• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
lani...já sí právě říkala, že by se ve Slavkově za posledních 8 let objevila nějaká nová doktorka, která by navíc měla takové vybavení..... Co si pamatuju z dob mého života směr Slavkov - Bučovice, tak to bylo dooost hrozné. Já z Bučovic utekla v okamžiku, kdy jsem zjistila, že jsem těhu a tudíž budu potřebovat víc než kontrolu jednou za rok.
Na pondělí držím palce!!!

lluci, tak gratulace vám oběma, že jste zvládli miniškolku :grinning:

jani....to bude dobrý, říkají, že placenta se ve vyšším stadiu většinou posune na správný místo :slight_smile: hlavně odpočívej!!!

Jak jste na tom se spaním bez plenek? hihi, teda ne vy, ale vaši prcci? Já marně doufala, že to bude jako u Míši, že bude postupně plína bývat sušší a sušší.....houbelec. Julinka přes den nechce skoro čůrat, zato v noci si to vynahrazuje. Takže začnem asi spávat bez a převlíkat postel....
9. led 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2:my to máme s čůráním taky tak.Přes den skoro nečůrá,ale v noci musíme přebalovat,protože jedna plínka většinou nestačí.Ale bez spát nebudem.Na to nemám nervy a hlavně si myslím,že na to je času dost.
10. led 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
já si zas říkám, že to zkusím, protože ona má fakt držák dobrej a ví o co jde. Minulý týden jsme zkusili vynechat plínu na odpoledne a v pohodě, nemá problém si po spaní sama sundat kalhotky a sednout na nočník. Tak to nechám ještě týden, aby si zvykla a pak to zkusím i na noc.

Dnes mi udělala fakt "radost" po spaní na nás nezavolala, ale vytáhla ze skříňky kde má Míša věci pro křečka balík s pilinama a rozházela ho po celé horní chodbě - krom toho, že je tam koberec, tak jsem měla nachystané hromádky prádla na praní..... a ještě to házela shora dolů na schody...... už to udělala podruhé. Tentokrát teda dostala od tatínka, který ji tam našel vynadáno (haha - na otázku kdo si myslíš, že to bude uklízet mu pohotově odpověděla, že Bertík - tak říkáme robotovi na vysávání), od maminky teda přes ruce. Líto jí to bylo asi 2 min. :grinning:
10. led 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobrý večer dámy, chtěla bych se zeptat vás Brňaček na něco k testu na cukrovku a poprosit o radu :slight_smile: Určitě se tu najde nějaká z vás, co byla na tomhle testu na Obilňáku a možná někdy v poslední době. Chci se zeptat, jestli si tu glukózu nemůžu koupit už předem, abych nelítala sem tam - a třeba i v jiné lékárně? Předpokládám, že předpis na to nedostanu, tak bych minimálně mohla nejdřív zajít do lékárny a až pak jít hledat to specializované pracoviště, ne? A mimochodem, kde se ten test pak provádí? Na žádance je napsáno "specializované ambulance gyn-porod. kliniky Obilní trh". Párkrát jsem tam byla, takže se orientuju, kde je kartotéka a pak jak to vypadá ve dvoře (a že ze dvora se dá vstoupit do spousty dalších budov :slight_smile:)
Ještě se chci zeptat, zda tam bývá nával, zda bude vadit, když přijdu až v osm a zda se tam najde nějaké místo k sezení :slight_smile:
Díky moc.

10. led 2011 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zrovna jsem se chtěla zeptat na to stejné, jako Sovicka :slight_smile: .Jestli to nebude tím stejným termínem porodu :grinning: . Akorát mě překvapuje, že ta glukóza se kupuje? To slyším poprvý. Doktorka mi nic takového neříkala, tak jsem myslela, že mě ten koktejl namíchají sami ze svého :fearful: A objednávat se tam teda nemusí? Taktéž děkuju za případnou odpověď :slight_smile:
Jinak všem moc gratuluju k druhátkům! Koukám, že se tady rozjelo to těhotnění ve velkém. Občas na vás kouknu, občas jsem žádala o radu a dík za ně :slight_smile:. Ráda bych se k vám připojila oficiálně, když už taky patřím do klubu nastávajících druhomatek. Aspoň do té doby, než se prcek narodí a já se úplně zblázním... Snad se mi u vás podaří čerpat sílu :D
11. led 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já byla na testu na cukrovku na Obilňáku, půjdeš na kartotéku, tam t vypíší kartu a pošlou tě, je to myslím o poschodí výš, pokud si dobře vzpomínám. Já šla hned na sedmou, byla jsem první, když jsem odcházela, tak už se mo nebylo kde posadit:slight_smile:. Glukózu si klidně můžeš koupit dopředu, ale mají lékárnu přímo v tom dvoře, takže já kupovala tam. neobjednává se
11. led 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak teda přes noc to nedáváme..... přes den není problém. Spíš mi kolikrát leze na nervy že už zas. Spaní po obědě pokud teda vůbec usne (už se to dlouho nestalo) je v pohodě. Ale noc je asi moc dlouhá. Sice přes vánoce byly některé dny kdy byla plinka po celé noci suchá. Ale ještě jsem si netroufla ji nechat celou noc v posteli bez.Páč posledně když jsme večer zapoměli dát plínu tak ráno přišla mokrá a studená jak led.
Jak to bude fungovat když ji necháš bez? postel se samo sebou prostě párkrát vypere než se naučí - ale vzbudí se a přijde - nebo prospí do rána a dojde mokrá až ráno?

Jinak k bohunicím průtoky vypadaj prý v pohodě, ale velikostně to nesedí jenže neví co se děje takže za 14 dní znovu na kontrolu co se změnilo a pak se prý uvidí. Na každý pád za 14 dní už jsme dost daleko aby to bylo vlastně fuk. :grinning:

No a cestou z bohunic do nás najela u ústředního hřbitova baba - takže auto je od předního kola až dozadu celé podřené... mm z toho byl na infarkt - máme ho něco málo přes rok. Máme prostě veselo......

@sharon to teda byla radost po ránu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@janulava @sovicka já po první zážitku s obilňákem tentokrát vsadila radši na bohunice. Byly jsme tam jen dvě a v pohodě. Akorát to kupování glukozy mě teda dostalo. A ta cena za ni taky. :confounded:
11. led 2011 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka dík za info. Já počítám s tím, že to bude masakr, akorát mě Mudra napsala na žádance Obilňák, tak to asi Bohunice nepůjdou. Ale stejně bych je měla dost z ruky, už tak to bude děs (MHDéčko+3 hodiny někde trčet). Kubu bude doma hlídat děda, tak si budu celou dobu říkat, jak to asi u nás doma vypadá :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jako zvyklí na sebe jsou, Kuba je z něj hotovej a obráceně, ale většinou spolu byli za asistence babičky, tak jsem fakt zvědavá... :grinning:
11. led 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka
@janulava
přesně -mám na žádance Obilňák, takže musím na Obilňák, bohužel :rolling_eyes: Nevěděla jsem, že to dělají i v Bohunicích, jinak bych jela tam.

Já tam půjdu na osmou, takže doufám, že tam nebude nával :slight_smile:
11. led 2011 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dělají to i na poliklinice viniční - někde je o tom na koňovi debata......
A jestli musíte tam kde je uvedeno na žádance to netuším. Možná by to stálo za prozkoumání. Domnívala jsem se že si člověk může vybrat. Ale je pravda, že já jsem to hlásila už hned u Dr. že na obilňák ne, takže jsem ho na žádance neměla.....
11. led 2011 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
lanko tak snad to bude dobrý....kdysi dávno na škole jsem měla kamošku, které taky neseděla velikost mimi, ale průtoky byly OK - tak ji na konci 7měs. zavřeli na 4týdny do nemocnice a cpali do ní infuze s glukozou nebo čím aby prcek vyrostl. No a byl to pak pěknej macek... ale to už u vás snad ani nestihnou (jestli se to ještě vůbec dělá, je to nějakých 9 let)
Auto - to mě mrzí.....vypadá to, že je to nakažlivý jako to krvácení :frowning2:

akce piliny byla po odpol. spaní, já se vrátila z pochodu po Brně, sháněla jsem Míše do školy kanavu. Nebylo mi moc dobře, takže víceméně uklízel manžel :slight_smile:

a v noci - topíme na přímotopy, takže buď tam mají holky kosu nebo dost teplo - volíme to teplo :slight_smile:. Takže si myslím, že i když se neprobudí, tak jí zima nebude. Ale budu ji chodit kontrolovat, stejně se teď po nocích učím na zkoušky. Jen si neumím představit, jak dlouho bude usínat, když ji vzbudím na převlečení......Na matraci jsem dala igelit, takže se prát nebude muset a povlečení a peřina - toho máme dost :slight_smile:
Ale nechci to hrotit. Zkusím to, když bude čůrat moc,tak dáme zas plínu.

kupování glukózy - to je pro mě novina? U Juli se ještě nekupovala!

11. led 2011 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Něco je tady :
http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/kam-na-test-na-cukrovku-v-brne/?page=last&post=last&lastref=il
a další :
sju.v : 2. lis 2010 v 08:46: Jinak v pátek jsem byla na cukrovce na Obilňáku a překvapilo mě, že už dělají "jen" dva odběry. U prvního jsem šla na tři po hodinách a odpo výsledky, teď dva. Zato předtím jsem dostala cukřík od státu, teď už je krize i v glukóze, tak mě poslali si do ústavní lékárny koupit pytlík za 22Kč! To bych měla dvě kila krystalu! Kdo se tam chystáte, tak prý nej dny jsou po,út, nejhorší čt+pá, prý se mamky hrnou po návštěvách svého doktora na konci týdne. Ale musím říct, že to tentokrát docela odsejpalo, ne jak poprvé.Dokonce jsem bez modřin, poprvé jsem měla modré celé ruce od zápěstí po ramena!.O(
madelen Ahoj holky,test na cukrovku doporučuju na poliklinice na Viniční. Každá jsme dostala plastový kelímek a vlastnoručně po použití hodila do koše - kdo nevyhodil, vyhodila sestra. Pití se dalo zvládnout, mělo to nakyslou příchuť jako s citronem. Odběr krve se dělal jen před požitím a pak po 2 hodinách. Nápoj se musel vypít během 10ti minut a byl toho necelý 1/2litr - naprosto bez problémů jsme to všechny zvládly. Jen je třeba se tam objednat, chodí se na 7 nebo na 8 hodinu ráno. Na gyndu doktorovi pak protokol s výsledkama dovezou, tak se pro to nemusí chodit osobně . A dá se tam celkem slušně zaparkovat..
11. lis 2010 v 16:28
11. led 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem,omlouvám se,že vstupuji do diskuze,chtěla jsem k odběrům na cukrovku,já byla ve Vojenske nem.,neobjednávala jsem se,glukózu mi dali svoji a nijak jsem nečekala,tyto odběry tam mají přednost.Maji info na webstránkách-www.vnbrno.cz
11. led 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka děkujem... :slight_smile: Tak já to pojmu asi relaxačně a ten čas mezi odběrama strávím čtením. To bude paráda, číst si v klidu (bez dítěte) během dne. Abych to ještě uměla :sweat_smile:
11. led 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak se hlásíme :slight_smile: a jakmile bude v plánu prochajda rádi se přidáme s Tobiskem
11. led 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaaatinka tak to už aby jste vyrazili - než se sem z Brna dopravíte tak už akorát budem na vycházku vyrážet zítra i my :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: neboť patříme k onomu okolí :grinning: :sweat_smile:
@sharon2 No my máme právě docela kosu. A vstávat k ní v noci to už teda nedám, přes den nespí ani minutu a já su čím dál víc utahaná....... takže to asi nechám až budem vstávat k tomu dalšímu tak ji snad ukecám.....
11. led 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jdu na cukrovku v pátek.U prvního jsem byla na Zahradníkové,taky jsem glukózu dostala.Teď jsem na žádance měla taky Zahradníkovu,ale udělají mi to na poliklinice u manžela.

My teď průjmujem.Stolici nemá často,ale je to strašně tekutý.Doktorka nám naordinovala dietu,kdy máme vysadit mléčné výrobky,jenže s našim malým to bez mlíka nejde,tak jsem zvědavá,jak se toho zbavíme.

@lanka:vy máte pech.Hlavně,aby vám to brzo opravili a pojišťovna proplatila.

@sharon2 :dej pak vědět,jak to noční spaní dopadlo.
12. led 2011 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Takže i když je na žádance adresa zařízení, tak stejně můžeš jít kamkoli? A jde jen o to abys měla žádanku a tudíž to nemusela platit?
Jo na průjem používáme Biopron Junior hodíme ho právě do mlíka a zatím vždycky zabral.....
@sharon no taky jsem zvědavá jak to bude u vás fungovat. Jestli se to osvědčí tak do toho za měsíc dem taky. Vstávat budem tak jako tak..... :grinning:
12. led 2011 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka:jé,děkuju.Hnedka ho koupíme.On totiž z té diety,co má držet nic nejí a včera mi už bulel hlady.
No,já nevím,jak to je.Možná to bylo z protekce.Šla tam manželova sestřička,já u toho nebyla,ale nic prý neříkali.Kdyby něco,tak bych si nechala vypsat novou žádanku.
12. led 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky, zavolám Dr. a zeptám se jí, jak to s tou žádankou je.
Jinak Kubovi taky Biopron na průjem zabíral a doktorka nám ho doporučovala taky na upravení střevní mikroflóry, když bral jako mrňavej ATB. Kuba má teď taky jakejsi průjem-neprůjem, kadí sice jednou za den, ale ten "výtvor" :sweat_smile: je teda síla. Dokonce mlíko začal občas odmítat a to byl fakt závislák, tak nevím, co to je. Já si říkala, jestli mu nelezou poslední stoličky, páč od zubů měl vždycky průjem..Tak ať se to brzo Adámkovi srovná!
Jo a ještě jsem teda chtěla přispět k otázce plínek. I když není čím :grinning: . Jen že jsme asi teda jediné ostudy tady, Kuba zatím plínkuje celodenně. Na nočníku si milostpán posedí i hodinu, kreslí, čte, ale nevyčůrá se ani za nic :frowning2: Mamka na nás pořád tlačí :angry: , že už je velkej a tak, ale já ho nutit nechci. Tak nevím co s tím. Ani si nijak zatím neřekne, tak nevím, jestli mám čekat nebo ho začít vysloveně posazovat... Jenže to jsme zkoušeli a jak říkám, bez výsledku v nočňajzu...
12. led 2011 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tady se to rozjelo, to je paráda, jen teda nezvládnu reagovat, tak se omlouvám :pensive:
Vítám nově i "staronově" příchozí :slight_smile:

ad plíny - přes den bez - sám se na nočníku "obslouží", ale ven a na spaní dávám. Tu na ven většinou nepočůrá, snaží se. Ale na spaní, tam je vždy něco, hlavně teda noční je vždy ráno plná, tak to u nás taky bude ještě na dýl. a taky se na spaní nedovedem zbavit dudlíka -to bude taky jednou mazec :pensive: :pensive: :pensive:

ad test na cukr - za mě se glukoza nekupovala, taky jsem byla na Obilnáku. Ted se chystám tady na Viniční, byla tam min.týden kamoška a moc si to chválila, navíc to mám "pod kopcem" :wink: a říkala, že je to ted nové, že se bere krev jen 2x. Na začátku a pak po těch dvou hodinách. Před tím se bralo ještě mezi tím, po hodině, ale prý to nemělo smysl, že se ten cukr stejně tak rychle nestačil vstřebat, nebo co :wink:
Tak holky, co se tam chystáte, at vám to dobře dopadne - vím od jiné kamošky, že je to docela opruz a omezující držet tu dietu, když to vyjde "blbě" :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale zas pro mimi se dá zvládnout všechno :wink:

Lani, auta je mi líto - ale fakt asi zas nějaká "nákaza" nebo co??!!! :confused: my už máme opraveno, tedy doopravili nám to 23.12., tak jsem byla fakt ráda, že můžem na vánoce za rodinou "na sever". No, úplně ok to není, ale pojízdní jsme.
Zítra po dlouhé době razíme na chatu, tak jsem zvědavá, jestli to tam nespustlo, dlooooouho tam nikdo nebyl :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. led 2011 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:určitě to nelámej přes koleno.Mě Adam začal na nočníku v 1,5 roce a všechny kamarádky,co mají starší děti čuměly a řešily,co mají dělat.Všem jsme radila.,ať to nechají být,že ty děti si na to přijdou samy.A taky že jo,o co jim to trvalo dýl,o to se to rychleji naučily.Většinou to pak bylo ráz na ráz a za pár dní byly bez plín.A Áda začal relativně brzo,ale hrozně dlouho mu trvalo než jsem se mohla 100% spolehnout a i teď se občas zasekne.
Biopron jsem koupila,ale už měl večer normální hovínko,tak uvidíme.Stejně mu na noc jeden dám.
12. led 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
janulava - taky bych nočník nijak nehrotila :slight_smile: Starší byla přes den bez plín ve 14 měs., přes noc v necelých dvou letech. Mladší má vše o několik měsíců později. Já tu noc chci jen zkusit, třeba mě potvůrka jen zkouší a tu plínku nepotřebuje tak nutně :grinning:

jani....dudel budeme mít asi ještě ve školce.....zkoušela jsem na Vánoce, že ho dáme Ježíškovi a ani omylem. Prostě do postýlky musí být "dudynek"

dneska mi Juli říká: Maminko, ty máš velkýýý bicho!!! :grinning:
haha, břicha jsou pro ni teď nějak aktuální, minulý týden nadšeně sledovala v bance ostrahu na TV pověšené na zdi, líbilo se jí, jak se tam objevoval a mizel, a pak na celý prázdný prostor pronesla - Pán má hodně velké bíško, mami. A za chvíli....nemá tam bíško, jen hlavu . Nevejde se tam :grinning: :grinning:
12. led 2011 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Llluci, ten Biopron bych určitě dávala pár dní, měl by být nejen na průjem, ale hlavně na to upravení střevní mikroflóry, a to s průjmem hodně souvisí. Dr. mě tehdy říkala, že se může i dlouhodobě u úplně malých dětí.
No a s tím nočníkem si to taky myslím, že nemá cenu to hrotit, ale ta mamka mě nedá pokoj... :rolling_eyes: Tak aspoň vím, že se na to díváte stejně :slight_smile:
Sharon :grinning: , Juli je teda dobrá, ty děcka jsou fakt tak upřímný :grinning: To bych radši nechtěla slyšet, co by říkala Julinka o mě :sweat_smile: no ještě, že Kuba moc nemluví, páč břicho mě teda fakt roste šíleně. ale zas si mě tak podezřívavě prohlíží, když se oblíkám :confused: Asi vidí, že se nějak divně měním. Koukala jsem na fotky a současnej pupek jsem s Kubou měla někdy ve 30. týdnu, teď jsem o 5 míň. Už mám problém dopnout zimní bundu... A to přibírám zhruba stejně jak s ním.
Jana.sun tak si to na chatě užijte, jéé to musí být fakt super, mít kam vypadnout z Brna :slight_smile:
12. led 2011 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:jo,dala jsem mu ho na noc do mlíka a budu zatím dávat.Už mu nebudu dávat jen černé uhlí,ale tohle a laktobacily.
Z maminky si nic nedělej,v tom jsou všechny stejný.Naštěstí moje mamka je žena činu a nelenila,vlezla na net a dočetla se,že v dnešní době je ten postup trochu jinej,tak to nehrotila.
My od toho průjmu jsme strašně nenažraný.Normálně jsem měla problém do něho dostat nějaký jídlo a teď by pořád jedl.Dokonce si i večer řekl o jídlo a to normálně večer dává jenom mlíko.Tak manžel řekl,že by bylo super,kdyby to mlíko konečně vyměnil za jídlo.Jenže pak přišel malej ve tři v noci,že chce jíst.Jsem myslela,že mě omejou.Tak jsem mu po zkoušení dala jídlo a když ho snědl,tak si zase usmyslel,že nechce plínku.Tak jsem si hnedka vzpomněla na Julinku,že asi první noční zkoušeči budeme my.Nakonec jsem ho na plínku ukecala,ale ráno byla úplně suchá.

šári:jak jsou ty děti bezelstně upřímný:slight_smile::slight_smile:
Jani:já mám taky břicho tak o měsíc větší než s Adamem.
13. led 2011 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
janulava....naše maminky posazovaly děti na nočník od 7.,8. měsíce :grinning: Taky ale málokterá z nich přizná, že se děti častokrát počurávaly ještě ve 4 letech. to bývalo rodinné tajemství :wink:

llluci....tak vstávání ve 3 kvůli jídlu by mě dostalo, zvlášť když tech chodím spát o půl 3 :stuck_out_tongue_closed_eyes:
my už noční mlíko odbourali, protože jsem doufala, že začne bývat ta plína sušší a sušší, ale není to tak. Ale není ani nijak extra pročůraná. Myslím, že se počůrá až nad ránem nebo těsně po probuzení. A když se jí zeptám, jesti jen čurala nebo i kakala, tak mi řekne - jen čulala, ale to nevadí :grinning:

holky, už máte vymyšlená jména?
13. led 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 jo to máš právdu. Navíc posazování, když většina z nás ještě sama neseděla, takže kromě počůrávání ještě zničené záda...

Jinak JÁ :sweat_smile: jména vymyšlené mám, ale manžel o nich ještě neví :grinning: Tudíž bude velká debata :rolling_eyes: . Ani se mi do ní nechce, protože já mám jasno, že... Ale vím, že to bude boj a určitě v jednom budu muset uhnout. Tady je blbé, že nechceme vědět pohlaví. Bylo by to jednodušší. Ale zas to překvápko je super, měli jsme to i s Kubou, nevěděli jsme až do konce :slight_smile:

Luci, tak to je Áda drsoň, asi chudák dohání, co zameškal dietou. My mlíko v noci nemáme už dlouho, ale zas se u nás v noci občas pije voda. Mlíko má před usnutím a pak kolem 5-6 ráno, pak ještě usne a spíme všichni do 7-8. Ale nční spaní je stejně pořád jak kdy...Někdy vkuse celou noc, někdy se vbudí na to pití. A teď poslední tři noci dost vyvádí, začínám mít fakt podezření na stoličky. Navíc si nechce nechat čistit zuby, jakmile najedu dozadu, tak mě tahá ruce a kartáček, nechce sušenky a k tomu ty řídký bobky. Vám spí děti celou noc?
13. led 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 s tím bichem se jí to teda povedlo... No malá si mě ani neprohlíží ani nekomentuje. Od začátku po ránu chodí mazat tak jí to možná ani moc změna nepřijde....
Koukám jsem asi jediná kdo to bicho má menší než při prvním :grinning: čím to asi bude :sweat_smile: Se zimní bundou ještě potíž nemám. Sice jsem z toho měla vítr ale zatím se furt v pohodě vejdu a ještě mi zbývá místo.
S tím počůráváním - malá už si zvykla nachystat si stoličku a desku na záchod a pak mě zavolat. S tím jak mi pořád tvrdne břicho mi ohýbání vůbec nedělá dobře, takže jsem ji přiměla aby se obsluhovala sama. A včera si to šla nachystat a dvakrát se u toho počůrala.... To už se dlouho nestalo. Navíc tak hloupě že asi řekla pozdě... Většinou se zabrala do hry a počůrala u toho - nejčastěji v cizím prostředí spíš než doma. Takže já přemýšlím jak ji zbavit plín v noci a ona se začne počůrávat ve dne... :unamused:
Jména - No už by jsme na tom měli začít pracovat..... ale my se nějak né a né shodnout. :rolling_eyes:
13. led 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šári:teda,to bych nedala.Obdivuju tě,že to i teď vydržíš.
my máme Matěje.Přemýšleli jsme ještě o Jakubovi,ale Adámek umí říct Maty,tak je to jasný:slight_smile:

Lanka:no jo,vždyť ty žádný břicho určitě nemáš,tak co by komentovala:slight_smile:

teď jsem četla tu kauzu s porodem doma.Hrozný:frowning2:
13. led 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka s tím nočníkem máš pravdu, Maty ho přestal ignorovat týden před druhýma narozkama, ale pak to šlo rychle. Teda přes den a doma, kdy má nočník "po ruce" :wink:

@sharon2 Julinka mě fakt pobavila :grinning: je skvělá! :wink:
jo a my jsme dnes první noc bez dudu - a proběhlo to docela dobře, tak jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.
byli jsme ve čt u zubařky a Maty má díky dudu špatný skus, tak jsem mu to vysvětlila a velice vážně bral to, že to řekla doktorka a tak jsme dudu "nechali" včera u našich "pro králíčky" :dizzy_face:

@janulava jj, díky - jen nám to tam propršelo, ale neva, i tak bylo fajn mít změnu :wink:
mně taky roste břicho nějak rychle, brácha se mě včera ptal, jestli tam nemám dvě, když už je to tak vidět :grinning:
Maty spí celou noc, ale taky se občas budí, někdy má divoké sny, tak ho musím přetočit, jinak brečí. Mlíko má už jen ráno, většinou tak kolem šesté hodiny a pak ještě spí. Když se vzbudí na mlíko později (třeba o víkendu, kdy ho v šest neruší sousedi, jak se vypravují do práce), tak pak už někdy neusne, což teda maminku dost štve :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
u Kubíka to určo budou zoubky - tak at to brzo poleví :wink:

@lanka to bylo u Elenky určo ojedinělé to počůrání :wink: Ale je stejně moc šikovná, jak vše zvládá - a ty samo taky :wink: s těma jménama to máte fakt už docela za minutu dvanáct, ne? :sweat_smile:

holky, jinak my máme s kakáním taky problém - tak kdybyste měly radu? Maty ted chodí jen jednou za dva dny a stěžuje si, že ho to bolí a tak vždy "otálí" a pak teda, když to vytlačí, tak je na konci trochu krev. :frowning2: Snažím se, aby měl každý den zeleninu nebo ovoce, ale nechce slupky, ty plive, tak nevím :pensive: Nemáte s tím některá zkušenost?

a se jménama, pro holku vybírá manža a já mám pro kluka bud Honzík nebo Michal - záleží, kdy se nakonec "vyklube". Nechci, aby měl svátek a narozky moc brzo u sebe a Jan je 24.6. :zipper_mouth:
16. led 2011 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek