ráno holky,

tak jaká byla noc? u nás překvapivě dobrá, vstávala jsem jen 2x, asi se Veruš bojí toho stěhování do vlastního pokojíka. anebo je moc ohleduplná, páč jsem opět nemocná a tentokrát to vypadá na ATB, tak jse mrtvolná. poradím se v pondělí s Dr.ale myslím si, že už asi přestanu kojit. ted jse pořád na hromadě, taky se nějak o mě pokouší ekzémy a myslím si, že je to i z toho kojení, že už to tělo nezvládá :angry:

jani, s tím oparem jsi udělala dobře, taky bych tam letěla, ona to sice není sranda pro ty novorozenátka, ale člověk nikdy neví :unamused:
18. dub 2009 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ranko,

Beti, to mě mrzí, že jsi zase nemocná, tak ti přejem, ať se brzy uzdravíš. A s tím kojením to holt už asi bude tak - kojila jsi půl roku, což je paráda a ted je čas myslet na sebe, ptže už toho je na tebe fakt moc a tělo holt potřebuje regeneraci. Samo si řeklo, tak ho třeba poslechnout. Tak se drž! :wink:

jinak u nás noc vcelku v klidu - až na sousedy :confounded:
18. dub 2009 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

u nás noc taky docela dobrá, kojení o půlnoci a ve 4 hodiny. Mě teda to kojení taky zmáhá - jsem naprosto šíleně unavená, jenže si myslím, že chodit v noci chystat flašky a poslouchat vřískot, že takový mlíko není ono se mi fakt nechce, tak zatínám zuby a zatím vytrvávám :pensive:
Za dobu co mám Dejvíka už jsem měla opar asi 3x - já na to docela trpím. Na něho to naštěstí nepřeskočilo. Mě teda ani moc nenapadlo se toho bát :confused:
Dneska jsme celý den doma sami, MM odjel na tenisový turnaj, tak doufám, že bude Davča hodný. Teď spí venku v kočárku.
18. dub 2009 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, tak 2x za noc je pohodka, ne :wink:
No, on je opar hlavně nebezpečněj pro ty nejmenší mimča, můžou na ten vir i umřít :pensive:
18. dub 2009 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek:slight_smile:

Beti:tak se brzo uzdrav a doufám,že ti přes víkend manžel pomáhá,abys mohla hodně ležet.

Jani:tak to je malej šikula.U nás by byl v tu dobu už tuhej:slight_smile:Ale včera byl naprosto úžasnej.Pořád se na mě řechtal a vydželo mu to celej den.
18. dub 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, prosím, prosím o radu.......... Kde nakupuješ biozeleninu na vaření. Ve čtvrtek jsem obešla v Brně kde co a je to bída s nouzí. Všude jen mrkev, mrkev, mrkev............ :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. dub 2009 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, tak šikula moc není - páč když takhle večer nespí a "otravuje" , tak už je to kolikrát na palici - možná začnu ty večerní procházky praktikovat, to je aspon v klidku :wink:
I když ho ted musím pochválit (a on se mi za to určo zas "pomstí"), ale poslední 3 dny usnul už v jedenáct večer - což je po těch půl jedné a jedné hodině fakt zázrak - snad mu to vydrží :pensive:

Marci, no u nás taky jen brambory a mrkev, případně cukina. Ale když zajdeš na VaŇkovku - cca uprostřed dole, kousek od jezdícího schodiště je přímo bio prodejna potravin a tam toho teda měli hoooodně - určo si tam vybereš. Jinak ve městě nevím - tam jsem ještě nebyla a v té Bráně k dětem (ke zdraví) pro zeleninu taky ještě ne - tam jsem teda byla jen jednou, ještě jako těhu a vůbec si napamatuju, že by tam měli zeleninu, ale Pavlína05 píše, že ji z tama bere přes net, tož nevím, jak to tam mají. Já se přiznám, že raději vybírám "osobně" - ale Pavča je s nima moc spokojená. :wink:
18. dub 2009 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
18. dub 2009 ve 14:27 • jirik.k
Já v té Vaňkovce asi byla v blbou dobu, protože tam neměli kromě mrkve a brambor vůbec nic :unamused:
18. dub 2009 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda, Marci, tak to je mi líto :confused: Já tam byla ve čtvrtek - nevím, jestli to má nějaký vliv :dizzy_face:
18. dub 2009 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

Beti: drž se a ať je ti brzo dobře!

Jani.Sun: Adel taky zase znovu oprášila pištění. Ona toho vždycky na nějakou dobu nechá a když si myslím, že už bude klid, tak to zas rozjede :grinning: Ale dělá to naštěstí spíš jen když už je přetažená.

No "bio" zeleninu si zatím vozím od mojí mamky z její zahrádky.Ale taky je to jen mrkev a brambory. Aduš má ten jídelníček krapet jednotvárný :slight_smile:

A jinak Adeli už je kousek před lezením - začala se teď často a dlouho houpat na kolínkách. Pořád každýho otravuju a upozornuju ať na ni kouká když to dělá. No jo, hrdá matka :grinning:
18. dub 2009 ve 20:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,nevím něco vám tady k té bio nechám:http://ekonomika.idnes.cz/test-pozitek-z-vitaminu-kazi-koktejl-chemickych-latek-ppo-/test.asp?c=A090313_1156266_test_pin
19. dub 2009 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

Luci - díky za článek, zajímavé :zipper_mouth:

Katy, tak nám Adušku vyfoť - ta je ale šikovná!!! to nám zatím nehrozí :sweat_smile: maty se dokutálí, kam potřebuje a to mu asi na delší dobu bude stačit :pensive:
19. dub 2009 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

no dneske jsem se dívala na bio v tescu a myslelal jsem si, že mě MM zabije, že at si najdu nějakýho zahrádkáře přímo a u něj budu vědět,že je to bio jinak taky uvažuju na tou dovážkou zeleniny z brány k dětem.

holky,prosím vás, jak máte ted naběhle denní režim? já se musím pžiznat, že v zimě jsme to měli hezky pravidelný a ted se to teda bortí :frowning2: ráno chodí spat někdy v 8 někdy v 9, někdy až v 1 a já bych o chtěla nějak usměrnit a nevím, jak. jak to máte vy?
19. dub 2009 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
My malujeme.Malovali jsme už včera a dneska to doděláváme.MM prohlásil,že krycí fólie nejsou třeba.Příště ho radši vemu po hlavě rovnou a nebudu čekat,až budu ten bordel uklízet.A malej má novou zábavu,pořád piští.
19. dub 2009 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, u nás se chodí dopoledne spát kolem 9. Jak dlouho spí je otázka - někdy půl hodiny, někdy hodinu, někdy i 3,5 hodiny. Pak už je to režim, nerežim až do večera. Spát ale chodí pravidelně kolem 19 - 19.30. To lehne a je během chvilky tuhej.
Já to s tou biozeleninou zatím vyřeším tak, že koupím mraženou od Arda, zatím potřebuji jen brokolici. Pak uvidím jak dál, třeba mi už něco vyroste na zahrádce :grinning:
19. dub 2009 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani: Adušku už tak mám vyfocenou, jenže já ty fotky neumím zmenšovat, abych je mohla vložit do alba. Na to zmenšení potřebuju odchytit MM, což je nadlidský úkol :slight_smile:

Luci: no jo, chlapi jsou takoví praktičtí :grinning: A jinak vítej do klubu "matek pištících dětí" :slight_smile:

Beti: my režim máme dost podobný jak Maci s Dejvíkem: vstává kolem 6.30, jde zas spát kolem 8.30. Spí obvykle tak 1,5 hoďky, ale někdy se zadaří i dýl. Pak oběd kolem cca 11.30, pak zas kolem cca 14h spát a pak záleží jak dlouho spí - někdy jí to stačí už až do večera. Někdy je protiva, tak musí jít ještě jednou spát. A definitivně jde večer spát mezi 19.30 - 20.00.Ale jak to upravit ti neporadím :unamused:Aduš si ten režim taky dělá tak nějak sama.
19. dub 2009 v 19:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci, tak to máme s tím spaním tak asi stejně, ten režim nerežim :grinning:

katzi,tak to spí Adílka hezky (myslím jako celkem dlouho), což je dobře, ted jsem někde četla,jak je to pro vývoj dobrý a ta moje opice malá...ona prostě dá za celej den tak max.2 hodky, se mi zdá opravdu málo :frowning2:
19. dub 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
A není náááhodou Brána napojená na tu zdravou výživu co je za rohem (na Orlí?) Posledně sem šla kolem a měli za výlohou pozvánku na nějakou debatu o plínách a na áčku před prodejnou že maj pro maminky velký výběr mražené biozeleniny.... :sweat_smile:
19. dub 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek